x-kom hosting

Słuchawki (obojętny rodzaj...)

Gość
komentarz
komentarz

Wątpię aby tam był taki sprzęt. Raczej tylko popularne modele, RTV AGD przecież też szału ponad Media czy Saturnem nie robi ;).

Wieszak
komentarz
komentarz
KOSS SparkPlug

W ŻYCIU! Najgorsze słuchawki, jakie kiedykolwiek miałem w uszach... 100x lepsze są standardowe od SE.

Co sądzicie o tych Pionieerach podanych przez autora?

Ja bym się skusił na te AKG lub Soniaki :)

I60R
komentarz
komentarz
W ŻYCIU! Najgorsze słuchawki, jakie kiedykolwiek miałem w uszach... 100x lepsze są standardowe od SE.

Muzycznie jak najbardziej. Ale co za bass :o . Takie douszne subwoofery.

Zawsze możesz pochodzić, posłuchać może coś mniej popularnego przypadnie Ci do gustu.

W poszukiwaniu Jbl możesz przejść się po sklepach audio. JBL to firma robiąca głównie kolumny, więc jak na takowe się natkniesz to może będą też mieć słuchawki.

marcin286
komentarz
komentarz

byłem w RTV euro AGD i powinni mieć chociaż te Pioneery cl21m(wcale złe nie są ;p) ale akurat ich nie było :/

było sporo słuchawek 4World(wyglądały jak oryginały sony, JBL i innych ale widać, że chinole )

I60R nie chcę suba w uszach :DDD

I60R
komentarz
komentarz (edytowane)

To takie wyolbrzymienie w porównaniu do duużo lepszych dźwiękowo słuchawek jak chociażby JBLe i exy. ;) Oczywiście Kossy wydają również dźwięki o innych natężeniach od tych niskich, ale jest ich stosunkowo mało.

A może polecane przez wszystkich KSC75? Kosztują mało a podobno dobre, choć wydaje mi się, że mogą być za jasne. Oczywiście jeśli nie przeszkadza Ci ich budowa.

Edytowane przez I60R
marcin286
komentarz
komentarz (edytowane)

no dobra... byle by były dobre... jakie słuchawki (obojętnie jakiej budowy...?)

coś z tego np.??

KOSS Porta Pro (ładne :P)

K415P

Senki

K512

K514

(mogą być inne np. z allegro)

mają swego plusa ;p będę mógł używać je z kompem :D (chociaż częściej fon... dużo baterii rympią ;p?)

Edytowane przez Marcin286
I60R
komentarz
komentarz

Zużycie baterii nie powinno się znacząco różnić. Tych akg nie znam. pmx100 i kpp to bardzo podobny poziom. Ponadto kupując kpp kupisz słuchawki już wręcz kultowe, z dożywotnią gwarancją. Kossy grają dość ciemno więc powinny spodobać Ci się. Tylko, że KSC75 podobno muzycznie lepsze, a i cena niższa. ;)

Gość
komentarz
komentarz

Szczerze się już zgubiłem.. to pod co w końcu chcesz słuchawki? Wychodziłeś od IEM'ów.. a kończysz na rozwiązaniach mobilnych i "stacjonarnych"...

Z tych co podałeś to jedyne rzeczy za którymi można się porozglądać to:

- KPP (jeśli chcesz w nich wychodzić)

- K512 (jeśli nie stać na lepsze)

- K514

Dorzuć do pieca:

- UR40 (najtańsze otwarte, ciepły bass, super przestrzeń, krótki kabel i zero izolacji od otoczenia choć za to są wygodne, Recenzja)

- K81 DJ / K518 DJ (dobre, drogie i bardziej na wyjście / w podróż oraz do gier i pod muzykę "klubową", dociskowe z wysoką izolacją kosztem wygody ale można się przyzwyczaić, lecą w głęboki bass który dominuje na scenie ale przydaje się bardzo właśnie w podróży Recenzja)

- K99 (zamiast K514, dźwięk w zasadzie bardzo podobny)

- KSC 75 (tanie i bardzo dobre namałżowinówki, rozwiązanie dla wygodnych którzy lubią często wyjść na miasto ale unikają głównych ulic)

Szattek
komentarz
komentarz

Mam te ksc75 i bardzo dobrze się w nich słucha muzyki (źródło iR T60) niestety wszystkie dźwięki ulicy podczas słuchania słychać. Idealne wg. mnie do domu i do małego miasta w którym nie jest za głośno :P .

marcin286
komentarz
komentarz (edytowane)

Evil masz racje trochę namąciłem :P no to już mówię

Mogą być słuchawki obojętnie już jakie, byle by dobrze grały (no i w pierd... na ulicy nie dostane (albo ktoś xD) za ich wygląd :P)

słuchać będę na W595s+Przejściówka... (odtwarzacz za 1000 zł to to nie jest, ale gra dobrze :P)

PS. a zmieniam cenę do 250zł...

a np. te dobre??

Edytowane przez Marcin286
Gość
komentarz
komentarz

Nie. Szmelc, rekordowo pękające kabłąki, jeszcze bardziej niż w ich Fatal1ty.

W tej cenie dostaniesz "pod ulicę" dosyć dobre K81 / K518 DJ, poczytaj recenzję a poznasz ich wady i zalety. Sam aktualnie ich używam, sprzedając ostatecznie K315 (w Elblągu ni cholery nic nie usłyszysz jak idziesz główną ulicą a niestety taka jest moja droga do pracy ;) ). Są mocno bassowe, długi kabel, dobra izolacja od otoczenia, ale konstrukcja dociskowa może ci na początku nie przypaść do gustu (zresztą, tak jak pisałem wyżej - recka wiele wyjaśni, link podawałem wcześniej).

