x-kom hosting

[Zmieniony] Procesor pod MSI K9N-Neo v1.0

Skymad
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Zacznę napierw od specyfikacji kompa:

- AMD Athlon 64 3000+ 1,8@2GHz

- 2 GB Goodram 800MHz

- MSI GeForce 7300GT wersja 256MB DDR2

- MSI K9N-Neo v1.0 (PCB v1.0) z najnowszym BIOSem 1.9

- Modecom Feel II 350 W

Uzbierałem kwotę 400 zł na modernizację. W tej chwili chcę kupić procesor za 250zł. Tylko nie wiem, modernizować stare, czy kupić płytę pod AM2+ i do tego 7750+ ? Obecna płyta mnie trochę denerwuje, zwłaszcza tej jej śmieszny Realtek... No i możliwości OC: w raporcie z jakiegoś programu, po wgraniu najnowszego BIOSu, zobaczyłem "max overcloaking: 2000MHz". No i okazało się to prawdą... Po podkręceniu powyżej nie da się włączyć kompa. Co dziwne na starym BIOSie 1.0 podkręciłem do 2.26 GHz. Ale do rzeczy:

Czy opłaca się wymienić tego "orleansa" na Athlona X2 5200+ 2x2.7 GHz? W sklepie w moim mieście kosztuje 255zł, myślę że to przystępna cena. Za resztę chciałem dozbierać do około 350 i kupić grafikę, np 9600GT/GSO czy HD 3850. Tylko czy ten Feel to pociągnie? W tym samym sklepie co Athlona sprzedawca zaproponował mi zasilacz Modecom Feel III 500W za 164 złote. Czy wystarczy do tego proca i grafiki? Dokupię jeszcze 2 GB RAM. Zależy mi, aby zasilacz był tani.

I jeszcze taki mały OT: czy z tym 5200+ jak uda mi się podkręcić do 3 GHz i tym 7300GT pogram płynnie na minimum w GTA IV? Teraz mam pokaz slajdów, nie da się grać.

Bo teraz myślę aby w kolejności:

- kupić tego 5200+

- grafikę coś typu 9600GT/GSO czy jakiegoś Radeona za około 330-350zł

- wtedy tego Feela 500W.

Czy to będzie "najlepsza droga" ? Czekam na propozycje :D

Sory że tak to chaotycznie wygląda, ale nie wiem co mam zrobić :o

sellston
komentarz
komentarz

proponuje ci kupić athlona II x2 250 (jest to nowy procesor 45nm owiele lepszy od starych 65nm o których ty mówisz) >>> KLIK <<<

Bo teraz myślę aby w kolejności:

- kupić tego 5200+

- grafikę coś typu 9600GT/GSO czy jakiegoś Radeona za około 330-350zł

- wtedy tego Feela 500W.

Czy to będzie "najlepsza droga" ? Czekam na propozycje :D

przed kupnem grafiki trzeba wymienić procesor

zasilacz minimum chieftec 400w, modecom feel jest słaby (cena ok tego modecoma co podałeś)

grafika polowałbym na radeona hd4770 ale jest ciężko go dostać i jest w zawyżonej cenie, jego ceno to lekko ponad 400zł

płytę główną polecam asrocka a780ghx (ok 250zł) lub asrocka a790ghx (ok 350zł)

Skymad
komentarz
komentarz (edytowane)

Aha... A co powiesz, żeby kupić tego ASRock A780GXH, a następnie dozbierać stówę i wtedy Athlona 7750+ ? Czy ta płyta posiada dobre możliwości OC?

[+] Na stronie ASRocka jest napisane, że płyta posiada zintegrowaną kartę graficzną, oraz 2 gniazda PCI-E x16. Skoro można, wręcz trzeba, dołożyć porządną kartę, to po co jest ta integra? :blink:

[++] Płyta ma końcówkę GXH, a nie GHX :P

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
Aha... A co powiesz, żeby kupić tego ASRock A780GHX, a następnie dozbierać stówę i wtedy Athlona 7750+ ? Czy ta płyta posiada dobre możliwości OC?

