x-kom hosting

Radeony HD 5XXX [Temat zbiorczy]

raffcio
komentarz
komentarz

Witam, mam pytanie do tych co sie lepiej znają - czy radek hd 5850 pojdzie mi na plycie gigabyte ep35-ds3 (pci-e 1.0!!!). Czy ta plyta nie ograniczy tej karty a jak tak to w jakim stopniu. Dodam jeszcze że posiadam procek intel core 2 quad q6600, 8 gb ram, zasilacz feel ii (który musze wymienić) - komp hasa na gf8800 gts 512 od prawie dwoch lat. Czy ten zestaw nie będzie sie jakoś "gryzł" z tą kartą. Czy ten procek ją udźwignie itd.
I czy zasilacz 600 w jakiś taki za 200 zł wystarczy mi do tego radka?
Jak ktoś ma troche wiedzy to prosze o odpowiedź.

djmakus
komentarz
komentarz

a) tak, podejdzie i nie ograniczy (no minimalnie...)
b) procek należy podkręcić do max'a jaki się da
c) na co Ci 8GB pamięci ? :E
d) tak, zasilacz do wymiany
e) nie będzie się gryzł, ale patrz pkt b
f) 600W za 200zł ? przecież za tyle to ledwo dobre 400W dostaniesz...więc dozbieraj jeszcze z 50zł i można kupić be quiet L7 530W czy OCZ Fatal1ty 550W i już będzie dobrze

raffcio
komentarz
komentarz

hmm a co sie stanie jak nie podkrece procka? (nie lubie tego robić bo sie grzeje i nie chce go spalić)
zasilacz myslalem kupic feel carbon 620w / 70% wydajnosci. Ale skoro lepiej kupić 550w lepszej firmy to ok, posłucham rady i zapytam jeszcze gosci w sklepie.

co do ramu - lubie pamięć ram więc sobie kupiłem, była wtedy bardzo tania.

Gość
komentarz
komentarz

Jeżeli nie będzaiesz podkręcał CPU, to co najwyżej możesz zakupić do tego zestawu Radeon HD5750 (cena <500zł), którego i tak procesor będzie nieżle ograniczał.

tomekk600
komentarz
komentarz

[quote name='oleekt' date='14 styczeń 2010 - 16:12 ' timestamp='1263481955' post='948604']
Jeżeli nie będzaiesz podkręcał CPU, to co najwyżej możesz zakupić do tego zestawu Radeon HD5750 (cena <500zł),
[/quote]
karta nie opłacalna lepiej jakies 88gt ponizej 300zł

raffcio
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli te 2.4 ghz nie starczy na tą karte? Myslalem ze procek jest ok hmm.
Intel Core i7-860 QuadCore 4 x 2.80 GHz, 2.5 GT/s Transfer, 8MB, LGA1156, 45nm, BOX
z takim prockiem widze zestaw na allegro razem z hd5950. Nie znam sie, nie wiem ile szybszy jest ten procek. Nie wiem ile też moge pokręcić moim żeby sie nie przekręcił. Ale podjerzewam że do tych 2.8 ghz to nie dociągne. Bo zacznie sie wieszać. Teraz na rdzeniach mam gdzies 37, 55-56 stopni gpu a siedze na forum. Jak zaczynam w coś ciupać to momentalnie płonie na programach monitorujących. Troche lipa. Musiałbym jakieś chłodzenie znowu kupić.

Jeszcze tylko zapytam, czy jak chciałbym podkrecać ten procesor to trzeba mocniejszy zasilacz do tego czy nie? (więcej niż te 550w dobrej firmy)

Edytowane przez raffcio
Gość
komentarz
komentarz

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=85046

Tutaj masz wymagania dla procesora poszcegolnych kart graficznych.
Z tego wynika, ze powinienes miec 3,8GHZ (sic!) na rdzeń.
Proponuję radeon HD4850/4830 w cenie okolo 350zł - wymagane OC procesora do okolo 3,0-3,1GHZ.

Mozesz tez zastanowic się nad geforce 9800GT.

Jesli nie chcesz kręcic/ slabo kręcic CPU, to polecam zakup geforce [b]9600 GSO 384MB[/b].

raffcio
komentarz
komentarz

Ale ja juz mam w tej chwili 8800 gts, na co mi taka sama? Chciałem radka bo jest szybszy lol.

