x-kom hosting

Komputer nie startuje

hagsss
komentarz
komentarz

A może po prostu sprawdź czy taśmy masz w porządku, ja bym rozłączył napędy i dysk a potem spowrotem podłączył, sprawdził czy zworki są odpowiednio ustawione i dopiero później pogrzebał w BIOSie gdyby było trzeba, a już na samym końcu rozważyłbym podłączanie dysku do innego komputera w celu wykluczenia jego uszkodzenia i zgrania danych żeby wgrać nowy system. Nie wydaje mi się żeby od razu winę ponosił zasilacz, słuszna uwaga była ze strony jednego z kolegów żeby zobaczyć czy on wgl rusza (czy są wibracje i jakiś dźwięk z dysku) gdyby tego nie było to wtedy można szukać przy zasilaczu lub kostce zasilającej.

pozdro

Gość
komentarz
komentarz

Przeczytałeś wszystkie wpisy? to wiesz, że dziewczyna zna sie na PC-ach jak my na malowaniu rzęs, prawda? Bez pomocy kogoś lekko znającego sie na rzeczy nie sposób jej pomóc. Poczekajmy, może napisze co sie stało.

Controll
komentarz
komentarz

Ja wam już powiedziałem :D. Założę się o 50 złotych że poszła głowica na dysku twardym :).

hagsss
komentarz
komentarz

Przeczytałem a moja odpowiedź była bardziej do ogółu bo niektórzy od razu czepili się zasilacza zamiast próbować pomóc dziewczynie krok po kroku zaczynając od - czytaj mój post wyżej :)

Tak czy siak, bez kogoś kto weźmie tego kompa w swoje ręce i zna się na tym trochę więcej niż nic, koleżanka nic nie zdziała i to wiemy wszyscy bo pokombinować trzeba.

ewwunia
komentarz
komentarz

Kazdy mowi co innego, jeden przegaduje drugiego
A jezeli chodzi o te zgranie danych, co by mi bylo najbardziej na reke, to myslicie ze dalabym rade sama? ;P

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Odłączasz wszystkie przewody z tyłu obudowy, wyciągasz obie wtyczki z dysku, wyjmujesz dysk ze swojego kompa odkręcając śrubki z boku obudowy (oba boczki obudowy oczywiście zdejmujesz uprzednio). Znajdujesz "radarem jaki ma każda dziewczyna" kogoś ze sprawnym komputerem i podpinasz dysk do tego właśnie -komputera nie ofiary-. Uruchamiacie razem PC-ta i jeżeli twój twardziel jeszcze odpowie to system go zainstaluje i będziesz mogła przegrac dane na nosnik "ofiary" lub dodatkowy Twój który również musisz podpiąć jak ten z którego cos chcesz odzyskać. Jasne? :D , jasne. Teraz na łowy po ofiarę zasuwaj. ;)

ewwunia
komentarz
komentarz (edytowane)

O matko
Narysuj mi to ;P
Ofiara prawdopodobnie bedzie siostra, ale jej system jest jeszcze bardziej zgracialy niz moj, zreszta pisalam juz o tym na forum ale winnym temacie i nikt mi nie pomogl:(

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

O matko jak ja Ci to narysuję? odpinanie kabli? odkręcanie śrubek? dawaj adres zadzwonię do mojej babci ona Ci to zrobi bo ja aktualnie za granicą mieszkam. Babcia ma 84 lata, ale kumata jest nie zwykle i da radę. Nie załamuj mnie bierz się do roboty :D zgraciały nie zgraciały jak można podpiąć kable to obleci. Nakręć film z akcji, damy na jutuba pod tytułem "rozterki harcerki czyli sadystka na dyskach" :D

ewwunia
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja jestem bardziej wzrokowcem ;P
Wiesz moze by mi bylo latwiej jakbym dokladnie wiedziala co jest co, do czegoi wogole te cale polaczenia. Boje sie ze jak wepcham lapy to cos tam urwe albo odlacze cos czego nie wolno i sie zepsuje ;P
Odkrec srubki i odepnij kable, jasne, skoro sie tych srubek nazbiera w srodku ;P Nie wiem Za co mam sie lapac. Jakbym dala rade chociaz te zdjecia uratowac to od razu bym reszte dala do serwisu

Gość
komentarz
komentarz

Dobrze zdejmij boczek i zrób zdjecie wnętrza -uchwyć wszystko w środku. Odeślę Ci z informacjami co i jak po kolei.

ewwunia
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok zaraz wrzuce, tylko nie patrz na syf w srodku

Gość
komentarz
komentarz

[URL=http://img713.imageshack.us/i/wymianadysku.jpg/][IMG]http://img713.imageshack.us/img713/7923/wymianadysku.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Nie mamy pewności po objawach jakie wstępnie zdiagnozowaliśmy z kolegami, że dysk jest sprawny, ale bez sprawdzenia sie nie dowiemy. podłącz w odwrotnej kolejności do PC-ta siostry. Teraz przewidywane problemy. Master i drugi i ich ustawienie na taśmie. Pisz jak już będziesz przed przepaścią, ktoś Cie popchnie w odchłań ponownie. Polecam się.

