x-kom hosting

Różnice pomiędzy nową wersją, a poprzednimi.

kelloco2
komentarz
komentarz

Zauważę, poza tym ja mówię o faktycznej sytuacji, a nie "gdyby Windows 95 obsługiwał 4 rdzenie i 8GB RAMu". W przypadku Windows wiadomo, że na znacznie starszych komputerach wcześniejsze wersje działają lepiej. Tymczasem przy aktualnym sprzęcie widać gołym okiem przewagę Windows7 nad WindowsXP. Nie ma się co dziwić systemowi z 2001r w przypadku zarządzania pamięcią 4GB, wykorzystaniem 4rdzeni itd... nie chce mi się szukać tych porównań, niczego udowadniać - wiem, że tak jest.

btw ładnie widać przy Linuxie, gdzie można całkowicie zrezygnować ze środowiska graficznego jak nowsze udoskonalenia np. w jądrze działają lepiej również na starszych maszynach.

[url="http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=linux_2612_2637&num=1"]http://www.phoronix....2612_2637&num=1[/url]

trochę w PL odnośnie tego testu;
[url="http://www.komputerswiat.pl/blogi/blog-redakcyjny/2010/11/nowe-funkcje-w-kernelu-linuksa-nie-wplynely-na-jego-wydajnosc.aspx"]http://www.komputers...-wydajnosc.aspx[/url]
lecz przy MS jest błąd; powinno porównać się samo jądro (ewentualnie z podstawowymi aplikacjami, bez środowiska graficznego) kolejnych wersji co jest raczej niemożliwe w tym przypadku.

maciekj22
komentarz
komentarz (edytowane)

Pewnie są jakieś łatki do 95, które to wprowadzają :E ja mówię o tym, że jeśli komputer jest super to nie przymuli nawet na najbardziej syfiastym os'ie, natomiast jeśli komputer jest "wystarczający" to na nim powinno testować się, który os jest wydajniejszy :)

Edytowane przez maciekj22
  • 1 miesiąc później...
kelloco2
komentarz
komentarz

[img]http://static.nomusk.pl/a73f2c80e9804bd77aeaab156642582ffunny_picdump_194_640_08.jpg[/img]

Fear33
komentarz
komentarz

Mam zainstalowany ten system jest o 100 % lepszy od 7 ze względu na wydajność i funkcjonalność
1 wielki plus to że potrzeba do 8 128 mb ramu a do sevena 1,5 Gb

maciekj22
komentarz
komentarz

[quote name='Fear33' timestamp='1344267969' post='1553020'] wielki plus to że potrzeba do 8 128 mb ramu a do sevena 1,5 Gb [/quote]

Nie no, jest mniej pamięciożerny, ale bez przesady :E na 128MB ramu to nawet XP zamula :)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Powiem tak najpierw był xp dobry, vista porażka, 7 dobry, windows 8 porażka dopiero co windows 9 będzie dobry:D

Edytowane przez Not4You
maciekj22
komentarz
komentarz

[quote name='Not4You' timestamp='1344280343' post='1553206'] vista porażka [/quote]

Zależy o jaką Vistę Ci chodzi, bo teraz to taki troszkę nonsens.

kelloco2
komentarz
komentarz

[quote name='Fear33' timestamp='1344267969' post='1553020']
Mam zainstalowany ten system jest o 100 % lepszy od 7 ze względu na wydajność i funkcjonalność
1 wielki plus to że potrzeba do 8 128 mb ramu a do sevena 1,5 Gb
[/quote]
128MB? pomyłka.

na 512mb się dławi

maciekj22
komentarz
komentarz (edytowane)

Na 1GB zużycie jest podobne jak w przypadku Visty 30 - 35%, więc na 512 jako sam OS powinno wystarczyć, ale odpal wtedy jakąś FiFę, czy choćby metina :E

Edytowane przez maciekj22
kelloco2
komentarz
komentarz (edytowane)

no właśnie. proste, że na samą zabawę z kafelkami i tymi wodotryskami wystarczy. ale spróbuj coś na nim konkretnego zrobić.

o 128mb nie wspominając, bo tam WinXP już niemiłosiernie przymula (wiem z autopsji)

Edytowane przez kelloco2
maciekj22
komentarz
komentarz

Na 128 ramu to w sumie nawet Linuxa trudno postawić :E bo wybór jest mały :)

kelloco2
komentarz
komentarz

jak to? spokojnie da się postawić na 32MB RAMu a może i mniej (nie próbowałem). Dobry do tego jest czysty Debian z netinstall, Arch Linux, Gentoo, Puppy...

Samo postawienie np. czystego Debiana z netinstall (bez Xów) w tym wypadku jest dziecinnie proste. Gorzej jest dalej, bo po instalacji trzeba umieć to skonfigurować, zainstalować potrzebne rzeczy. Jeżeli chcemy Xy to przyda się te minimum 64MB RAMu. Trochę tego wysiłku, umiejętności jest opłacalne, bo mamy szybki, funkcjonalny system spasowany na naszą maszynę. Osobiście do Linuxa przekonałem się właśnie, gdy byłem zmuszony korzystać z komputera posiadającego 128MB RAM, Pentium2 333MHz, stary dysk IBM 6mb/s ~6gb pojemności (Compaq Armada 7400). Trzeba było nauczyć się konsoli i /etc/*. Lekkie środowisko IceWM, lekkie wydajne programy itd... a mogłem spokojnie słuchać mp3/radia internetowego, pisać na gadu-gadu, przeglądać internet (np. z pomocą przeglądarki Dillo) jednocześnie. Dobry też był zestaw "dillo + youtube-dl + mplayer + prosty skrypcik w bahsu", który równał się youtube na komputerze z 96r (co prawda 240p) - karta graficzna s3virge 4MB pamięci (czasy Windows 95) + Pentium2.
torrenty, maile też działały a filmy za pomocą mplayer można było oglądać (ma wydajne kodeki bodajże optymalizowane gdzieniegdzie w assemblerze).

