x-kom hosting

Komputer nie startuje

UmberPwner
komentarz
komentarz

[quote name='cinomatic' timestamp='1293721419' post='1156596']
[b] UmberPwner[/b] nic więcej nie wymyślisz...

Prosisz aby sprawdziła czy świecą się diody i czy działa.. ale jaki to ma sens jak dysk i tak przecież nie pracuje bo dostaje tylko strzał na sprawdzenie i wszystko.
A wykrywalny jest przecież w biosie więc zapewnę problem tkwi w jakimś wirze który wywalił pliki wina
Dziewczyna musi podłączyć do innego kompa bo sama sobie nie proadzi.

Czy Ty czytałeś wogóle historie tego tematu?

P.S

Ewa używałaś jakiegoś antywira?

Pozdro
[/quote]


A właśnie moje słowa mają sens. U koleżanki nie świeci się dioda odpowiadająca za HDD, więc w nim tkwi problem. Z tym, że u mnie wystarczy podociskać kabelek, ale jeżeli u jej siostry tez nie działa to już coś głębszego - albo kabelek nowy, albo cały dysk. Wiem bo sam mam takowy problem. Pozdrawiam ;)

ewwunia
komentarz
komentarz (edytowane)

No, ale w sumie to dalej nie wiem co sie stalo ;)
Najbardziej to mi zalezy na tym zeby wszystkie zdjecia stamtad gdzies sobie zachowac a muzyke i programy to wiadomo, ze mozna od nowa pobrac, tylko nie wiem jak to zrobic z tymi zdjeciami

Gość
komentarz
komentarz

No i nie czytasz postów Ewka, nie miałaś wpinać tego dysku zamiast dysku siostry tylko podpiąć jako dodatkowy i spróbować ściągnąć dane. Jeśli dysk uszkodzony masz mechanicznie to nici, ale jak tylko pliki rozruchowe to może system by pozwolił zobaczyć twoje dane i je skopiować. Do tego najlepiej użyć taśmy i miejsca z DVD u siostry. Jak po kolei podpinać to już krok po kroku można wyjaśnić.

ewwunia
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale ona ma jakies dziwne kable w tym kompie, calkiem inaczej to wyglada niz u mnie, a kabel z ta tasma do mojego dysku nawet nie dosiegal a ona miala to inaczej jakos podlaczone :/ Wtedy jak go otwarlam to calkiem zglupialam :/

Czyli co mialam podlaczyc 2 te dyski i wlaczyc kompa? I wtedy to wszystko co mam na dysku byloby widac u niej tak?

A tak wogole to jak otwarlam jej komputer to w srodku byla... tuba plastikowa luzem czy rura jakas ;P

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Mamy zabawę? mamy huraa. Dawaj zdjęcie z kompa siostry. Stąpamy po cienkim lodzie. Lubimy ryzyko? Lubimy. Slij tą fotkę, albo ze dwie z róznych ujęć.

ewwunia
komentarz
komentarz

No na zdj dzis nie licz bo dopiero jutro u niej bede ;P
Ten taki szeroki pas to u niej tak jakby bylo go mniej wogole dziwny jakis jest :P
Zeby siegnac tym pasem do dysku mojego musialysmy przeniesc ta szufladke na plyty nizej

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

To, że taśma jest gdzie indziej lub inny układ to nie szkodzi. Bedzięsz być może musiała przepiąć dysk na zworce i najlepiej podpiąć na oddzielną taśmę (zabierz swoją na wszelki wypadek). Nie ważne dzisiaj. Jutro po "portofilio gwiazdy PC" pomyślimy. Ja mam czas. Tą tubę od nawiewu powietrza trzeba było wywalić z kompa.

ewwunia
komentarz
komentarz (edytowane)

To jutro cos wrzuce i wtedy mi pomozesz ;p
A z ta tuba, lejkiem, rura (?) ktora nie wiem co tam robila, to wywalilam ja ;P Chyba nie zrobilam nic zlego? ;P
To od nawiewu? I jaka ona niby miala pelnic funkcje lezac luzem na spodzie kompa? ;P

Gość
komentarz
komentarz

Kiedyś sterczała dumnie na nawiewie z boczku obudowy do CPU, potem tuby się starzeją i odpadają, a młode dziewczęta słusznie je wyrzucają. Do jutra. :D

ewwunia
komentarz
komentarz

Aaaa haha bardzo mozliwe ;)
Jutro zrobie foty popoludniu

cinomatic
komentarz
komentarz

[quote name='UmberPwner' timestamp='1293730473' post='1156762']
ale jeżeli u jej siostry tez nie działa to już coś głębszego - albo kabelek nowy, albo cały dysk. Wiem bo sam mam takowy problem. Pozdrawiam ;)
[/quote]

Tutaj masz odpowiedz dlaczego nie działa.

[quote name='szczeniak' timestamp='1293736753' post='1156900']
No i nie czytasz postów Ewka, nie miałaś wpinać tego dysku zamiast dysku siostry tylko podpiąć jako dodatkowy i spróbować ściągnąć dane.
[/quote]

[b]szczeniak[/b] wyjąłeś mi to po prostu z ust...

CO z tego że podłączyła do innego komputera jak ustawiła go na mastera i z niego odpalała system ;]
To wiadomo było i bez podłanczania że to się nie uda.

[quote name='ewwunia' timestamp='1293736913' post='1156905']


Czyli co mialam podlaczyc 2 te dyski i wlaczyc kompa? I wtedy to wszystko co mam na dysku byloby widac u niej tak?
[/quote]

Dysk ma być podłączony jako dodatkowy.
Mało tego. Ma być odpowiednio ustawiona zworka aby wogóle został wykryty. A BIOS napwno go wykryje bo u Ciebie na komputerze też jest widoczny.

[b]Ewa [/b]proponuję żebyś jednak się pofatygowała do Zabrza (tylko 35 km) a zrobię Ci tego kompa i ściągnę dane na poczekaniu. Weźmiesz do mnie tylko dysk twardy i jakiegoś PenDriva żeby było na co zrzucić.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.