x-kom hosting

Jaki procesor? AMD czy Intel?

AMD czy Intel?  

148 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki procesor wybrać AMD czy Intel?



tadecki
komentarz
komentarz

Również według mnie Intel "prawie" zawsze wygrywa swoimi parametrami. W przypadku gdy składam komputer pomimo że nie mam worka pieniędzy, a może właśnie dlatego, zawsze wolę dołożyć kilka setek na Intelowski zestaw bo wiem że nie są to wyrzucone pieniądze i że nie będę później żałował swojej decyzji.

Igorrodz
komentarz
komentarz

A dlaczego w ankiecie nie ma procesorów firmy VIA? Nie każdy gra i nie każdemu potrzeba wydajnego Intela czy wielordzeniowego AMD :P

stigmatic
komentarz
komentarz (edytowane)

Bo niewiele osób w ogóle wie, że istnieje coś poza Intelem tudzież AMD. Poza tym w Polsce ciężko znaleźć te procesory :P
Tak poza tym, właściwie od czasu K7 to Intel gonił AMD pod względem wydajności (nieudolnie, biorąc pod uwagę ceny). Dopiero po premierze Core 2 Duo sytuacja się zmieniła... ;)
Ciekawe co będzie po premierze Bulldozerów...

  • Dobra wypowiedź 1
Igorrodz
komentarz
komentarz

A co ma być? Buldożer będzie podobnie wydajny jak SB ale imo ~25% tańszy więc się opłaci.

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

To jaki będzie okaże się jak do rąk ludzi trafi a tak spekulować to sobie można bez końca :E i i tak nic z tego nie wyniknie :E

Igorrodz
komentarz
komentarz

Jeśli AMD nie chce [i]strzelić sobie w kolano[/i] :E to powinno tak być, jak napisałem, czyż nie?

Gość
komentarz
komentarz

Powinno ale wiesz jak to jest z nowościami nie zawsze logika kieruje wprowadzaniem nowego produktu. A raczej zasada "nowe to i drogie być musi bo jakże to tak po ludzkich cenach sprzedawać" :E

Igorrodz
komentarz
komentarz

Tak i dlatego boleję, że na rynku nie ma tak naprawdę [i]trzeciego gracza[/i] gdyż VIA to raczej "niszowy" producent :(

Gość
komentarz
komentarz

przydałby się więcej konkurencji to lepsze traktowanie klienta.

Igorrodz
komentarz
komentarz

bo w sumie w rodzinie CPU są dwaj producenci (AMD/Intel)
i w rodzinie GPU też tylko dwaj (AMD/nVidia)
zatem konkurencji brak
niestety
:E

MikeUtr
komentarz
komentarz

Ankieta w stylu "o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą".
Przecież tak nie da się obiektywnie porównać. Trzeba by analizować konkretne modele przy danym budżecie.

crazy_programmer
komentarz
komentarz (edytowane)

AMD czy Intel? To jest chyba pierwsze pytanie które zadają sobie ludzie kupujący nowego PC. Jeżeli masz kasę bierz Intela ale jakby na to popatrzeć z drugiej strony, to większość wużytkowników kupuje PC do grania. Do codziennej przcy, grania w wysokich rozdzielczościach AMD radzi sobie wyśmienicie również na polu grafiki, konwertowania filmow itp. Czy zwykłego użytkownika zbawi te pare sekund szyciej albo pare klatek więcej, nie sądzę :) Swoją maszynkę kupiłem w lutym. Miałem ograniczony budżet. Wybrałem PHenom'a II X6 1075 i dołożyłem do GPU. Ze swojego sprzętu jestem bardzo zadowolony. GTA IV idzie na FullHD, max details bez żadnych przycięt. Na innych grach nie sprawdzałem nie jestem maniakiem grania lecz entuzjastom :) Swojego PC wykorzystuję głównie do nauki prgoramowania, czasem obróbki grafiki, słuchania muzyki, oglądania filmów. Jak dla mnie AMD jest lepsze :) Cena = Wydajność, Intel Cena > Wydajność :) Miejmy nadzieję, że Bulldozery namieszają mocno na rynku :P Aczkolwiek wybierając AM3 miałem nedzieję, że ta podstawka będzie kompatybilna z nowymi CPU AMD. Wiem, poszedłem w ciemno lecz w tym przypadku ryzyko sie opłaciło :) Bulldozery będą kompatybilne z moją M4a89GTD PRO :)

P.S
Narazie przystopowałem z programowaniem - za niecałe 2 miesiące piszę Leaving Certificate więc trzeba się pouczyć :)

Adan
komentarz
komentarz

[quote name='Jan Niezbedny' date='18 luty 2011 - 09:46' timestamp='1298018894' post='1202325']
AMD w tym czasie ukazało światu Athlona 64 (procki, które biły wydajnością i ceną P4 na głowę). I co? Athlony mimo lepszej wydajności i sporo niższej ceny nadal sprzedawały się gorzej o Intela.
Prezesi AMD powinni wymienić speców od marketingu.
[/quote]
I tak pozostało nadal...gdyby inny "spece" to teraz AMD mógł by być gigantem a Intel tylko producentem procków :D

[quote name='crazy_programmer' date='02 kwiecień 2011 - 22:04' timestamp='1301778397' post='1233330']
Jak dla mnie AMD jest lepsze Cena = Wydajność, Intel Cena > Wydajność
[/quote]
To ty chyba o i5 2500K nie słyszałeś...Cena=wydajność i tego jestem pewny na 100% :D

rafalluz
komentarz
komentarz

[quote]gdyby inny "spece" to teraz AMD mógł by być gigantem a Intel tylko producentem procków :D[/quote]

W życiu...

