x-kom hosting

iPhone / iPhone 3G

Sonido
utworzono
utworzono

Witam, z racji coraz większego zainteresowania produktem Apple powstał ten temat, by nie zaśmiecać znacząco forum.

Zatem jeśli ktoś ma jakies pytanie, chce się podzielić swoimi uwagami odnośnie iPhone'a lub ma jakies pytania to powinien napisać właśnie tu. Postaram się, by na każde pytanie znalazła się odpowiedź. Można również pochwalić się swoim SpringBoard'em, wymienić uwagi z innymi.

Zapraszam! ;)

Mis776
komentarz
komentarz

Ja mam takie pytanko do użytkowników czy na prawde iPhoney tak czesto się psują, ekran dotykowy ma tendencje do nieodczuwania dotyku ??? 

qnick
komentarz
komentarz

Ja mam swój dopiero 3 miesiąc i jak narazie jestem w 100% zadwolony. Nie zauwazyem zadnych problemów z ekranem, jedyna rzecz która mi mnie wkurza to to, że czasem potrafi zamulić - najczęściej przy otwieraniu smsow. Chociaż od omnii i tak jest szybszy

los12
komentarz
komentarz

czasami muli i to bardzo ale od jakiegos czasu mam taki problem ze nie mogle go wlaczyc nic nie dziala

musze chyba orze 3-4 trzymac guzik wlaczania zeby sie uruchimil, ale tak do dziala bez zazotow;p

bardzo go plecam;p

Gość
komentarz
komentarz

Ja miałem i szczerze współczuję właścicielom tego telefonu. Miałem iP 3G 16GB (White) i to co przeżyłem przez 2 miechy to był koszmar. Co ludzie widzą w tym fonie? Oprócz ekranu ma parametry fona za 450zł, a tu płacimy ponad (min. oczywiście) 2 razy tyle. Już wolę Omnie choć jestem jej 100% przeciwnikiem. Aha i żeby nie było ze nie miałem w łapach itp. bo byłem posiadaczem fona, poczył poszedł na sell za 600zł także bez zezów mi tu.

qnick
komentarz
komentarz

Mi iphone odpowiada w 100%. Wygodnie korzysta się z netu, gg działa, a takich fajnych gier nie ma chyba na żaden telefon :) Do tego mam pełny dostęp do itunes (większość użytkowników niestety nie ma). Ale bez wykupienia pakietu na neta ten telefon traci większość zalet

  • 2 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz

a moim skromnym zdaniem iphone - *******************. Dokładnie to samo co qnik. ten telefon ma parametry telefony za 400zł no może po za dot. ekranem. zwykła zabawka, tani szpan nieświadomka tani chwyt :P ahh ten marketing apple'a.

// gobi

qnick
komentarz
komentarz

Czyli tyle co kosztuje pamięć flash którą iphone ma wbudowaną (16gb)? I procek 620 mhz też jest montowany do telefonów za 400 zł, tak samo jak akcelerometry, żyroskopy i multitouch? Pokaż mi telefon za 400 zł który ma takie parametry.

Duban
komentarz
komentarz

To jest po prostu kultowy telefon dla kogoś kto lubi fajne gadżety. Tak jak resztę produktów Apple.

Sonido
komentarz
komentarz
a moim skromnym zdaniem iphone - *******************. Dokładnie to samo co qnik. ten telefon ma parametry telefony za 400zł no może po za dot. ekranem. zwykła zabawka, tani szpan nieświadomka tani chwyt :P ahh ten marketing apple'a.

Stary weź się nie kompromituj, bo nie wiesz co mówisz. Bez komentarza...

Tamaoustr
komentarz
komentarz

Ja też nie jestem fanem iphona, stara dostała za 1zł z abonamentu i mi dała ale jedyna fajna opcja to tak naprawdę klawiatura dotykowa, niestety ogólnie to telefon który został tak zrobiony że żal w dupę ściska jak się to użytkuje, aparat 2 megapixele bez flasha, javy oficjalnie nie ma, flasha nie ma w ogóle (jest jakiś programik na cydi ale to tylko filmy obsługuje ), wideo rozmów nie ma i w ogóle nie jestem zbytnio zadowolony. Ale filmy się na nim dobrze ogląda :P

Wieszak
komentarz
komentarz

po co w ogóle wideorozmowy? mialem z 3 telefony z ta funckja i ani razu z niej nie krozystalem...

