x-kom hosting

glosniki do uzytku codziennego 5.1?

lopez
komentarz
komentarz

czy z tych 2.0 bedzie znacząca roznica w srosunku z 5.1 czy ledwo slyszalna?

czy geniusy 5.1 (te ktore podales) mimo tylu wad ktore są opisane w polecanych glosnikach, są warte doplaty? az tak bardzo dzwiek bedzie lepszy? i nie pytam tu o elektroniczne testery, lecz o ucho narmalnej osoby.

Michał Paluch
komentarz
komentarz
czy geniusy 5.1 (te ktore podales) mimo tylu wad ktore są opisane w polecanych glosnikach, są warte doplaty? az tak bardzo dzwiek bedzie lepszy? i nie pytam tu o elektroniczne testery, lecz o ucho narmalnej osoby.

Odpowiada Ci normalna osoba z wyczulonym uchem: dźwięk w 5005 jest lepszy niż w x-540. Warto do nich dołożyć.

czy z tych 2.0 bedzie znacząca roznica w srosunku z 5.1 czy ledwo slyszalna?

Zależy przy czym: przy muzyce nie specjalnie, ale przy grach, filmach dobrze jest mieć 5.1, a przy muzyce wykorzystać tylko 2 przednie głośniki i ewentualnie subwoofer. Tak jak pisałem wyżej. Różnica będzie spora.

lopez
komentarz
komentarz

a jak nie odepne tych glosnikow to co? jakos mi sie nie chce wierzyc ze na 2 glosnikach bez suba bedą graly lepiej? :blink: zakladamy wiec ze nie bede sie bawil za kazdym razem w odpinanie glosnikow...

"roznica bedzie spora". co masz na mysli uzywajac takiego okreslenia? jak spora bedzie ta roznica? chodzi mi poprostu o to czy dzwiek bedzie czysty ladny i wyrazny

elvis197
komentarz
komentarz
moze ktos odpowiedziec na pytanie: czy jak kupie glosniki x-540, będę niezadowolony z jakosci dzwieku, sluchając muzyki??

powiem tak sam posiadam głosniczki loga x540 i fajnie graja ;) no chyba ze caly czas sluchasz muzyki bardzo glosno tak na 80/90% regulatora to sub już nie wyrabia ale tak do 65% jest super

pzodrawiam

lopez
komentarz
komentarz

no i gitara, dzieki

jeszcze jedno- mam karte creative audigy SB1394 eax advanced HD. bedzie dobra? a jesli ona by nie dzialala, bo jest nie sprawdzona to karta z plyty mojej (msi p35 neo-f) moglaby byc?

Qanitro
komentarz
komentarz

sam posiadam x-540- w grach i filmach sprawuja sie wysmienicie; do muzyki tez sa bdb; bass ok

polecam!;)

ale jesli zamierzasz sluchac tylko muzyki to bierz 2.1

lopez
komentarz
komentarz

nie. bedzie to uzytek uniwersalny. glownie muzyka, ale filmy i gry rowniez czesto.

co z kartami?

Michał Paluch
komentarz
komentarz
co z kartami?

Jakie fundusze na karte?

lopez
komentarz
komentarz

nie chcial bym byc niemiły dla moda ale zobacz pare postow wczesniej zanim zadasz takie pyt:)

Michał Paluch
komentarz
komentarz
mam karte creative audigy SB1394 eax advanced HD

Będzie dobra ;)

Sorki, zagapiłem się ...

lopez
komentarz
komentarz

a na tej z plyty tez ewentualnie bedzie ladnie gralo? bo tak jak napisalem nie wiem jeszcze czy tamta dziala

Michał Paluch
komentarz
komentarz

Ta płytka ma realteka ALC883, który obsługuje 5.1. Sam miałem 883, także wiem ;]

lopez
komentarz
komentarz

chcialbym powrocic do tematu- bo piszemy o x-540 itd, a moze nie warto pchac sie w glosniki ktore są tak popularne, i przez to drozsze, oraz czytalem ze zdarzaja sie awaryjne. wiec... moze kupic jakies mniej popularne glosniki, a rownie dobre. macie jakies propozycje?

