x-kom hosting

Komputer nie startuje

ewwunia
utworzono
utworzono

Witam,
wiem, ze juz jest taki temat na tym forum, ale nie dokońca wiem co mam zrobic, bo jezeli o chodzi o komputery z wiedza technicza u mnie kiepsko ;)
Pierwsza rzecz to blad przy starcie Disk Boot Failure Insert System Disk And Press Enter
Jezeli chodzi o BIOS to
First Boot Device CDROM
Second ...... HDD-0
Third ..... Floppy
Do tego komputer wydaje dzwieki jakby... chcial sie wlaczyc ciagle (co kilka sekund podwojne 'cyknięcie') z tym ze jak wejde w BIOS przestaje
Czytalam cos o podociskaniu paskow i innych czesci no ale nie wiem co jest co i boje sie ze jak wepcham lapy to cos uszkodze i bardziej pogorsze sprawe ;) Jakby ktos mogl ladnie wytlumaczyc co jest gdzie i jak to zrobic ;)

cinomatic
komentarz
komentarz

[quote name='ewwunia' timestamp='1293397207' post='1151899']

PDisk Boot Failure Insert System Disk And Press Enter

[/quote]

Wyglądana to że albo nie masz żadnego aktualnie systemu na dysku albo uszkodziły Ci się pliki systemowe stąd nie odpala Ci Windy.

Poozdro

ewwunia
komentarz
komentarz

System to mam, bo dopiero wczoraj komp 'zwariowal' do tej pory wszystko bylo ok
A jezeli chodzi o te pliki, jest na to jakas rada? ;)

cinomatic
komentarz
komentarz

Awaryjniezobacz jeszcze czy aby dysk jest dobrze podłączony do kabla ATA/SATA

Wygląda u Ciebie na dwie opcję.

1. uszkodzony dysk systemowy
2. skasowane pliki windy

ewwunia
komentarz
komentarz (edytowane)

Ehem ATA SATA ale ja nie mam pojecia gdzie to moge znalezc i gdzie w kompie ma byc podlaczone ;)
Niestety nie znam sie ;)
Mam nadzieje ze nie bedzie trzeba wgrywac na nowo Windowsa ;/


No chłopaki! Nie mowcie, ze nie wiecie jak to naprawic! :)

Gość
komentarz
komentarz

Przestaw w BIOS-e botowanie na HDD bo masz na CD. Może miałaś jakąś awarię i botowanie po tym jak BIOS sie ustawił na AUTO też sie zmieniło. Pisz i zeznawaj jak to było. ;)

ewwunia
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli musze tylko zamienic HDD z CD miejscami w BIOSie?

czyli:
First Boot Device HDD-0
Second ...... CDROM
Third ..... Floppy

Tak ma to wygladac? ;P


No ok przestawilam te wartosci w BIOSie i dalej to samo

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak ma to wyglądać. Jeśli masz tylko jeden dysk to teraz mamy problem. Padł dysk? Wirus zniszczył pliki rozruchowe? inne bolączki softu lub bebechów? ciążko coś zdiagnozować w ciemno. Napisz co sie działo przed awarią.

ewwunia
komentarz
komentarz

No wlasnie, ze nic sie nie dzialo. Ten komputer to juz staruszek. Ale nigdy sie nie psul, jedynie na samym poczatku wentylator. Jedyna oznaka, ze cos jest nie tak byla, ale to przed samym padnieciem wszystkiego. Poprostu cos 'cyknelo' jakby sie zresetowal, ale chodzil dalej i za chwile zawias, zero reakcji, zresetowalam i od razu takie 'cykanie' non stop i ten komunikat.

Dżakub
komentarz
komentarz

Spróbuj tak : wchodzisz do BIOS'u i szukasz : Load optimal.. (jakoś tak) klikasz OK> resetujesz komp.

ewwunia
komentarz
komentarz

Ok zaraz sprobuje, ale mam nadzieje, ze nic mi sie nie stanie z plikami, ktore mam na kompie ;)

Dżakub
komentarz
komentarz

Po tym, nic Ci się nie stanie.

ewwunia
komentarz
komentarz

Dżakub: Load Setup Defaults?
Nic innego nie widze

Dżakub
komentarz
komentarz

Tak, tak to to.

ewwunia
komentarz
komentarz (edytowane)

To samo :( No i dalej to cykanie non stop
tzn. nie non stop bo w BIOSie juz nie cyka, chodzi cichutko

Dżakub
komentarz
komentarz

Prześledźmy problem od początku.
Podczas włączania co się pojawia?

