x-kom hosting

InfoBIT.pl - nowy niezależny serwis technologiczny

snip91
utworzono
utworzono

Drogi Forumowiczu/Forumowiczko!

Ruszamy z długo oczekiwanym vortalem komputerowym [url="http://infobit.pl"]InfoBIT.pl[/url]. Naszym założeniem jest uczynić go miejscem rzetelnych i obiektywnych recenzji sprzętowych, a także dostawcą najświeższych wiadomości ze świata informatyki. Chcemy, aby był efektem wspólnej pasji, który będziemy z Tobą wzmacniać i współtworzyć. Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie, genialne koncepcje - podziel się z nami tym, co Cię fascynuje. Szukamy newsman'ów, korektorów, tłumaczy - jak widzisz masz dużo opcji, aby dołączyć do załogi serwisu ;) Zainteresowany? - zgłoś się do mnie na PW.

Pozdrawiamy.
Ekipa ForumPC.pl

  • Dobra wypowiedź 1

kajzer
komentarz
komentarz

dlaczego nie ma zakładki "Redakcja", albo przynajmniej ja jej nie widzę ? chyba się nie wstydzicie ? ;)

snip91
komentarz
komentarz

Zostanie utworzona :)

mis456
komentarz
komentarz

Niestety obawiam się iż nie wywojujecie wiele. Na rynku jest ponad 20 stron o takiej samej tematyce- testy wszystkiego na kupę. Kolejny serwis nic nie zmieni, ani się nie wybije. Szczególnie że layout nie powala.
Aktualnie na polskim rynku widzę szansę jedynie dla serwisów tematycznych (np. testy samych zasilaczy, ale konkretne).

naekana
komentarz
komentarz

Mis456 na tej samej zasadzie moglibyśmy stwierdzić, że jest przecież masę innych for komputerowych i zamknąć interes ;) Z przykrością stwierdzam, że nie znoszę myślenia tego typu - jakby każdy na starcie biadolił, że nie ma szans, to nikt by do niczego nie doszedł.

mis456
komentarz
komentarz

No dobra, ale czym wy zwojujecie rynek?
Samymi testami się nie da, trzeba jeszcze czymś zachęcić, choćby wspaniałym wyglądem, którego tutaj brakuje. Za wielki plus uważam forum i dzięki temu może coś się dziać tam ciekawego.

Co do innych for- jeśli jest ono podpięte do serwisu z dużą czytelnością to musi ono być- choćby po to, aby każdy wyraził opinię na temat recki i serwisu.


Może teraz inaczej napiszę- będzie bardzo ciężko wam sie wybić . Mam nadzieję, że się uda, ale z drugiej strony wątpię w to. Znacznie lepszym wyjściem byłby serwis tematyczny, których w Polsce nie ma niestety.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='naekana' date='18 czerwiec 2010 - 00:55' timestamp='1276819029' post='1037398']
Z przykrością stwierdzam, że nie znoszę myślenia tego typu - jakby każdy na starcie biadolił, że nie ma szans, to nikt by do niczego nie doszedł.
[/quote]
To zdanie miałoby sens, gdyby teksty na tym portalu były czymś więcej, niż spóźnionymi o kilka dni (względem polskich(!) portali), newsami, pełnymi
rażących błędów językowych oraz merytorycznych, stawiających pod znakiem zapytania sens czytania tego "portalu". Jakości "testów" pozwolę sobie nie komentować, ponieważ sądząc po cytowanym wyżej zdaniu - jakakolwiek krytyka w jakiejkolwiek formie wywołuje wycieki jadu.

Edytowane przez Zenek123
naekana
komentarz
komentarz

Poprzez komentarze na portalu można zgłaszać nieprawidłowości znalezione w publikacjach - będziemy wdzięczni za konkretne zwrócenie nam uwagi. Błędy zarówno merytoryczne, jak i językowe są nieuniknione, ponieważ: 1) na chwilę obecną brakuje korektorów, 2) dla większości osób piszących na portalu są to pierwsze publikacje. Również do opracowywania newsów potrzebna jest większa liczba osób niż ta, którą dysponujemy. Stąd też zachęcamy użytkowników forumpc do współtworzenia załogi portalu i szeroko pojętej pracy nad jego zawartością. Zdajemy sobie sprawę z niedoskonałości Infobit.pl, ale równocześnie wiemy, że początki przeważnie bywają trudne, co jednocześnie nie jest podstawą do rezygnacji na starcie.

