x-kom hosting

Grafika się wiesza

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
no tak niby padła ale zastanawia mnie fakt czemu się dopiero wiesza po zainstalowaniu sterownikow od grafiki?

Bo albo masz bigos w systemie z pozostałościami sterowników na przemian nV i ATI, albo karta aktywuje swoją uszkodzoną elektronikę w tamtym momencie. Być może też problemy jakich doświadczasz zostały spowodowane właśnie przez wymienionego przez Ciebie Feela i są już trwałym uszkodzeniem. Na PCL przerabiałem kilka takich przypadków.

Edytowane przez Gość

rideluk
komentarz
komentarz
ale czy zasilacz mógł stracić z dnia na dzien tak na mocy żeby nie mógł wytrzymać obciążenia grafiki? Zanim to sie zaczęło dziać czyli wieszanie sie grafiki po ok 20-30 sek. to korzystałem z niej bez problemow przez ok 2 miesiace.

oczywiscie. u mnie np z minuty na minute (jak testowalem rozne karty na plycie glownej).. kiepska jakosc, nie trzyma parametrow i tyle..

kolanko1990
komentarz
komentarz
Bo albo masz bigos w systemie z pozostałościami sterowników na przemian nV i ATI

Formatowałem dyski juz kilka razy i ciągle to samo jest.

Na PCL przerabiałem kilka takich przypadków.

Da się coś takiego naprawić?

Zasilacz nie jest przyczyną bo wymieniałem na lepszy i mocniejszy i bez różnicy.

rideluk
komentarz
komentarz

jesli na plytce PCB sa uszkodzone uklady pamieci np w postaci zimnych lutow to samemu nic nie zrobisz..

jezeli grafika ci sie wiesza po zainstalowaniu sterownikow to z pewnoscia pomoze wylaczenie "przyspieszania sprzetowego" (suwak na pozycje "brak", zakladka zaawansowane w ustawieniach ekranu) ale wtedy nie pograsz ani nie obejrzysz filmu..

robilem ten problem i zostalem zmuszony do wymiany karty..

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
Da się coś takiego naprawić?

Zasilacz nie jest przyczyną bo wymieniałem na lepszy i mocniejszy i bez różnicy.

Pisałem już że są to uszkodzenia o charakterze trwałym.

O rly ;) ? Jeśli oceniasz po tym jak podłączyłeś uszkodzoną przez Feela kartę pod sprawny porządny zasilacz i jest to samo to jak na moje oko oceniasz tylko skutki które powstały na 60% po tym pierwszym.

Edytowane przez Gość
kolanko1990
komentarz
komentarz

czyli jednym słowem trzeba kupić nową grafikę?

A może przyczyna jest w płycie głownej?

rideluk
komentarz
komentarz
Wmontowałem pożyczonego Radeon 9800 PRO i chodzi bez problemu.

skoro inna chodzi dobrze to plyta jest w porzadku

Gość
komentarz
komentarz
czyli jednym słowem trzeba kupić nową grafikę?

A może przyczyna jest w płycie głownej?

Jeśli zmieniłeś tego Feela na coś normalnego, jak pisałeś: Szefa, to raczej tak ;)

j.w. Karta, nie kombinuj ;)

kolanko1990
komentarz
komentarz (edytowane)

no wiesz... trudno mi sie z tym pogodzić bo ledwo kupiona za 200zl a tu juz nie dziala :( Dlatego szukam dziury w całym :P

Edytowane przez damian398
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
no wiesz... trudno mi sie z tym pogodzić bo ledwo kupiona za 200zl a tu juz nie dziala :( Dlatego szukam dziury w całym :P

Bywa. To jest sprzęt elektroniczny a on jak wszystko co stworzyła ręka ludzka - może się popsuć albo nawet i być uwalonym od nowości. Tak było np. swego czasu z całymi seriami HD4850/70 od Gigabyte'a..