AMD Athlon X2 dla 8800GT/9800GT 2.8GHz.

Wychodzi na to ze jak bym podkrecil procka to karta by mi lepiej działała. mam 2.4 ghz z gf8800 gts 512. Hmm spróbuje go dziś troche pomęczyć.

Gość
komentarz
komentarz

Jesli teraz masz GF 88, to nic lepszego nie kupisz do Twojego CPU.
HD5850/hd5970/hd5870/itp. nie będzie szybsza na Twoim sprzęcie (jesli nie kręcisz procka).

raffcio
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok kumam już.

Ciekawy jestem tylko jaki jest skok wydajności karty razem z tym podkręcaniem. Czy np wsadzam dzis radka 5850 do q6600 2.4 , widze że jest lipa, kręce go na 3ghz jakims cudem i jaki wtedy bedzie przyrost wydajności? czy takie 0.6 ghz dużo zmieni. Tak teoretycznie.

Edytowane przez raffcio
djmakus
komentarz
komentarz (edytowane)

jaką masz rewizję procka ?
być moze po prostu zamiast tak mocnej karty trzeba by kupić tańszą kartę pokroju GTX275 i chłodzenie na procesor
Q6600 zazwyczaj szły gładko na 3,5GHz
płytę główną masz w porządku
tylko ten nieszczęsny zasilacz ;)
ewentulanie kupić na razie tylko samo chłodzenie podkręcić procka do 3GHz i sprawdź jak działa Ci ten 88GT :)

Edytowane przez djmakus
Lipton
komentarz
komentarz

Koledzy takie tematy raportujcie, bo podchodzą pod przyklejone ;)

Tak, więc łącze z przyklejonym.

Metzger
komentarz
komentarz

Chcę kupić grafikę w granicach 500-600zł. Skłaniam się ku HD5750 m.in. ze względu na niski pobór mocy, ale zależy mi na tym by karta była przede wszystkim cicha i niezawodna (wydajność jest następna w kolejce). Modele którego producenta są warte uwagi?

Lipton
komentarz
komentarz

Czemu HD 5750, a nie 5770 ?

Niestety w przypadku HD 5750 wiele układów chłodzeń niereferencyjnych jest nie wypałem. "Intelowskie" chłodzenie Sapphire to porażka, jedna z głośniejszych kart w 3D, nie wspominam o HIS-ie gdzie jego turbinka narobi nam hałasu. Zostaje Glaciator, Vapor-X, Formuła oraz PCS. Wybór Vapor-X byłby nietrafiony ze względu na cenę, PCS- znany jest z problemów na HD-kach 4870. Glaciator... Czyżby powrót w chwale i glorii ? Na to wygląda HD 57XX są kartami "chłodnymi" dzięki czemu autorskie chłodziwo Asusa spokojnie da sobie z nimi radę, a przy tym jest ciche :)

Metzger
komentarz
komentarz

[quote name='Lipton' date='19 styczeń 2010 - 10:21 ' timestamp='1263892865' post='953603']
Czemu HD 5750, a nie 5770 ?[/quote]
Głównie chodzi o cene. Ale mogę trochę dorzucić w razie potrzeby.

[quote name='Lipton']Niestety w przypadku HD 5750 wiele układów chłodzeń niereferencyjnych jest nie wypałem.(..) Glaciator... Czyżby powrót w chwale i glorii ? Na to wygląda HD 57XX są kartami "chłodnymi" dzięki czemu autorskie chłodziwo Asusa spokojnie da sobie z nimi radę, a przy tym jest ciche :)
[/quote]
Mam rozumieć, że chłodzenie na HD5770 jest lepsze niż na HD5750 czy też ogólnie w seriach 57XX chłodzenie niereferencyjne jest kiepskie?

djmakus
komentarz
komentarz

chodzi o to że serię 5770 można spotkać z chłodzeniami referencyjnymi (takie jakie ATi zaprojektowało) które sprawuje się świetnie (o dziwo ;) )
np http://www.komputronik.pl/images/auto/G/R/A/GRATIR5770GBT1G_650.png i http://www.techworks.pl/images/news/SapphireRadeon5770.jpg
jak widać różni je przede wszystkim naklejka

Lipton
komentarz
komentarz

Napisz nam jeszcze pod jaki zestaw dasz tą grafikę ;)

Możesz poczekać na HD 5830, który w najbliższych dniach pojawi się na półkach sklepowych.
Spadnie też cena HD 5770.