[+] Na stronie ASRocka jest napisane, że płyta posiada zintegrowaną kartę graficzną, oraz 2 gniazda PCI-E x16. Skoro można, wręcz trzeba, dołożyć porządną kartę, to po co jest ta integra? :blink:

przedewszystkim nie "ghx" tylko "gxh"

pomysł z dozbieraniem dobry

Ten asrock to budżetowa plyta, ludzi którzy ją kupują nie stać na odzielną kartę graficzną.

Mimo tego oferuje ona przyzwoite osiągi i posiada doskonały stosunek jakość/cena

Skymad
komentarz
komentarz

To ją kupić czy nie? Wg benchmarka jest jako-tako porównywalna z moim 7300GT :o Czyli jak dołożę moją 7300GT, da to jakiś wzrost wydajności, czy po wykryciu innej karty integra się wyłącza? I wtedy dozbierać 100zł i kupić 7750+ ?

BTW "Przede wszystkim" ;)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
To ją kupić czy nie? Wg benchmarka jest jako-tako porównywalna z moim 7300GT :o Czyli jak dołożę moją 7300GT, da to jakiś wzrost wydajności, czy po wykryciu innej karty integra się wyłącza? I wtedy dozbierać 100zł i kupić 7750+ ?

możesz brać te płyte (jedna z najczęściej polecanych na forach) jest naprawde przyszłościowa. Asrock dba o to aby wspierała nawet najnowsze procesory. Można nawet włożyć w nią

phenoma II 955.

Tak po wykryciu drugiej karty integra jest wyłączana.

BTW "Przede wszystkim" ;)

Moja klawiatura jest tak samo stara jak sprzęt z sygnatury, nic dziwnego że od czasu do czasu spacja nie załapie

sellston
komentarz
komentarz

ja proponuję w takiej kolejności

1. kupić płytę ( którąś z wymienionych)

2. kupić zasilacz

3. kupić procesor ja ci polecam athlon x2 250 ten co podałem warto dołożyć

4. kupić grafike jak nazbierasz kasę

Skymad
komentarz
komentarz (edytowane)

Aha, czyli kupię płytę z esc.pl za 299zł z wysyłką ;) Ale myślę, że chyba po płycie może lepiej (dla mnie i wydajności) kupić najpierw procesor? Chyba zasilacz uciągnie nowy procek...

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
Chyba zasilacz uciągnie nowy procek...

To tzw. feel czyli jeden z najgorszych zasilaczy jakie tylko można mieć.

Procka nowego powinien podźwignąć ale takie rozwiązanie nie jest zbyt bezpieczne

proponuje taki taki zasilacz: http://allegro.pl/item651522883_zasilacz_a...wawa_sklep.html

a jak za drogi to deltę DPS350W lub jakiegoś fortrona

Skymad
komentarz
komentarz

Wszystkie Feel'e są złe? Bo tamten 500W za 164 zł jest kuszący... rozumiem, że im tańszy tym gorszy :P

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

wszystkie feele to zło.

Sypią się, rzucają napięciami itd

rozumiem, że im tańszy tym gorszy

nie zawsze. Tanie zasiłki od delty i fortrona są całkiem dobre

maxsp2
komentarz
komentarz (edytowane)

Ten feel 500 ma prawie tak samo na liniach co Mode com MC 350..Ale jego jakości feel nie gwratuje.

Pozatym lepiej by bylo pomyslec nad czyms takim jak AMACROX 400w

cubEE18
komentarz
komentarz

No albo MODECOM MC 350W za jakieś 100zł

Kupiłbyś sobie płytę i ten zasilacz, a później dopiero procka i kartę. Zasilacz jest bardzo ważny bo może Ci wysypać ten stary nowe części które kupisz ;)

Skymad
komentarz
komentarz

Aha, dzięki za propozycje.