Dlatego producent daje na taki sprzęt gwarancję która powinna moim zdaniem iść teraz w ruch. ;)

Edytowane przez Gość
kolanko1990
komentarz
komentarz

no właśnie w tym problem ze ona była kupiona przez alegro a pierwszy właściciel kupił ją w 2006 roku. Wiec gwarancja już sie dawno skonczyla.

Gość
komentarz
komentarz
no właśnie w tym problem ze ona była kupiona przez alegro a pierwszy właściciel kupił ją w 2006 roku. Wiec gwarancja już sie dawno skonczyla.

No to ładnie. :huh:

Pozostaje więc zbierać na nową sztukę.

Krzysiek9991
komentarz
komentarz

Mi się wydaje że zasilacz jest dobry ja sam mam ten zasilacz (i polecam chodzi bardzo bobrze :D ). Miałem raz tak że kupiłem karte graficzną geforce 5200fx chodziła pewien czas dobrze ale kiedyś włączyłem komputer, pojawił się pulpit a po około 5 sekundach obraz zaczął wariować. Wyjąłem karte i podłączyłem zintegrowaną zainstalowałem ponownie sterowniki i problem znikł. Może masz to samo załatw jakąś karte i przeinstaluj sterowniki powinno chodzić

Gość
komentarz
komentarz
Mi się wydaje że zasilacz jest dobry ja sam mam ten zasilacz (i polecam chodzi bardzo bobrze :D ). (...)

Feel? No to polecam lekturę: KLIK

;)

Krzysiek9991
komentarz
komentarz

EvilKillaruna ja mam fella II w tej twojej lekturce jest o fellu a z resztą zaglądałem do środka wielu zasilaczy i uwierz mi do najgorszych nie należy.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
EvilKillaruna ja mam fella II w tej twojej lekturce jest o fellu a z resztą zaglądałem do środka wielu zasilaczy i uwierz mi do najgorszych nie należy.

Więc polecam baczniej poczytać "tą moją lekturkę":

- Modecom FEEL i FEEL II

Są to modele robione przez Modecom?a, ale o ile Modecom MC tego samego producenta jest jedną z najtańszych dobrych zasiłek, o tyle FEELe (zwane też wulgarnie pedoFEELami) swoją niską jakością potrafią doścignąć oryginalnego FEELa. Wiele osób myli ze sobą modecomy MC i FEEL, przez co sprzedawcy celowo potrafią wciskać im sprzęt gorszy jakościowo (nawet jeśli mowa o FEEL III który jednak nie jest aż taki zły) mówiąc prosto w oczy że to MC (...)

Na moich oczach widziałem jak przy przypadkowym zwarciu puszcza z dymem GB 8600GT SPII, przeczysz też wielu innym userom i temu co mówią, a raczej nie mieliby powodów aby kłamać.

Także, niestety ale moja wiara pozostanie jak na razie niewzruszona ;).

Edytowane przez Gość
Krzysiek9991
komentarz
komentarz

Nie będziemy się kłócić bo forum nie jest do tego. Wiadomo że lepszy jest np. Chieftec ale jak się nie ma funduszy to się szanuje to co się ma. A tak w ogóle to Damian398 przeinstalowałeś sterowniki

kolanko1990
komentarz
komentarz

instalowałem różne sterowniki, robiłem kilka formatów i bez zmian. Zmieniałem zasilacze, karty graficzne i wszystkie działały oprócz mojej. Jeszcze mi zostaje sprawdzenie jej w innym komputerze, bo tego nie miałem okazji jeszcze zrobić.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
Nie będziemy się kłócić bo forum nie jest do tego. Wiadomo że lepszy jest np. Chieftec ale jak się nie ma funduszy to się szanuje to co się ma.

Ależ my się nie kłócimy.. na razie wymieniamy się przeciwnymi zdaniami.

To się bierze nawet DELTĘ 400W która to kosztuje 40-60zł z Alledrogo ;)

Ew. robi się najroztropniej i rezygnuje z zakupów.

Edytowane przez Gość

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.