x-kom hosting

Sklepy jakie preferujecie (oraz których nie polecacie)

Bartias
komentarz
komentarz

Nie zrozumiałeś mnie - chodziło mi o to czy części komputerowe _ogólnie_ zdrożały, a nie akurat w morele.net. Zdziwiło mnie to, bo sądziłem, że ceny podzespołów raczej spadają niż rosną.

kgmarcin
komentarz
komentarz

A ja ze swojej strony nie polecam sklepu MORELE.NET . Złożyłem zamówienie w niedzielę, wysyłka miała być w środę. Wg regulaminu wysyłka może opóźnić się maksymalnie 1 dzień. W środę napisali, że wysyłka będzie dzisiaj. Natomiast dzisiaj wchodzę na swoje konto i widnieje data : 23.01 ... Do firmy nie można się dodzwonić bo ciągle kolejka na łączach po 10-11 osób, 2 numery gadu gadu też milczą natomiast na maila czekam na odpowiedź od dwóch dni. Naprawdę mocno żałuje zakupu mimo tego, że każda część była tańsza o kilka złotych niż w innych sklepach.

  • Dobra wypowiedź 1
Ppiotr711
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='kgmarcin' timestamp='1326997348' post='1424245'] . Złożyłem zamówienie w niedzielę, wysyłka miała być w środę. Wg regulaminu wysyłka może opóźnić się maksymalnie 1 dzień. W środę napisali, że wysyłka będzie dzisiaj. Natomiast dzisiaj wchodzę na swoje konto i widnieje data : 23.01 ... Do firmy nie można się dodzwonić bo ciągle kolejka na łączach po 10-11 osób, [/quote]Ja osobiscie mam tak samo...dodzwoniłem sie i zostałem przeproszony(problemy z inwentaryzacja),ceny poprawione do dzisiejszych jesli byly zawyżone z niedzieli.Zostałem zapewniony,że dzisiaj złożony komputer zostanie wysłany,wiec wszystko pięknie.Po pewnym czasie na zamówieniu...realizacja 23.01....sklep morele net.

Edytowane przez Ppiotr711
  • Dobra wypowiedź 1
kgmarcin
komentarz
komentarz (edytowane)

Wyrównali Ci ceny do aktualnych ? Bo ja zamawiałem w niedzielę, płaciłem we wtorek ale dzisiaj patrzę to np procesor jak i karta są średnio o 20 zł tańsze. Myślisz, że oddadzą kasę?

[EDIT]Do tej pory zestawu nie ma, ciągle przekładają termin. Naprawdę radzę dobrze się zastanowić jak chcecie tam zamówić komputer. Orientujecie się czy można gdzieś zgłosić tą sprawę? Przecież je to jawne łamanie regulaminu i niedotrzymywanie terminów. Codziennie będą przekładać datę wysyłki, a najlepsze jest to że tylko zestaw (klawiatura + mysz) ma status W TRAKCIE mimo tego, że po wejściu na stronę ten towar jest dostępny w dużej ilości sztuk na magazynie.

Edytowane przez kgmarcin
Crayon
komentarz
komentarz (edytowane)

A wiecie jak wygląda sprawa z tym kodem: forumpc.pl na morele.net
Bo w komentarzu do zamówienia wpisałem forumpc.pl.
I mam pytanie czy oni odejmą cenę przesyłki i złożenie za 1zł? Bo cena się nie zmieniła, a zamówienie jest już zatwierdzone.

Edytowane przez Crayon
Antagoniss
komentarz
komentarz (edytowane)

Zamawiałem w czwartek rano i dziś(sobota) towar (4 przedmioty) do odebrania w łódzkim punkcie morele.Chyba nieźle :)

Edytowane przez Antagoniss
  • 2 tygodnie później...
SpringstilII
komentarz
komentarz

Moim zdaniem bezkonkurencyjny jest morele.net
Polecam także gral.pl

bati999
komentarz
komentarz

Złożyłem zamówienie na morele.net
W komentarzu dopisałem "forumpc.pl" i pytanie odnośnie tego...
Ponieważ z tego co wiem, powinni dać wysyłkę za 0 złotych i złożą za złotówkę. Czyli mam przesłać przelew o kwocie o złotówkę większą od ceny wszystkich części? Czy mam poczekać, aż obsługa obniży ceny, albo nie wiem co. Liczę na pomoc :D

maxan
komentarz
komentarz

Przejrzałem kilka sklepów i morele wydał mi się najatrakcyjniejszy cenowo. Wiele części taniej niż u konkurencji o kilkanaście, czasem nawet kilkadziesiąt zł. Przy składaniu zestawu wychodzi nawet 100-200 zł oszczędniości. Zamówienie złożyłem w niedzielę wieczorem, odbiór w czwartek wieczorem. W międzyczasie modyfikowałem zamówienie - dodałem DVD-RW. Nie było z tym problemu ale żeby się do nich dodzwonić trzeba poczekać z 5 minut. Minusem jest to, że ceny zmieniają się z dnia na dzień i zazwyczaj rosną niż maleją. Ogólnie polecam.