[quote]Za wielki plus uważam forum i dzięki temu może coś się dziać tam ciekawego (...) No dobra, ale czym wy zwojujecie rynek?[/quote]Ten portal powstał przede wszystkim dla użytkowników forumpc. Myślę, że na chwilę obecną jest za wcześnie na myślenie o "zwojowaniu rynku" ;)

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='naekana' date='18 czerwiec 2010 - 20:28' timestamp='1276889414' post='1037707']
Poprzez komentarze na portalu można zgłaszać nieprawidłowości znalezione w publikacjach - będziemy wdzięczni za konkretne zwrócenie nam uwagi.[/quote]
Ale trzeba czekać na akceptację komentarzy, więc nikomu nie będzie chciało się ich pisać.

[quote]
Błędy zarówno merytoryczne, jak i językowe są nieuniknione, ponieważ: 1) na chwilę obecną brakuje korektorów, 2) dla większości osób piszących na portalu są to pierwsze publikacje. Również do opracowywania newsów potrzebna jest większa liczba osób niż ta, którą dysponujemy.[/quote]
Nie mogliście trochę poćwiczyć pisania, zanim zdecydowaliście się na otwarcie serwisu?

[quote]
Stąd też zachęcamy użytkowników forumpc do współtworzenia załogi portalu i szeroko pojętej pracy nad jego zawartością. Zdajemy sobie sprawę z niedoskonałości Infobit.pl, ale równocześnie wiemy, że początki przeważnie bywają trudne, co jednocześnie nie jest podstawą do rezygnacji na starcie.[/quote]
Dlaczego mieliby się zdecydować na współtworzenie właśnie waszego portalu?

[quote]
Ten portal powstał przede wszystkim dla użytkowników forumpc. Myślę, że na chwilę obecną jest za wcześnie na myślenie o "zwojowaniu rynku" ;)
[/quote]
Ciekawe, że na forum nie ma do niego żadnego linka, poza denerwującym banerem, który został już zapewne zablokowany przez większość stałych czytelników forum.

naekana
komentarz
komentarz

[quote]Ale trzeba czekać na akceptację komentarzy, więc nikomu nie będzie chciało się ich pisać.[/quote]Nie bardzo rozumiem. Efektem komentarza ma być korekta nieprawidłowości w tekście artykułu. Co akceptacja komentarzy (będąca niczym innym jak zabezpieczeniem przed spamem) ma tu do rzeczy?

[quote]Nie mogliście trochę poćwiczyć pisania, zanim zdecydowaliście się na otwarcie serwisu?[/quote]Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Założyliśmy, że nasz styl będzie ewoluował w trakcie.

[quote]Dlaczego mieliby się zdecydować na współtworzenie właśnie waszego portalu?[/quote] Chociażby dlatego, że jest to kolejny krok w rozwoju forum, z którym się identyfikują. Poza tym jest to możliwość stworzenia czegoś od postaw, nowej jakości, a nie jedynie dołączenia do formy już ukształtowanej.

[quote]Ciekawe, że na forum nie ma do niego żadnego linka[/quote]Jest link w pierwszym poście tego tematu.

FlameRunner
komentarz
komentarz (edytowane)

W momencie gdy piszesz pierwszy komentarz, to jeszcze nie wiesz że trzeba czekać. :P
Inna sprawa, że faktycznie można by wejść w infobit.pl/wp-admin/options-discussion.php i odznaczyć obie kratki przy pozycji: "Nim komentarz pojawi się na blogu,". W połączeniu z Akismetem problem spamu reklamowego w komentarzach by praktycznie nie istniał.

Mogliby, nie mogliby - nie wiem. W każdym razie ja się zgłosiłem na korektora i czekam na decyzję.

j.w.
Dlaczego to zrobiłem? Choćby nawet dlatego, że lubię to forum.