ewwunia
komentarz
komentarz (edytowane)

W odwrotnej kolejnosci czyli podlaczyc do jej jakbym teraz czytala od konca te Twoje odlaczanie? ;p
No nie tona teraz to pol ;)
A wyczyscic pedzelkiem mam ta czarna skrzynke rozumiem ;)
Czyli jej skrzynke mam zastapic swoja tak? I wtedy odpalic zgrac dane i pousuwac inne zbedne

Oj chyba zaraz zabiore wszystkie komputery i pojde do niej jak bedzie w domu cos kombinowac oczywiscie jak bedziesz nade mna czuwal ;)
O kurcze wlasnie sobie uswiadomilam ze jak pojde do siostry to przeciez neta nie bede miala ;P

UmberPwner
komentarz
komentarz

Miałem (właściwie mam) to samo od dłuższego czasu. Komputer działa, nagle się zacina. Restartuje go i nie chce włączyć. U mnie problem tkwi w kablu pomiędzy płytą główną a dyskiem twardym. Po prostu musisz podociskać kabel, wyjąć i przedmuchać etc. Ale rpzed tym zobacz na obudowie, czy czyta Ci twardy dysk (światełko zielone to power, a takie żółte to praca twardego dysku). U mnie to drugie się nie świeciło i po tym rozpoznałem w czym tkwi problem :) No i ja przeczyściłem komputer odkurzaczem przy okazji.

ewwunia
komentarz
komentarz

To ja juz nie wiem czy mam podociskac cos czy przeczyscic czy przelozyc do innego komputera ;p

UmberPwner
komentarz
komentarz

Najpierw zobacz na przodzie obudowy czy świecą Ci się obydwa światełka :P Tzn. czy twardy dysk działa.

ewwunia
komentarz
komentarz

Jedno ;p Takie pod 'narysowana' zaroweczka jakby

UmberPwner
komentarz
komentarz

Ale ogólnie na obudowie z przodu masz dwa czy jedno? I świeci się to zielone?

ewwunia
komentarz
komentarz

2 i swieci sie wlasnie to co mowie na ... no mi to zalatuje bardziej na zielony niz zolty

cinomatic
komentarz
komentarz

[b] UmberPwner[/b] nic więcej nie wymyślisz...
[quote name='UmberPwner' timestamp='1293719077' post='1156531']
Najpierw zobacz na przodzie obudowy czy świecą Ci się obydwa światełka :P Tzn. czy twardy dysk działa.
[/quote]
Prosisz aby sprawdziła czy świecą się diody i czy działa.. ale jaki to ma sens jak dysk i tak przecież nie pracuje bo dostaje tylko strzał na sprawdzenie i wszystko.
A wykrywalny jest przecież w biosie więc zapewnę problem tkwi w jakimś wirze który wywalił pliki wina
Dziewczyna musi podłączyć do innego kompa bo sama sobie nie proadzi.

Czy Ty czytałeś wogóle historie tego tematu?

P.S

Ewa używałaś jakiegoś antywira?

Pozdro

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie widzę tego, że sama przełożysz dysk i podepniesz pod drugi PC i skonfigurujesz na drugiej taśmie Slawe lub na tej samej dwa dyski i... i.... i.... daj spokój. Na początek kolega ma racje. Oba przewody, które ci opisałem na dysku czyli taśmę i molex wyjmij i wsadz ponownie parę razy. To samo zrób w gnieździe na płycie głównej czyli z drugiego końca taśmy sygnałowej. Jak nie pomoże to szukaj ofiary która Ci to pomoże zrobić.

ewwunia
komentarz
komentarz (edytowane)

A wlasnie ze przepielam. Bylam u siostry, zamienilysmy te dyski i u niej to samo z moim dyskiem. Wiec chyba z nim cos nie tak a nie zasilacze czy inne. A antywirusa jasne ze mialam

Gość
komentarz
komentarz

A jakiego to miałaś antywirusa? Bo są mniej i bardziej godne polecenia.

ewwunia
komentarz
komentarz

Nie wiem czy dobry czy zly ale Avasta

Gość
komentarz
komentarz

No to miałaś najgorszego antywirusa jakiego miałem nieprzyjemność używać. Trochę prześledziłem temat i tu chyba jednak brakuje systemowych plików. Raczej prócz wirusów nic ich samo nie sprzątnęło. Gdybyś musiała jednak stawiać windę od nowa radzę z darmowych antywirusów zainstalować Avirę Free + jakiś dobry firewall. Mam ją od roku i nic mnie nie prześladuje.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.