x-kom hosting

Temperatury rdzeni - OCCT i Everest

Pavilio
utworzono
utworzono

Mam problem z temperaturami na poszczególnych rdzeniach ponieważ oba programy pokazują mi , że mam 0 st C.
O co chodzi? Może ja nie wiem jak to ustawić.
Może trzeba coś doinstalować?
Zamieszczam zrzuty programów...

djoaza
komentarz
komentarz

Hehe temperatura marzenie :P A może po prostu się zepsuł czujnik :) A w BIOS'ie temperatury jakie występują co do procka?

  • 2 tygodnie później...
Pavilio
komentarz
komentarz (edytowane)

W biosie są tylko 2 temp: proca i mobo. A płyta jest nowa. Co możne być?
Zamieszczam zrzut z biosu.
Może jest inne miejsce w biosie gdzie trzeba spojrzeć?
A może brakuje jakiegoś sterownika do płyty głównej?

Zależy mi na tym aby to naprawić?
A może to być wina systemu Windows 7 x64?

Na dodatek napięcia są źle wyświetlane. Ciekawe o co chodzi z tym programem?
A znacie jakiś inny program do temperatur?

danielek316
komentarz
komentarz

[quote name='Pavilio' timestamp='1293140824' post='1142927']
A znacie jakiś inny program do temperatur?
[/quote]
Znacie. Najdokładniejszy jaki znam: http://www.programosy.pl/program,core-temp.html

Pavilio
komentarz
komentarz

Pobrałem ten program i z temperaturami jest tak samo. Zamieszczam zrzut.
Więc jaki może być problem?
Może ja coś źle złożyłem, tylko co?
Macie jakiś pomysł?

nitro07
komentarz
komentarz

1. Sprawdź czy nie jakiegoś problemu ze sterownikami.

2. Programy do sprawdzania temperatury uruchamiaj z podniesionymi uprawnieniami, prawoklik, uruchom jako Administrator.

Pavilio
komentarz
komentarz (edytowane)

uprawnienia administratora nie przynoszą efektu.
A o jakie sterowniki chodzi?

myślę jeszcze nad tym, że może w biosie trzeba coś ustawić, tylko co?
zainstalowałem z płytki dostarczonej z mobo program o nazwie AOD i tam temperatury też pokazuje 0*C.
a może być płyta lub procesor uszkodzony?

Jest możliwość, że po instalacji jakiegoś programu się coś poprzestawiało?
Czy ktoś miał podobny problem?

Postanowiłem zebrać wszystkie pytania razem i napisać je w jednym poście.
Tak więc testowałem temperatury programami:
- Everest Ultimate Edition
- OCCT
- Core Temp 0.99.8
- AMD OrerDrive Utility
- więcej nie pamiętam

W Everest doczytałem, że typ czujnika to ITEIT8721F (ISA 290h)

1. Jest możliwe, że to wina systemu operacyjnego - Windows 7 x64
2. A czy mój procesor jest na pewno 64 bitowy - http://www.ebuyer.com/product/190673
(na moim opakowaniu nie ma znaczka 64) Czy są procesory 32 bitowe z tej serii?
3. Czy czujnik temperatury, płyta główna, procesor a może coś innego może być uszkodzone fizycznie?
4. Czy może być coś z oprogramowaniem, sterownikami, programami?
5. Czy można sprawdzić w Biosie temperaturę poszczególnych rdzeni(a jeśli tak to jak)?
6. Gdzie można się dowiedzieć jakie programy obsługują ten czujnik?
7. Jak mam szukać informacji na temat mojego problemu? Wpisywałem różne słowa w google i nic.

Może teraz będzie łatwiej w uzyskaniu pomocy...


Załączam zrzuty programów, które wymieniłem wcześniej:

Postarałem się tak ładnie opisać problem a pomocy jak nie było tak nie ma :(
Żebym chociaż wiedział od czego zacząć i czy nic się nie stanie z procesorem.

A teraz na wszystkich rdzeniach pojawiła mi się temperatura 20*C choć temperatura procesora to ok 30*C i się waha a temperatura rdzeni cały czas 20. O co chodzi? Czy jest ktoś w stanie wytłumaczyć co jest grane?

A dzisiaj jak sprawdziłem to jest znowu 0*C. Ja tego nie rozumiem. Czy da się to jakoś naprawić?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Spróbuj jeszcze programem SIW. Tam masz wiele informacji z różnych czujników i mnóstwo parametrów. Może stery chipsetu jeśli nie dograne. CPU napewno obsługuje systemy 64 bitowe.

Gość
komentarz
komentarz

Sytuacja identyczna jak w przypadku odblokowania rdzeni w Phenomach X2 lub X3. Zresetuj BIOS zworką, jeżeli to nie pomoże to postaw od nowa system.

Pavilio
komentarz
komentarz

[quote name='szczeniak' date='29 grudzień 2010 - 21:44' timestamp='1293659160' post='1155907']
Spróbuj jeszcze programem SIW. Tam masz wiele informacji z różnych czujników i mnóstwo parametrów. Może stery chipsetu jeśli nie dograne. CPU napewno obsługuje systemy 64 bitowe.
[/quote]

1. Jeśli chodzi o SIW to jest tak samo. Załączam zrzut.
2. A jeśli chodzi o sterowniki chipsetu to i tak nie wiem jakie są do tego.
3. To dobrze, że procek jest x64 :)

[quote name='Sayan' date='29 grudzień 2010 - 22:02' timestamp='1293660271' post='1155920']
Sytuacja identyczna jak w przypadku odblokowania rdzeni w Phenomach X2 lub X3. Zresetuj BIOS zworką, jeżeli to nie pomoże to postaw od nowa system.
[/quote]
A jak zresetować?
1. To jest ta zworka clear RTC RAM?
2. Na jak długo odłączyć tą zworkę?
3. Ale ja nie miałem żadnych problemów z odblokowaniem 4 rdzeni.
4. System postawie pewnie i tak po nowym roku.