Czy w BIOSIE coś piszczy?

Czy dysk trzeszczy itp. ?

ewwunia
komentarz
komentarz

No wiec tak
Jak go wlaczam to od razu takie cykanie jakby sie sam w srodku resetowal ale chodzi dalej normalnie, tylko to cykanie ciagle, z tym, ze jak wejde do BIOSa to juz nie cyka chodzi normalnie cichutko
No i na monitorze te czarne napisy tak jak zawsze przed wczytaniem systemu ale strasznie dlugo sie wyswietlaja no i potem juz pelno napisow na ekranie czarno bialych wyskakuje no i po chwili ten blad o ktorym pisalam

Gość
komentarz
komentarz

Podaj konfigurację tego PC-ta, a w szczególności rodzaj dysku. Na wszelki wypadek proponuje podpiąć go do innego kompa i zabezpieczyć dane jeśli są jeszcze do odczytania. Możliwe różne scenariusze np. zasiłka, kable, uszkodzenie tego dysku też bardzo prawdopodobne, itd. Podaj konfigurację.

ewwunia
komentarz
komentarz

Hmm no tak, ale ja sie nie znam wiec jakbys mogl dokladnie powiedziec co mam Ci podac ;) Jakie dane i skad mozna je odczytac ;)
Z tym podpieciem tez za bardzo nie wiem jak mam sie za to zabrac ;) Z kobieta Panowie rozmawiacie prosze o wyrozumialosc! ;)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Zacznijmy od :
- to PC czy laptop

Teraz problem jak uruchomić na nie startującym kompie to wszystko??? Czyli tak zwany PAT.

- program HD tune, zakładka Info lub program SIW tam znajdziesz info o dysku również
- jeśli PC sciągnij z sieci program CPU-Z, uruchom CPU-Z cztery razy i ustaw cztery zakładki, CPU,Mainboard,Memory,SPD
- po otwarciu obudowy spisz wszystkie dane z zasilacza
- jesli to laptop, to ewentualna wymiana dysku i samodzielna instalacja systemu na nowym może byc bardzo , dardzo ciężka dla Ciebie (sterowniki i konfiguracja), przy PC jest to łatwiejsze, ale jeśli nie czujesz sie na siłach to tylko servis, lub jakis obeznany kolega.

Czyli PC czy laptop na początek. Jak PC spisz dane z dysku (latarka i lusterko??)Pisz jak to wygląda.

ewwunia
komentarz
komentarz (edytowane)

PC
No ale piszesz sciagnac program itp no ale jak skoro system sie nie laduje
Dane z zasilacza mowisz, rozkrece go za kika minut i podam co tam wyczytaam
Latarka i lusterko? A co to za sposob? ;) Zaraz cos postaram sie podac

Gość
komentarz
komentarz

No , koleżanko dysk nie wisi przed oczami więc latarka i może lusterko coś pomogą. :) Poza tym jak zdejmiesz boczek to przy starcie kompa połóż rękę na dysk i powiedz czy nie ma wibracji (lekkie mogą być) i czy jest ciepły bądz gorący?

ewwunia
komentarz
komentarz (edytowane)

Staruszek PC

Yyyy zasilacz... Hmm to to plaskie czarne wcisniete za blaszki tak? ;P
A za pozno mowisz bo juz go calego z kabli wywalilam ;P

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Matko Boska :D zasilacz będzie po drugiej stronie kabla zasilajacego wewnątrz obudowy. Małe ?? no tak 15x8x7 cm :) no to po spisaniu danych zapakuj kable i odpal z ręką na dysku.

ewwunia
komentarz
komentarz

Matka Boska tu nie pomoze ;P Kobieta po drugiej stronie monitora! ;P
No ok poszukam tego czegos moooze znajde ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.