Jeśli nie te to albo mało dyskretne K512, albo KPP.

marcin286
komentarz
komentarz

a te k81/k518DJ tłumią choć trochę :P??

szukałem doków z powodu hałasu np. w autobusie :D

I60R
komentarz
komentarz

Jeżeli 250 brałbym JBLe 220. Tłumią o wiele lepiej od jakichkolwiek nausznych, z racji budowy. Jak zastosujesz comply foam, lub chociaż gumki od zen auruvan (jak ja) to już w ogóle. Nauszne rzucają się w oczy, a chyba tego nie chcesz. Wyjątkiem i dobrą alternatywą (zerowe tłumienie) są wspomniane ksc75.

marcin286
komentarz
komentarz

no tak, ale znowuż nauszne mają (podobno) lepszą jakość dźwięku, a przy okazji w domu przy kompie miałbym słuchawki(bo stare watsony zniekształcają :D)

I60R
komentarz
komentarz

W tym przedziale cenowym to nie obowiązuje. Trzeba rozpatrzyć każdy model osobno. Dobra jakość to pojęcie subiektywne, np. Tobie nie spodobały się ex82, chociaż wielu ludzi uważa je za genialne (ja za niezłe). Czemu problemem jest używanie dokanałówek przy komputerze? Byłbyś po prostu odcięty od otocznia, nic więcej.

marcin286
komentarz
komentarz

no niby racja... :P

to więc mam wybierać coś z między tego??

K81DJ

K518DJ

JBL220reference

KOSS Porta Pro + KOSS KSC75(albo dokupienie tanich HPM-70(znowu ;p, ale 30zł za dobry bass i w miarę jakość...

(KPP -dom KSC75/HPM-70 - wyjście)

Gość
komentarz
komentarz
a te k81/k518DJ tłumią choć trochę :P??

szukałem doków z powodu hałasu np. w autobusie :D

Pytanie za 100pkt - czytałeś recenzję? Opisałem tam doskonale te aspekty.

Jeśli sam nie lubię brać głośno a zrezygnowałem z IEM'ów na rzecz DJ-ek to raczej mają ..

Przy czym K81 = K518. Różnica tylko w kolorze i cenie. 220 vs 250zł.

http://www.sklep.rms.pl/index.php?p1236,sl...g-k-81-dj-k81dj

http://www.sklep.rms.pl/index.php?p945,slu...k-518-dj-k518dj

marcin286
komentarz
komentarz

nie czytałem, bo albo jestem ślepy albo tępy ale znaleźć nie mogłem :D

k518DJ według mnie ładniejszy kolor... ale czy warto do wyglądu dopłacać ;p?

Gość
komentarz
komentarz

A to już kwestia jak Ci się widzą ;).

Ja używam ich w podróży tak jak pisałem.. i szczerze lepiej mi się sprawdzają. Idę w nich po mieście i również nie interesuje mnie zbytnio to że się ludzie na mnie patrzą.. bardziej jest to z ciekawości niż dziwnego wyglądu faceta ze słuchawkami klubowymi z 2,5m kablem :P

marcin286
komentarz
komentarz

o właśnie w tych słuchawkach część z głośnikami nie odstaje za bardzo od głowy :P?

bo w jakimś shicie watsona (ojciec kupił za 200zł 8lat temu xD) słuchawki odstają jak powalone :D

Ciekawe co by było na ulicy w KPP :P...

Gość
komentarz
komentarz

Trochę odstaje, ale tragedii nie ma. KPP są może subtelniejsze, ale słabsze na izolacji.. także w pociągu wygrają na ten przykład DJ-ki ;).

Co do KPP jest jeszcze jedna rzecz i ten mankament spotkać można w EP-630... jedna ze słuchawek lubi się psuć. Choć szczerze.. mam swoje EP-ki już długi czas i gniotłem / naciągałem kabel na wszelkie możliwe sposoby... nic. A KOSS daje wieczystą gwarancję więc nie będzie problemu jeśli coś się stanie.

marcin286
komentarz
komentarz (edytowane)

wieczysta?

z tego co widziałem są po 2lata :f (na mp3store 1rok)

K518DJ

a jakby co gdzie takie się zanosi, bo u mnie chyba nie ma serwisu AKG* :D

Edytowane przez Marcin286
I60R
komentarz
komentarz (edytowane)

Koss to nie jest żadna firma - krzak (chodzi o to, że to spore przedsiębiorstwo). 2 lata to gwarancja sklepu, wieczysta za pośrednictwem producenta. Procedura wygląda tak: dzwonisz/piszesz maila na numery podane na stronie, wszystko uzgadniasz, wysyłasz. Chyba mają nawet coś takiego, że w przypadku zarejestrowania produktu i ewidentnego zniszczenia go przez użytkownika można wymienić słuchawki na nowe za jakieś grosze, chyba 30 zł.

Oczywiście AKG takiej gwarancji nie daje.

Edytowane przez I60R
marcin286
komentarz
komentarz

ops powalił mi się KOSS z AKG sorka ;D

I60R
komentarz
komentarz (edytowane)

Przez pierwszy rok bezpośrednio w mp3store'rze, a potem tak samo jak u kossa, tylko bez ficzerów jak dożywotnia wymiana słuchawek, tzn piszesz/dzwonisz i załatwiasz. Każdy producent ma obowiązek udzielenia 2 letniej gwarancji - jeden z niewielu plusów UE :D .

EDIT, żeby nie nabijać bezsensownych postów. Obowiązkiem każdego producenta jest danie przynajmniej 2 letniej gwarancji. Jeśli AKG daje 3 to masz oczywiście 3 lata gwarancji, ale teraz nie chce mi się tego sprawdzać. :D

Edytowane przez I60R

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.