po co java? jest appstore -.- - duzo lepsza opcja

to jest telefon muzyczny, jak chcesz aparat to kup sobie lustrzanke -.-

Flash jest! Jak ianczej dzialalby YouTube? O.o

Moim zdaniem jedynymi, ale to jedynymi wadami iphona -sa:

- Pisanie sms'ow tylko w orientacji pionowej

- Nie wiem jak u innych, ale u mnie podpowiedzi np. w Safari zmieniaja mi polskie slowa, na angielskie o podobnej pisowni

qnick
komentarz
komentarz

Obsługa javy przydałaby się do banków online. Mi tego brakuje w tym telefonie

Wideorozmowy są totalnie bez sensu. Btw wraz z OSem 3.0 powinien pojawić się skype na app store.

Smsy w orientacji poziomej też mają być w os 3.0

Obiekty flash na stronkach nie działają - coś z tym też mogliby w końcu zrobić.

Korektę słów można wyłączyć w ustawieniach

Kamix
komentarz
komentarz
Wideorozmowy są totalnie bez sensu

Co za nowa teoria.

Moim zdaniem nie są bez sensu, a całkiem bardzo przydatne, często używam, żeby coś komuś pokazać itp.

  • 1 miesiąc później...
.:RaDeK:.
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie mam iPhona ale to nie telefon tylko narzędzie bitwy z Microsoftem...

Jego ograniczenia ( ze względu na brak licencji) dyskwalifikują go na starcie nawet w porównaniu do najgorszego fona z WM5...

Do tej pory to była patologia:

brak kopiuj - wklej

brak normalnych map gps

brak normalnej obsługo nagrywania video

i wiele innych wad....

Oczywiście wiem że wychodzą nowe wersje firmware które poprawiają co nico... choćby kopiuj/wklej...ale daleko jeszcze do doskonałości

bartek
komentarz
komentarz

Ludzie, jak przeczytałem to co wy tu piszecie to mi ręce opadły. Co do parametrów telefonu za 400zł to już wogole sie nie wypowiadam, kolega chyba nie ma pojęcia o czym pisze.

mam iPhone'a od 6 miesiecy i nie mam z nim żanych problemów. a te ograniczenia:

bluetooth - już jest, aplikacja do pobrania z Cydii, w pełni funkcjonalna

kopiuj/wklej- lada dzien dostepne w sofcie 3.0 (poki co beta)

nagrywanie filmow - jest juz kilka takich programow, filmy sa z dzwiekiem i 20FPS-ów

Skype - jest juz kawal czasu

sms-y w poziomej orientacji - fabrycznie nie ma, maja byc w sofcie 3.0, ale program do tego jest już do sciagniecia od kilku miesiecy

flash - rzeczywiscie nie ma i to jest prawdziwy problem, nad ktorym adobe pracuje

MMS-y - są juz naprawde długo, z softem 3.0 beda oficjalnie

częsci z taniego telefonu - procesor 600mhz taktowany 400 dla zmniejszenia zuzycia baterii, radzi sobie nawet z emulowaniem gier z psx-a co moge potwierdzic, nie widzialem go w zadnym z telefonow za 400złotych, akcelerator graficzny MBX tez nie jest powszechnie stosowany, do tego zyroskopy z prawdziwego zdarzenia, kazdy kto widzial poziomice wie o co chodzi dokladnosc do 0.1 stopnia, ekran reaguje idealnie, do tego ilosc puknktow na cal jest wieksza niz w monitorze z ktorego to czytasz;)

Nie bronie iPhone'a bo ma tez wady, ale nie lubie słuchac jak wypowiadaja sie ludzie ktorzy go nigdy nie widzieli na oczy. Marketing swoja droga, ale to swietny telefon i jedyny na jaki bym go zamienil to nvidia tegra;)

pozdrawiam

  • Dobra wypowiedź 1
  • 2 tygodnie później...
Sonido
komentarz
komentarz
kopiuj/wklej- lada dzien dostepne w sofcie 3.0 (poki co beta)

Clippy - do ściągnięcia z Cydi, działa rewelacyjnie.

sms-y w poziomej orientacji - fabrycznie nie ma, maja byc w sofcie 3.0, ale program do tego jest już do sciagniecia od kilku miesiecy