To akurat racja, nie obraziłbym się jakby baner był statyczny. Poza tym w belce z "Forum", "Użytkownicy", etc. powinien być odnośnik.

Edit: Posta powyżej nie widziałem. Fail.

Edytowane przez FlameRunner
naekana
komentarz
komentarz

[quote]Poza tym w belce z "Forum", "Użytkownicy", etc. powinien być odnośnik.[/quote]Dobry pomysł - pomyślimy o tym ;)

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='naekana' date='18 czerwiec 2010 - 23:07' timestamp='1276898973' post='1037787']
Nie bardzo rozumiem. Efektem komentarza ma być korekta nieprawidłowości w tekście artykułu. Co akceptacja komentarzy (będąca niczym innym jak zabezpieczeniem przed spamem) ma tu do rzeczy? [/quote]
Załóżmy jednak, że wasz czytelnik nie jest wolontariuszem, pragnącym poprawiać newsy po osobach, które nie potrafią posługiwać się językiem polskim w sposób komunikatywny oraz nieposiadających
szczególnej wiedzy. Celem większości osób piszących komentarze jest [b]dyskusja[/b] z innymi autorami komentarzy, przy okazji można również zgłosić błąd. Nie potrafię sobie wyobrazić,
jak miałaby wyglądać taka dyskusja w przypadku, gdy wypowiedzi mają być akceptowane. Nie wiem, czy widzieliście kiedykolwiek jakiś inny portal komputerowy, ale jeżeli nie - to spróbujcie takowy odwiedzić. Być może wizyta ta oświeci administrację na tyle, by raczyła łaskawie skopiować rozwiązania doskonale sprawdzające się wszędzie indziej, zamiast samemu próbować na nowo wymyślić koło :).

[quote]Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Założyliśmy, że nasz styl będzie ewoluował w trakcie.[/quote]
Po dłuższym zastanowieniu stwierdzam, że i tak nic by to nie dało. Jeżeli tego stylu nie udało się zmienić poprzez lata nauki w szkole, to wasz portal nic tu nie da.


[quote]Chociażby dlatego, że jest to kolejny krok w rozwoju forum, z którym się identyfikują. Poza tym jest to możliwość stworzenia czegoś od postaw, nowej jakości, a nie jedynie dołączenia do formy już ukształtowanej.[/quote]
Cóż, myślę, że są w Internecie lepsze portale, na których można publikować własne teksty. Możliwość "tworzenia czegoś od podstaw" jest może kusząca, ale nie tak, jak możliwość dotarcia do wielokrotnie większej grupy odbiorców.

[quote]
Jest link w pierwszym poście tego tematu.
[/quote]
Mówiłem o link w widocznym miejscu...

FlameRunner
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='naekana' date='19 czerwiec 2010 - 00:13' timestamp='1276899349' post='1037790']
Dobry pomysł - pomyślimy o tym ;)
[/quote]
A co tu dużo myśleć? Wystarczy zagonić admina do panelu (panela? kurczę, nie chce mi się sprawdzać która forma jest poprawna...) i gotowe. Tydzień zaganiania, pięć minut roboty.

[quote name='Zenek123' date='19 czerwiec 2010 - 00:21' timestamp='1276899800' post='1037795']
Po dłuższym zastanowieniu stwierdzam, że i tak nic by to nie dało. Jeżeli tego stylu nie udało się zmienić poprzez lata nauki w szkole, to wasz portal nic tu nie da.


Cóż, myślę, że są w Internecie lepsze portale, na których można publikować własne teksty. Możliwość "tworzenia czegoś od podstaw" jest może kusząca, ale nie tak, jak możliwość dotarcia do wielokrotnie większej grupy odbiorców.
[/quote]
Tu się zgodzę. Jeśli ktoś się nie nauczył pisać, to raczej z powodu powstania nowego serwisu się nagle nie nauczy.

Owszem. Ale te lepsze też kiedyś były gorsze. ;)
Ja osobiście wolę tworzyć od podstaw. Stąd na przykład ITFans.pl, stąd też moje zgłoszenie się do udziału w nowym projekcie forumowym.

