x-kom hosting

E-N-T-E-R oszuści ?

A43vil
komentarz
komentarz
A mi kurier dzisiaj przyniósł zamówioną wczoraj w esc.pl hd4850 glaciator;) jak na razie przy moim słabym nie podkręconym procku e7200, far cry 2 wszystko na full chodzi płynnie jak ta lala;) no ale to dlatego że rozdzielczość mała bo 1360 768,monitor na więcej nie pozwala.

Jak masz na niej 512 to nie potrzeba Ci większej rozdziałki.

Crio
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak na chwile przeczytałem pierwsze strony tego tematu i zauważyłem ze wiele osób wypisuje ze 4730 jest gorszy od 4830 i 4770.

nie wiem na ile to jest prawdą ale dzięki za info... sam mialem juz kupować

mateuszafro
komentarz
komentarz

no i sprzęt na gta4 wymiękł;)

kamyk83
komentarz
komentarz (edytowane)

Podany przez Sprzedającego powód niesfinalizowania transakcji:

Przedmiot został odesłany przez Kupującego w ramach zwrotu lub reklamacji

Takiego oto maila dostałem od allegro?

Tylko się zastanawiam o jaką paczkę im chodzi ? ;)

Ale gościu kasę oddał to teraz mnie to lata koło... ???

djmakus
komentarz
komentarz (edytowane)

no raczej nie powinno Ci latać...

napisz lekkie wyjaśnienie że żadnej paczki nie było <_<

oraz wystaw negatywa za brak towaru który sprzedaje i długi czas zwrotu kasy

(no chyba że chcesz aby inni się nabierali na te głupie sztuczki...)

lancer2000
komentarz
komentarz

Witam

Ja także zakupiłem u tego Pana Sapphire 4890 Vapor-X. Napisał mi tak:

"z powodu częstych uszkodzeń produkcyjnych każda karta jest sprawdzana ostatnio otrzymaliśmy 50szt 4830 które z powodu źle zaprogramowanego biosu nie nadawały się do użytku jedyne i sprawdzone w tej chwili to ten sam model hd4890 VAPOR toXIC GameStar niestety w cenie 899zł a na wysyłke tych trzeba będzie poczekać nawet 14 dni lub można za dopłatą nabyć model GameStar"

Poprosiłem o zwrot pieniędzy, on odpisał:

"poszło zlecenie do księgowości"

Mam nadzieje ze otrzymam kase spowrotem. Potem kupie juz w normalnym sklepie internetowym.

mateuszafro
komentarz
komentarz

Co do tych zepsutych hd4830 , chciałem ją zamówić na gral.pl i mi zadzwonili że w tej chwili saphirre hd4830 jest trudno dostępny a dostawa ma być dopiero w lipcu. Więc pan ENTER ich po prostu nie miał a nie dostał zepsute.To była jego kolejna bajeczka by zyskać na czasie.

TwojePC
komentarz
komentarz

@lancer2000 - podwojnie Ciebie w glupiego robi. Ksiegowosci? POd tym adresem jest jakies mieszkanie; o. Dwa - on poprostu nie ma HD4830, NIE MA CZEGOS TAKIEGO jak blad w procesorze 4830 (LOL mogl juz lepsza "scieme" wymyslec), przeginka na calego. Zreszta poczytaj sobie na PCLabie, a jego pierwsze konto w ogole allegro juz zawiesilo:

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=5597042

Mam nadzieje, ze pieniadze zostana Ci zwrocone, choc pewnie poczekasz troche.

deozx
komentarz
komentarz

Ja mam jeszcze "dziwniejsza" sytuacje xd napisalem dzis a w zasadzie to juz wczoraj ze jednak rezygnuje z doplaty i skoro z kartami hd4890 vapor-x jest taki problem to prosze o zwrot pieniedzy, po czym dostalem odpowiedz ze ok pieniadze zostana zwrocone...az tu nagle dostaje drugiego maila w ktorym zostaje poinformowany ze juz z RANA karta w wersji TOXIC zostala do mnie wyslana i nie ma mozliwosci odwrotu...jest to tym bardziej dziwne biorac pod uwage to ze nie uiscilem "doplaty" xd

Zobaczymy co z tego wyjdzie...