  • 2 tygodnie później...
Ricky
komentarz
komentarz (edytowane)

Złożyłem zamówienie w morelach, wczoraj. Jak na razie czekam jeszcze na kabel do drukarki i zasilacz Thermaltake 530W. Podali mi, że planują wysłać w środę. Już skończyli pracę, więc mam do tego poważne wątpliwości... Ogólnie na razie wrażenia pozytywne, mam nadzieję że czegoś nie spierdzielą.

Btw. wczoraj i5-2400 kosztował 726 zł (taki zamówiłem), a dzisiaj 705 zł... -.-

@edit - wyrównali mi, bardzo mi z tego powodu miło

Nie wiem dlaczego Wy macie takie problemy z morele.net. Przez chwilę nawet zawahałem się czy brać stamtąd PC. Dobrze, że nie zrezygnowałem.

Wszystko zgodnie z terminem, ładnie zapakowane, dobry support. Polecam ten sklep.

Edytowane przez Ricky7
  • 3 tygodnie później...
watsup
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='SpringstilII' timestamp='1328824364' post='1440076']
Moim zdaniem bezkonkurencyjny jest morele.net
Polecam także gral.pl
[/quote] Jeśli możesz napisz jak obsługa w gral.pl co kupiłeś i jak się sprawuje ten sklep bo niedługo będę być może coś chciał od nich kupić.
Myślę o kompletnym zestawie komputerowym a więc zależy mi na solidności firmy od której kupię, żeby nie bujać się niepotrzebnie albo denerwować z jakiegoś powodu.
Z góry dzięki...

Edytowane przez watsup
Discoverowiec
komentarz
komentarz

www.maxicomp.pl - kupiłem u nich kilka rzeczy i jestem zadowolony. Zawsze odpowiadają na maile i doradzą co w innych sklepach jest "luksusem" i szybko wysyłają :)

Otacon
komentarz
komentarz

polecicie jakiś sklep w krakowie gdzie mi złożą z głową kompa?

Antagoniss
komentarz
komentarz

morele.net
kombo.kraków.pl

A jak ma być z głową to proszę wybrać zestaw z polecanych:
http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=169978

Otacon
komentarz
komentarz

a o co chodzi z wpisywaniem kodu promocyjnego przy składaniu zamówienia w morele.net?
skąd wziąć ten kod i co on daje?

Eddie Izzard Fan
komentarz
komentarz (edytowane)

A ja wszystkich ostrzegę przed morele.net. A może nie tyle przed tym sklepem a ich składaniem komputerów. Ceny faktycznie mają świetne chyba najniższe ze sklepów internetowych, czas realizacji zamówienia też jest świetny. Ale jeśli nie musicie nie każcie im składać komputera. Przynajmniej w moim przypadku wyszła z tego jakaś padaka. Już pare dni po przyjściu kompa (którego mi na tym forum złożyli forumowicze) zaczęły się problemy w najlepszych grach. Po wykonaniu paru testów np. OCCT wyszło, że procek się przegrzewa (kupiłem 2500k z boxowym chłodzeniem). Po minucie testu OCCT temperatury sięgały ponad 70 stopni i następował reset. Ok znowu uzyskałem pomoc na tym forum (dzięki temu dowiedziałem się, że to jednak chłodzenie) więc mimo, że nowe chłodzenie chciałem kupić za rok może dwa pod OC kupiłem na allegro już teraz. Odesłanie kompa nie wchodziło w rachube bo na nim pracuje. Nowe chłodzenie przyszło, stare zdjąłem i.. okazało się, że tak na oko 1/5 radiatora nie jest posmarowana pastą a reszta ma tak cieniutka warstwę, że pewnie ta nieposmarowana część stykała się z prockiem... Po zamontowaniu chłodzenia temperatura spadła do ledwo ponad 22 stopni a w stresie do maks 50. Ale nie skończyły się na tym problemy. Chociaż to już pewnie moja wina bo kości RAM zamówiłem z napięciami 1.5V a nie jak wszyscy zalecają 1.65V. Niestety w biosie napięcia dla RAM były ustawione na 1.65V i pamięci się przegrzewały restartując kompa. Dzisiaj w nocy dopiero się zorientowałem i po zmianie napięć komputer w końcu działa jak nalerzy nie restartując się po nawet 2h testach OCCT.

Tak więc jeśli nie jesteście kompletnie zieloni a kupujucie w morele.net to lepiej sami sobie złóżcie komputer. Oczywiście w biosie nie były pozmieniane takie parametry jak prędkości wiatraków (wszystkie zamiast na auto były ustawione na maksa przez co komp ciągle buczał). Co by o komputroniku nie mówić (że drogi) to jak mi 7 lat temu kompa składali to od razu mi go podkręcili (tak przypadkiem zapytałem czy mogą to zrobić) i wszystkie parametry w biosie poustawiali tak, że kompa pierwszy raz otwierałem i grzebałem w biosie jak zmieniałem albo kartę albo dysk (już nie pamiętam), wtedy składanie było wliczone w cene kompa nie wiem jak teraz.