Edytowane przez FlameRunner
naekana
komentarz
komentarz

[quote]Załóżmy jednak, że wasz czytelnik nie jest wolontariuszem, pragnącym poprawiać newsy po osobach, które nie potrafią posługiwać się językiem polskim w sposób komunikatywny oraz nieposiadających
szczególnej wiedzy.[/quote]W takiej sytuacji zawsze może np. zgłosić się do samodzielnego opracowywania newsów - dajemy wiele możliwości współpracy w ramach portalu.
[quote]
Celem większości osób piszących komentarze jest dyskusja z innymi autorami komentarzy, przy okazji można również zgłosić błąd. Nie potrafię sobie wyobrazić,jak miałaby wyglądać taka dyskusja w przypadku, gdy wypowiedzi mają być akceptowane.[/quote]Rozmawialiśmy na temat możliwości zgłaszania błędów w publikacjach. Moim celem była propozycja, aby zamienić niewiele mówiące "mnóstwo" na wskazanie konkretnych błędów poprzez komentarze, w czym raczej tymczasowy wymóg akceptacji komentarzy nie powinien przeszkadzać.
[quote]
Jeżeli tego stylu nie udało się zmienić poprzez lata nauki w szkole, to wasz portal nic tu nie da.[/quote]Szkoła nie jest raczej narzędziem weryfikacji. Osobiście przez cztery lata nauki w liceum napisałam może kilkanaście prac, w sporych odstępach czasowych, co w żadnym wypadku nie wpłynęło na rozwinięcie stylu pisania. Wykształcił się on znacznie później, na drodze zawodowej. Każdy może nauczyć się pisać, ale aby to osiągnąć, trzeba właśnie pisać, pisać i jeszcze raz pisać. Portal wymaga od każdego newsmana przynajmniej jednej publikacji dziennie, stwarzając możliwość konsekwentnej pracy nad warsztatem.
[quote]
Możliwość "tworzenia czegoś od podstaw" jest może kusząca, ale nie tak, jak możliwość dotarcia do wielokrotnie większej grupy odbiorców. [/quote]Rzecz gustu.

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='naekana' date='18 czerwiec 2010 - 23:56' timestamp='1276901882' post='1037808']
W takiej sytuacji zawsze może np. zgłosić się do samodzielnego opracowywania newsów - dajemy wiele możliwości współpracy w ramach portalu.
[/quote]
No tak - jeżeli user nie chce robić za wolontariusza, to niech wam pisze newsy :lol2:.

[quote]
Rozmawialiśmy na temat możliwości zgłaszania błędów w publikacjach. Moim celem była propozycja, aby zamienić niewiele mówiące "mnóstwo" na wskazanie konkretnych błędów poprzez komentarze, w czym raczej tymczasowy wymóg akceptacji komentarzy, nie powinien przeszkadzać. [/quote]
I naprawdę liczycie na to, że użytkownicy będą was informować o błędach?

[quote]
Szkoła nie jest raczej narzędziem weryfikacji. Osobiście przez cztery lata nauki w liceum, napisałam może kilkanaście prac pisemnych, w sporych odstępach czasowych, co w żadnym wypadu nie wpłynęło na rozwinięcie stylu pisania. Wykształcił się on znacznie później, na drodze zawodowej. Każdy może nauczyć się pisać, ale aby to osiągnąć trzeba właśnie pisać, pisać i jeszcze raz pisać. Portal wymaga od każdego newsmana przynajmniej jednej publikacji dziennie, stwarzając możliwość konsekwentnej pracy nad warsztatem.
Rzecz gustu.
[/quote]
A więc po kilku miesiącach/latach ;) zasypywania userów źle napisanymi newsami, być może się poprawicie. Miło.