Mephic
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli dostałeś informację, że możesz odstąpić od zakupu to nie może Cię do niego zmusić grożąc, że już kartę wysłał ;)

lancer2000
komentarz
komentarz (edytowane)

Wczoraj już otrzymałem pieniądze spowrotem :). Czyli w tym samym dniu co zarządałem zwrotu. Doplaciłem i zakupilem ta karte w sprawdzonym sklepie internetowym. @deozx daj potem znac czy dostałeś tą kartę.Pozdrawiam

TwojePC
komentarz
komentarz (edytowane)

swojak33 (3) (Kupujący) Negatywny śro 01 lip 2009 10:51:16 CEST

Wielki negatyw za brak dowodu sprzedaży(faktury vat oraz gwarancji z orginalna pieczatką.Do tego kilkanaście e-male z pogróżkami i wyzwiskami.Towar sprzedawany jako nowy bez orginalnego opakowania.

http://allegro.pl/show_user.php?uid=118940...pe=fb_recvd_neg

He a co odpisal ten sprzedawca? Boze, to naprawde jakis wiesniak : / tak napisal klientowi w odpowiedzi komentarza:

"

idiota naczytał się głupot konkurencji nawet treść mu podyktowali i wkleił tylko ;) KAŻDY DOSTAJE PISEMNA GWARANCJĘ on tez . KAŻDY DOSTAJE DOWÓD SPRZEDAŻY on też a FV na życzenie on jak stwierdził nie potrzebuje. NEGATYW I CZARNA LISTA

"

LOL.

pomijam fakt, ze klamie jak zwykle - ciekawe dlaczego na forach jeszcze ani JEDNA osoba nie dostala paragonu/faktury.

ptasior360
komentarz
komentarz (edytowane)

Podejrzany allegrowicz

deozx
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja musze powiedziec ze sprzedawca dotrzymal slowa i karta zostala wyslana, dotarla nastepnego dnia. Otrzymalem ja mimo iz nie uiscilem doplaty, oczywiscie zrobie to jutro od razu gdy zloze kompa i sprawdze czy wszystko gra ;] do paczki byla zalaczona gwarancja i faktura tak jak prosilem ;]

epigon
komentarz
komentarz (edytowane)

Zgadnijcie dlaczego się tu zarejestrowałem...

Ten E-N-T-E-R to kłamca i oszust :wsciekly:

Kupiłem u niego kartę graficzną SAPPHIRE Radeon HD4870 1GB DDR5 Vapor-x TOXIC. Pieniądze przelałem 5 minut po zakupie. Po tygodniu czekania i kilku wysłanych mailach E-N-T-E-R odpisał mi tak:

"karty będą wysyłane w tym tygodniu"

Minął kolejny tydzień, a karty nadal nie ma. Dzwoniłem pod jego nr tel. kom, ale oczywiście ma wyłączoną, a poczta głosowa jest już przepełniona wiadomościami (sic!)

W końcu E-N-T-E-R raczył odpisać:

"witam, pisaliśmy że wysyłak kart może się opuźnić nawet do 14 dni roboczych i zaproponowano Panu zwrot wpłąty lub dopłate do jakiegoś innego modelu"

Odpisałem mu, że jak do minionego wtorku (07.07.09) nie otrzymam przesyłki, to zgłaszam sprawę Allegro. Na co E-N-T-E-R odpowiedział:

prosze podać dane zwócimy wpate bo nic na razie nie obiecam sapphire ma problem produkcyjny z tymi kartami

(pisownia wszystkich maili oryginalna)

Pieniądze wróciły na konto po 24h od tego maila. Niestety byłem na tyle głupi :mur: , że wystawiłem mu neutrala. Na co ten wszczął procedurę zwrotu prowizji od Allegro (wiążę się z ostrzeżeniem dla mnie za "zerwanie" aukcji) i wystawił negatywa w którym ewidentnie kłamie:

