x-kom hosting

Sklepy jakie preferujecie (oraz których nie polecacie)

RLK
komentarz
komentarz

Trzeba było te włosy które znalazłeś w golarce wyrzucić mu na głowę ;)

skunRace
komentarz
komentarz

Pierwszy i ostatni raz zamówiłem coś na tym całym morele.net Sprzęt zamówiłem 28 grudnia, za 4,300zł i jeszcze go nie mam.
Oczywiście nie biorę pod uwagę weekendu, ale w poniedziałek niby był skompletowany i liczyłem nadany do kuriera. Myliłem się wtorek(nowy rok) rozumiem, ale do ..uja pana co oni robili w środę,czwartek i piątek. 

W dodatku podają niewłaściwe informacje na stronie co do wysyłki. W czwartek podobno został wysłany i pojawił się nr listu przewozowego, byłem pewny że w piątek dojedzie. Okazało się że w piatek popołudniu został nadany kurierowi i mam nadzieję że w poniedziałek już będzie. 
To był mój pierwszy i ostatni zakup. W każdym innym sklepie w jakim coś kupowałem nawet za małą sumę towar jest 1-2 dni.

 

Gratulacje morele jak dawniej wszędzie was polecali to teraz pojawiają się tematy na znanych forach żeby u nich nie kupować.

Róbcie tak dalej takie rzeczy w sieci szybko się roznoszą.

 
emilos206
komentarz
komentarz

Witam w jakim sklepie radzicie mi zakupić części do kompa ? Tak aby wysyłka była szybka i było w miarę tanio . Pozdrawiam :)

gizmo223
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie polecam morele.net, w kratkę z obsługą, raz bez problemu się zamówi i dostanie to co chce, drugim razem już nie i trzeba się natrudzić by w ogl uzyskać odpowiedź i załatwić sprawę by wysłali co trzeba (błędy w wysyłce). Brak rzetelność w informowaniu o problemach jak i samym produkcie na stronce, dopytując ich o dane techniczne przedmiotu nie zawsze są w stanie odpowiedzieć o to co klient pytał!

A z polecanych, z którymi jeszcze spięcia nie miałem to: techplanet.plagito.pl oraz sklepy komputerowe okoliczne- tam zawsze wiadomo co jest i za co się płaci, tu najczęściej brak błędu w zakupie jak się jest zdecydowanym na konkretny podzespół czy część komputerową

Edytowane przez gizmo223
Grot
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja od siebie polecam Denikomp, jak już wspominałem tu nie sprawili mi nigdy problemu, choć zawsze odbierałem osobiście w sklepie. Nie miałem możliwości sprawdzenia zasad gwarancji i reklamacji, bo towar zawsze mi odpowiadał. 

 

Również kupowałem w Proline, ale z towarem dostępnym na sklepie. Kupowałem w trzech sklepach. 

Raz kupiona karta graficzna mi nie odpowiadała (nie znałem się zbyt i kupiłem jakiś aktualny odpowiednik GT610 4GB :P )  to zwrot przyjęli, jednak wcześniej padła konieczność sporządzenia jakiejś faktury czy coś, ale bez problemu na miejscu mi wypełnili. Kupowałem wówczas w Dąbrowie Górniczej.

 

Oczywiście polecam również lokalne sklepy, nie będące w dużych sieciach - można przepłacić ale są bardziej pewne.

Edytowane przez Grot
Igorrodz
komentarz
komentarz

[quote name='emilos206' timestamp='1357843771' post='1670266'] jakim sklepie radzicie mi zakupić części do kompa ? [/quote]

Osobiście kupowałem i jestem zadowolony z: Agito, Proline, Arest, Cooling, Optimal - polecam te sklepy osobiście. Natomiast w Morele.net nigdy nie kupowałem ale sądząc po opiniach to raczej dobrze, że nie. :E

  • 3 tygodnie później...
adhed
komentarz
komentarz

Techplanet.pl - ostatnio kupowałem tam cały zestaw i po pierwsze było dość tanio, po drugie zamówienie zrealizowali szybko, po trzecie wszystko zapakowali bezpiecznie i po czwarte sprzęt działa bez zarzutów, więc jak najbardziej mogę polecić ten sklep. Zamawiałem w poniedziałek koło południa, w czwartek kurier był u mnie.

Mesajah
komentarz
komentarz

Esc.pl - Polecam ten sklep ponieważ kupiłem u nich kartę graficzną zamówiłem i dostałem przesyłkę w następnym dniu więc expresowa wysyłka :) Jeszce raz polecam! :)

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

Witajcie!
 
Według informacji, które znalazłem w sieci, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ukarał sklep internetowy Morele.net karą za stosowanie praktyk niedozwolonych względem swoich klientów.

