x-kom hosting

Temperatury rdzeni - OCCT i Everest

Pavilio
komentarz
komentarz

a jeśli chodzi o inne pytania??

Gość
komentarz
komentarz

[quote]Kolejne pytanie to czy wyjęcie baterii z płyty głównej coś pomoże i jaka jest różnica między resetem zworką a wyjęciem baterii?[/quote]
W pamięci CMOS masz najważniejsze informacje dot. sprzętu i jego konfiguracji. , natomiast reset zworką przywraca ustawienia fabryczne typu bootowanie.
Napięcia mierzy się miernikiem a nie za pomocą programu.

Pavilio
komentarz
komentarz

A jak zmierzyć napięcie procka miernikiem??

Nadal nie wiem jak zmierzyc napiecie procesora i w jaki sposob zmierzyc pozostale napiecia miernikiem. Czy moze ktos to jasniej wytlumaczyc?

Gość
komentarz
komentarz

Mierzenie napięć zasilacza http://zenfist.pl/jak-mierzyc-napiecia-w-zasilaczu-news-40.html . Mierzenie napięcia procesora jest zbędna, ponieważ jeżeli zasilacz trzyma je prawidłowo to i napięcie procesora również będzie poprawne.

Pavilio
komentarz
komentarz

no ale po co mam mierzyć napięcie zasilacza skoro jest on nowy a chodzi mi jedynie o to, że są źle wyświetlane w programie OCCT bo w Everescie są w porządku.
Podałem problem napięć bo pomyślałem, że może pomóc.
Napisałem maila to tego sprzedawcy, że mam taki problem i odpisał mi, że prawdopodobnie płyta nie odczytuje takich informacji, może być to prawdą?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Pytałeś o pozostałe napięcia, więc odpowiadam.
[quote]Napisałem maila to tego sprzedawcy, że mam taki problem i odpisał mi, że prawdopodobnie płyta nie odczytuje takich informacji, może być to prawdą? [/quote]
Nie może poprawnie odczytać ze względu na walnięty czujnik. Niech serwis ustali czy to wina mobo czy CPU. Tyle ode mnie w tej kwestii.

Pavilio
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Sayan' date='16 luty 2011 - 19:25' timestamp='1297884459' post='1201246']
Mierzenie napięć zasilacza http://zenfist.pl/ja...zu-news-40.html . Mierzenie napięcia procesora jest zbędna, ponieważ jeżeli zasilacz trzyma je prawidłowo to i napięcie procesora również będzie poprawne.
[/quote]
Postanowiłem dokładnie przeczytać ten artykuł z linka i wiem co mierzyć ale nie jest napisane w jaki sposób mam zmierzyć napięcia, które przewody sprawdzać proszę o pomoc.

W sprawie mobo i cpu znowu napisałem maila i czekam na odp.

Mam kolejny pomysł a może problem tkwi w odblokowanych rdzeniach. Może spróbować wyłączyć core unloker i ponownie włączyć?

Zrobiłem taki test. Ustawiłem w Biosie opcje ASUS Core Unlocker na Disabled i uruchomiłem komputer ponownie i o dziwo nawet po kilku uruchomieniach pokazuje temperaturę rdzeni. I pojawia się pytanie co się dzieje po wyłączeniu tej opcji bo ja nic nie zauważyłem a niby ta opcja odblokowuje zablokowane rdzenie tak? Dodaje 2 rzuty jeden z Biosu i jeden podczas uruchomienia kompa

Gość
komentarz
komentarz

Skoro masz 4 rdzenie to Ci nic nie daje. W 970 można odblokować 6 rdzeni. Przy włączonym unlockerze i 2 rdzeniach ( mam Phenoma 550 ) również nie pokazywał. Wyłącz te opcję i obserwuj sytuację.

Pavilio
komentarz
komentarz

Postaram się jutro napisać dokładnie co zrobiłem ale dzięki za wszystko...

Jeszcze raz możesz wytłumaczyć co mam zrobić tylko dokładnie :)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Czego nie rozumiesz ? Masz wyłączony Asus Unlocker ? Temperatury pokazuje ?

Pavilio
komentarz
komentarz

Jeśli dobrze pamiętam mam na Disabled

Gość
komentarz
komentarz

W takim razie musi sytuacji musi pokazywać temperatury z poziomu systemu. Wspominałem na 1-szej stronie, że sytuacja jest taka jak po unlocku rdzeni. Uaktywnienie funkcji ACC powoduje dezaktywację czujników. W przypadku Twojej płyty ACC nazywa się Asus Unlocker.

Pavilio
komentarz
komentarz

no ale teraz po co za każdym razem pojawia się podczas uruchomienia systemu ta informacja z drugiego zrzutu?
I co z tym zrobić?

Gość
komentarz
komentarz

Po wciśnięciu klawisza 4 z klawiatury uaktywnisz Asus Unlocker. U mnie również się to pojawia. Jak wygląda sprawa z temperaturami . Są już poprawnie odczytywane ?

Pavilio
komentarz
komentarz

jeśli wcisnę klawisz 4 to po uruchomieniu nie pokazuje mi znów temperatur rdzeni.

Gość
komentarz
komentarz

Napisałem zarówno na 1-szej stronie jak i wyżej, że uaktywnienie ACC w tym przypadku Asus Unlocker dezaktywuje czujniki :huh:.

Pavilio
komentarz
komentarz

No ok. A jeśli nie włączę tego Asus Unlocker, to co? Można tak używać komputera? Czyli płyta jest sprawna i nie muszę jej oddawać na gwarancję?

Asus bez sensu zrobił z tą opcją :/

Gość
komentarz
komentarz

[quote]A jeśli nie włączę tego Asus Unlocker, to co? Można tak używać komputera? Czyli płyta jest sprawna i nie muszę jej oddawać na gwarancję?[/quote]
Możesz zwyczajnie korzystać z komputera ;). Wtedy nie musisz.

Pavilio
komentarz
komentarz

To po co tak naprawdę jest??

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

W Twoim przypadku się nie przyda, ale osobom posiadającym X2 i X3 tak. Z Phenoma II X2 550 zrobiłem Phenoma II X4.

Pavilio
komentarz
komentarz

No i jak zrobiles z 2 rdzeni 4 to pokazuje Ci temperature rdzeni?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Pisałem kilkukrotnie, że nie pokazuje :).

Pavilio
komentarz
komentarz

No to ja bardzo przepraszam. A jaką masz płytę?

Gość
komentarz
komentarz

Asus M4A88T-V EVO/USB3

Pavilio
komentarz
komentarz

A możesz powiedzieć jakie pokazuje Ci napięcia w OCCT? i co ogólnie myślisz o tej płycie, bo chcę dzisiaj taką zakupić dla kumpla?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.