x-kom hosting

Dwa typy, problem w wyborze

intel534
komentarz
komentarz (edytowane)

czytałem troche na temat tej płytki od A780GXE, jedna z wypowiedzi była taka, że user twierdził iż płyta jest zbudowana na słabych nie wiem czy sie teraz nie pomylę "kondensatorach"

p.s jak Ci sie podoba x3 720 ?? spełnił oczekiwania ??

luk1999
komentarz
komentarz (edytowane)
czytałem troche na temat tej płytki od A780GXE, jedna z wypowiedzi była taka, że user twierdził iż płyta jest zbudowana na słabych nie wiem czy sie teraz nie pomylę "kondensatorach"
Chodziło pewnie o to, że te ASRocki mają kondensatory solid tylko w sekcji zasilającej - tak naprawdę, to to już w zupełności wystarcza. Zresztą przy codziennym używaniu kompa nawet i "zwykłe" kondzioły stykną.

Poza tym sporo płyt w tej półce cenowej (choćby MSI KA780G) ma tylko "zwykłe" kondensatory.

p.s jak Ci sie podoba x3 720 ?? spełnił oczekiwania ??
Heh, ja nie mam wygórowanych oczekiwań - 3GHz@1,2V - cicho i wystarczająca wydajność.
wszyscy polecaja ta budzetowke asrock'a, ona jest nie nadajaca sie do OC...

(...)

Pomyślmy:

- ASUS M2N68-CM - prezentuje się nieźle jak za tę kaskę (mimo, że chipset nie wspiera HT 3.0, ale to raczej nie ma dużego znaczenia), jednak zupełnie nie wiadomo, jak z oc Phenomów, regulacją napięć itp.

- ASUS M3N78 - brak niezależnej regulacji napięcia NB, maks. +0,15V na proca, o ile dobrze pamiętam.

- MSI K9A2 CF-F - brak regulacji mnożnika NB (słabe oc szyną HTT w przypadku Phenomów) i niezależnej regulacji napięcia NB, sekcja zasilająca niezbyt wysokich lotów, problemy z przegrzewaniem. Brak wsparcia dla proców z TDP wyższym od 95W.

- MSI KA780G - nawet fajna płyta, ale góra za 280-300 zł - brak niezależnej regulacji napięcia NB, brak możliwości zejścia z napięciem proca poniżej domyślnego, brak SidePortu, bieda w pudełku.

W przeciwieństwie A780GXH/128M:

- Żadna z płyt nie ma ACC, więc o próbie odblokowania 4 rdzenia można pomarzyć.

- Z całej paczki chyba (?) tylko M3N78 pozwala na obniżanie napięcia CPU poniżej domyślnego

- Żadna nie ma niezależnej regulacji napięcia CPU-NB (dość przydatna sprawa w przypadku Phenoma).

intel534
komentarz
komentarz

a co ze wspomnianą GIGABYTE GA-MA770-UD3 AMD 770 AM2+ AM3 ??

luk1999
komentarz
komentarz

Nie wiem - to jest nowość i póki co nie widziałem żadnych konkretów o tym GB.

Choć może uda mi się ją dorwać za parę tygodni.

intel534
komentarz
komentarz

czyli podsumowując asrock będzie najlepszym wyborem ?

i tak jak wcześniej wspominałem chciałbym podkręcić phenoma do ponad 3ghz

luk1999
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie będzie problemów z 3,5-3,6 GHz. Później to już kwestia procka (lepsza/gorsza sztuka).

Gość
komentarz
komentarz

do ok. 3ghz poleci napewno, nawet na slabej plycie ;), tylko zadbaj o dobre chlodzenie, bo te procesory maja wieksze zimo, to lepiej sie kreca.

intel534
komentarz
komentarz

skoro mowa o procesorze to mam pytanie

ogólne moje zastosowanie to programy typu Ableton, Cubase, Fl Studio 8

czyli wielowątkowość

w związku z tym czy cache L2 czy L3 będzie wydajniejsza ??

luk1999
komentarz
komentarz (edytowane)

Niebardzo rozumiem - pytasz, który cache jest szybszy? Jeśli tak, to oczywiście L2.

intel534
komentarz
komentarz

wiem że cache l2 jest szybszy, ale do wielowątkowośći lepiej jest miec więcej niż 2 rdzenie?prawda

Gość
komentarz
komentarz

tak, bo wspolpracuja ze soba te rdzenia.

intel534
komentarz
komentarz

czyli lepiej L2 bedzie działać czy L3 dla aplikacji wielowątkowych ?np: jak bedzie działac intel e8400 i ten phenom II x3

Gość
komentarz
komentarz

3ghz x 2 vs 2,8ghz x3

jesli aplikacja wykorzystuje wiecej niz 2 rdzenie to PII zje E8400, jesli 2 rdzenie to po OC ~1ghz obu procesorow E8400 troche bedzie wydajniejszy.

intel534
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam nigdzie nie mogę znaleźć Asrocka A780GXE ?? czy został on wycofany ze sprzedaży ??

co innego w tej cenie

luk1999
komentarz
komentarz

Jeśli przeżyjesz bez integry, to ASRock A770CrossFire. Jeśli nie, to poszukaj MSI KA780G.

intel534
komentarz
komentarz

Do OC również ??? powtarzam chciałbym phenoma podkręcić do jakichs 3,5 ghz

luk1999
komentarz
komentarz

Tak - tak jak już pisałem, to 3,5 GHz na 720BE to nie jest nic wielkiego na płycie z przyzwoitą sekcją zasilającą.

intel534
komentarz
komentarz

a ta płyta obsłuży Phenona II X3 wogóle??

luk1999
komentarz
komentarz

Na stronach producentów jest lista obsługiwanych procesorów, o wiele szybciej można sprawdzić samemu.

intel534
komentarz
komentarz (edytowane)

A więc płyte mam w domu, procesor również jednak mam pytanie czy potrzebny bedzie update biosu ??Pytam ponieważ to nie ja bede składał to wszystko......

znalazłem tutaj cos ciekawego : http://www.techspot.com/drivers/driver/fil...ormation/11209/

??

luk1999
komentarz
komentarz

Teoretycznie może być potrzebny, praktycznie komp może działać poprawnie bez niego.

Skoro jednak masz płytę i proca w domu, to co za problem sprawdzić samemu?

intel534
komentarz
komentarz (edytowane)

nie bawie sie w składanie komputera

p.s pasta na procesorze koniecznie musi byc ??

po zatym

http://www.robert.com.pl/images/PLY-AM2/PL...SRAM20028_2.jpg

czy na niebieskim złączu PCI będzie działać grafika, ponieważ zielone wejscie niestety ma za mało miejsca i wadzi mi z radiatorem od grafiki ??

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.