Metzger
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Lipton' date='19 styczeń 2010 - 17:31 ' timestamp='1263918679' post='953920']
Napisz nam jeszcze pod jaki zestaw dasz tą grafikę ;)[/quote]
Generalnie wymieniam bebechy na mniej więcej coś takiego:
Procesor:
AMD Phenom II X4 955 /3.2GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM3/

Płyta główna:
Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/

Pamięć RAM:
GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

System Operacyjny:
Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit

Zasilacz (Tacens Valeo Smart 560W), obudowę i dyski pozostają te, co już mam.

[quote name='Lipton']Możesz poczekać na HD 5830, który w najbliższych dniach pojawi się na półkach sklepowych.
Spadnie też cena HD 5770.[/quote]
W najbliższych dniach to znaczy w okolicach tygodnia czy miesiąca? Jak rozumiem HD5830 będzie modelem wyższym od 5770.
Wracając do chłodzenia serii 57XX - jeśli już brać to z niereferencyjnym chłodzeniem Asusa albo standardowe, który rzekomo i tak daje radę?

Edytowane przez Metzger
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam nie wiedziałem gdzie to napisać. Widziałem ostatnio nowego radeona HD 5670
Słyszał ktoś o takim? Jak z jego wydajnością? Jest warty uwagi?

Edytowane przez qwertyui666
Lipton
komentarz
komentarz

[quote]W najbliższych dniach to znaczy w okolicach tygodnia czy miesiąca? Jak rozumiem HD5830 będzie modelem wyższym od 5770.
Wracając do chłodzenia serii 57XX - jeśli już brać to z niereferencyjnym chłodzeniem Asusa albo standardowe, który rzekomo i tak daje radę?[/quote]

W okolicy dwóch-trzech tygodni. Tak będzie modelem wyższym.
Wziąłbym HD 5770 z referencyjnym chłodzeniem.

qwertyui666- wydajność troszkę lepsza niż na 9600GT.

Metzger
komentarz
komentarz

[quote name='Lipton' date='19 styczeń 2010 - 22:20 ' timestamp='1263936034' post='954236']
W okolicy dwóch-trzech tygodni. Tak będzie modelem wyższym.
Wziąłbym HD 5770 z referencyjnym chłodzeniem.[/quote]
W takim razie wielkie dzięki za pomoc. Wezmę pewnie Gigabyte Radeon HD5770.

bibu26
komentarz
komentarz (edytowane)

Cześć

Co myślicie o karcie graficznej [b]Sapphire Radeon HD5770 1024MB DDR5 /128bit/ 2xDVI/HDMI/[/b] do wykorzystania go do gier

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=22372

Będę miął to pod prockiem [b]AMD Phenom II X4 955[/b] i nie wiem czy na tej karcie pójdzie GTA 4 i inne gry które wyjdą, np. Mafia 2. Czy jest sens inwestować w tą kartę graficzną ???

Edytowane przez Lipton
Przenoszę do zbiorczego.
TCNieI
komentarz
komentarz

karta całkiem całkiem jakościowo minimalnie gorsza lub równa GTX260 z serii 216sp, co do gier GTA4 jak i Mafia II powinna śmigać na wysokich, a nawet najwyższych detalach, ja tam wolę osobiście karty nvidi, dlatego bym Ci radził GTX`a 260,

tomekk600
komentarz
komentarz (edytowane)

ten radek wypada troche gorzej niz zwykły gtx260 tym bardziej core216. W tej chwili nie ma oplacalnych kart w tej cenie. Przez opóźnienia nvidi ceny sie zastały i ani nowy 5770 ani resztki 4870/90 nie są w korzystych cenach. Za tą kase (lub ciupkę wiecej)poszukał bym 4890 jest sporo wydajniejszy a dx11 czy sm 5.0 to jak na razie zwykły marketing.

Edytowane przez tomekk600
Lipton
komentarz
komentarz

Były takie tematy na forum:

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=130479&st=60
http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=144452

Po za tym przenoszę do przyklejonego.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.