"Negatywny czw 09 lip 2009 13:28:46 CEST 664976668

Licytuje nie zapoznając się z regulaminem na aukcji, nie akceptuje regulaminu wysyłek żąda wysyłki przed zaksięgowaniem wpłaca po kilku dniach po czym rezygnuje żądając zwrotu wpłaty bo kupił u kogoś innego !!! NEGATYW i CZARNA LISTA"

Z tego co zauważyłem czytając komentarze na koncie E-N-T-E-Ra, to sprzedaje on rzeczy, których naprawdę nie ma. Po za tym mam podejrzenie, że wysyła czasem używany towar (napisał mi, że musi otworzyć wszystkie pudełka z kartami graficznymi i je uruchomić, aby sprawdzić czy działają. :blink: ) Co najlepsze, mimo że nie posiada tych kart (SAPPHIRE Radeon HD4870 1GB DDR5 Vapor-x TOXIC) to nie przeszkodziło mu to w ponownym wystawieniu ich na aukcje (http://www.allegro.pl/item683539758_1gb_sapphire_radeon_hd4870_ddr5_vapor_x_toxic.html).

A wczoraj okazało się, że napisał do mnie jeden z jego klientów. Oto co napisał:

"Witam!

Kupił Pan kartę graficzną 1GB SAPPHIRE Radeon HD4870 DDR5 Vapor-x TOXIC (numer 664976668) tak jak ja. Mam pytanie czy u Pana ta karta działa bez problemu, a jak tak to na jakim zasilaczu? Pozdrawiam! "

Odpisałem temu Panu, że niestety transakcja nie doszła do skutku, ale sprawdziłem na oficjalnej stronie producenta, że ten Sapphire potrzebuje minimum 450W zasilacza. Oto kolejny email od tego Pana:

"Ja czekałem na kartę około tygodnia. Karta była zepsuta, jak napisałem do niego co się dzieje z nią na zasilaczu 525W i że informatycy sprawdzali ją i też tak powiedzieli to E-N-T-E-R odpisał mi tak:
"za słąby zasilacz minimum 600w dlatego ruszyła na mocniejszym nei dała

rady na chłodzeniu bo za mało mocy jak się przegrzała to zgasła aby nie

doszło do spalenia co to za informatycy ? qrwa powinni ziemniaki sprzedawac jak nie

mają pojęcia o sprzęcie może pierwszy raz widzieli taki produkt.. na

pudełku pisze jak BYK minimum 600W inaczej nie da rady sprzęt a potem Pan będzie

nam wmawiał że jest uszkodzona itp...więc jak ktoś się nie zna nie wie jak

podłączyc ile mocy to potrzebuje to niech lepiej się za to nie zabiera bo

uszkodzi Pan chipset albo Panu szkodzą i reklamacja nie będzie uznana z

powodu przegrzania układu i parę stówek w błoto..."

A dzisiaj wysłałem kartę do niego i zobaczymy co będzie..."

Jednym słowem oszust.

PS: UWAGA, E-N-T-E-R MA DRUGIE KONTO NA ALLEGRO POD NICKIEM imrch. Ma identyczne opisy i regulamin (słowo w słowo) jak E-N-T-E-R. Nie tylko ja to zauważyłem. W komentarzach E-N-T-E-Ra można znaleźć osoby które też to zauważyły.

konto imrch'a i jeden z jego przedmiotów

porównajcie sobie regulamin i opisy z regulaminem E-N-T-E-Ra

  • Dobra wypowiedź 1
Dyni@
komentarz
komentarz

1. Nie czytacie komentarzy i odpowiedzi - tak się to kończy.

2. Wystawiajcie neutrale - nikt tam nie zagląda, wy dostaniecie negatywy, wszystko z korzyścią dla przyszłych klientów.

3. Jeśli na pudełku rzeczywiście jest 600W, to koleś sam sobie dołek wykopał.

4. Widzę, że kolejne rzesze kupują u tego pana, są pewne granice naiwności, jak ktoś lubi rosyjską ruletkę to niech przynajmniej później nie płacze.

