x-kom hosting

Logitech x-540

lutan
utworzono
utworzono

Ok moze wy mi pomozecie bo ja juz nie mam sily i nie wiem co robic...;/

mam zintegrowana karte dzwiekowa wszystko poustawialem w ustawieniach audio na 5.1 itd. i graja wszystkie glosniki..ale centralny wydaje sie gra najglosniej..a w Menadzrrze Realtek HP Audio jak robie test glosnikow to kazdy odgrywa swoj dzwiek ale centralny odgrywa swoi i jeszcze za subwofer(on swojego nie odtwarza)..no i co najwazniejsze...GRAJA CICHO...musze przekrecic na pilocie pokretlo o jakeis 45stopni zeby wgl bylo cos slychac i nei wiem co z tym zrobic...juz kiedys o tym czytalem ale nie moge teraz znalesc..;/ moze ktos z was mi pomoze..:<

Michał Paluch
komentarz
komentarz

Jeśli center wydaje dźwieki za siebie i za woofer... Realtek, zakładka Wejście/wyjście audio,

e9ba49bfdc8b174d.jpg

Obok przycisku 'Play' jest przycisk z symbolem klucza, naciskasz go i zdejmujesz ptaszka z pola (jeśli nie masz ptaszka - ptaszkujesz pole)

Edit: tą '2' się nie przejmuj, grafika pochodzi z Googli, ale wiem o co chodzi, sam miałem jakiś czas temu realteka alc883

lutan
komentarz
komentarz

dziekuje.. ale nie pomoglo...:(

ale....cos tu jest nie tak...bo jak odlaczylem prawy przedni glosnik wtedy w tescie w tym menadzerze subofer wydaje swoj dzwiek wlasnie za ten przedni a kiedy podlacze znow jest jak bylo....

heh.... i teraz odkrylem jeszcze cos ciekawego..;/ bo rozstawilem glosniki i od tylnych glosnikow kabel nie starczyl to kupilem zwykly przedluzacz(gniazdo czincz i wtyczka) i o dziwo glosniki podlaczone do przedluzacza graja o wiele ciszej.. nie rozumiem..;/

kajzer
komentarz
komentarz

z integrami niestety tak czasem bywa. zakładałeś może zakup osobnej karty ?

lutan
komentarz
komentarz

noo...zaczynam sie zastanawiac wlasnie czy kupic nowa karte..tylko narazie nie mam kasy..xD ale troche dziwne..czemu graja ciszej przez przedluzacz..nie powinno z takim czyms sie jeszcze nie spotkalem..;/

kajzer
komentarz
komentarz

wystarczyłby SB Live! 5.1, na Allegro +/- 50zł.

a co do przedłużania, zależy też o ile przedłużyłeś, ale to normalne, że im więcej dokładasz kabla, tym więcej tracisz na jakości/głośności.

lutan
komentarz
komentarz

kabel jakies przedłuzacz jakies 2 metry... nie da sie cos z tym zrobic?????

//Pisz trochę wolniej, robisz literówki

//Poprawiam

//Michał Paluch

Michał Paluch
komentarz
komentarz
jak odlaczylem prawy przedni glosnik wtedy w tescie w tym menadzerze subofer wydaje swoj dzwiek wlasnie za ten przedni a kiedy podlacze znow jest jak bylo

Kanał subwoofera wygląda +- tak:

Najpierw wszystkie 6 kanałów jest miksowane do jednego

Następnie cały ten mix idzie do zwrotnicy, która "obcina" górę a przepuszcza tylko dół (tzw basy)

Te basy podawane są do wzmacniacza mocy, a sygnał z wzmacniacza mocy podawany jest na głośnik, który poruszając się generuje przyjemne dla żołądka wstrząsy i wibracje

czemu graja ciszej przez przedluzacz..

Ścisz troszkę przednie głośniki w realteku - pierwsza metoda. Im dłuższy przedłużacz tym większe straty na sygnale, musisz się z tym pogodzić, albo kupić małostratny przedłużacz, który troszkę kosztuje. Możliwe że słyszysz tył ciszej, bo głośniki są poprostu dalej niż te przednie :P

kabel jakies przedłuzacz jakies 2 metry

Przy takiej długości nie powinno być słyszalnych strat

lutan
komentarz
komentarz (edytowane)

Tylko problem jest tez taki ze ten subwofer nie "generuje przyjemne dla żołądka wstrząsy i wibracje" tylko poprostu buczy ;/ moze jednak wina kart dzwiekowej..?.. no i jeszcze co z tym ze musze przekrecic pokretlo o 45stopni zeby bylo wgl cos slychac..

