x-kom hosting

glosniki do uzytku codziennego 5.1?

lopez
komentarz
komentarz

czyli normalnie jezeli zapuszcze muzyke z winampa to nie beda graly wszystkie?

Michał Paluch
komentarz
komentarz
czyli normalnie jezeli zapuszcze muzyke z winampa to nie beda graly wszystkie?

Winamp to najgorszy wg mnie odtwarzacz. Spróbuj jetAudio, on obsługuje surround.

Jak chcesz dobrego dźwięku surround to też wypróbuj filtr AC3, link w mojej sygnaturze.

lopez
komentarz
komentarz

winamp to byl tylko przyklad... chodzi o to czy bez zadnego kombinowania beda graly wszystkie glosniki czy nie

Michał Paluch
komentarz
komentarz
chodzi o to czy bez zadnego kombinowania beda graly wszystkie glosniki czy nie

JetAudio ma taką bajerancką opcję, którą możesz uruchomić, nazywa się X-Surround. Wg mnie AC3 lepiej sobie radzi z obrabianiem muzy, kanałów tylnich i kanałem basowym. Ale jak chcesz ;)

lopez
komentarz
komentarz

to jeszcze raz... w winampie wszystkie graly nie beda ale jak zainstaluje cos tam to muzyka bedzie smigala ze wszystkich. a przy filmach i grach bedzie to samo? bo po co mi 5.1 jak dzwiek bedzie tylko z 3 glosnikow...

Michał Paluch
komentarz
komentarz
ale jak zainstaluje cos tam

kartę dźwiękową na pci

a przy filmach

Zależy od filmu. Jak film ma 6 ścieżek to nie ma problemu, jak ma 2 ścieżki to będzie Ci grał przód.

i grach

zależy czy gra obsługuje standard surround.

po co mi 5.1 jak dzwiek bedzie tylko z 3 glosnikow...

Sprawdziłeś ten poradnik? Tam wszystko jest napisane tak jak dla osoby, która się na tym nie zna...

lopez
komentarz
komentarz

jeszcze nie czytalem zadnych poradnikow. chce tylko wiedziec czy JEST sposob aby zawsze graly wszystkie glosniki. chodzi mi o to ze nawet jak nie ma tego surround, i nie ma 6 sciezek, zeby poprostu te 2 sciezki rozdzielic jakos tak zeby graly wszystkie. rozumiem ze nawet jak nie ma 6 sciezek to dzwiek bedzie gorszy, ale mimo wszystko chyba lepiej zeby graly wszystkie, nie?

Michał Paluch
komentarz
komentarz
chce tylko wiedziec czy JEST sposob aby zawsze graly wszystkie glosniki.

Jest sposób, opisany w poradniku, link w sygnaturze... Musisz pobrać odpowiednie ustawienia...

lopez
komentarz
komentarz

sory ze jeszcze tak dopytuje...

chodzi mi o to zeby nie bylo tak: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=109716

ja tu ktos opisal, ale zeby ze wszystkich glosnikow wydostawal sie taki sam dzwiek

ktory efekt uzyskujemy za pomocą poradnika?

Michał Paluch
komentarz
komentarz
sory ze jeszcze tak dopytuje...
Cenie ludzi dociekliwych, także nie soruj ;)
chodzi mi o to zeby nie bylo tak: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=109716
Tutaj raczej zawiniła gra...
ktory efekt uzyskujemy za pomocą poradnika?

Jak użyjesz odpowiednich ustawień będziesz miał dźwięk 6-kanałowy z dźwięku stereo.

Co oczywiście nie przeszkadza korzystaniu ze ścieżek 6-kanałowych. Zmieniasz ustawienie w AC3 i leci 6 ścieżek do 6 głośników. Zmieniasz ustawienie i leci 6 ścieżek zrobionych z 2 ścieżek do 6 głośników. Reszta chyba jest już TAM opisana...

lopez
komentarz
komentarz

a co powiecie o geniusach (cos tam) 4000? są troche tansze no i drewniane

//Michał niestety to nie joke ;)

//Rozumiemy, że to niemałe pieniądze do wydania i chcesz być pewny swojej decyzji

//ale postaraj się chociaż zadawać kilka pytań w jednym poście bo ten temat

//ma już 5 stron a Ty nawet w połowie zdecydowany nie jesteś.

//mam nadzieję, że zrozumiesz o co mi chodzi.

//Kapiszon

Michał Paluch
komentarz
komentarz

Nie są aż tak dobre jak 5005, ale lepsze od X-540....

Zdecyduj się czego chcesz, bo zostaniesz jeszcze posądzony o nabijanie postów :P (joke)

lopez
komentarz
komentarz

wlasnie sie niestety nie moge zdecydowac;/ a w czym tkwi ich przewaga w stosunku do x-540 i slabosc w stosunku do 5005?

nie znalazlem nigdzie czy da sie je zawiesic na scianie??

czy ekranowanie magnetyczne jest wazne i na co wplywa wlasciwie?

Michał Paluch
komentarz
komentarz
a w czym tkwi ich przewaga w stosunku do x-540

4000 mają budy z drewnopodobnego materiału

slabosc w stosunku do 5005

Rozmiary i moc

Zatem wybór pada na? ;>

Kapiszon
komentarz
komentarz

w stosunku do x-540 mają lepsze brzmienie

a jeśli chodzi o porównanie z 5005 to są słabsze mocą.

ekranowanie magnetyczne to taka blacha wokół magnesu

dzięki temu możesz postawić sobie głośniki blisko monitora crt i nie będzie zniekształceń obrazu

lopez
komentarz
komentarz (edytowane)

czyli w przypadku monitora lcd nie ma problemu, nie? bo czytalem ze to ma wplyw na "inne urzadzenia audio". jesli chodzi o komorke, mikrofony itp to nie ma znaczenia, mam nadzieje?

skłaniam sie do genius 4000. jednak wczesniej musze wiedziec czy da sie je zawiesic na scianie...

z tego co wiem to geniusy 4000 mają ekranowanie magnetyczne?

na mocy mi az tak bardzo nie zalezy wiec jezeli to jedyne roznice to nie problem

mogłby sie jeszcze ktos wypowiedziec najlepiej ktos kto mial do czynienia z tymi glosnikami czy przy glosniejszej muzyce grają czysto? skoro są tyle tansze w stosunku do 5005 a tylko troche slabsze, to czemu ich nie ma w polecanych;>?

rozumiem o co Ci chodzi ale tak jak napisales dla mnie to są nie male pieniądze i chce byc pewny przed zakupem, abym pozniej nie zalowal i nie musial sie meczyc z czyms co nie gra ladnie- to do moda.

Edytowane przez lopez
Michał Paluch
komentarz
komentarz
czyli w przypadku monitora lcd nie ma problemu, nie?

Nie ma problemu

Chyba nie są ekranowane...

A i pewnie tylko tylnie da się zamontować na ścianie...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.