FlameRunner
komentarz
komentarz (edytowane)

[color="#FF0000"]*****usuwam OT, kwestie prywatne proszę wyjaśniać na PW
//naekana[/color]

Aaa, co do różnych błędów, to ja się przyczepię do czegoś na forum. W trybie pełnej edycji posta jest button "Podgląd postu". A powinno być "Podgląd posta". ;)

Edytowane przez naekana
Gość
komentarz
komentarz

[color="#FF0000"]****usuwam OT, kwestie prywatne proszę wyjaśniać na PW
//naekana[/color]

naekana
komentarz
komentarz

[quote]No tak - jeżeli user nie chce robić za wolontariusza, to niech wam pisze newsy :lol2:.[/quote]Na chwilę obecną nie przewidujemy gratyfikacji finansowych dla członków redakcji portalu. Forumpc współtworzymy od lat z ogromną pasją, zupełnie charytatywnie i tak samo podchodzimy do kwestii portalu. Oferta współtworzenia Infobit.pl nie jest skierowana do osób, szukających możliwości zarobkowych.

[quote]I naprawdę liczycie na to, że użytkownicy będą was informować o błędach?[/quote]Użytkownicy mający na celu dobro portalu - tak, natomiast ci, którzy chcą jedynie publicznie wytknąć błędy - zapewne szybko się zniechęcą.

[quote]A więc po kilku miesiącach/latach ;) zasypywania userów źle napisanymi newsami, być może się poprawicie. Miło.[/quote] Mamy jednak zdecydowanie więcej wiary w nasze możliwości.
[b]
[color="#FF0000"]Jednocześnie pragnę poinformować, że wszelka dyskusja niezwiązana merytorycznie z tematem, będzie z niego usuwana.[/color][/b]

[quote]
W trybie pełnej edycji posta jest button "Podgląd postu". A powinno być "Podgląd posta". ;) [/quote] Słusznie - zanotowane ;)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='naekana' date='19 czerwiec 2010 - 00:18' timestamp='1276903254' post='1037813']
Na chwilę obecną nie przewidujemy gratyfikacji finansowych dla członków redakcji portalu. Forumpc współtworzymy od lat z ogromną pasją, zupełnie charytatywnie i tak samo podchodzimy do kwestii portalu. Oferta współtworzenia Infobit.pl nie jest skierowana do osób, szukających możliwości zarobkowych.[/quote]
Nie miałem na myśli żadnych "gratyfikacji finansowych", które zresztą byłyby szkodliwe dla portalu... Zwróciłem jedynie uwagę na brak logiki w Twojej wypowiedzi -> pisałem, że nie każdy chce być debuggerem, większość błędów na innych portalach jest zgłaszanych przy okazji pisania [b]normalnego[/b] komentarza; Ty zaś odpisałaś, że przecież można się zgłosić do "samodzielnego opracowywania newsów". Czyli: "nie chce Ci się zgłaszać błędów w naszych newsach? to sam je napisz!".

[quote]
Użytkownicy mający na celu dobro portalu - tak, natomiast ci, którzy chcą jedynie publicznie wytknąć błędy - zapewne szybko się zniechęcą. [/quote]
To portal ma być dla userów, a nie userzy dla portalu. Jak na razie nie zaoferowaliście nic waszym użytkownikom, wiele natomiast od nich oczekujecie :).

[quote]Mamy jednak zdecydowanie więcej wiary w nasze możliwości.[/quote]
Gratuluję.

[quote]
Jednocześnie pragnę poinformować, że wszelka dyskusja niezwiązana merytorycznie z tematem, będzie usuwana.
[/quote]
Jak na razie nie było tu jej zbyt wiele.

[quote]
Słusznie - zanotowane ;)
[/quote]
A przed chwilą pisałaś, że taka dyskusja będzie usuwana :).

Edytowane przez Zenek123
naekana
komentarz
komentarz

[quote]pisałem, że nie każdy chce być debuggerem[/quote]Nieporozumienie - ja pomyślałam o korektorze.

[quote]Jak na razie nie zaoferowaliście nic waszym użytkownikom, wiele natomiast od nich oczekujecie :).[/quote]Z punktu widzenia użytkownika związanego emocjonalnie z forumpc - oferujemy sporo. Mamy bardzo surową politykę naboru do zarządu forum, natomiast w przypadku portalu, szanse ma każdy, kto podziela naszą pasję i jest zdeterminowany, by osiągać jak najlepsze wyniki.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='naekana' date='19 czerwiec 2010 - 00:36' timestamp='1276904321' post='1037816']
Nieporozumienie - ja pomyślałam o korektorze.[/quote]
Powiedzmy, że nadal mógłbym się tu przyczepić ;), ale nie ma to sensu - po prostu przemyślcie kwestię akceptacji komentarzy...

