x-kom hosting

[Zmieniony] Procesor pod MSI K9N-Neo v1.0

sellston
komentarz
komentarz

da radę na niej

Skymad
komentarz
komentarz (edytowane)

Do 3? Przecież to O/C 50%. Żartujesz? Ja mojego Athlona po cudowaniu z timingami itp, osiągnąłem zamiast 1.8 2.26 GHz :niepewny:

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

k8 się znacznie gorzej podkręca, na tym exxxx można nawet ponad 100% (przy dobrej sztuce i mobo)

sellston
komentarz
komentarz

ale twój procek sie słabo podkręca w porównaniu z intelem i nowymi prockami amd, na nich wyciąga się naweto ponad 4ghz na powietrzu

Skymad
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok. Znalazłem jeszcze jedną płytę: http://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=42791 Ujdzie do tych magicznych 3 GHz ? Zależy mi, aby z procek+płyta+wysyłka zmieściło się w powiedzmy 470zł.

[+] A co powiecie na Gigabyte GA-G31M-ES2L 1.0 G31 VGA s.775 ? http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=GIGABYTE+G31M+ES2L Do tego E5200 i wychodzi 470zł.

Budżet wzrósł do około 470 zł :D

Jak bym miał kupić teraz to wziąłbym to GA-G31M-ES2L oraz E5200 którego podkręcę do minimum 3-3.2 GHz (mam nadzieję :P )

Zmieniłem nazwę tematu: Chyba w tych cenach E5200 do podkręcenia będzie najlepszym wyborem? Tylko teraz jaka płyta do niego :P Chyba ta G31M się nada? Nie korzystam z tunera TV itp, będę miał 1 kartę graficzną, więc nie potrzebuję nie wiadomo ile slotów PCI/PCI-E/PCI-E x16. Jaki wynik osiągnę na tej płycie? Magiczne 3.5 GHz?

sellston
komentarz
komentarz

na tej płycie nie wiem czy osiągniesz 3,5 ghz, wybierasz okrojone bardzo płyty ale za ta cene mysle że ta płyta będzie ok

Gość
komentarz
komentarz

Lepiej szukaj P5B Premium dobra płytka do OC i całkiem tania.

Skymad
komentarz
komentarz (edytowane)

No P5B to 270 zł, za dużo :( A może lepiej wziąć tańszego proca i lepszą płytę? Ile jest wart mój obecny Athlon, płyta MSI K9N-Neo v1 i 2x512 MB DDR2 533? Szczerze mówiąc to nawet nie wiem gdzie mógłbym je sprzedać...

[+] Znalazłem coś takiego: http://www.allegro.pl/item657588205_okazja...300_zabrze.html Co o tym myślicie? Ile na tej płycie da się wyciągnąć z tego E5300? :D

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeżeli gw. 3ms Ci nie przeszkadza to bierz to

http://www.allegro.pl/item658993471_msi_p3...rzedaz_oem.html

Ten GB jest cienki - G31 demonem wydajności i OC nie jest, płyta ma tylko 2 sloty ram, 3 fazy zasilania i to matx a płyty w tym standardzie nigdy nie były zbyt dobre do OC.

Skymad
komentarz
komentarz

Tak, 3 msc to za mało :P Czyli płytę z jakim socketem powinienem wziąć? P31 lub P35?

sellston
komentarz
komentarz

lepszy jest p35, ale p31 tez może być tylko chodzi o to że te płyty co podajesz sa bardzo okrojone jak kolega napisał 2 sloty ram słabe fazy zasilania itp,a to właśnie między innymi przyczynia sie do dobrego OC

Skymad
komentarz
komentarz

Tylko że ja mam teraz jedną kość 2 GB, dołożę drugie 2 i będzie 4 GB w dwóch slotach, to po co mi 4? Cały czas się zastanawiam co zrobić... No ale już chyba czas na migrację z AMD do Intela :P

sellston
komentarz
komentarz

masz nawet znośnego kompa (ja mam gorszy), na twoim miejscu dozbierał kasy, poczekał i kupił ten zestaw co ci podałm am3, ddr3 :) ale zrobisz jak uważasz za tą kwotę ta gigabyte będzie najlepsza

Skymad
komentarz
komentarz (edytowane)

Aha. Czyli proc E5200, czytałem dużo opinii, prawie wszystkie to 100% i jestem zdecydowany opuścić AMD na rzecz Intela po 2 latach :D No i już mam coraz mniej wątpliwości na temat płyty, bo chyba wziąć najdroższą na jaką mnie stać :P

Po podbiciu do 3.5 GHz to po kupnie nowej grafiki i trickach z commandline itp pogram w GTA 4 na średnich detalach :)

Tylko że to zależy od mobo...

sellston
komentarz
komentarz

weź płyte którą polecił pr0, naprawde najlepsze co można kupić, masz jeszcze 1 rok gwarancji to jakby co to nie ma co sie martwić, a jak naprawde ci to nieodpowiada to ostatecznie weź to co podałeś

Skymad
komentarz
komentarz (edytowane)

Mogę wydać troszeczkę więcej :) Ostatecznie zdecydowałem się na E5200 i MSI P31 NEO-F v2 :) Dzięki za pomoc :D

[+] Znowu coś <_< Na stronie kompatybilności procesorów MSI jest przy E5200 wersja BIOS "v21", czyli wersja nowsza. Prawdopodobnie będzie w płycie "v20", ponieważ jest to najstarsza wersja i myślę że będzie w niej (obym się mylił :P ). Czy procesor odpali? Czy jest możliwość, aby od razu na esc.pl zaktualizowali BIOS? (dopłata nie wchodzi w grę). W razie co nie mam możliwości włożenia innego proca i zaktualizowania BIOSu :(

Ta płyta http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=10217

Tu o kompatybilności procesorów na stronie MSI http://www.msi.com/index.php?func=prodcpu2...incat_no=1#menu

Będzie działać?