A jeśli już zamówicie składanie kompa w morele to jak tylko przyjdzie od razu wejdzie do biosu posprawdzać co tam jest ustawione i przeprowadźcie testy (np. OCCT) czy na pewno wszystko wam dobrze złożyli....

Nie powiem, że już na morele nie kupie nic (bo kupuje w tym miesiącu netbooka na komunie dla chrześnicy;) ) ale nigdy już nie pozwole im nic składać. Mimo, że jestem leniwy sam to zrobie....

Edytowane przez Eddie Izzard Fan
Chajtek
komentarz
komentarz

A właśnie co do pasty, to jeśli nie dodamy jej do zestawu to obsługa żadnej nie nałoży?

piotrasta
komentarz
komentarz (edytowane)

nie nało[color=#ff0000]ż[/color]y na boxie masz naklejone coś co miało przypominać termotaśmę i to będziesz miał

Edytowane przez szagus
ort
Antagoniss
komentarz
komentarz

[quote name='Chajtek' timestamp='1332585155' post='1469061']
A właśnie co do pasty, to jeśli nie dodamy jej do zestawu to obsługa żadnej nie nałoży?
[/quote]
Nie musisz kupować dodatkowej pasty. Pasta która jest na radiatorze chłodzenia nowego CPU, zwykle wystarcza. Przypadek powyżej to wyjątek od reguły.

Czaplic
komentarz
komentarz

A jaka masz pewnosc ze ta pasta jest dobra ja zawsze wole odrazu swoja polozyc ze srebrem wtedy mam pewnosc ze jak sie przegrzewa to trzeba szukac problemu gdzie inedziej niz w pascie, 2 dychy na majatek a pasta sie przydaje polecam ze srebrem

Antagoniss
komentarz
komentarz (edytowane)

Jest dość dobra, w końcu to pasta od Intela/Amd. Kolega martwił się czy będzie pasta na CPU, jeśli nie zakupi dodatkowej, a wiec nie musi w zasadzie takiej pasty kupować, chyba że bardzo chce zmienić tę paste. Różnica w temperaturze może być w zależności od zastosowanej pasty do kilku stopni c, ale pasta boxowa nie powoduje przegrzewania się CPU. Akurat w tańszych prockach Intela, to byłyby pieniądze wyrzucone w błoto, bo ich temperatura jest niska. Lepiej już zainwestować w lepsze chłodzenie, bo to boxowe od Intela jest słabe i ma niską kulturę pracy.
A jeśli chodzi o pasty ze srebrem to trzeba dopowiedzieć, że przewodzą prąd więc trzeba uważać żeby się nie rozlały w okolice CPU. Jest to zwłaszcza istotne gdy nakładamy pastę na GPU, który jest zwykle otoczony przez małe scalaki. Tak więc pasty ze srebrem bym nie polecał dla osoby która nakłada pastę pierwszy raz.
To wątek o sklepach więc nie róbmy OT. Proszę założyć wątek w dziale chłodzenie jeśli chcesz kontynuować dyskusję.

Edytowane przez Antagoniss
watsup
komentarz
komentarz

Zna ktoś może sklep Terra.com.pl ?
Zastanawiam się nad zakupem w tym sklepie w Warszawie w oddziale na Giełdzie Elektronicznej tylko w ogóle nie ma o nich zbyt wiele opinii.
Jest jeszcze też sklep gral.pl który ma bardzo dobre ceny i mam do nich w sumie nie daleko i ta sam historia mało opinii o tym sklepie.
Jeśli znacie lub macie jakieś doświadczenia to napiszcie o nich, dzięki ;)

andy1
komentarz
komentarz

Ja też przestrzegam przed morele.net.
W lutym kupiłem u nich zestaw za prawie 2500zł. Po ok. dwóch tygodniach zorientowałem się że płyta główna jest uszkodzona. Nie otrzymałem żadnych kart gwarancyjnych i dlatego zgodnie z ich wolą wysłałem płytę pod adres sklepu i tak od 28 lutego czekam....
Kilkakrotnie do nich pisałem lecz nie mogę uzyskać żadnych konkretów, choćby przybliżonego czasu na realizację reklamacji/naprawę gwarancyjną.
Rozmowa z konsultantem to porażka. Chciałem rozmawiać z pracownikiem serwisu ale pani z infolinii nie mogła mnie z nikim połączyć, podobnie jak i ze swoim przełożonym.
Także można sobie pisać na maile i być dokładnie olewanym.

  • Dobra wypowiedź 1
Otacon
komentarz
komentarz

piszecie o morele.net ale o oddziałach, w których miastach??

andy1
komentarz
komentarz

Ja zamawiałem przez internet, dostałem darmową wysyłkę i montaż.
Gdyby nie procedura reklamacyjna o której wcześniej wspomniałem to wszystko byłoby OK.
Wczoraj do nich pisałem dając do zrozumienia moje zniecierpliwienie i otrzymałem maila zwrotnego jak zwykle na dużym poziomie ogólności.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.