Postanowienia utrudniające dochodzenie praw konsumentom stosowane przez sklep internetowy Morele.net - zakwestionowała prezes UOKiK. Za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów na przedsiębiorcę została nałożona kara w wysokości ponad 121 tys. zł. Spółka zmieniła zakwestionowane postanowienia.

Postępowanie przeciwko spółce Morele.net zostało wszczęte w sierpniu 2012 r. po skardze konsumenta. Przedsiębiorca zajmuje się sprzedażą m.in. sprzętu komputerowego i elektroniki przez internet. Wątpliwości Urzędu wzbudziły niektóre postanowienia dotyczące zwrotu zakupionego towaru.

Przeprowadzone postępowanie wykazało, że spółka m.in. ograniczała prawo do zwrotu towaru zakupionego w sklepie internetowym. Z przywileju mogli skorzystać jedynie konsumenci, którym zakupy dostarczył kurier lub poczta. Jednocześnie prawa takiego pozbawieni byli klienci, którzy wybrali odbiór osobisty w punkcie sprzedaży.

Zdaniem UOKiK przedsiębiorca bezprawnie ograniczał prawa konsumentów i wprowadzał ich w błąd. Zgodnie z przepisami każdy konsument, który zawał umowę na odległość za pośrednictwem internetu może od niej odstąpić w ciągu 10 dni bez podania przyczyny. Forma odbioru zakupów lub dostawy nie ma wpływu na możliwość skorzystania z tego prawa. Zwrócić można zarówno towar dostarczony przez pocztę, kuriera jak i odebrany osobiście.

W innym zakwestionowanym przez UOKiK postanowieniu przedsiębiorca zastrzegł, że zwracany towar musi mieć oryginalne opakowanie w idealnym stanie. Takie zastrzeżenie, zdaniem prezesa Urzędu, może uniemożliwiać odstąpienie od umowy np. w przypadku uszkodzenia opakowania podczas transportu lub przy jego otwieraniu. Zdaniem UOKiK taka klauzula jest nieuczciwą praktyką rynkową i jest sprzeczna z dobrymi obyczajami. Przedsiębiorca nakładając na konsumentów nadmiernie uciążliwe obowiązki próbował utrudnić lub uniemożliwić skorzystanie z prawa do odstąpienia od umowy zawartej przez internet.

Prezes UOKiK uznała, że spółka Morele.net naruszyła zbiorowe interesy konsumentów i nałożyła na przedsiębiorcę karę 121 852 zł. Przedsiębiorca podczas prowadzonego postępowania zmienił zakwestionowane postanowienia i zaprzestał stosowania niezgodnej z prawem praktyki. Decyzja nie jest ostateczna - spółka odwołała się od niej do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

źródło: http://tech.wp.pl/kat,130036,title,UOKiK-ukaral-sklep-morelenet,wid,15312972,wiadomosc.html

A więc jednak - sklep będący oficjalnym partnerem ForumPC.pl okazał się nierzetalny. Czyli wszelkie problemy, o których pisali - i nadal o nich piszą - nasi użytkownicy w różnych tematach mają swoją realną podstawę i zostały przez odpowiedni urząd do spraw ochrony konsumentów zauważone a sklep odpowiednio ukarany.

Satysfakcja? Nie! Raczej 'rzal i bul' :E

Edytowane przez Igorrodz
Youki
komentarz
komentarz

I baaaaaaaaardzo dobrze ! Tak przy okazji Igi to link nie dziala :E 

Bugless
komentarz
komentarz

moim zdaniem administracja forum powinna teraz zastanowić się nad zmianą sklepu partnerskiego

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

W plecy 120 kafli? Właściciel będzie musiał sprzedać 2 letnie Q7 i wziąć nowe Q5  :E

Edytowane przez HAL900
iDaft
komentarz
komentarz (edytowane)

Właśnie, co to jest 120 000 dla takiego sklepu? Tyle to w plecy będzie dla komisu "u Zenka". :E Ale dobrze, że sytuacja się wyjaśniła, miejmy nadzieję, iż poprawią jakość i powrócą do dawnych czasów. ;)

 

 

Właściciel będzie musiał sprzedać 2 letnie Q7 i wziąć nowe Q5

 

Ale dałeś porównanie, Q5 2.0 jest za 200 000, a używane Q7 podobne prawie tyle samo. :E


Bardziej prawdopodobne, że wymieni CLS'a na C Coupe. :E

Edytowane przez iDaft
Gość
komentarz
komentarz

[quote name='iDaft' timestamp='1360360606' post='1697754'] Ale dałeś porównanie, Q5 2.0 jest za 200 000, a używane Q7 podobne prawie tyle samo. [/quote]

Co ja wiem jeżdze meganką :beksa:

tluk
komentarz
komentarz

Oj tam, przez parę miesięcy będą zaciskać pasa i dadzą radę ;)

