x-kom hosting

Radeony HD 5XXX [Temat zbiorczy]

Jarhem
komentarz
komentarz

HuB3RTuS zamieszanie było dobre ;)
Dzięki za pomoc przy doborze karty Graficznej :D

  • 1 miesiąc później...

Art3X
komentarz
komentarz

Witam

Z tego co czytałem to chyba Radeon HD 5830 nie jest opłacalnym zakupem, i warto dołożyć te 200zł i kupić HD 5850. Co o tym sądzicie? Czy może jest jakaś inna karta w tym przedziale cenowym warta uwagi? Poza tym czy warto poczekać miesiąc na zmianę cen, i czy duże one będą?

  • 2 tygodnie później...
TomaszPawel
komentarz
komentarz

Odpowiem przewrotnie - czekanie szkodzi.

W październiku kupiłem HD5870 za 1299zł w Vobis... teraz kosztuje w najtańszych sklepach stówę więcej...

Na twoim miejscu dołożył bym do HD5850 jeśli te 200zł nie stanowi dla Ciebie problemu.

  • 2 tygodnie później...
Wisnia123
komentarz
komentarz

Witam
Zamierzam kupić Hd 5870, ale po przeczytaniu 9 stron tego tematu mam wątpliwości grafika względem procesora.
Mam P4 2x 3.2 Ghz nie podkręcany i czy kupno Hd5870 jest opłacalne? Karta zrobiła na mnie cholerne wrażenie pod względem wydajności, lecz nie wiem czy jest sens ją kupić skoro jej nie wykorzystam. Ewentualnie podkręcic procesor wtedy bym ją wykorzystał(karte)?
Pozostały config
2Gb Dual Ch. 667 mhz (wiem h****o)
Zasilacz 360 W
Cpu P4 2x 3.2 Ghz nie podkręcony

Wiem ze zasilacz jest nieodpowiedni dlatego myslalem tez ze jesli bym nie wykorzystał tej karty w 100% zasilacz tez dałby rade poniewaz max TDp 5870 wynosi 190W

Gorąco proszę o odp.

  • 4 tygodnie później...
Tayos
komentarz
komentarz

Ja mam pare pytan odnośnie karty HD5830
Czy EAH5830 to to samo co HD5830 czy zrobili mnie w chu**?
Czy do tej karty wystarczy zasilacz be quiet purepower l7 530w?

  • 2 tygodnie później...
BlackRaven
komentarz
komentarz

[quote name='wisnia123' timestamp='1277554427' post='1041556']
Witam
Zamierzam kupić Hd 5870, ale po przeczytaniu 9 stron tego tematu mam wątpliwości grafika względem procesora.
Mam P4 2x 3.2 Ghz nie podkręcany i czy kupno Hd5870 jest opłacalne? Karta zrobiła na mnie cholerne wrażenie pod względem wydajności, lecz nie wiem czy jest sens ją kupić skoro jej nie wykorzystam. Ewentualnie podkręcic procesor wtedy bym ją wykorzystał(karte)?
Pozostały config
2Gb Dual Ch. 667 mhz (wiem h****o)
Zasilacz 360 W
Cpu P4 2x 3.2 Ghz nie podkręcony

Wiem ze zasilacz jest nieodpowiedni dlatego myslalem tez ze jesli bym nie wykorzystał tej karty w 100% zasilacz tez dałby rade poniewaz max TDp 5870 wynosi 190W

Gorąco proszę o odp.
[/quote]
Nie ma czegoś takiego jak dwurdzeniowy P4. Sprawdź dokładnie jaki masz procesor. Zasilacz nie wystarczy (albo komp się nie uruchomi, albo spali), no chyba że te 360W to linia 12V i zasilacz jest markowy (w co wątpię).

[quote name='Tayos' timestamp='1279728038' post='1056177']
Ja mam pare pytan odnośnie karty HD5830
Czy EAH5830 to to samo co HD5830 czy zrobili mnie w chu**?
Czy do tej karty wystarczy zasilacz be quiet purepower l7 530w?
[/quote]To jest to samo (Asus oznacza tak swoje karty), zasilacz wystarczy.

  • 2 tygodnie później...
Adrianox360
komentarz
komentarz

za późno pomyślałem a patrze i fajny temat zbiorczy więc napisze jeszcze raz ze względu tylko takiego, że dziś muszę zamówić pc. A więc potrzebuje rady. Mam okazję kupić Sapphire toxica o 40zł drożej niż zwykłego referenta. Proszę o radę czy warto. Dzięki i odpowiadajcie bo dziś zamawiam pc he

Gość
komentarz
komentarz

Warto, jeżeli nie przeszkadza Ci większy hałas chłodzenia niż w referencie. W zamian za to otrzymujesz zwiększone taktowania oraz wydajne chłodzenie.

  • 2 tygodnie później...
lok1508
komentarz
komentarz

Witam

zbieram się do kupienia laptopa i stąd tptanie która grafika będzie najlepsze ;)
procesor : i5-430m lub 450m z takimi się głównie spotykam

i teraz wybór grafiki : Ati Mobilny Radeon HD5650 czy GeForce GT 330M która da mi najlepszą wydajność komputer używany bedzie często do obróbki grafiki, projektowania w autocad itp.