Gość
komentarz
komentarz

Kuzyn też zakupił u E-N-T-E-R'a HD4830. Co gorsza - zakupił je dwie (jest na tej liści kupujących). Sprawa do allegro po 14 dniach, dostał negatywa (kuzyn, podobnego jak ten epigon'a). Pieniędzy nie ma, dodatkowo kuzyn został nieźle wyzwany przez sprzedającego (od kur*, idiotów, imbecyli itp.). Kiedyś kupiłem u niego dysk 250GB i wszystko z marszu poszło ja pozytyw on pozytyw i git, dysk działa do dzisiaj. Jednakże - P-R-Z-E-S-T-R-Z-E-G-A-M!

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
gogblin
komentarz
komentarz

Ludzie... jeśli to prawda... można było by coś z tym zrobić... może te historie zainteresowały by kogoś z allegro... patrząc na to co odpisuje w negatywach klientom którzy mają odwagę coś powiedzieć, podejrzane ceny... jest do czego się przyczepić... jeśli to kogoś interesuje można by napisać "petycję" z uchybieniami:P tego gościa:) mogę się tego podjąć:D tylko wiarygodne relacje, wasze nicki z allegro, może numery aukcji:P zachowane maile od tego gościa... a ja już coś z tego sensownego sklecę:P może ktoś by się jeszcze tego podjął? generalnie najlepiej "lawinowo" kilka osób... (nie lubię takich kombinatorów:P to taka luźna propozycja:P

succub
komentarz
komentarz

Mialem od goscia wlasnie kupic karte, bo cena bardzo niska.... ale jak to czytam i ogladam opis jego aukcji i komentarze, to koles jest ewidentnie podejrzany, napisalem mu maila z dwoma pytaniami, tzn o ilosc procesorow strumieniowych na karcie i prosbe i kontakt telefoniczny lub gg, odpisal co do procesorow, prosbe o kontakt olal.... opisy aukcji ma strasznie nieszczegolowe.... to musi byc kretacz, zastanawia mnie czemu tyle czasu istnieje.

koplej
komentarz
komentarz (edytowane)

Ech, a ja byłem takim idiotą, że kupiłem od niego kartę 2 dni temu, nie sprawdzając dokładniej sprzedawcy...

Teraz już wiem, że transakcji do udanych nie zaliczę i że już teraz mogę pisać meila z prośbą o zwrot pieniędzy, mam nadzieję, że szybko mi odda pieniądze i zamówię sobie jakąś kartę u sprawdzonego sprzedawcy.

Pozdrawiam

  • 2 tygodnie później...
rascal
komentarz
komentarz

Ja chciałem sie podzielic swoja opinia o [b]imrch[/b].

Na poczatku roku zamawialem procesor i pamieci dla brata [komputer skladalem mu na Komunie] u niego... cala akcja twrala 2 tygodnie, kirdy to sprzedawca zapewnial mnie ze towar wyslany.
Po2 tygodniach otrzymalem maia ze obie przesylki zostaly uszkodzoe u kuriera i ze moge czekac 2 tyg na nowy procesor [bo ims ie juz skonczyly] lub oddadza mi kase.
Kase oddali..
ALE.

Teraz kupowalem dla siebie dysk twardy, niestety zapomnialem ze to ten sam sprzedawca ktory pocisnal takiego walka z procesorem i pamieciami.

Aukcja dokladnie ta:
http://allegro.pl/item740109442_samsung_1_tb_hd103uj_sata_ii_32mb_spinpoint_f1.html
Gwarancja wszystko cacy jak nalezy jest.
Mało tego ze kupilme, zeby mic kase sprzedalem swoje dyski wczesniej.. myslalem tak ze jak wysylka kurierem to dostene dysk ze 2-3 dni i wsle te moje poz robieniu backupu i wyzerowaniu...

Czekam juz przeszlo tydzien na przesylke [dokaldnie tydzien temu pieniadze zostaly zaksiegowane na koncie u sprzedawcy]
Temu ktory kupil odemnie dyski caly czas musze jakies sciemy wymyslac :/ jakby tego bylo jeszcze malo, sprzedawca napisal wczoraj ze niby wyslal juz dysk, lecz wczesniej prosilem go o numer listu przewozowego -> oczywiscie go nie dostalem.