Edytowane przez lutan
Michał Paluch
komentarz
komentarz

Przy małych głośnikach 5.1 (jakimi są logi X540) woofer nie będzie generować dobrego, niskiego basu, tylko tak jak napisałeś - buczy. Możesz to poprawić kupując osobną dźwiękówkę. Co do buczenia suba - może ten poradnik Ci pomoże. W polu Przekierowanie basu wpisujesz np 70 i mniej buczy.

lutan
komentarz
komentarz

aha ok dzieki cos sie pobawie zaraz tym..:P a co z ta glosnoscia??:PP bo no troche mnie irytuje to..xD ze pokretlo przekrecam o jakeis 45stopni i dopiero co kolwiek slychac..dalej przekrecam i juz daja ladnie ale wydaje mi sie ze moga grac o wiele glosniej:P

Michał Paluch
komentarz
komentarz

A na ile masz ustawioną głośność główną w panelu sterowania?

lutan
komentarz
komentarz

full

yhh... nie wiem moze wina karty dzwiekowej.. to moze tak.. jaka karte byscie polecili do tego zestawu??? CREATIVE X-FI SOUND BLASTER XTREME AUDIO by pasowala?:P czy moze jakas lepsza czy cos? poleccie cos:P

no i czy zmiana karty majaki kolwiek sens

kajzer
komentarz
komentarz

na pewno zmiana karty ma sens, powiedz ile chcesz mniej więcej wydać, a doradzimy Ci jaką wybrać kartę.

tej którą podałeś nie opłaca się kupować, bo jej cena jest niewspółmierna do jakości.

lutan
komentarz
komentarz (edytowane)

aha.. hm.. bo czytalem komentarze itd tym sie kierowalem..ale wydaje mi sie ze wy mi tu lepiej doradzicie..:PP to o to bym poprosil xDD hmm... mysle ze tak do 250 moge dac

Edytowane przez lutan
lutan
komentarz
komentarz

wymiana karty moze rozwiazac problem z tym pokretlem..?xD

kajzer
komentarz
komentarz

jeżeli nie jest to wina głośników (jakieś uszkodzenie, np. pilota), to na pewno tak.

lutan
komentarz
komentarz

aha ok ;) przepraszam ze was tak mecze..xD ale nie moge se dac spokoju z tym ze ciszej graja przez przedluzacz... bo w drugim pokoju mam kino domowe podlaczone do tv i tez przednie glosniki maja kabel 2.5m a tylknie 6m(2m dorobilem) i nie ma takiego problemu wszystkie graja jednakowo...

kajzer
komentarz
komentarz

w jaki sposób przedłużałeś, ciąłeś kabel, czy kupiłeś przedłużki ?

co masz na myśli pisząc ciszej. porównywałeś przód i tył mając je obok siebie ? są dalej, więc siłą rzeczy słychać je słabiej. możesz spróbować pobawić się balansem w programie do karty dźwiękowej i zniwelować różnicę.

lutan
komentarz
komentarz

kupilem gniazda wtyczki kabel i zrobilem do jednego glosnika a do drugiego nie musialem bo mialem juz jeden taki kabel:PP a tutaj tak sprawdzalem kiedy staly obok mnie i kazdy glosnik pokolei sprawdzalem podlaczajac pod przedluzacz t kazdy o wiele ciszej gral przednie i cenntralny podlaczalem zeby sprawdzic wlasnie czy to wina przedluzacza czy glosnika..i z przedluzaczem ciszej..a zrobilem tak samo jak w drugim pokoju a tam dziala dobrze.. :co::co::co:

glodny1988
komentarz
komentarz

zaloze sie ze przedłuzacz do glosnikow który kupiłes nie kosztowal wiecej jak 10 zl i do glosników sie po prostu nie nadaje,pisłes ze robiłes juz przedłuzacze do kina wiec radze kupic na metry porzadniejszy kabel odpowiednie koncówki (chinche)iposkrecac samemu i jestem pewny ze bedzie dzialac bezproblemowo.

kajzer
komentarz
komentarz

jak wyżej, z tego co piszesz wynika, że kabel jakiś nie za dobry.

lutan
komentarz
komentarz

no teraz kupilem zwykly kabel z gniazdem i koncowka chinche za 8,50:PP...hmm..nie wiem pokombinuje cos..ale..bo moze to nie jest zwykly kabel nie iwem bo te kable od glosnikow sa dosyc grube..a nie bede przecinal przeciez zeby sprawdzic..;/

Michał Paluch
komentarz
komentarz

Jeśli jest to przewód - przedłużacz do głośników to nie może to być przewód ekranowany. Muszą być 2 żyły obok siebie. Ekranowane są potrzebne do transmisji sygnałów z kompa do np wzmacniacza.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.