x-kom hosting

Różnice pomiędzy nową wersją, a poprzednimi.

Singar
komentarz
komentarz (edytowane)

Zastanawiam się nad przesiadką z Win 7, na 8.

O ile jakoś kafelki przeżyję/ przyzwyczaje się -> w ostateczności doinstaluję pasek.

 

O tyle martwię sie o sterowniki, działanie poszczególnych gier czy programów.

 

Jak z tym aktualnie wygląda, czy są jakieś problemy, dla których lepiej pozostać przy Win 7?

 

To co najczęściej używam to programy graficzne typu Photoshop. Corel, Gimp, oglądam też dużo filmów, więc miło by było, by działały bez problemu i kodeki i odtwarzacze.

Czasem też jakaś gra, typu World of Warcraft, Lineage 2, Wiedźmin

 

Poza tym programy codziennego użytku, typu przeglądarki internetowe, komunikatory, skype etc.

 

 

Czy są z nimi jakieś problemy?

 

Pozdrawiam

 

Mój składak: 

 

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3
Płyta główna: MSI 870-C45 /AMD870/
Pamięć RAM: Kingston DDR III (2x2GB) 16000MHz CL9     
Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3    
Karta graficzna: Asus Radeon HD5770 CuCore 1024MB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI    
Nagrywarka DVD:  Samsung SH-S222AB SATA (black)    
Obudowa: SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza)    
Zasilacz: XFX Core 450W 120mm 80+ SLI PSU

 

Czy odczuję jakąś różnice?

Edytowane przez Singar
  • 4 miesiące później...

VortaL
komentarz
komentarz

Mam 8 - mkę i naprawdę dobrze się na niej pracuje. Stary XP - pek pozostanie XP - kiem ale w końcu trzeba się na coś przesiąść.

maciekj22
komentarz
komentarz (edytowane)

XP ? Czy ktoś jeszcze z tego korzysta? :)

 

Idźmy dalej - jeżeli XP to dlaczego nie 98? Pakujemy do PC'tów niewiadomo jaki sprzęt nie po to, aby ograniczać go Windows'em XP, który z wielu przyczyn jest już po prostu nieużyteczny (a niedługo będzie również niebezpieczny - patrz: wsparcie do 2014 r.)

 

Naprawdę zaczyna mnie to irytować - często spotykam na swojej drodze takiego jednego z drugim, którzy podchodzą do projektów Open Source'owych z totalną ignorancją bądź negują ich użyteczność, a sami korzystają właśnie z oklepanego XP.

 

To samo tyczy się Windows'a 7 i 8 - ile razy na tym forum przewinęły się posty pt. "ósemka jest lipna" - nikt nie argumentował swoich wypowiedzi. Dlaczego lipna - wydajnościowo przewyższa Windows 7, a interfejs? Kwestia gustu i przyzwyczajenia. Niech jeden z drugim bronią swoich wypowiedzi zamiast stawiać bezsensowne tezy, bo za chwilę Windows 8 skończy jak Vista - mimo udanego systemu (w wersji SP2) został pominięty, wyśmiany - przez wielu internautów mających znikomą wiedzę na temat budowy i działania systemu operacyjnego zasłyszane na podwórku od kolegów.

 

Tyle w temacie :)

 

Ps. Wiem, że pozwoliłem sobie na mały offtop, ale jako, iż na forach moja aktywność jest już raczej znikoma czasami chcę się wygadać :)

Edytowane przez maciekj22
Zyga11
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie chce zakladac nowego tematu, a nie moge znalesc watku, do ktorego moglbym sie przykleic. Mianowicie chodzi mo o wyszukiwarke google chrome, ktora teraz zainstalowalem w Window-sie 8.

Nie ma tam pamieci ostatnich odwiedzanych stron - Dropdown. Mozecie mi pomoc, jak t zrobic ?

 Z gory dziekuje.

Edytowane przez Zyga11
  • 4 tygodnie później...
marzenaew
komentarz
komentarz

Czyli panowie polecają 8 czy jeszcze jakiś czas zostać na 7 ? 