już kompletnie drugą kropką nad i był czas, gdy ten laptop robił dodatkowo za router. przez ppp0 (nokia 6280 jako modem po usb w trybie pcsuite) z pomocą pakietu wvdial ciągnął internet z prędkością 3G i udostępniał za pomocą karty wifi na PCMCIA D-Link DWL-G650 ludziom (takie były warunki tam ;/ ). Skrypt w bashu na podstawie ifconfig oceniał zużycie i po ~5minutach nieużywania internetu wyłączał, bo operator nie liczył przesłanych kb a czasu (było to bardziej opłacalne). Dla porównania funkcjonalności znacznie wolniejszy Win98 na tym sprzęcie potrafił się wywalić na P2P programem uTorrent a internetu po ppp0 pewnie nawet bym nie uruchomił - chyba trzeba instalować cały pakiet Nokia PC Suite (wiadomo ile to waży).


jako ciekawostka; na moim obecnym desktopie w domu po uruchomieniu; ~86MB
[url="http://img577.imageshack.us/img577/91/2012080713443360501024x.png"]http://img577.images...3360501024x.png[/url]
środowisko na którym działam. włączony dodatkowo komunikator pidgin (obsługuje gadu-gadu, czat facebooka, irc w jednym oknie)

maciekj22
komentarz
komentarz

Owszem, ale trzeba się nieźle nagimnastykować. A ja mówię o klasycznym Xubuntu, Lubuntu, etc :D nie każdy potrafi sobie postawić od zera Linuxa :)

kelloco2
komentarz
komentarz

no, ale napisałeś "trudno postawić". samo postawić np. Debiana jest naprawdę łatwo na takim komputerze. gorzej jak zachce nam się różnych bajerów wtedy trzeba co nie co poczytać. chodź też zależy kto co rozumie przez słowo "postawić" :P

maciekj22
komentarz
komentarz

No już chociażby instalacja X'ów, które dla mnie są podstawą wymaga przynajmniej średniej wiedzy z zakresu Linuxa :P

Igorrodz
komentarz
komentarz

Pięknie, ale czy to nie temat o Windows 8 :PP ?

maciekj22
komentarz
komentarz

Właściwie jakby się czepiać to nazwa tematu tego nie sugeruję, a poza tym to takie temat o d*pie Marynie, więc czemu nie można troszkę zboczyć ? :P

Igorrodz
komentarz
komentarz

Troszkę można ale jak kolejnych kilkanaście postów nie dotyczy różnicy między Win 8 a wcześniejszymi to robi się offtop czyli spam ;)

maciekj22
komentarz
komentarz

A tam, ale rozmowa się fajnie rozwinęła, więc nie ma co zamykać :D

Igorrodz
komentarz
komentarz

A kto tu gdziekolwiek wspomniał cokolwiek o jakimkolwiek zamykaniu czegokolwiek? Chyba tylko Ty :cfaniak:

Gerrard845
komentarz
komentarz

A takie pytanie.Z tego co wiem to upgrade z Win XP vista 7 etc kosztuje 40$ to jezeli posiadam oryginalny klucz Windows XP Media Center z tylu komputera to kwalifikuję sie pod tę promocję?

maciekj22
komentarz
komentarz

To już pytanie do Microsoftu - zadzwoń na ich infolinię i zapytaj :)

Delside
komentarz
komentarz

ja na widows 8 przerzucę się najwcześniej za rok.
Może wtedy będą już programy żeby to cholerne metro wyłączyć.

  • 2 tygodnie później...
Igorrodz
komentarz
komentarz

Tu informacja o promocji - kupiłeś peceta z Win 7 w dniu 02.06.2012 roku bądź później - za 69zł możesz nabyć WIndows 8 Pro
http://technowinki.onet.pl/komputery/programy/windows-8-pro-za-69-zlotych,1,5223062,artykul.html
Ciekawi mnie tylko, czy system kupiony w tej promocji można zainstalować na innym pececie i czy dostanie się normalny nowy klucz (na naklejce) + oryginalne płyty z systemem...?

nbalivejordan
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja powiem tak,używałam Win 98, wiadomo starocie, nie te czasy, nadaje się tylko na najsłabsze komputery.
Obecnie użytkuję XP już wiele, wiele lat i jestem z niego zadowolona. Posiadam dobry, ale nie szybki sprzęt i wszystko super dziala. Mam jeszcze jeden laptop z Vistą o podobnej konfiguracji ;| i ten Windows jest do d**y. Sprzęt też nie jest dobry i w cholerę muli się strasznie, laguje się, dysk C upycha się i nie ma co juz usunąc, uzywam Wise Disc Cleanera i czerwony pasek rozmiaru dysku cały czas się świeci. Jeśli mam porównac Xp do Visty to niewątpliwie XP góruje nad Vistą. Użytkowałam też Win7 na lekcjach informatyyki i powiem ze przypadl mi do gustu, ale wolę pozostac przy Xp do czasu, gdy juz bedzie trzeba skonczyc dzialanie z tym wysłuzonym Windowsem :)

98 juz nie pamietam, nie narzekalam na niego
XP wypas
Vista badziew
Win 7 spoko

Edytowane przez nbalivejordan

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.