Jeszcze mam pytanie jeśli czujnik byłby walnięty to da radę to jakoś naprawić?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

SIW podał Ci temperaturę CPU, pewnie z czujnika na płycie. Ta sama co z Eweresta. To ze byc może czujniki w CPU padły mechanicznie lub programowo to olej. Tempy ok w porównaniu do tych z BIOSU, napiecia softowo ok. Szafa gra.

Gość
komentarz
komentarz

1. Tak.
2. Przełącz ją na ~10 sekund na drugi i trzeci pin, po tym czasie przełączasz ponownie na pierwszy i drugi.

Pavilio
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='szczeniak' date='30 grudzień 2010 - 20:02' timestamp='1293739460' post='1157011']
To ze byc może czujniki w CPU padły mechanicznie lub programowo to olej.
[/quote]

No właśnie ale ja chcę się dowiedzieć co padło i jak to naprawić.
Jeśli chodzi o temperaturę z Biosu to był stary zrzut przed zmianą coolera a teraz pokazuje takie same wartości.

[quote name='Sayan' date='30 grudzień 2010 - 20:24' timestamp='1293740818' post='1157058']
1. Tak.
2. Przełącz ją na ~10 sekund na drugi i trzeci pin, po tym czasie przełączasz ponownie na pierwszy i drugi.
[/quote]

Zrobiłem tak i po uruchomieniu pojawił się taki komunikat - pierwszy załącznik:[attachment=14048:DSC00524.JPG]
Wybrałem F2 i system się uruchomił normalnie na ustawieniach domyślnych(bez godziny i daty)
Uruchomiłem Everesta i byłem w szoku były temperatury na każdym rdzeniu.
Więc postanowiłem ponownie uruchomić kompa i wejść do biosu i ustawić datę i godzinę.
Zrobiłem tak uruchomiłem kompa uruchamiam Everesta i znowu szok bo temperatury ponownie wynosiły 0*C na każdym rdzeniu.
Wiecie o co chodzi? Bo ja nie czaję...

Gość
komentarz
komentarz

BIOS poprawnie pokazuje temperaturę ? Wygląda na to, że płyta ma uszkodzenie czujniki.

Pavilio
komentarz
komentarz

No dobrze ale dlaczego po resecie biosu pokazuje temperatury na rdzeniach?
Więc powinienem oddać płytę na gwarancję?
Chciałbym dowiedzieć się coś więcej na temat tego problemu tylko nie wiem gdzie i jak szukać :(

Gość
komentarz
komentarz

Po resecie BIOSu zawsze pokazuje temperatury czy czasem pokazuje innym nie ?

Pavilio
komentarz
komentarz (edytowane)

3 razy zrobiłem reset i za każdym razem pokazywało dobre temperatury do pierwszego wejścia do biosu.
Jak ustawiłem np datę i godzinę to po uruchomieniu systemu temperatury znikały.
O co chodzi?

Ciekawe czy postawienie systemu od nowa załatwi sprawę?

Gość
komentarz
komentarz

Spróbować nie zaszkodzi. Bardziej stawiam na usterkę czujnika niż problem oprogramowania.

Pavilio
komentarz
komentarz

To spróbuje w przyszłym tygodniu a póki co zastanawiam się nad oddaniem na gwarancję, czy jest sens??

Gość
komentarz
komentarz

Jak najbardziej.

Pavilio
komentarz
komentarz

Tylko czy oni będą chcieli ją przyjąć?

Gość
komentarz
komentarz

Muszą ją przyjąć.

Pavilio
komentarz
komentarz

Postaram się to załatwić ale najpierw muszę mieć pewność więc postawie nowy system i zobaczymy.
Dzięki za wszystko... Pewnie i tak już niedługo napiszę coś bo zawsze się jakiś problem pojawia :)

  • 1 miesiąc później...
Pavilio
komentarz
komentarz (edytowane)

Wczoraj postawiłem nowy system Windows 7 x64 i problem się nie rozwiązał w miedzy czasie postawiłem kilka razy Win 7 x32 i Win XP i też nic nie pomogło.
Zawsze jak zrobiłem reset biosu zworką to zadziałało i Everest, OCCT, SIW pokazywały poprawnie temperatury jak i napięcia.
I nasuwa się pytanie co z tymi napięciami? Program OCCT pokazuje źle a np: Everest poprawnie.
Kolejne pytanie to czy wyjęcie baterii z płyty głównej coś pomoże i jaka jest różnica między resetem zworką a wyjęciem baterii?

[quote name='Sayan' date='03 styczeń 2011 - 21:46' timestamp='1294091284' post='1160653']
Bardziej stawiam na usterkę czujnika niż problem oprogramowania.
[/quote]
Jeśli chodzi o ten cytat to co może być uszkodzone mechanicznie: płyta czy procesor? I co oddać na gwarancję?

Zamieszczam zrzuty z wczorajszego testowania przez OCCT bez żadnego podkręcania.
Z racji tego, że nie mam żadnych temperatur rdzeni w ich miejsce podałem temperaturę procesora = temperatura 1 rdzenia.
Pojawił się jakiś error tylko ja się na tym nie znam więc proszę o pomoc.
Proszę też zobaczyć jakie są napięcia.
Zamieszczam wszystkie zrzuty.
Proszę o pomoc...

Gość
komentarz
komentarz

Najlepiej oddaj jedno i drugie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.