Ponawiam pytanie, sry że post pod postem, ale chcę to już zamawiać i chcę się upewnić :)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

wgrywasz nowy bios na jakimś procu obsługiwanym przez poprzedni bios i tyle

nie wiem jak jest w esc (czy wgranie coś kosztuje, pogadaj o tym przez telefon to się dowiesz)

jak jesteś z wawy to za free mogę wgrać na p4

Skymad
komentarz
komentarz

Jestem z Pomorza :P Dzięki za chęci :P Niestety ale nie mam owej możliwości aktualizacji na innym procu - będzie tylko E5200. I jeszcze jedno: http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=10217 To jest dokładnie jaka? Bo na stronie MSI są dwie podobne: P31 NEO v2 oraz G31P Neo2-F / FP / FR. Myślę że to ta pierwsza? Czy w takim przypadku komputer w ogóle odpali? Może zaniży taktowanie czy coś? Byleby tylko odpalił, abym mógł zaktualizować BIOS...

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

To z linka do ESC to Klik Wersja na P31 jest lepsza od tej na G31.

Kiedyś składałem kumplowi kompa e8400+MSI P35 FR, niestety w sklepie zapomnieli wgrać BIOS'a do obsługi 45nm procków - mimo że wyraźnie to zaznaczyłem w zamówieniu. Efekt był taki, składamy kompa - zawiecha na post'cie - jedynym sposobem było wgranie nowego BIOSu na innym procesorze. Czasem zdarza się że procesor zostanie wykryty jako inny i możliwe będzie wgranie nowego BIOS'u (np. Abit na NF520 + Sempron/Athlon LE) ale to odosobnione przypadki ;/

Skymad
komentarz
komentarz

Aaaa tu nie ma nigdzie E5200 ! Czyli płyta odpada :<

Biorę tą http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=10475 ze względu na cenę. Czy ma ona jakieś możliwości OC? Można na niej podnieść Vcore itp?

[+] Ściągnąłem manual ze strony Gigabyte do tej płyty, jest możliwość podniesienia napięcia, FSB i pare innych ciekawych opcji :D Jest kilkadziesiąt stron, w tym wypisane i opisane szczegółowo wszystkie opcje BIOSu, i do tego mój nowy E5200 będzie działać na BIOSie F2, czy najstarszym i domyślnym :D Biorę ją :D

Jeszcze tylko proszę o sprawdzenie jakąś osobę bardziej zaawansowaną, czy aby na pewno będzie wszystko ok w tym połączeniu :)

I jeszcze jedna sprawa warta uwagi: to będą poważne zmiany, AMD na Intel, MSI na Gigabyte, AM2 na LGA775, 1 jajo na 2 jaja, więc czy będzie konieczny reinstall Windowsa? Czy wystarczy doszczętnie usunąć sterowniki nVidii i AMD, przeczyścić komputer czymś typu "Odkurzacz", a następnie zainstalować nowe stery?

Gość
komentarz
komentarz

Usuń wszystkie sterowniki z komputera (poza sterownikiem VGA) podłącz nowy komp i wgraj sterowniki - sam tak robiłem (462->AM2->775).

Co do mobo cudów nie wymagaj, ale te 3,0Ghz powinna zrobić może nawet więcej ;D

Skymad
komentarz
komentarz (edytowane)

Aż tak słabo z OC? :blink: Tylko do 3 GHz? Liczyłem na jakieś 3.2-3.3 po podniesieniu napięcia :D Spróbuję ile wlezie, nową płytę+proc będę zamiawiał chyba we wtorek, czyli w środę/czwartek jak dostanę to napiszę czy udało mi się wycisnąć to 3.2 :P

Przynajmniej GTA 4 na minimum nie będzie się cięło ^^ (przez kartę...)

Znalazłem jeszcze jedną płytę: Asus P5B Premium Vista Edition na arest.pl. Co o niej myślicie? Z opisu jest niezła, obsłuży E5200 ale tylko w najnowszym BIOSie. Napisałem maila, czy jest możliwość, aby mi go zaktualizowali.

Jeżeli ktoś ma jakieś propozycje, opinie itp to proszę pisać na GG, numer po prawej stronie <- ;)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
Asus P5B Premium Vista Edition na arest.pl. Co o niej myślicie? Z opisu jest niezła, obsłuży E5200 ale tylko w najnowszym BIOSie. Napisałem maila, czy jest możliwość, aby mi go zaktualizowali.

Nawet się nie zastanawiaj, sam mam P5B Premium i mam 45nm (E7400), chyba nawet biosu nie akualizowałem :) Mam też w domu E2180 (podpis) i na tej płycie spokojnie wyciąga 3,3GHz, 2,8GHz bez zmiany vCore.

Niestety na tej 7300GT podejrzewam że na najniższych w GTA IV będzie z 15Fps (serio mówie).

edit: jak chcesz to mam po niezłej cenie do negocjacji 8600GT na DDR3 na sprzedarz, jak co to bij na PW :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.