Intel jest dobre kilka razy większą firmą (po obrotach i przychodach) niż AMD, nawet w czasach Athlonów 64 AMD miało max 20-25% rynku.

Adan
komentarz
komentarz

No tez prawda...tego nie wziąłem pod uwagę :D

Bartiek301
komentarz
komentarz

Może napisze tak AMD jest fajne i według mnie bezawaryjne nie miałem tych nowszych ix Intela ale miałem inne procki hmm
Jeżeli miałbym kupować o wiele lepszego kompa od mojego Wybrał był i7 ale jeżeli mój komputer mam być do pracy, multimediów i czasami gierek wystarczy mi to co mam (am2). GTA4 na AMD i Intelu na podbnych maszynach....hmmmm AMD był wydajniejszy, ale mówie jeżeli chesz coś bardzo mocnego bierz Intela

  • 2 tygodnie później...
Adan
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Bartiek301' date='12 kwiecień 2011 - 20:59' timestamp='1302638500' post='1240313']
GTA4 na AMD i Intelu na podbnych maszynach....hmmmm AMD był wydajniejszy, ale mówie jeżeli chesz coś bardzo mocnego bierz Intela
[/quote]
Mogło tak być bo AMD w grach zawsze dobry był...ale biorąc pod uwagę Intela to on wydajny był w obróbce itd.
Ale teraz jak jest Sandy Bridge to nawet AMD nie daje rady w grach :D Ale poczekajmy na Bulldozer'a ;)

Zobaczcie artykuł o nowych oznaczeniach do procków AMD:
http://www.benchmark.pl/aktualnosci/AMD_Bulldozer_-_zasady_oznaczania_modeli-34277.html

Patrze na ten temat i widzę że zaznaczacie swój wybór na "Intela" lub "AMD" ale napiszcie dlaczego...jakieś doświadczenia z prockiem, dlaczego tak a nie inaczej :D

jakub09115
komentarz
komentarz

uważam że AMD jest tańszy i wydajniejszy intele morze i są energooszczedne ale to pare złotych więcej z prad to rzadna rórznica

Adan
komentarz
komentarz

No wreszcie ktoś zrobił to co prosiłem...piszcie dlatego wybieracie ten proc a nie inny... ;)

jakub09115
komentarz
komentarz

[quote name='Sicknature' timestamp='1297511266' post='1197528']
Bo tak się składa że żywotność procesorów nawet kręconych jest nieporównywalnie większa od żywotności kart graficznych i płyt głównych tak było dawniej a teraz ta proporcja się jedynie powiększyła ;). Rzadko kiedy słyszę aby komuś padł procesor za to karta czy płyta nagminnie :E
[/quote]
racja mi w ciągu roku padły 2 karty graficzne i płyta główna taksamo z napędami i dyskami terz było pare problemów a procesor nic dalej chodzi jak nowy

Iska
komentarz
komentarz

Intela użwyałem od 486 do p4. Teraz tylko amd głównie ze względu na cenę konkurencji

DENIOC
komentarz
komentarz

To znajdź mi coś lepszego od amd niż INTEL CORE i5-2500K w tym przedziale cenowym.

maxi22
komentarz
komentarz

Kupiłem nie dawno Intel Pentium Dual-Core e6500 i nie żałuje :D świetny procek, nie grzeje się i ogólnie dobra stabilność systemu ,przy moim starym AMD Athlon XP 2500+ często się zawieszał (ale to pewnie ze względu na katowanie go :P)

stigmatic
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='denioc' date='04 maj 2011 - 19:20' timestamp='1304529761' post='1253749']
To znajdź mi coś lepszego od amd niż INTEL CORE i5-2500K w tym przedziale cenowym.
[/quote]
W jakim przedziale cenowym? Znajdziesz mi lepszy procek Intela w cenie Phenoma 955BE? Weź pod uwagę koszt platformy (łącznie z dobrą płytą płytą)? Bo wydajnościowo różnica między nimi to 15-20% na korzyść i5. Cenowo odwrotnie.

[quote name='maxi22' date='04 maj 2011 - 19:39' timestamp='1304530908' post='1253759']
Intel Pentium Dual-Core e6500 i nie żałuje świetny procek, nie grzeje się i ogólnie dobra stabilność systemu ,przy moim starym AMD Athlon XP 2500+ często się zawieszał
[/quote]
Porównanie bezsensowne. To 2 różne generacje procków i dzieli je przepaść technologiczna. Athlon XP był konkurencją dla pierwszych Pentium 4.

haxi138
komentarz
komentarz (edytowane)

Poczekajmy na premiere nowych układów od AMD na targach E3. Myślę że wtedy bedzie można zalozyc taki temat bo teraz wszystko jasne ze Intel kopie teraz tyłek kazdemu AMD niestetety ;( chcialbym aby AMD wypuscilo jakies wydajniejsze procki od Sandy Bridge wtedy zaczeło by sie sporo dziac a żeby mogly konkurowac nawet z Ivy bridge marzenie wtedy panowie od Intela mieli by spory problem. ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.