x-kom hosting

Słuchawki (obojętny rodzaj...)

marcin286
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

mam problem, ponieważ moje aktualne słuchawki HPM-70 do SonyEricsson'a się zepsuły :/.

Potrzebuję słuchawki do w595s (z wejściem 3.5mm-mam przejściówkę) do 100zł (+/- jeszcze nie wiem dokładnie)

muszą być dokanałowe, z dobrym basem, czystym oraz głośnym dźwiękiem

(Ep630, HPM-70 odpadają)

Edytowane przez Marcin286
//poprawiam nazwę tematu //kaiserus

kajzer
komentarz
komentarz

pozwolę sobie zacytować kolegę Evila. poszukaj słuchawek Philips SHE9501 lub Sony EX-82.

w tej cenie to bardzo dobre propozycje.

marcin286
komentarz
komentarz

kolega ma EX-82 razem z MP4 podłączałem je do fona i słuchałem muzy to są strasznie słabe :/

a te philipsy są brzydkie strasznie :D (wygląd to też ważna rzecz ;p)

a co powiecie o PIONEER SE-CL21M-J-K

Gość
komentarz
komentarz
podłączałem je do fona

.. i tyle w temacie że są strasznie słabe.

a te philipsy są brzydkie strasznie :D (wygląd to też ważna rzecz ;p)

hmm.. to bardzo ciekawe.. a ja zawsze myślałem że słuchawki mają grać a nie ładnie wyglądać.

Do 100zł tak jak Kajzer pisze w poście wyżej, ew. można szukać SoundMagic'ów PL 30 i EX-85 (choć nie wiem czy dostaniesz w tej cenie, zależy jak się znajdzie). Jeśli mają być zwykłe douszne to dosyć ładnie grają K315, jednak mocniejszy bass można znaleźć dopiero po EQ.

Lekko ponad 100zł za to masz AKG K321 (zagrają mocno środkiem ale powinny ładnie zareagować na eq), SHE 9700..

marcin286
komentarz
komentarz

Evil

na moim fonie lepiej grały niż na MP4 kolegi (Sony NWz-A828 8GB - nie wiem czy dobry)

Vol
komentarz
komentarz

a ja polecam Creative EP-630 :)

cena 60zł nie jest zbyt wygórowana, a jakość dźwięku naprawde dobra.

// proszę przeczytać pierwszy post - EP-ki odpadają.

// EvilKillaruna

Gość
komentarz
komentarz

Dodatkowa uwaga do postu wyżej - mam EP-630, kupiłem tylko ze względu na pilną potrzebę (padły mi MX400) i dla izolacji, prócz bassu w zasadzie te słuchawki nic sobą nie reprezentują w kwestii dźwięku, do wszystkiego mogę się praktycznie przyczepić, szczególnie za 60zł (w tej cenie są chociażby SHE 9500/9501, przebiją 630-tki). Także niestety ale wydaje mi się że po prostu nie słyszałeś lepszych słuchawek i stąd ocena ;).

na moim fonie lepiej grały niż na MP4 kolegi (Sony NWz-A828 8GB - nie wiem czy dobry)

Tu tak naprawdę możemy mówić o czymś takim jak zgrywanie się słuchawek ze sprzętem. Choć w zasadzie nie powinno być problemów z tym NWZ-em, co mnie nieco dziwi. <_<

Co do EX-82, może po prostu nie spełniają Twoich oczekiwań w stosunku do dźwięku?

Jeśli zależy Ci na mocnym bassie, czasem i do przesady, to można się zastanowić nad tanimi KOSS SparkPlug, ale IMO najlepszą opcją byłyby tu wspomniane przeze mnie wyżej SoundMagic'i lub EX-85, które to od 82 różnią się zauważalnie na plus i są dosyć często polecane. Osobiście zaś bym dokładał do K321 aby być jak najbliżej środka pasma i od niego dopiero wychodzić w kwestii customizacji dźwięku jako od punktu bazowego.

marcin286
komentarz
komentarz

Wiesz z tym jego MP4 i moim W595 to może dla tego, że jakby nie było to prawie to samo?? W595 to Walkman 3.0, a ten MP4 też ma to...

jeszcze do swojego fona wgrywałem stery dźwięku więc pewnie to winowajca :D

no właśnie, te pioneery SE-CL21M-J-K są dobre?? czy to strata kasy?

Pioneer-allegro

Gość
komentarz
komentarz

Być może.

Szczerze? Dziwnie tanie. Jakość dźwięku - nie spotkałem się jeszcze z nimi, podobno jest w sumie ok, z izolacją też nie jest źle, ale biorąc pod uwagę cenę sklepową, stajesz dosyć blisko np. K321. ;)

Trzeba by je dobrze wygrzać i przetestować przed zakupem aby w pełni sobie odpowiedzieć na pytanie odnośnie tego jak grają.

I60R
komentarz
komentarz

Wydaje mi się, że źle włożyłeś ex-y do ucha. Też miałem z tym na początku problem. Co do synergii z odtwarzaczem sony - potwierdzam raczej słabo to wypadło, ale nie wierze, że telefon był lepszy.

marcin286
komentarz
komentarz

nawet z akustyką od se w980(najlepszy muzyczny telefon)??

musiał byś porównać sam :P

a tak w ogóle skąd mit, że z MP4 lepiej niż np fona dobrego, który ma te same opcje albo więcej?

I60R
komentarz
komentarz (edytowane)

Same oprogramowanie nie sprawi, że Twój niższy model będzie grał jak ten wyższy. Opcje? Jesteś fanem eq, clearbass, bbe i tym podobnych urządzeń? Czasami drobna modyfikacja w dobrze działającym eq może coś poprawić, ale naprawdę czasami. W większości przypadków wszelkie dopalacze tylko wypaczają dźwięk. Audiofilskie klocki za wiele kzł mają tylko 2 gałki modyfikujące dźwięk - treble i bass, jakoś nikomu to nie nie przeszkadza.

