x-kom hosting

Jaki Linux?

Dominika S.
komentarz
komentarz

aha, rozumiem :)

jak to się rozdziela to będe mogła sama sprawdzić, chciałam tylko tak ogólnie wiedzieć :)

neuro
komentarz
komentarz

W sumie taka wiedza na początkowym etapie nie chyba zbyt potrzebna ;) Ty tak będziesz używać dodaj/usuń programy :)

Dominika S.
komentarz
komentarz

a tych wszystkich komend nie bede? (mowie o tych, ktore trzeba wpisywac w konsole) (nie bede = nie bede musiala XD)

neuro
komentarz
komentarz

Wiesz, kilka z nich warto się nauczyć. Przydadzą sie szczególnie jak sobie coś popsujesz :)

Dominika S.
komentarz
komentarz

Mógłbyś napisać (i opisać) te, których "warto się nauczyć"? :D (albo podać stronkę z najważniejszymi komendami :))

Ale wolałabym jednak niczego nie psuć... XD

Zarov
komentarz
komentarz

Na pewno chodzenia po katalogach:

cd ściezka np cd /home/Dominika

Czy też wyświetlania ich zawartości:

ls

Więcej nie przychodzi mi do głowy co może przydać się na sam początek...

Ale wolałabym jednak niczego nie psuć... XD

Prędzej czy później i tak zepsujesz, każdy pierwszy system zepsuje po jakimś czasie, trzeba coś poświęcić w imię nauki.

Dominika S.
komentarz
komentarz

No to co podales to juz czytalam :)

/nie rozumiem "każdy pierwszy system zepsuje" ?

Zarov
komentarz
komentarz

To czy to będzie Windows, Linux czy inny Unix to zawsze ten pierwszy jest najbardziej zepsuty. Przykładowo. Instalujesz Windowsa, nie miałaś z nim wcześniej kontaktu i się uczysz. Tu zrobisz tak, tam inaczej. Kombinujesz, grzebiesz mieszasz zdobywając wiedzę. No i wkońcu zepsujesz bo namieszałaś. Jak dalej nie rozumiesz to napisz na PW.

Dominika S.
komentarz
komentarz

aha, zapomniałeś dodać "każdy SWÓJ pierwszy system zepsuje".

nie mogłam załapać o co Ci chodzi XD

neuro
komentarz
komentarz

Coś jest na rzeczy :) Ja swojego pierwszego Ubu miałem 4 miechy. Działał dobrze, chociaż nie był zbyt bezpieczny (cały czas siedziałem na koncie Root'a :) ). W kwietniu zainstalowałem ponownie, teraz już nową wersję 7.04. I ta śmiga aż miło :)

Lucider
komentarz
komentarz
nie był zbyt bezpieczny (cały czas siedziałem na koncie Root'a :) )

Z całym szacunkiem to nie on nie był bezpieczny tylko Ty zbyt mądrze nie robiłeś...

neuro
komentarz
komentarz

Teraz już wiem ;p Człowiek uczy się na własnych błędach - jak zostało wspomniane :)

Gość
komentarz
komentarz

neuro, Na samym początku tego tematu napisałeś dwa święte słowa:

Temat rzeka .... 

Jakże trafnie tu ująłeś :)

Dominika S.
komentarz
komentarz

Ja też zawsze 'operowalam' kontami administratora (czyli roota w Linuxie, ha, juz cos wiem ^^) w Windowsach (od kiedy go dostałam, gdy miałam jakieś 7 lat :P), i jakoś nigdy niczego nie nabroiłam :P

edit:

http://ftp.pwr.wroc.pl/pub/linux/ubuntu-ot...i386-Fulmar.iso

no wiec chcialam zaczac sciagac, zapisuje, patrze...

a plik zapisuje sie jako WinRAR archive.

co jest? :/

neuro
komentarz
komentarz

Poprostu twój winrar potrafi otworzyć plik .iso . Musisz to wypalić na płytce, np. w nero i wszystko. Potem odpalasz z płytki system. Trzymam kciuki.

puciek, faktycznie temat się troszke wydłużył .... :)

Dominika S.
komentarz
komentarz

Aha, oki :)

Obiecuję, że dam znać co i jak :)

Lucider
komentarz
komentarz
jakoś nigdy niczego nie nabroiłam

Na Windowsie to się nie da niczego nabroić przez fakt bycia na koncie admina :P

Zarov
komentarz
komentarz

Dominika S., przeczytaj to:

http://forum.torrenty.org/viewtopic.php?t=16217

Autor arta już na samym początku wyjaśnia sprawę z WinRarem :P

Poprostu twój winrar potrafi otworzyć plik .iso

Raczej ikonka jest zła.

merenu
komentarz
komentarz

Proponuje zamówic Ubuntu za darmo z stony https://shipit.ubuntu.com/ poczekasz troche ale masz mozliwosc wyboru miedzy Ubuntu, Edubuntu, Kubuntu dostaniesz naklejki gratis :lol: ( one sa najlepsze). Jesli sie niemyle to sklep interentowy helion.pl dydał ksiazke o Ubuntu, w której jest jak zainstalowac, jak zamówic itp. Dla poczatkujacych polecam SLAX

Dominika S.
komentarz
komentarz

Lucider - zepsuć to akurat wszystko sie da :D

Strahd - juz sie doczytalam, ale dzieki :)

merenu - juz wybralam prog, but... zamowie i tak, moze akurat ktos z moich znajomych tez bedzie chcial zainstalowac Lxa :) thx.

Zarov
komentarz
komentarz

Czekanie na zamówienie może trochę potrwać, około miesiąca albo i więcej. Nie wiem dokładnie ile.

Przemek
komentarz
komentarz
Czekanie na zamówienie może trochę potrwać, około miesiąca albo i więcej. Nie wiem dokładnie ile.

Ja otrzymalem w dwa tygodnie ;)

Dominika S.
komentarz
komentarz

wiem, ale ja zamowie tak po prostu zeby miec plytke w razie czego, na teraz sama zgram :)

neuro
komentarz
komentarz

Ja w sumie czekam i czekam ... 3 tyg. Ale mam nadzieje, że przyjdzie.

Dominika S.
komentarz
komentarz

No wiec mam problem. Sciagnelam Knoppixa 5.1.1 na LiveCD (chcialam sie pobawic, zobaczyc jak wyglada jakikolwiek Linux bez koniecznosci instalowania :)), nagralam jako obraz .iso z szybkoscia 16costam. (mniejszej nie dalo sie ustawic), wchodze do mojego komputera, klikam prawym autoodtwarzanie, i wyskakuje mi cos takiego: [sprobowalam wyjac CD wlozyc jeszcze raz zeby samo sie wlaczylo, to samo sie pokazuje]

blablablahg7.jpg

(nie patrzcie na zegarek, mam zle ustawiona godzine XD)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.