x-kom hosting

Dwa typy, problem w wyborze

luk1999
komentarz
komentarz

1. Tak, musi.

2. Będzie, jednak może się okazać, że trzeba będzie kartę znajdującą się między slotami PCI-E włożyć odwrotnie.

intel534
komentarz
komentarz

zauważyłem że pod orginalnym radiatorem nałożona jest warstwa pasty, czyli mam rozumieć że to na razie wystarczy ?

luk1999
komentarz
komentarz

Tak, może zostać. Taka preaplikowana jest minimalnie "słabsza", ale spokojnie może zostać.

intel534
komentarz
komentarz (edytowane)

mam pytanie, dajmy na to że są dwie płyty główne

jedna ma am2/am2+

a

druga

am2+

czy wsadzając do każdej z nich po Phenomie II, będzie jakaś różnica na korzyść tej z tylko i wyłącznie am2+?

luk1999
komentarz
komentarz (edytowane)

Co to za płyty?

intel534
komentarz
komentarz

ASRock A770CrossFireDE

i ASRock A770CrossFire

luk1999
komentarz
komentarz

Obie są AM2+ - ktoś pomieszał opisy w sklepie.

intel534
komentarz
komentarz

Aha,

A770CrossFire

*This MB supports AM3 CPU by upgrading the BIOS version to P1.10 or later versions.

http://www.asrock.com/mb/download.asp?Mode...re&s=AM2%2b

bios.jpg

Który z biosów mam wybrać, i jak najlepiej go zainstalować

post-37226-1237992315_thumb.jpg

luk1999
komentarz
komentarz

Najlepiej ten pod Windowsa - pozamykaj wszystkie programy (szczególnie antywirusy) i po prostu odpal program - flashowanie powinno zacząć się automatycznie z tego co pamiętam.

intel534
komentarz
komentarz

czytałem że aktualizacja biosu pod windowsem jest bardzo ryzykowana i może uszkodzić płytę :(

luk1999
komentarz
komentarz (edytowane)

W 99% przypadków takie wypowiedzi tworzą osoby, które:

a) dowiedziały się o tym od kogoś, kto dowiedział się od kogoś itp., a same nigdy nie robiły flashu pod Windą.

b) zwaliły komputer korzystając z lipnych programów stworzonych przez producentów, w rodzaju MSI Live Update itp.

Pod DOS-em można również całkiem łatwo uwalić kompa podczas flashu, zwłaszcza jak ktoś nie ma zielonego pojęcia o DOS-ie i flashuje "na pałę" przepisując komendę z jakiejś strony sprzed stu lat, a takie polecenie w przypadku nowych BIOS-ów nie powoduje pełnego przeprogramowania kości BIOS - efekt jest różny.

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

I tak, i tak można cos schrzanić. Sam uwaliłem Abita NF7, flashując spod Windowsa. Z drugiej strony taka aktualizacja dla M61PM-S2 poszła bezproblemowo. Pewnie zależy od producenta. Tak czy inaczej ja korzystam z instrukcji producenta, jeśli o flashowanie idzie.

intel534
komentarz
komentarz

a czy można się przed takim "uwaleniem" mombo ustrzec, np przez zworkę na płycie głównej która w niektórych płytach ponoć ochrania przed zepsuciem się owych płyty ...>??

luk1999
komentarz
komentarz

Nie można.

rafalluz
komentarz
komentarz

Póki masz dobre i stabilne zasilanie (markowa zasiłka i ew. UPS) i nie będzie akcji typu np. odłączą prąd podczas aktualizacji, raczej nic się nie powinno stać.

intel534
komentarz
komentarz

a więc wszystkie komponenty zostały podłączone, procesor (phenom II x3 )włożony a na niego radiator wraz z wentylatorem, pamięci również jak i inne rzeczy

na płycie A770CrossFire, włączając komputer nie mija sekunda a on już sie wyłącza.

Wina może leżeć po stronie :

starszej wersji biosu ? i dlatego komputer się wyłącza natychmiast po włączeniu hmm..

pamięci ?

wadliwej płyty głównej ?

Adexis
komentarz
komentarz

możliwe że płyta u mnie tak samo było z Gigabyte'm oddałem na gwarancje i powiedzieli że płyta

jeśli masz wątpliwości to oddaj na gwarancję

intel534
komentarz
komentarz

a czy to nie przypadkiem starsza wersja BIOSU ?

luk1999
komentarz
komentarz

Jeżeli sam się wyłącza po chwili od włączenia, to sprawdź na początek, czy nie ma gdzieś zwarcia. Najlepiej złożyć kompa na zewnątrz obudowy: tylko sama płyta, procesor, RAM i grafika.

Jeśli to nie pomoże, to warto też zaktualizować BIOS korzystając z jakiegoś starszego procesora.

intel534
komentarz
komentarz

no właśnie ale nie mam skąd takiego procesora wziąłść ;/ chyba odeśle na gwarancję

a na ile % winny tutaj jest BIOS ?

luk1999
komentarz
komentarz

Trudno powiedzeć... tak z 50%. Niektóre płyty potrafią wstać z Phenomem II nawet na bardzo starych BIOS-ach, a inne bez odpowiedniego, najnowszego w ogóle nie bootują.

intel534
komentarz
komentarz

aha.... no cóż, szkoda że o tym nie wiedziałem wcześniej;/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.