Poszukałem w necie opinie na temat ASRocka i ... się zdziwiłem. Spora część opinii mówi o awaryjności. Co to za płyta, w której po roku psuje się USB i karta dźwiękowa?! Nie dziękuję. Jakieś propozycje co do innych firm, Asus, Gigabyte, MSI? Płyta do 300 zł z wysyłką, na której będzie działać mój stary Athlon, oraz obsłuży przyszłe AM2+ lub nawet AM3 (lol 3 w 1?) Ale i tak najpierw kupuję procesor, X2 5200+, ponieważ zależy mi na szybkim wzroście wydajności. Następnie zasilacz, płytę i grafikę. Amen :P Zapytam się w sklepie, jaką płytę zaproponuje mi sprzedawca, to ją pokażę :D

Gość
komentarz
komentarz

szuka się opini o jednej płycie a nie o producencie. Nie wolno generalizować. Moi koledzy mają asrocki a780gxh i sobie chwalą. Faktem jest że asrock przez bardzo długi czas

robił moba które nadawały się jedynie do śmietnika jednak w ostatnim czasie się to całkowicie zmieniło. A te opinie psełdo specjalistów też są niewiele warte.

Jeśli naprawdę chcesz mieć mniej z większą cene to proszę bardzo:

GIGABYTE GA-MA770-UD3

http://allegro.pl/item660980355_gigabyte_g..._sata_raid.html

sellston
komentarz
komentarz

radzę ci dołóż 100 zł do athlona II x2 250, duży wzrost wydajności, żeby mieć am3 musiałbyś kupić ram ddr3

płyta >>> KLIK <<< lub >>> KLIK <<< lub >>> KLIK <<<

najlepsza ta gigabyte

ram 4 gb lub 4 gb - ten najlepszy lub 2 gb

niestety te rzeczy musiałbyś kupić razem, oddzielnie sie nie da :)

Skymad
komentarz
komentarz (edytowane)

Chciałbym to kupić, ale to wychodzi 1000zł a ja mam 400 ;) Wybacz, ale dla 16 latka kwota 1000zł jest nieosiągalna :(

To za te fundusze co mam, będzie dobrze kupić 5200+ i za resztę zasilacz?

Czy opłaca się przejść na Intela? Tania płyta na 775 + tanie C2D? Czy to już lepiej 5200+?

sellston
komentarz
komentarz (edytowane)

zamiast 5200+ lepiej dual core (na c2d masz za mało kasy)

płyta >>> KLIK <<<

proc >>> KLIK <<<

edit.

oczywiście proca byś podkręcił do 3,6 ghz i wtedy byłaby dość duża wydajność za małą cenę

Skymad
komentarz
komentarz (edytowane)

To razem 600 :( Mogę wydać 400, max 420 i ani grosza więcej... A ile jest warta moja płyta? Spytam się w sklepie, bo tu wysyłki to ponad 60zł... We wakacje będę szukać pracy, a nuż coś się znajdzie :)

[+] Czy podniesione GHz u Intela coś dają czy to są tzw "puste GHz" ? ;)

sellston
komentarz
komentarz

popytaj może sprzedasz obecny sprzęt, dołożysz i akurat będzie :) albo sęp od rodziców kase ;p

podkręcanie intela jest prawie wprost proporcjonalne czyli referent ma 2,5 ghz to jak przyciśniesz do 5ghz to będzie prawie 2 razy wydajniejszy (toretycznie bo tyle to na wodzie lub azocie tylko)

Gość
komentarz
komentarz
[+] Czy podniesione GHz u Intela coś dają czy to są tzw "puste GHz" ? ;)

Coś takiego to w celkach i P4. W E5200 OC jednak coś daje

Skymad
komentarz
komentarz

Aha, czyli lepiej dla klienta :D Pójdę się zapytać do sklepu, płyta socket 775 + proc. Czy opłaca się brać E2180 2 GHz? Do ile go można podkręcić? 3 GHz? Więcej? Czy na 3 GHz pociągnie GTA 4 na medium? :P (oczywiście po wymianie grafiki i zasilacza)

Gość
komentarz
komentarz

spokojnie, E2180 bdb się podkręca (oczywiście z dobrym mobo). GTA4 na medium przy HD4850 i 19" monitorze powinno być płynnie

sellston
komentarz
komentarz

różnica w cenie między e2180 a e5200 nie jest jakaś strasznie wielka a e5200 jest wydajniejszy :)

Skymad
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam 17'' i z powodów technicznych nie mogę dać większego i wcale nie chcę, ten mi wystarczy :Dhttp://www.ram.net.pl/product_info.php?products_id=34947 Na tej płycie podkręcę do 3 GHz? :o

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.