Używam biteSMS, co prawda aplikacja była darmowa tylko przez kilka tygodni, ale już ten okres zachęcił mnie do zakupu pełnej wersji, której napewno będę użuwał nawet po wprowadzeniu landscape w SMS w sofcie 3.0, bo ten program ma dodatkowe funkcje, których w iPhone 3.0 nie będzie, a przynajmniej jeszcze nic o nich nie wspomniano, np. szybki SMS, po wciśnięciu przycisku Volume + (z lewej strony).

częsci z taniego telefonu - procesor 600mhz taktowany 400 dla zmniejszenia zuzycia baterii, radzi sobie nawet z emulowaniem gier z psx-a co moge potwierdzic, nie widzialem go w zadnym z telefonow za 400złotych, akcelerator graficzny MBX tez nie jest powszechnie stosowany, do tego zyroskopy z prawdziwego zdarzenia, kazdy kto widzial poziomice wie o co chodzi dokladnosc do 0.1 stopnia, ekran reaguje idealnie, do tego ilosc puknktow na cal jest wieksza niz w monitorze z ktorego to czytasz;)

Do krytyków: zagrajcie sobie w kilka gier z wyższej półki, np. wypuszczony kilka dni temu Need For Speed: Undercover - sterowanie, grafika - miód, jak i sama gra, na żadnym telefonie nie widziałem takiej grafiki.

Nie bronie iPhone'a bo ma tez wady, ale nie lubie słuchac jak wypowiadaja sie ludzie ktorzy go nigdy nie widzieli na oczy. Marketing swoja droga, ale to swietny telefon ;)

Dokładnie, a te z pozoru widoczne wady to celowe zamierzenie Apple, które ma taki marketing by zarobić na czymś co mogłoby być wprowadzone od początku. Niestety nie nam o tym decydować, dlatego też klient dostaje nieco po ... plecach, ale mimo wszystko jest to telefon wart uwagi, głównie za to, że nie jest tylko nim ;) bo za jego cenę otrzymujemy iPod'a Touch z ogromem możliwości oraz konsolę do gier.

Danyyy
komentarz
komentarz

Dzis Kupiłem Iphone , chciałbym sie dowiedziec jak sprawdzic stan pamięci? nie wiem ile mam wbudowanej a chciałbym wiedziec i jeszcze pytanie czy idzie zrobic tak żeby pliki otrzymane przez bluetooth były zapisywane na telefonie? nie mam karty pamięci i nie chce mi przyjmowac plików zadnych, chyba ze co innego jest przyczyną jesli ktos wie Prosze o pomoc :) z góry dzięki :)

  • 3 tygodnie później...
Sonido
komentarz
komentarz

Stan pamięci możesz sprawdzić w iTunes.

Ilość pamięci wbudowanej masz napisaną z tyłu telefonu na dole ;)

Pliki iPhone zapisuje zależnie od rodzaju w swoich katalogach, ale później nie ma większego problemu z ich znalezieniem - /private/var (poprzez WinSPC).

iPhone posiada tylko jedną pamięć! Nie ma podziału na telefon i kartę (podobnie jak w OS X nie ma podziału na partycje), bo nie można pamięci powiększyć za pomocą karty zewnętrznej, jak ma to miejsce w większości innych modeli telefonów. Jest natomiast jedna odpowiedzialna za aktywne procesy i aby je zwolnić możesz zassać z Cydi (ew. z netu) aplikację Free Memory.

  • 3 tygodnie później...
zeniTh
komentarz
komentarz

małe info, dla tych którzy jeszcze tego nie wiedzą, jest już OS. 3.0 - do tego JAILBREAK czyli redsn0w i program do omijania simlocka ultrasn0w ( działa tylko na OS 3.0 i baseband 04.26.08 )

  • 1 miesiąc później...
szarick
komentarz
komentarz

w skrócie: marzy mi się iPhone a właśnie teraz planuję sobie kupić nowy telefon...wiem że teraz wchodzi nowy iPhone 3GS więc mam kilka pytań:

1)czy mogę liczyć że cena iP 3G spadnie, a jeśli tak to o ile...

