x-kom hosting

Phenom II 960T @X6 - problem z rozpoznaniem i temperaturą

Luks84
komentarz
komentarz

Rozumiem,ale co usunąć jeśli nie mam nic w opcjach dodaj/usuń programy/

Igorrodz
komentarz
komentarz

To pokaż mi listę programów, które możesz usunąć z panelu.

Luks84
komentarz
komentarz

Kolego, nie mam tam nic oprócz programów,gier itp. Brak jakichkolwiek rzeczy od płyty głównej itp. ;)
Próbowałem instalować w trybie awaryjnym, i jest ten sam błąd instalatora.

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

No to nie wiem już, w czym może być problem... :E

Edytowane przez Igorrodz
Luks84
komentarz
komentarz

Powiem Ci że sam nie wiem ;)
Zrobię sobie na spokojnie kopię wszystkiego i zainstaluję nowy system ;)

Igorrodz
komentarz
komentarz

Też tak można :cfaniak:
Mam nadzieję, że po tym wszystko będzie CI działało dużo lepiej. Daj znać, jak to zrobisz.

Luks84
komentarz
komentarz

Niby teraz działa wszystko OK, ale nigdy nie wiadomo jak będzie na świeżym systemie i ori sterownikach.
Nawet udało sie proca puścić na 4.03Ghz :ninja:

Igorrodz
komentarz
komentarz

960T bardzo dobrze się podkręcają na x4. Po odblokowaniu niekoniecznie jest już tak kolorowo :cfaniak:

Luks84
komentarz
komentarz

Do mojej grafy te x6 4ghz starczy ;)
Chociaż ciekawe ile da radę na x4 :D
x6 @4ghz podczas stresu nie przekracza 45C :) temp w pomieszczeniu 21.5C

sorsx
komentarz
komentarz (edytowane)

Widzę ładnie się kręci! :) na gigabyte a tak kręcił nosem:) ja osobiście miałem problem takie takty ciągnąć na asus sabertooth 990fx:/ no chyba że za cienki jednak jestem do oc. Aczkolwiek nie wydaje mi się :)

Edytowane przez sorsx
Igorrodz
komentarz
komentarz

Może po prostu trafił na lepszą sztukę procesora, wyciętą ze środka wafla krzemowego (a nie z jego skraja)?

sorsx
komentarz
komentarz (edytowane)

być może! w moim przypadku sekcja zasilania grzała się jak zła na sabertooth +/- ponad 60-70 stopni c'',no i procesor dało się odblokować tylko x5 960t:/ (z napięciem około 1.5v)

Edytowane przez sorsx
Luks84
komentarz
komentarz (edytowane)

Jestem zadowolony, czasem sekcja zasilania piszczy, ale domyślam się że jest jej ciężko ;P
Na mojej płycie nie mam podanej temp sekcji zasilania(chyba?)
Program HWMonitor pokazuje:

System 1 - 28C
System 2- 39C
CPU - 34C

Jeszcze sprawdzam temp pirometrem ;)

EDIT

Zaczyna mnie wkurzać ten GIgabyte :/
Chciałem zmniejszyć napięcie CPU, i jakieś problemy.
Nie rozumiem tego ustawiania napięcia w BIOS. W ASUSie jak ustawiłem sztywno to było. A tutaj za każdym razem w BIOSie lub programy pod Win pokazują inną wartość :/
O co tutaj chodzi? Nie mogę tego rozgryźć :(

[attachment=19574:CIMG7551.JPG]
[attachment=19575:CIMG7552.JPG]

Inna sprawa za każdym wejście bo BIOSu pokazuje inną wartość w Normal CPU Vcore. Więc za każdym razem muszę korygować :o Ja chcę na sztywno ustawić 1.450 lub 1.475, skoro mam wartość Normal CPU Vcore 1.475 to w opcji CPU Voltage Control ustawiam Normal. I win nie wstaje :o
Jak jest np w Normal CPU Vcore 1.400 w opcji CPU Voltage Control dodam +0.075 to win rusza. Jednak programy pod Win pokazują nawet 1.5 :o Pytam dlaczego? Skoro ustawiłem sztywno? Wystarczy wejść bo BIOSa i pokazuje już inną wartość w Normal CPU Vcore :/ BIOS jest najnowszy.

Edytowane przez Luks_
sorsx
komentarz
komentarz (edytowane)

na asusie sabertooth miałem podobną sytuację lecz mnie to nie martwiło :) choć mogę się mylić bo tak mocno go nie kontrolowałem

Edytowane przez sorsx
Luks84
komentarz
komentarz

Czyli mam się tym nie przejmować? Dziś pokazało w BIOSie w tej opcji 1.55V :o
Dziwne to jest, mam nadzieje że jak mam sztywno ustawione raz na daną wartość, to mimo że pokazuje następnym razem coś innego to jest dalej poprzednia wartość :( Nie chce spalić procesora...

sorsx
komentarz
komentarz

jest ryzyko jest zabawa, trzeba uważać szkoda sprzętu i finansów- na marginesie jak wygląda sekcja zasilania na gigabyte(bo już nie pamiętam) ale jak kojarzę to nie jest chyba jakaś mocna?

Luks84
komentarz
komentarz

ale kurde bios powinien zapamiętać sztywne ustawienie
foto:

[attachment=19588:CIMG7553 (Large).JPG]

Igorrodz
komentarz
komentarz

Sekcja faktycznie mocna nie jest - sugeruję zakup radiatorków i naklejenie ich na niej - http://aab.com.pl/chlodzenie-pasywne-pamieci-c-84.html?osCsid=35345da330a71d96be706b8760956eb7

Luks84
komentarz
komentarz

http://aab.com.pl/cooling-heatsink-p-2352.html?osCsid=35345da330a71d96be706b8760956eb7 to wydaje się być dobre?
nakleić tylko na te czarne kwadraciki?

Igorrodz
komentarz
komentarz

4 szt to za mało, potrzebować będziesz 5-ciu. Zakup dwa komplety.

Luks84
komentarz
komentarz

Czyli tylko te czarne R50? czy gdzieś jeszcze naklejać? Chciałem tam dać wentylator ale brak miejsca i brak dobrego montażu :(

Antagoniss
komentarz
komentarz

Naklejasz na tranzystory mos-fet czyli te małe kwadraciki, te większe to dławiki z nimi nic nie rób. Na jeden dławik R50 przypadają 3mosfety na tej płycie. Radiator nie może się stykać z innymi elementami na płycie, zwłaszcza kondensatorami. Zmierz dokładnie suwmiarką jakiej wielkości potrzebujesz, na oko te co podałeś będą dobre możesz je ułożyć w rzędzie bezpośrednio jeden przy drugim.

Igorrodz
komentarz
komentarz

[quote name='Antagoniss' timestamp='1335097343' post='1485378'] Radiator nie może się stykać z innymi elementami na płycie, zwłaszcza kondensatorami. [/quote]
Ale mogą się dotykać wzajemnie te niebieskie radiatorki.

Luks84
komentarz
komentarz

R50 jest 5szt.
Ale obok są jeszcze 3szt.
1R2
1R2
2R0
Czy na nie również dać radiatory?

[attachment=19603:CIMG7555.JPG]
[attachment=19604:CIMG7556.JPG]
[attachment=19605:CIMG7557.JPG]

Antagoniss
komentarz
komentarz

Te inne to już nie jest sekcja zasilania CPU. Nie naklejasz radiatorów na R50 1R2 itp, tylko na mosfety. Zaraz wrzucę grafikęo które chodzi.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.