x-kom hosting

glosniki do uzytku codziennego 5.1?

lopez
utworzono
utworzono (edytowane)

witam.

zastanawiam sie nad zakupem glosnikow, myslalem o zestawie 5.1.

bede ich uzywal do grania(troche), glownie muzyki i troche filmow.

chcialbym aby jakosc dzwieku byla dobra, abym mogl posluchac glosno (bez przesady) muzyki, aby te glosniki wtedy nie wymiękały oraz zeby byl w miare mocny bass.

warto sie pchac w 5.1? szczerze mowiac chcialem takie, ale nie wiem czy to dobry wybor...

zastanawialem sie nad x-540, z tym ze nie wiem za wiele o nich , jak sie spisują itd.

wiec moje pytania:

1. czy brac 5.1?

2. czy x-540 to dobre glosniki? i dlaczego?

moze jakies inne polecacie? aby nie byly drozsze od tych logitechow...

jeszcze jedno: bo obawiam sie ze jezeli kupie w sumie nie najdrozsze logitechy... to jak bedzie jakas piosenka z basem itd i troche podkrece glos, to jednak wymiekna te glosniki? mam racje?

Edytowane przez lopez

Michał Paluch
komentarz
komentarz
1. czy brac 5.1?
Do filmów i gier
2. czy x-540 to dobre glosniki? i dlaczego?
Nie zastanawiaj się nad X-540 tylko lepiej kup Genius SW-HF 5005. To byłby lepszy wybór. A z basem dużo lepiej stoją od X-540.

Do muzyki lepiej bierz dobre 2.0.

Jaką masz kartę dźwiękową?

lopez
komentarz
komentarz

mam karte przy plycie msi p35 neo-f = nie wiem jaka to jest, oraz mam rowniez, mam nadzieje ze sprawną -creative audigy sb,

te geniusy są drozsze pozatym, z tego co widzialem w polecanych, mają duzo wad konstrukcyjnych.

nie kupie 2 zestawow- wiec brac 2.1 czy 5.1?

szagus
komentarz
komentarz (edytowane)

Dla amatora X-540 są dobrym wyborem, jeżeli chodzi o 5.1. W tej cenie nie znajdziesz nic lepszego.

Przydałaby się też jakaś przyzwoita karta dźwiękowa, choćby za 50zł.

Na Twoim miejscu brałbym jednak jakieś dobre 2.0 - proponuję Geniusy 2000X, jakość dźwięku będzie nieporównywalnie lepsza, szczególnie w muzyce. Stracisz tylko nieco efektów w grach i filmach.

Edytowane przez szagus
Jakob
komentarz
komentarz
nie kupie 2 zestawow- wiec brac 2.1 czy 5.1?

Weź dobre 2.1.

lopez
komentarz
komentarz

ta creative audigy to chyba wystarczająca karta??

nie chce 2.0 .

moze ktos opisac dlaczego 2.1 sa lepsze jezeli chodzi o muzyke i dlaczego 5.1 jezeli chodzi o gry??

szagus
komentarz
komentarz

5.1 dają dźwięk przestrzenny np. grając w nową strzelankę słyszysz dźwięki na około siebie, tak jakbyś był w centrum wydarzeń (o ile masz dobrze porozstawiane głośniki)

Do muzyki najlepsze są 2.0, bo niemal wszystkie utwory są nagrywane w zwykłym stereo, a cenie takich sobie 5.1 kupisz bardzo dobre i mocne 2.0. Ich bas będzie bez porównania lepszy od tego z głośników 2.1 czy 5.1.

2.1 to taki kompromis między 2.0, a 5.1.

Michał Paluch
komentarz
komentarz

2.0 jest lepsze do muzyki - muzyka jest zapisana w stereo i właśnie w stereo słucha się jej najprzyjemniej

5.1 i gry - coraz więcej gier obsługuje standard dźwięku przestrzennego.

ta creative audigy to chyba wystarczająca karta??
Która konkretnie, bo Audigy jest troszke modeli ;]
Banita85
komentarz
komentarz

W głośnikach 2.1 nie usłyszysz np. efektu skradania od tyłu, poza tym w 5.1 masz dźwięk bardziej przestrzenny niż w 2.1 logiczne :) i żaden efekt 3D i tak nie zastąpi 5.1

Aczkolwiek, jeżeli już to brał bym lepsze 2.1 niż słabsze 5.1

nie chce 2.0
dlaczego ;>

Ja mam dwie kolumny Tonsila, podłączone do koma przez wzmacniacz oczywiście, i żadne 5.1 im i tak nie dorównają ;) ani jakością muzyki, ani "głośnością" a bass i bez dodatkowego głośnika basowego jest o niebo lepszy, prawdziwy a nie taki sztuczny.

lopez
komentarz
komentarz

ale Ty masz wzmacniasz... pozatym to juz drozszy sprzęt...

ok, w takim razie dlaczego 2.1 jest lepsze od 5.1 w muzyce? konkretnie od tych x-540?

Michał Paluch
komentarz
komentarz
żadne 5.1 im i tak nie dorównają

Mała uwaga - żadne komputerowe 5.1 im nie dorównają. Bo kino domowe Denona z pewnością by je zmiotło. Tak na marginesie.

Regulacja suba to ciężka przeprawa, aby uzyskać naturalny bas, ale ;) jest to możliwe

Banita85
komentarz
komentarz
Mała uwaga - żadne komputerowe 5.1 im nie dorównają. Bo kino domowe Denona z pewnością by je zmiotło. Tak na marginesie
to prawda :)
dlaczego 2.1 jest lepsze od 5.1 w muzyce

Z tego samego powodu co pisano wcześniej, muzyka jest nagrywana w standardzie stereo a nie 5.1 stąd lepszy efekt i jakość uzyskasz bez zbędnego "dzielenia" dźwięku na kanały.

lopez
komentarz
komentarz

ale widocznie lepszy efekt na tyle zeby warto bylo rezygnowac z 5.1 czy minimalnie, wrecz nieslyszalnie lepszy efekt?

