x-kom hosting

Różnice pomiędzy nową wersją, a poprzednimi.

Igorrodz
komentarz
komentarz

[quote name='maciekj22' timestamp='1338720124' post='1513568'] tego typu informację uważam za fake [/quote]
:E

Widzę, że nie czytałeś tego podlinkowanego artykułu, z którego jasno wynika, ze takie aplikacje będą banowane [u][b]w Windows Store[/b][/u], w sklepie internetowym podobnym do Google Play dla Androida.

kelloco2
komentarz
komentarz

czyli M$ dalej nie wywala składników a ewentualnie blokuje je w rejestrze. tak jak przy Windows 7 Starter np. zmiana tapety tak też teraz. jaki więc sens zostawiać te wartości a banować aplikacje odwołujące się do nich? personalizacja środowiska poziom expert

maciekj22
komentarz
komentarz

Czytałem, ale na szybko, faktycznie było tam o Windows Store...ale powiedzcie szczerze, czemu to ma służyć? Po co nam system, którego praktycznie nie można personalizować, bądź jest to bardzo utrudnione? Wg mnie to troszkę bez sensu.

Igorrodz
komentarz
komentarz

Bo M$ wie lepiej, czego potrzeba użytkownikowi systemu operacyjnego, nawet wie lepiej niż sam użytkownik.
Nie przypomina Wam to czegoś?

maciekj22
komentarz
komentarz

Towarzysz Ballmer :D

Igorrodz
komentarz
komentarz

Owszem ;)
System Windows 8 jest jednak na dzisiaj mało funkcjonalny - np nie ma sterowników do mojej karty sieciowej, zatem nie miałem w nim WIFI. Po instalacji najnowszego sterownika dla Windows 7 wersja Release Prewiev posypała się, wyskoczył BSOD z informacją IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL i niestety musicalem zresetować peceta. Po ponownym uruchomieniu Windows 8 RC próbował automatycznie się naprawić ale nic z tego nie wyszło:

[url=http://obrazki.elektroda.net/27_1339084789.jpg][img]http://obrazki.elektroda.net/27_1339084789_thumb.jpg[/img][/url]

Zatem kicha. Oczywiście, zapewne (oby!) sterowniki pod 8 będą - ale na razie ich nie ma. I tyle, odinstalowałem Release Preview bo po co mi system bez łączności z siecią?

maciekj22
komentarz
komentarz (edytowane)

A próbowałeś w trybie zgodności? ; p
Nie, żebym tu rozsiewał jakąś propagandę, no ale to zdanie:

[quote name='Igorrodz' timestamp='1339083979' post='1516152'] System Windows 8 jest jednak na dzisiaj mało funkcjonalny [/quote]

One wszystkie są mało-funkcjonalne, do pingwinów się nie umywają - szkoda, że tak wielu użytkowników, a co za tym idzie producentów ma klapki na oczach (chociaż tu trzeba ich pochwalić, bo Mac jest jednak wspierany przez wiele produkcji) ; )

Ludzie korzystają z Windowsa, bo muszą - 90% populacji wgl nie zna terminu "Linux", 5% nie sprawdzając go jadą po nim, a tylko 5% ma odwagę przesiąść się na inne środowisko - paradoksalnie z tych 3 systemów mimo, że ten jest najtańszy (czytaj: darmowy) to ma najwięcej możliwości. Ale okay, tyle Linuxowskiej propagandy....
A tak na chłodno, to nie wydaje mi się, żeby zmiana shell'a i dodanie kilku bajerów było taką "rewolucją" jak reklamuje to MS - no ale cóż - "Reklama dźwignią handlu". Mało tego, wg mnie rewolucją nie był jak twierdzi MS - Windows 95 bo od 3.11 różnił go jedynie interfejs - ale nadal opierał się on tak jak poprzednicy na MS-DOS (był taką skórką graficzną - aż do ME włącznie). Rewolucyjne były systemy NT, z których dziś wywodzi się ta 8 - dawały one nieporównywalnie większe możliwości niż ich pseudo DOS'owe odpowiedniki - gdyby MS kontynuował produkcję systemów opartych o 95, 98, ME (czyli o DOS) i nie postawił na NT to dziś mielibyśmy takie 98 z ładnymi skórkami.

Tyle :)

Edytowane przez maciekj22
kelloco2
komentarz
komentarz

[quote name='maciekj22' timestamp='1339164611' post='1516733']
One wszystkie są mało-funkcjonalne, do pingwinów się nie umywają - szkoda, że tak wielu użytkowników, a co za tym idzie producentów ma klapki na oczy[/quote]
ważne że administratorzy serwerów/superkomputerów, hakerzy i programiści nie mają ;)

maciekj22
komentarz
komentarz

To też racja ;)

Igorrodz
komentarz
komentarz

Ja chcę zainstalować system i od razu surfować, grać, bawić się sprzętem etc a nie rozwiązywać problemy z jego funkcjonalnością. Dlatego właśnie nie podoba mi się Win 8 bo nie daje mi od startu możliwości korzystania z pełni możliwości sprzętu, za który zapłaciłem. Przykładowo w Linuksie jest inaczej bo od razu po wgraniu (z liveCD, heh - szkoda że Win 8 nie ma takiej możliwości) mogłem korzystać z internetu. A w Win 8 co? Oczywiście, mógłbym używać Linuksa ale primo jestem trochę leniem a secundo nie mogę na nim grac w moje ulubione gierki (a lubię się czasami zabawić). I dlatego pozostanę przy Win 7 do czasu, aż M$ nie będzie go wspierał albo wyjdzie dużo lepsza dla niego alternatywa - a taką Win 8 nie jest.

