x-kom hosting

Ubuntu 9.04 - pytania

Althorion
komentarz
komentarz

Partycja wymiany. Jak się systemowi skończy RAM, to trzyma swoje rzeczy właśnie tam. Może też być plikiem wymiany, tak jak na Windowsach, jednak wymaga to trochę zabawy z konfiguracją i chyba nic nie daje.

Więcej informacji - TUTAJ :P.

Jarek789
komentarz
komentarz

Ta, ale mam bana na google xDD nie no dobra czyli jakbym dał np 2gb na partycje SWAP to chyba źle nie zrobię? xD

1: 15 Gb ext4

2: home 63Gb ext4

3: SWAP 2Gb

Taki układ może być? :>

Althorion
komentarz
komentarz

Jak Ci przeszkadza za duży dysk to możesz :P. Na komputerze z 2GB RAMu przywykłem SWAP wyłączać całkowicie - ani razu mi się nie przydał, a miałem w nim koszmarnie malutki dysk (20GB). Dużo SWAPa (1,5x RAMu minimum) przydaje się, jak chcesz hibernować - np. w laptopach. Inaczej - proponuję dawać symboliczną ilość lub całkiem wyłączyć (w Ubuntu za dużo z tym zachodu, instalator nie chce zainstalować bez).

I na / dałbym też mniej - sprawdziłem niedawno i mam zajęte 2,8 GB. Jak chcesz mieć naraz dwa, trzy środowiska graficzne - to masz szansę dojść do jakiś 10 GB i tyle bym na Twoim miejscu dał.

Jarek789
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra, zrobiło się tutaj kilka problemów w jednym, ale i tak dziękuję że zechcieliście pomóc :) Dalej sobie raczej poradzę, jakby co spotkamy się w dziale problemy :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.