Michał Paluch
komentarz
komentarz

Możesz kupić 5.1 a do muzyki wykorzystywać 2 przednie głośniki i sub, a te tylnie i centralny wykorzystywać przy filmach. Odpowiedź jak to zrobić jest w mojej sygnie, w linku ;)

lopez
komentarz
komentarz

moze ktos odpowiedziec na pytanie: czy jak kupie glosniki x-540, będę niezadowolony z jakosci dzwieku, sluchając muzyki??

Banita85
komentarz
komentarz

jak nie jesteś wyrafinowanym melomanem to będziesz zadowolony, zwłaszcza po poradach Michała :)

lopez
komentarz
komentarz

a jak jest z jakością takich glosników? przy wiekszej glosnosci dają radę bez zbednych halasów? karta przy mojej plycie wystarczy? a jak nie to ta creativa bedzie ok?

szagus
komentarz
komentarz (edytowane)

U siebie w domu mam Logitech X-540 + karta Creative SB Audigy SE. Grają dosyć ładnie, szczególnie w grach fajne są efekty dźwięku przestrzennego, muzyka też brzmi dużo lepiej niz na moim starych Creativach 2.1, choć 5.1 jest tu zbędne, w winampie dużo lepiej sprawują się 2.0.

Miałem bardzo duże problemy z rozstawieniem tych głośników. Mam duży pokój (20 m2) co paradoksalnie jeszcze bardziej pogarszało sprawę. W małym pokoju za plecami mam jakąś ścianę / półkę, gdzie mogę zawiesić tylne satelity. W dużym za sobą mam podłogę. Sytuację mogą ratować jakieś stojaczki, ale wtedy przeszkadzają kable, które majtają się po podłodze. Gdybym kupował teraz to brałbym dobre 2.0.

Kiedyś widziałem te Logitechy używane na sali do zabawy - jakość dźwięku była lepsza niz na byle jakich kolumnach, głośność wystarczająca. Dają sobie radę.

Edytowane przez szagus
lopez
komentarz
komentarz

czyli podsumowując:

do gier i filmow najlepiej 5.1, do muzyki 2.1 lub 2.0, jednak lepiej w muzyce spradzą sie 5.1 niz w grach i filmach 2.1 lub 2.0, tak? czyli jezeli nie da sie wybrac uniwersalnych to najlepszym wyborem bylo by 5.1.

a jezeli 5.1 to x-540 jest najrozsadniejszym wyborem?

dobrze mysle??

szagus
komentarz
komentarz

X-540 lub nieco droższe Geniusy SW-HF 5005 - te drugie będą sporo lepsze, ale jak nie możesz dołożyć to bierz Logitechy ;)

Gość
komentarz
komentarz
czyli podsumowując:

do gier i filmow najlepiej 5.1 (...)

Uhmm... to nie jest tak do końca. Jeśli generalizujemy tu gatunki muzyczne i sprowadzamy jest do słowa "muzyka" to w pewnym sensie jest to prawda, ale z małym wyjątkiem - jest pewien gatunek muzyki który na 5.1 czuje się wręcz rewelacyjnie, nawet jeśli mówimy tu o zwykłej duplikacji kanałów na boczne satelity: ambient. Osobiście ze względu na ten konkretny gatunek muzyki wybrałem właśnie 5.1 ponad czymś innym.

Teoretycznie najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są .. 5.1, a to z tego względu że 2.1 zawsze można sobie z nich zrobić w razie potrzeby. Gorzej jeśli mówimy tu o 2.0 - tego po prostu nie da się zastąpić zestawami z subem, nie ta charakterystyka.

Jeśli 5.1 to X-540 są dobrym wyjściem, aczkolwiek lepszym od nich są 5005 / G51, tyle że tu już musisz zapłacić odpowiednio więcej ;).

Michał Paluch
komentarz
komentarz
Gorzej jeśli mówimy tu o 2.0 - tego po prostu nie da się zastąpić zestawami z subem

W 5005 w trybie 5.1 (wejście oznaczone jako DVD) jeśli nie ma podanego sygnału na wejście suba to sub milczy... Z 5.1 robi się 2.0 (zakładam, że wysyłany do głośników jest sygnał stereo)

Gość
komentarz
komentarz

Tak, ale na ogół reprodukowanie w ten sposób może być kłopotliwe i zależeć od mocy i możliwości satelit. Szczególnie jeśli mowa o X-540 - charakterystyka będzie po prostu nie do porównania.

lopez
komentarz
komentarz

nie komplikujcie tak... chce miec poprostu uniwersalne glosniki. wy mi tu opowiadacie o jakis pierdolach;d. wiec jeszcze raz pytam czy te wszystkie rzeczy są wazne dla normalnego uzytkowania? bo piszecie tak ze wrecz mozna pomyslec ze te logitechy sie do muzyki nie nadają.

szagus
komentarz
komentarz

Logitechy X-540 nadają się do muzyki, gier i filmów.

Geniusy 5005 (5.1) będą lepsze od Logitechów pod każdym względem.

Geniusy 2000X (2.0) będą miały lepszą jakość dźwięku niż Logitechy oraz muzyka będzie z nich lepiej brzmiała, bas też będzie mocniejszy. Stracisz tylko efekt "dźwięku przestrzennego" - jest to fajny bajer, szczególnie w nowych grach.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.