[quote name='maciekj22' timestamp='1339164611' post='1516733'] A próbowałeś w trybie zgodności? ; p [/quote]
Nie, bo mi się nie uruchamiał, automatyczna naprawa nie powiodła się.

maciekj22
komentarz
komentarz

Przez Wine też można odpalić niektóre fajniejsze produkcje - wgl wreszcie wyszła nowa wersja :)

kelloco2
komentarz
komentarz

można odpalić, lecz i tak w wielu grach są problemy.

maciekj22
komentarz
komentarz (edytowane)

Tzn zależy - ja miałem problemy z Metinem, bo hackshield wykrywał Wine jako cheat, no ale kto tu gra w Metina? :D
Z tego co wiem, to WoW działa :)

Edytowane przez maciekj22
Igorrodz
komentarz
komentarz

Wersja finalna Windows 8 pozbawiona będzie całkowicie interfejsu Aero http://pclab.pl/news50143.html :E

kelloco2
komentarz
komentarz

moim zdaniem to dobry krok.

maciekj22
komentarz
komentarz

Moim nie bardzo....wgl to Aero w tych Developer / Consumer Preview jakieś dziwne jest - na GF 4 Mx 440 normalnie uruchamia Aero Glass i jest przeźroczysty O.o - na Viście czy 7'ce nie było o tym mowy - no ale może to takie miłe niedociągnięcie ze strony programistów ;)

kelloco2
komentarz
komentarz

Aero Glass? przecież to wymaga Pixel Shader 2.0 czego ta karta nie posiada. więc pewnie coś już grzebali przy tym Aero (jeżeli nie było to Aero Basic)

Igorrodz
komentarz
komentarz

Jak na razie nie widzę rewelacyjnych... eeee... rewolucyjnych zmian w Windows 8 względem Windows 7.
Jakie są zatem powody (argumenty), dla których miałbym kupić ten system (poza oczywistym faktem, że jest on nowy)? Ja ich nie znajduję :jezyk:

maciekj22
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='kelloco2' timestamp='1339934670' post='1522357'] Aero Glass? przecież to wymaga Pixel Shader 2.0 czego ta karta nie posiada. więc pewnie coś już grzebali przy tym Aero (jeżeli nie było to Aero Basic) [/quote]

No właśnie wiem ;p chociaż w niewydanym Windowsie Longhorn Aero Glass wymagało jedynie zgodności z DX7 więc wszystko możliwe - ale tak, aero glass działa :)

[quote name='Igorrodz' timestamp='1339951209' post='1522656'] Jak na razie nie widzę rewelacyjnych... eeee... rewolucyjnych zmian w Windows 8 względem Windows 7. Jakie są zatem powody (argumenty), dla których miałbym kupić ten system (poza oczywistym faktem, że jest on nowy)? Ja ich nie znajduję [/quote]

Tak jak mówiłem już wcześniej - ta tendencja panuje praktycznie od początku działań MS.
Przytoczmy np.

Windowsy 95/98/98SE/Me jakieś różnice?
Windows 2000/XP może tutaj?
Vista/7 i co?

No właśnie i za co oni każą sobie płacić? Tak szczerze to ja do teraz mógłbym korzystać z 2000 i nie odczułbym ile starszy jest on od swoich następców :)

Edytowane przez maciekj22
kelloco2
komentarz
komentarz

[quote name='Igorrodz' timestamp='1339951209' post='1522656']
Jakie są zatem powody (argumenty), dla których miałbym kupić ten system (poza oczywistym faktem, że jest on nowy)? Ja ich nie znajduję :jezyk:
[/quote]
dokładnie; znaczących chyba brak. analogicznie jest z Win7/Vistą. większość stanowisk pracy dalej siedzi na Windows XP - nie dziwie się

maciekj22
komentarz
komentarz (edytowane)

XP był fenomenem ze względu na bardzo ładny shell, który śmigał nawet na kalkulatorach :P
Ale i tak wg mnie najbardziej innowacyjna była znienawidzona Vista :P

Edytowane przez maciekj22
Aditor
komentarz
komentarz (edytowane)

tak vista była takim nagłym przeskokiem z takiego kolorowego xp'ka do "eleganckiej" visty ludzie byli już bardzo przyzwyczajeni do xp poza[color=#ff0000]_[/color]tym funkcjonalnosć ja nie[color=#ff0000]_[/color]chciałbym visty wystarczy że w szkole na kompach w biblio[b][color=#ff0000]t[/color][/b]ece mamy vistę za[color=#ff0000]_[/color]to win7 przypadł mi do gustu zobaczymy jak będzie z win8

Edytowane przez bub
maciekj22
komentarz
komentarz

Eee tam, ja wydajnościowych różnic między 7 sp1 a Vistą sp2 nie widzę (a należy nadmienić, że moje 1GB ramu, geforce fx i pentium 4 nadają się do tego testu jak nic innego :P)

kelloco2
komentarz
komentarz

to zależy od sprzętu. Na takim sprzęcie i WinXP byłby wydajniejszy od 7. W przypadku aktualnych, mocnych, wielordzeniowych maszyn sytuacja ma się jednak na odwrót.

maciekj22
komentarz
komentarz

Na 4-ro rdzeniowcach z 8GB ramu nie zauważysz różnicy wydajnościowej nawet między 95 a 7'ką (gdyby teoretycznie 95 obsługiwał 4 rdzenie i 8GB ramu) :E takie testy powinno się wykonywać na maszynach z niższej półki, bo to na nich widać różnice wydajnościowe :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.