Edit: A skąd ten mit - tak po prostu jest.

Edytowane przez I60R
marcin286
komentarz
komentarz (edytowane)

nie wiem, mój fon lepiej gra niż ta MP4 na takich samych jak i formowych ustawieniach...

tak do tematu, to wezmę chyba pioneery(aczkolwiek w rożnych komentarzach mówią, że szumią :/)

a wiecie coś o JBL Reference 220??

(na allegro można w miarę tanio kupić, już szarpnę się na nie jak są dobre ;d)

Edytowane przez Marcin286
I60R
komentarz
komentarz

Co do jakości nie będę się już kłócił, widocznie musisz "dorosnąć" do innej, naturalniejszej charakterystyki dźwięku.

Co do JBL 220 używam już ich od około roku. Podbijają krańce pasma, szczególnie bas. Separacja i scena są w porządku w tym przedziale cenowym. Ogólnie są warte swojej ceny, ale są bardzo wybredne co do źródła, na niektórych grają wybitnie. Te tanie na allegro to podróbki. Oryginały to >150 zł. Sądzę, że Koss sparkplug powinny Ci się spodobać.

marcin286
komentarz
komentarz

to są podróbki?

BOX wygląda na oryginalny JBL

I60R
komentarz
komentarz

Na 95 % FAKE. No chyba, że zmienili kilka szczegółów, ale raczej nie możliwe. Najlepiej kup od mp3store (na allegro). Będziesz mieć pewność oryginalności. Widzę, że na http://forum.mp3store.pl/ też piszesz ;) .

marcin286
komentarz
komentarz

MP3store ma drogo :/ mam budżet jakoś do 200zł...

a na prawdę nikt nie poleca tych Pioneer cl21m??

jeszcze widziałem słuchawki pioneer'a które "powinny" być po ok. z tego co widzę 220zł +/- w sklepie, gdzie je można kupić??

Pioneer SE-CLX50

I60R
komentarz
komentarz (edytowane)

Spróbuj koss sprakplug lub koss plug. Myślę, że mogą przypaść Ci do gustu. Jeżeli nie podobały Ci się exy to nie ma sensu kupować jeszcze droższych słuchawek, ponieważ te grają naturalniej, a chyba za tym nie przepadasz.

Oczywiście nie kupuj bez odsłuchu, bo możesz się rozczarować.

Edytowane przez I60R
marcin286
komentarz
komentarz

dobra... będę brać Sony EX90 ich parametry zwaliły mnie z krzesła, a skoro firma to Sony... powinny się zgrać z Walkmanem :P

I60R
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli ex82 nie spodobały Ci się, to ex90 tym bardziej. Z recenzji wynika, że grają jaśniej, a coś czuję, że jesteś bassolubem. Jeśli ex82 nie zgrały się z firmowym odtwarzaczem, to dlaczego niby ex90 miałyby by się zgrać. Poza tym oryginalne ex90 są drogie, a podróbek pełno. Lepiej pochwal się skąd chcesz je kupić, choć wydaje mi się, że to i tak chybiony pomysł.

Edytowane przez I60R
marcin286
komentarz
komentarz

dobra jednak gościu sprzedaje podróbki... pudełko wyglądało na oryginalne, ale oryginalne wygląda inaczej...

bassolubem nie jestem :P słucham reggae, 3Wymiar(jedyny HH, który da się słuchać), i r&b

I60R
komentarz
komentarz (edytowane)

To napisz co Ci się w ex82 nie podobało z odtwarzaczem sony, a co z Twoim telefonem. Będzie jakiś punkt odniesienia i może będę wiedział czym mógłbyś się zainteresować.

Co do hh to lepiej odpuść sobie polskie produkcje, bo tego rzeczywiście nie da się słuchać (no może z małymi wyjątkami). Za oceanem jest naprawdę wieelu wartościowych artystów.

Edytowane przez I60R
marcin286
komentarz
komentarz

no to tak :

na odtwarzaczu sony, w słuchawkach słychać było dźwięk jakby metalicznie (jakbyś przyłożył głośnik do metalowej ściany, tylko że w słuchawce) poza tym ok (bass też niski jak niżej)

na moim fonie było bdb lecz miały za niski bass ( nie potrzebuję dużego, ale ten był praktycznie nie słyszalny )

(wiem, że polski HH to gó... ale niektórych warto posłuchać, taki zespół wpadający w ucho to np. 3Wymiar, niektóre kawałki np. Pezeta)

I60R
komentarz
komentarz

Na płaskim eq bez ulepszaczy? Wnioskuje, że było za zimno, zbyt szczegółowo (chirurgicznie) - w sumie dziwne, ponieważ nie jest tylko moją opinią, że połączenie sony + exy z zestawu jest bardzo ciepłe i szczegółowością nie grzeszy.

Możesz spróbować tych JBL 220 - są cieplejsze od ex, szczegółowość na podobnym poziomie, ogólnie bardziej na fun. Postaraj się o odsłuch. Maję je w stacjonarnych mp3store'ach, więc jak mieszkasz w dużym mieście nie ma problemu.

Są jeszcze philipsy, ale obiektywnie mówiąc są przynajmniej o jedną klasę niżej pod względem jakości.

marcin286
komentarz
komentarz

Wałbrzych mały nie jest... ale Mp3Store'a nie widziałem ;p, a np. w RTV AGD (który jest całkiem spory) można posłuchać słuchawek ;p??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.