Youki
komentarz
komentarz

Co kto lubi osobiście, jeśli nie jesteś od samego początku negatywnie nastawiona/y to nie powinno być problemu z obslugą. 

maciekj22
komentarz
komentarz (edytowane)

8.1 i będzie dobrze :)

Poczekacie chwilkę na aktualizację do 8.2 i powróci wam wasze menu "start", bez którego nie możecie się obyć :)

Edytowane przez maciekj22
  • 1 miesiąc później...
Igorrodz
komentarz
komentarz

powróci wam wasze menu "start", bez którego nie możecie się obyć

"Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka" ;)

git90
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam

 

Właśnie formatuje laptopa i mam do wyboru wersje: 8.1 pro, 8.1 pro VL, 8.1 pro WMC. Czym różnią się te wersje i która jest najlepsza?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez git90
maciekj22
komentarz
komentarz

8.1 pro - standardowa wersja dla zwykłego użytkownika

8.1 pro vl - licencja na kilka stanowisk

8.1 wmc - z wbudowanym Media Center.

  • 3 tygodnie później...
Cali80
komentarz
komentarz

Zastanawiam się nad zmianą systemu w domu. Używam 7 i sprawdza się ale może warto zerknąć na 8.

Szkaradnik
komentarz
komentarz

Mam na jednej stacjonarce 7 na drugiej 8.1 - wolę ten drugi system. Najlepiej sprawdź sam.

maciekj22
komentarz
komentarz

Wydajnościowo - wygrywa Windows 8 / 8.1, interfejs - kwestia gustu i indywidualnych upodobań.

  • 2 tygodnie później...
Igorrodz
komentarz
komentarz

Szukam możliwości uruchomienia interfejsu Aero na Windows 8.1 64-bit. Jakieś sugestie jak to zrobić?

Igorrodz
komentarz
komentarz

Po pierwsze primo - Update 1 jeszcze nie wyszło a po drugie primo dotyczy to nieoficjalnej wersji testowej Update 1, krążącej po sieci. Zatem oficjalnie i poprawnie nic jeszcze nie wiadomo. Widziałem jednak różne screeny, na których było Aero Glass na Win 8 lecz nie znalazłem poradnika, jak to zrobić dla mojej wersji systemu... I dlatego pytam Was... ?

Igorrodz
komentarz
komentarz

Nie wiecie, trudno... :niemowie:

Zresztą... czego ja się spodziewałem... że pomożecie?

maciekj22
komentarz
komentarz (edytowane)
Zresztą... czego ja się spodziewałem... że pomożecie?

 

A dlaczego by nie? :)

 

Sprawdź jeszcze to:

 

http://downloads.sourceforge.net/project/glass8.berlios/setup-w8.1-1.2.1.exe?r=http%3A%2F%2Fprdownload.berlios.de%2Fglass8%2Fsetup-w8.1-1.2.1.exe&ts=1397121548&use_mirror=softlayer-ams

Edytowane przez maciekj22
Igorrodz
komentarz
komentarz

 Co to za syf? pokey.gif Po instalacji tego czegoś posypał mi się system i musiałem kombinować jak w 8.1 przejść do trybu awaryjnego podczas uruchamiania peceta [co nie jest czynnością oczywistą i intuicyjną jak to ma miejsce w 7] i ręcznie [na szczęście mam zainstalowaną apkę o nazwie CCleaner] odinstalować to coś, nie zapominając o odnalezieniu pozostałości czyli odpowiedniego folderu i wywalenia tego z poziomu Windowsa.

 

Jeszcze raz wielkie dzięki, nie ma co :obrazony:

maciekj22
komentarz
komentarz

No przepraszam - nie korzystam z takich aplikacji :E posłużyłem się szukajką :p mam nadzieję, że nie było z tym większego problemu :D 

 

Ale skoro jest to na sourcefourge'u to nie powinna to być zbyt niebezpieczna aplikacja :)

 

I jaki z tego morał? Systemów Microsoftu się nie przerabia :D

Igorrodz
komentarz
komentarz

Wszystko się przerabia, nawet systemy od Apple'a :P

  • 1 rok później...
mwoleyko
komentarz
komentarz

8 mi nie pasuje, ale jak się pojawiła 10, to chętnie na nią przeszedłem i teraz żałuję. Każde nowe "okienko" jest coraz gorsze...

Paw565
komentarz
komentarz

Windows 8 to porażka. Windows 8.1 jest obecnie najlepszym systemem. Po prostu trzeba się przyzwyczaić.

  • 1 rok później...
RaneMoro11
komentarz
komentarz (edytowane)

*post do usunięcia, dopiero zauważyłem odkop*

Edytowane przez RaneMoro11

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.