Michał Paluch
komentarz
komentarz

Możesz spróbować z Geniusami SW-HF 5005. Są mniej popularne niż X-540, troche droższe a różnica w jakości jest między nimi kolosalna ;]. Tańszych i tak dobrych lub głośników o tej samej/podobnej cenie nie znajdziesz.

lopez
komentarz
komentarz

są znacznie droższe to po 1. a po 2. zapomnialem wspomniec ze muszą miec one mozliwosc zawieszenia na scianie...

Michał Paluch
komentarz
komentarz

No to z dobrych głośników pozostają Ci X-540, a co do geniusów - tylne satelity można wieszać na ścianie.

lopez
komentarz
komentarz (edytowane)

ktos wczoraj napisal o tych glosnikach ze trzeszczą i wogole, nie udalo mi sie dzisiaj tego znalezc, ale w kazdym razie wymienil pare solidnych wad. pojedynczy egzemplarz czy standard?

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=...amp;hl=logitech

czemu nikt nie napisal ze takie problemy tez wystepują???

czyli to standard ze czesc glosnikow nie gra??

Edytowane przez lopez
Michał Paluch
komentarz
komentarz
czyli to standard ze czesc glosnikow nie gra??

To raczej wina samych głośników (pojedynczy egzemplarz) lub ustawień karty. Można też spekulować na temat zabrudzonych wtyków...

lopez
komentarz
komentarz

a jak jest z tym co jest napisane w odnosniku-linku?

i jeszcze jedno... ile jest kabli podlaczanych do komputera w takich glosnikach? i ew. jakie to są kolory?

Michał Paluch
komentarz
komentarz
a jak jest z tym co jest napisane w odnosniku-linku?

Tam raczej zawiniły zasyfione wtyczki.

i jeszcze jedno... ile jest kabli podlaczanych do komputera w takich glosnikach? i ew. jakie to są kolory?

W kompowych 5.1 są 3 przewody.

Zielony - głosniki przednie

Czarny - tylnie

Pomarańczowy - głośnik centralny i subwoofer.

lopez
komentarz
komentarz

a są jeszcze jakies rzeczy ktore mnie zaskoczą po zakupie logitechow x-540? :) chodzi mi tu o problemy zwiazane z ich uzytkowaniem

mlynaro
komentarz
komentarz

ja doradzam jakies geniusy.... ostatnio tez mi doradzili tutaj geniusy (ale takie do 90 zł.) i bylem zachwycony... myslalem ze sa slabe itd... tez chcialem cos z tuba...

ale przekonalem sie ze 2.0 geniusy sa zaj....

// pragnę przypomnieć że autor stwierdził że Genie są dla niego zbyt drogie a dyskusja toczy się o 5.1 a nie 2.0. ;)

// O ile podejrzewam że mówisz o SP-HF360, które rzeczywiście w tej cenie są dobre, o tyle raczej nie mają one zbyt dużego związku z tematem.

// EvilKillaruna

lopez
komentarz
komentarz

ale podczas uzywania winnampa lub innych programow/gier ktore nie mają tego dzwieku przestrzennego (czy cos), bedą graly wszystkie glosniki?

Gość
komentarz
komentarz

Zależy od ustawień. Przykładowo moje G51 grają dzięki ustawieniu 5.1 i włączeniu z konsoli CMSS3D. W dwóch trybach mogę ustawić sobie albo pogłos na tył, albo parowanie satelit FL + RL i FR + RR.

Michał Paluch
komentarz
komentarz
ale podczas uzywania winnampa lub innych programow/gier ktore nie mają tego dzwieku przestrzennego (czy cos), bedą graly wszystkie glosniki?

Jeśli mowa o X-540 to możesz w ostateczności włączyć na głośnikach tryb "Matrix", który tworzy efekt dźwięku przestrzennego.

Można też zrobić tak jak pisał w poście wyżej Evil, jednak do tego potrzebna jest osobna karta Creative (CMSS-3D) lub Asusa (Dolby ProLogic IIx).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.