2)jeśli mnie nie będzie stać na 3G to co sądzicie o iPhonie 2G?? czy można go jeszcze gdzieś kupić nowego lub w jakiejś sieci..?? a jeśli nie, to czy kwota ok. 500zł starczy aby kupić używanego iphona 2G w dobrym stanie...??`

bo w sumie specyfikacja iPhona 2G w pełni mnie zadowalają :D

Sonido
komentarz
komentarz

W 2G bym się nie pakował. Jak masz ok 1k pln to szukaj 3G. 2G nie posiada sieci 3g i ma kilka braków w stosunku do iPhone 3G.

szarick
komentarz
komentarz (edytowane)

dobra...to czy mogę liczyć, że cena 3G spadnie?? teraz nowy w sklepie kosztuje okolice 2000zł, a w abonamencie 25zł Orange koło 1300zł...czy wprowadzeniu 3GS cena przynajmniej trochę spadnie, czy trzeba będzie czekać dłuższy okres czasu...??

ps1: czy te sprzedawane w wielkiej brytanii różnią się czymś od tych w Polsce?? chodzi o to czy u nas nie było by problemów z ich użytkowaniem w polskiej sieci czy wgrywaniu nowych softów?? bo słyszałem że w UK są tańsze (nie znam dokładnie ceny) więc może tam by go zakupić?? mam tam wujka który napewno by pomógł w tej sprawie...

ps2: czy po podłączeniu do kompa z XP robi jakieś problemy..??

xaxa
komentarz
komentarz

Gdy iPhone wyszedł na rynek podniecałem się nim jak cholera "omg wtf co to za telefon pewno umpa kosmos" itp.

Dzisiaj całkiem przypadkiem miałem go w rękach przez 3 godziny, szczerze niczym specjalnym mnie nie zaskoczył. Zdjęcia średniej jakości w porównaniu do innych telefonów, brak możliwości wysyłania przez BT zdjęć przy OS 3.0(wtf? co za syf), mało dokładna mapa, jeżeli ktoś słucha tylko mp3 to dźwięk jak na każdym tanim odtwarzaczu, generalnie nic specjalnego nie prezentuje ze sobą iPhone 3G jak za taką kasę[1k+]. Jedynie ekran dotykowy zasługuje na chwilę uwagi z racji, że można go obsługiwać dwoma rękoma naraz oraz, że jest precyzyjny.

Wiem, wiem zaraz posypie się fala krytyki od funboyów Apple, że można wgrać to tamto siamto i owamto ale z jakiej racji? Kupując za taką cenę telefon każda rozsądna osoba oczekuje pełnej funkcjonalności telefonu zaraz po jego włączeniu, a nie że muszę czekać bo łaskawie Apple wypuści nowy OS i możliwe że się w nim znajdzie opcja wysyłania zdjęć przez BT czy cos innego.

zeniTh
komentarz
komentarz (edytowane)

xaxa, może Cię na niego nie stać, a bardzo chciałbyś go mieći dla tego tak piszesz ??? napiszę krótko, jeśli iPhone nie byłby warty te 1k+ to nie miałby tylu fanów i ludzie by go nie kupowali...

a BT ?? i po co Ci to ? ja osobiście miałem już parenaście lub nawet paredziesiąt telefonów i może z pare razy wysłałem coś przez BT, jak to bywało w szkole, jakaś MP3 czy coś, ale teraz już z tego wyrosłem, a BT w iPhone jest jak najbardziej wartościowy, obsługuje słuchawki BT a i są programy do wysyłania plików...

aparat ?? ile razy można o tym mówić ?? 2 mpx to aż nadto, w 3GS już 3 mpx z AF, jeśli chcesz zostać fotografem z telefonem w ręce to odpowiadam - NIE DA SIĘ xD od tego są poważne aparaty, których się nie montuje w telefonach...

dźwięk jest na bdb poziomie,

za parę dni wychodzi TOM TOM na iPhone, a co to znaczy to już sam sobie znajdź odpowiedź

do tego jego system konkuruje z systemami komputerowymi !! a wyświetlacz ma lepszy niż ten z którego czytasz ten tekst ...

nie ukrywam, że iPhone nie ma minusów, ale jak dla mnie jest to jeden z najlepszych telefonów na świecie ...

szarick, te z UK różnią się tylko simlockiem - inna sieć oraz językiem, poza tym to to samo ...

nie w XP nie ma żadnych problemów, iTunes i wszystko gra ... :P

a co do ceny to nie liczyłbym na ogromny spadek... możliwe, że 3GS trochę go przyspieszy, ale jak już będzie go więcej w Polsce, póki co to ludzie chcą wyciągnąć z tego biznesu jak najwięcej ... i raczej cena od razu nie spadnie, tylko po pewnym czasie

jeśli 2G Ci w 100% odpowiada, to szukaj na allegro w jak najlepszym stanie, bo nowego chyba już nie kupisz, ale ze swojej strony polecam 3G

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.