Dzwonie caly czas na jego telefon, zglasza sie sekretarka ze niema miejsca juz w skrzynce, strasznie zalezy mi na czasie i niewiem co robic dalej.
Poczekam do jutra, jak nie przyjdzie powiem ze chce natychmiastowy zwrot pieniedzy.

Aha.. jeszcze jedno, napsialem do tego sprzedawcy jednego dosc dlugiego miala w poniedzialek.
Zostalo mi odpisane dokladnie cytuje :
"Prosze mi tu nie cwaniakować, mail jest za dlugi i go nie przeczytamy bo nie mamy na to czasu"...


PS.
mam pytanie, czy jak ja wywiazujac sie ze swojego obowiazku kupujacego [ekspresowa wplata pieniedzy zaraz po kupieie itd, jesli dostane komenta negatywnego zwrotnego moge pisac do allego o zdjecie go? przeciez ten system komnetarzy jest bez sensu, jkaby na to nie patrzec, wystawie mu negatywa a on mi go odda, bez zadnej podstawy]

Dyni@
komentarz
komentarz (edytowane)

1. Allegro nie ingeruje w komentarze bez wyroku sądu.

2. "mam pytanie, czy jak ja wywiazujac sie ze swojego obowiazku kupujacego [ekspresowa wplata pieniedzy zaraz po kupieie itd, jesli dostane komenta negatywnego zwrotnego moge pisac do allego o zdjecie go? przeciez ten system komnetarzy jest bez sensu, jkaby na to nie patrzec, wystawie mu negatywa a on mi go odda, bez zadnej podstawy]"

"Temu ktory kupil odemnie dyski caly czas musze jakies sciemy wymyslac :/ "


Zarówno na Twoim miejscu, jak i człowieka, który kupił od Ciebie dyski wystawiłbym już stosowny komentarz. Baw się dalej i traktuj komentarze za najważniejszy punkt transakcji.

rascal
komentarz
komentarz

Tak łatwo Ci mowic o tym ze bys juz wystawił komentarz.
Ja niemam ani jednego negatywa, czyste konto i chce zeby tak zostalo, nie chce kłamliwych komentarzy.
PS.
Tak uwazam komenty z bardzo wazna czesc transakcji, bo wielu ludzi patrzy na komentarze i zdecydowanie latwiej jest cos sprzedac jak sie ma "czyste" konto.

Do tego co kupil odemnie te dyski juz dzwonilem i mu przedstawilem jak sprawa wyglada, byla kulturalna rozmowa i mi powiedzial ze jemu sie az tak nie spieszy, wiec jak dostane nowy dysk zebym mu wtedy wysłał -> ale to chyba ma ajmniej z temateem wspolnego.

Dyni@
komentarz
komentarz (edytowane)

Jaką cenę chcesz zapłacić za to aby czyste pozostało ? A może chcesz, żeby płacili za to inni - dlatego, że Ty w imię nieznanych mi pobudek nie chcesz wystawić stosownego komentarza ? I wreszcie, piszesz tutaj o wadze komentarzy i czystego konta, a 25 negatywów i 30 różnorakich neutrali nie powstrzymało Cię przed zakupem.

"ale to chyba ma ajmniej z temateem wspolnego" - oczywiście, że nie, bo jesteś dla niego takim samym sprzedawcą jak imrch dla Ciebie.

Są różne grupy ludzi, jedni w ogóle nie oglądają komentarzy, inni nie czytają ich treści, inni nie czytają odpowiedzi, inni nie umieją czytać ze zrozumieniem, a jeszcze inni ryzykują po uprzednim przeczytaniu komentarza ze zrozumieniem. Niektórym z nich nie warto cokolwiek sprzedawać, bo rodzi to same problemy. Oczywiście, że łatwo pisać mi o tym, że już bym wystawił komentarz, bo łatwo się go wystawia, a na dodatek można go anulować.


Dół : Git majonez ? ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.