Bugless
komentarz
komentarz

t.luk, odbije się to na klientach, już ram według ceneo, a ceny  w sklepie (Patriot Viper DDR3) podrożał o 11złociszy

Grot
komentarz
komentarz

Ale klienci (część) pewnie się odbiją i zmienią sklep :).

roju
komentarz
komentarz

Ja z czystym sumieniem mogę polecić esc.pl. Zamówiłem u niech cały zestaw we wtorek rano, a dziś jest on już u mnie. Wszystko bardzo ładnie złożone, zapakowane i działa. Prosiłem właśnie żeby przesyłka dotarła w czwartek, ponieważ wtedy mam wolne i wszystko się udało. :) 

  • 3 tygodnie później...
Swann
komentarz
komentarz

Ja ze swojej strony polecam sklep Agito.pl.Towar który u nich kupowałem jest zawsze dobrze zabezpieczony na czas transportu np dyski twarde dodatkowo owijane są folią bąbelkową lub workami z powietrzem.Dyski kupowałem tam przynajmniej 5 razy i wszystki były sprawne.

 

Kolejny sklep który mogę polecić to Saturion.pl. Ceny przyzwoite,wysyłka w miarę szybka i również dobrze zabezpieczona.Gorzej jak towaru nie mają na stanie to wtedy można czekać ponad tydzień.Nie robią problemu ze zmianą zamówienia czy nawet anulowaniem.

 

Komputronik też mogę polecić ze względu na szybką wysyłkę i dobry kontakt ze sklepem.Z cenami bywa różnie.

 

Co do Morele.net to gwarancję trzeba samemu drukować.W pozostałych przypadkach to sklep przysyłał z zamówionym towarem.Towar również dostarczony w miarę szybko.

  • 3 miesiące później...
  • 6 miesięcy później...
WirtualnyWojownik
komentarz
komentarz

Kupuję od kilku lat na przemian w sklepach internetowych - x-kom.pl oraz morele i jestem naprawdę zadowolny obsługa / przesyłka / ceny : )  Jak widzą, że kupujesz, któryś raz z rzędu dodają gratisy i to całkiem przyzwoite !

Mycobacterium
komentarz
komentarz (edytowane)

- Redcoon

- Morele

- Xkom

 

lub:

 

- Amazon

- Ebay

 

Ponieważ powyższe Polskie sklepy czasami nie mają tego czego szukam, pozostaje mi:

 

http://www.rue-montgallet.com/

 

Kupujecie tam sprzęt bezpośrednio od skośnych, tylko 2 razy zdarzyło mi się, że sprzęt dotarł do mnie uszkodzony, nie było problemów ze zwrotem pieniędzy.

Skośni dbają o Klienta zagranicznego, większość z nich nie ma problemów z J.Angielskim.

 

Rue-montgallet to taka sporej długości ulica w Paryżu, gdzie wszędzie z jednej i drugiej strony ulicy, kolejno obok siebie, znajdują się butiki ze sprzętem komputerowym.

Ponieważ wszyscy chcą żyć w zgodzie, oficjalnie ceny są zbliżone do konkurencji ;)

Wystarczy jednak wysłać maila z zapytaniem cenowym .. 

 

https://www.google.com/maps?q=Rue+Montgallet,+Pary%C5%BC,+Francja&hl=pl&ie=UTF8&ll=48.84437,2.389677&spn=0.008939,0.023378&sll=37.0625,-95.677068&sspn=84.110235,191.513672&oq=rue-montgallet.&hnear=Rue+Montgallet,+75012+Paris,+Francja&t=m&z=17&layer=c&cbll=48.844438,2.38982&panoid=GaY3mZ7dL-tx09WeOK1CGg&cbp=12,239.83,,0,11.14

 

Na samym końcu ulicy, po lewej stronie był Sourcouf, można było tam kupić wszystko do serwerów, generalnie był to taki ogromny Magazyn z elektroniką, oprogramowaniem, ogólnie osprzętem komputerowym.

Niestety ogłosił upadłość... 

 

https://www.google.com/maps?q=Rue+Montgallet,+Pary%C5%BC,+Francja&hl=pl&ie=UTF8&ll=48.842682,2.38487&spn=0.002242,0.005845&sll=37.0625,-95.677068&sspn=84.110235,191.513672&oq=rue-montgallet.&hnear=Rue+Montgallet,+75012+Paris,+Francja&t=m&layer=c&cbll=48.84273,2.384768&panoid=EccrIPSfmnDK4p84s9R2UA&cbp=12,334.08,,0,-1.2&z=19

 

Mały Updat'e: 

Wysyłka komputera stacjonarnego do kraju, inszą pocztą (priorytetem) to koszt około 30euro

Edytowane przez Mycobacterium

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.