[quote]
Z punktu widzenia użytkownika związanego emocjonalnie z forumpc - oferujemy sporo. Mamy bardzo surową politykę naboru do zarządu forum, natomiast w przypadku portalu, szanse ma każdy, kto podziela naszą pasję i jest zdeterminowany, by osiągać jak najlepsze wyniki.
[/quote]
Widzę, że pewne rzeczy postrzegasz w zupełnie inny sposób niż ja, więc może wyjaśnię pewne kwestie:
"Jak na razie nie zaoferowaliście nic waszym użytkownikom" -> oferta - jakość tekstów pojawiających się na stronie
"wiele natomiast od nich oczekujecie" -> oczekiwania od userów - możliwość pisania tekstów, bycia korektorem itd.

Edytowane przez Zenek123
naekana
komentarz
komentarz

Naturalnie jest w tym wszystkim zamysł pewnej transakcji wymiennej - im nas będzie więcej, im bardziej będziemy chcieli, tym na lepszy efekt końcowy możemy liczyć.

mis456
komentarz
komentarz

To może ja się wtrącę.

Od 2 lat piszę recenzje sprzętu i mój styl nie ewoluował- mimo zmiany portalu dalej teksty piszę tym samym słownictwem, w ten sam sposób. Oczywiście stosuję się do uwag korektorów i staram się je stosować, ale nie wpływają one znacząco na zmianę stylu.
Natomiast dobry korektor nawet z tekstu, gdzie zdania są na całą stronę A4 zrobi cudowny artykuł. Moim zdaniem recenzent powinien się skupić na zawartości merytorycznej, a korektor nad gramatyką. Ale nikt dobry w swoim fachu za darmo nie będzie się męczył z tym.

Wg was macie dużo do zaoferowania, a to nieprawda. Ciągle na jakichś portalach są rekrutacje, które bardzo łatwo przejść i się dostać do redakcji. Zwykle wystarczy próbny tekst, który będzie na dobrym poziomie merytorycznym i bez większej ilości błędów. Jeśli będziecie dalej przyjmować ludzi na zasadzie "pisali na forumpc to niech piszą i tutaj' to nic z tego nie wyjdzie. newsy i recki będą dalej na słabym poziomie i nie będziecie mieli czytelności a to podstawa funkcjonowania portalu.

Ostatnia rzecz to akceptacja komentów. To kompletna porażka. Kojarzy mi się z cenzurą. Nie będize można wytknąć błędów bo koment nie zostanie zaakceptowany. Nikt tego nie stosuje i, oprócz poziomu gramatycznego tekstów, to największa porażka portalu. Nikt nie będzie tam pisał, jeśli tak zostanie.

Gość
komentarz
komentarz

Podsumowując: uruchomiliście portal, którego obecni autorzy mają problemy z pisaniem w języku polskim, mają niewystarczającą wiedzę, którego wygląd
jest nieestetyczny, a posługiwanie się nim niewygodne. Portal, na którym komentarze mają służyć autorom do poprawy błędów, nie zaś użytkownikom
do dyskusji. Portal, którego administracja zamierza wspaniałomyślnie wykorzystać przywiązanie użytkowników do forum i ich ambicje, dla osiągania własnych celów.
Pewnie, rzeczywiście może przyczynić się do budowania czegoś od początku - trzeba przyznać, że chyba naprawdę postaraliście się, aby strona wyglądała a uruchomioną
5 minut wcześniej. Tyle, że to wasz portal, a nie usera. To nie wy "robicie łaskę" użytkownikowi, udostępniając mu miejsce do pisania, tylko on wam, pisząc cokolwiek,
czy poprawiając za was błędy.
[color="#FF0000"]
//pan Nudziarz dostaje bana za multikonto
//snip91[/color]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.