  • 3 tygodnie później...
inigram
komentarz
komentarz

Witam,

Krótka piłka: którą kartę się bardziej opłaca do mojego kompa?
Athlon II x4 640
MSI 770 G45
4 GB ram 1333MHz Kingston
Bequiet 530W

Opcja nr 1
http://www.komputronik.pl/index.php/product/96807/Podzespo_y_PC/Karty_graficzne/Radeon_5750_HIS_512MB_DVI_HDMI_PCI_E_iCooler_IV.html?cpsrc=skapiec
Zwracam uwagę na strasznie niską cenę :o
Opcja nr 2
http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-hd5770-512mb-ddr5-2xdvi-hdmi-dp-cf-pci-e-box-eah5770-2di-512md5-a-287427/


Co myślicie? Warto dopłacić 90zł? Doczytałem się, że w 5770 różnica między wersją 1GB a 512MB jest marginalna. Czy w 5750 jest podobnie?

Gość
komentarz
komentarz

5770 jest wydajniejszy od 5750. Moim zdaniem korzystniejszym wyborem byłby 4870 ( wydajność kosztem energooszczędności ). Otrzymasz go w cenie 5770. 4870 wygrywa za sprawą "szerszej" szyny - 256 bit, 5770 - 128 bit.

Test 5770 [url="http://pclab.pl/art38839.html"]http://pclab.pl/art38839.html[/url]

  • 2 tygodnie później...
duch18
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam. Zastanawiam się nad kupnem Radeona hd5850 lub GTX 470 i tu pytanie. Czy do jednej z tych kart i reszty sprzętu ( patrz sygnaturkę ) wystarczy zasilacz Fortron 500w 80+ jaki aktualnie posiadam czy raczej nie da rady??

Pozdrawiam

Gość
komentarz
komentarz

Prawdę mówiąc to ten 4890 nie jest w pełni wykorzystany przy tym CPU. Przy tym takim taktowaniu procesora to 4870/GTX 260 nie byłyby ograniczane. Do GTX 470 lub Radeona 5850 potrzebowałbyś jakiegoś Quada.

duch18
komentarz
komentarz (edytowane)

Co polecasz odnośnie procesora?


Intel Core 2 Quad Q9550 2.83GHz 12MB ??

Gość
komentarz
komentarz

Byłby idealnym rozwiązaniem a po podkręceniu w granicach 3.6/3.7 pociągnąłby spokojnie grafikę pokroju GTX480

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Q9550 będzie odpowiednim procesorem. Do tego chłodzenie należy doliczyć. Co do karty to GTX 470 jest głośniejszy oraz cieplejszy lecz wydajniejszy. OC na możliwie jak najwyższym poziomie i karta pokaże co potrafi. W przypadku takiej modernizacji zasilacz będzie za słaby.




@up, szybszy ;).

src
komentarz
komentarz

czy polecacie wymiane karty graficznej z geforce 9300 na radeon w [url="http://softib.pl"]notebook[/url]-u? jakis konkretny model? tak zebym mial na dluzszy czas do gier.

djspoko
komentarz
komentarz

Ja mam problem z moim Radeonem HD 5850. Otóż jak gram np. w Battlefielda Bad Company i szybko ruszam myszką to obraz odświeża się tak jakby pasami. Obraz na monitorze dzieli się tak jakby na 5 poziomych pasów i każdy odświeża się w innym czasie. Wygląda to jakby pocięcie obrazu.
Co to może być?? Jak temu zaradzić?

Lipton
komentarz
komentarz

Jaki masz zasilacz? Jakie temp. Radeona? Posiadasz najnowsze sterowniki?

  • 2 tygodnie później...
gulchynsky
komentarz
komentarz

Witam, mam zamiar kupić nowy komputer, ale bez wielkiego szału jeżeli chodzi o parametry. Nie bardzo znam się na tym wszystkim, co siedzi w środku komputera, więc chciałbym zapytać was. Komputer, który chcę kupić posiada kartę Radeon HD 5550. Czy ta karta obsługuje gry wymagające akceleratora 3D? Nie mam pojęcia w tej kwestii, ale wolałbym wiedzieć, na co się przygotować, bo mimo że nie jest to najmocniejszy komputer, to jednak będzie używany głównie do gier. Z góry dziękuję za pomoc.

Gość
komentarz
komentarz

Podaj specyfikację komputera. 5550 to konstrukcja budżetowa , która nie nadaje się do gier. Za cenę średniego 5550 kupisz nowego 4850, który jest kartą do gier.

  • 5 miesięcy później...
Quirinnos
komentarz
komentarz (edytowane)

Co myślicie o tym, chcę zakupić do Phenoma X4 955, zasilacz : corsair 500w
http://www.ceneo.pl/7722765

Gość
komentarz
komentarz

Rewelacyjna oferta i świetna cena. Ale fakt jest taki że 5870 wychodzi z produkcji o ile jeszcze nie wyszła i ceny są niskie :) w takiej cenie w pewnym sklepie to nic tylko brać. Ale OC na przynajmniej 3.8

Morele.net i 725zł tutaj bym dokonał zakupu

Quirinnos
komentarz
komentarz

To to, że wychodzi z produkcji to źle? :D

Gość
komentarz
komentarz

To dobrze bo jest tania ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.