x-kom hosting

resetuje mi sie komputer

czesio09
komentarz
komentarz

Ej co zrobic jak mam 52 stopnie procesora bochyba sie przegrzal bo cala noc byl komp wlaczany sie sciagaly filmy??

swidruxxx
komentarz
komentarz

52 stopnie to nie jest aż taka tragedia więc nic nie rób jakby była wyższa niż 60 to już za duzo

Przemek
komentarz
komentarz

Sluchaj.

Jesli zaluzmy komputer nagrzewa Ci sie do 50 C to jesli dziala juz jakiees 3-5h i ta temperatura nie wzrasta tzn ze kompa nie ma prawa Ci sie przegrzac i moze pracowac nawet rok i nic mu sie nie stanie.

Stwierdzenie ze kompa nagrzewa sie wraz z dlugoscia pracy jest bledne.

Przegrzac to on sie moze jak nie zapewnisz mu dobrego chlodzenie, dobrej cyrkulacji powietrza.

Maniek5vip
komentarz
komentarz

zgadzam się z Przemek.

Ja mam athlona i mam włączonego kompa przez cały dzień i nagrzewa się do około 50 stopni. Powyżej 60 to źle. A wyżej 70 to katastrofa. Athlony są dobre bo wytrzymują temp. do około 75 stopni, ale po co ryzykować? Lepiej trzymaj się bezpiecznej granicy aby procek nie uległ uszkodzeniu. Aby to robić otwórz sobie obudowę kompa i wyczyść wentylator i radiator na procku, ja tak robie ja temp. skoczy powyżej 55 stopni i lepiej miej odkręconą jedną stronę obudowy tak aby wlatywało tam więcej powietrza. A te części kompa to najlepiej czyści się odkurzaczem;], chyba że wolisz wydać około 15 zł na sprężone powietrze.

Michael7
komentarz
komentarz
Witam :P Mój pierwszy post

Ja mam podobny problem. Zaczęło się kiedy zrobiłem sobie format dysku C. Zainstalowałem sobie Xp SP2. I po 2 dniach zaczął mi się resetować komputer, teraz sam się nie resetuje ale się pokazuje niebieski ekran i pisze: Rozpoczęto zrzut pamięci. Mam również problem z Firefox 2.0 i Operą a mianowicie czasami jak np. oglądam filmy na You Tube albo na stronie jest jakiś flash to mi się wyłącza program i wyskakuje błąd - raport błędów i winą jest Kernel32.dll Nie mogę sobie z tym poradzić :/

taki sam problem mam mam pytanko czy temp. procka i grafy trzeba sprawdzac po jakims czasie chodzenia kompa czy mozna odrazu po wlaczeniu

festinare
komentarz
komentarz
zgadzam się z Przemek.

Ja mam athlona i mam włączonego kompa przez cały dzień i nagrzewa się do około 50 stopni. Powyżej 60 to źle. A wyżej 70 to katastrofa. Athlony są dobre bo wytrzymują temp. do około 75 stopni, ale po co ryzykować? Lepiej trzymaj się bezpiecznej granicy aby procek nie uległ uszkodzeniu. Aby to robić otwórz sobie obudowę kompa i wyczyść wentylator i radiator na procku, ja tak robie ja temp. skoczy powyżej 55 stopni i lepiej miej odkręconą jedną stronę obudowy tak aby wlatywało tam więcej powietrza. A te części kompa to najlepiej czyści się odkurzaczem;], chyba że wolisz wydać około 15 zł na sprężone powietrze.

Mam pytanie czy sa jakies programy do diagnozowania uszkodzenia i wydajnosci podzespolow czy procesora,plyty glownej? Jezeli sie uszkdozil,przeciazyl (na pewno wiele razy).dla przykaldu oddalem do serwisu...debil ktory sprawdzal odlaczyl wiatrak, bios byl czysty bez alertow i nawet nie zauwazylem jak sie przegrzewal.Jak mzona takie uszkodzenia zweryfikowac? istnieje sposob naprawy...nie mowie tutaj idz do kowala i popykaj tylko...sam nie wiem

Michael7
komentarz
komentarz

kurde to chyba u mnie wina przegrzewania komp chodzi 15-20 minutek:)

temperatue ma juz 58

to dobrze ze zamowilem juz wiatrak nowy

czesio09
komentarz
komentarz

mam otworzana jedna strone obudowy i czyszcze kompa odkurzaczem:).

Ale i tak gdy gram w cos to mi sie resetuje komputer ale juz moge grac mniej wiecej okolo 1 h mysle ze wywale tego kompa i se kupie nowego ale troche szkoda mi go bo ma tylko grafe slaba

tomq90
komentarz
komentarz

No to dokup tylko grafike :P

  • 2 tygodnie później...
festinare
komentarz
komentarz

Mam takie pytanie-jestes tlusty czy szczuply? jaka temperatura panuje w twoim pokoju na ogol? slonce cie zapieka? to ponoc szkodzi obwoda...

//Obrazanie innych uzytkownikow

//Warn x 2

//Przemek

CatchMe
komentarz
komentarz

Zrób tak:

1. Pobieramy i instalujemy narzędzie Debugging Tools for Windows

2. Po zainstalowaniu programu uruchamiamy go (wchodząc w Start > Wszystkie programy > Debugging Tools for Windows > WinDbg), po czym wybieramy File > Open Crash Dump.

3. Odnajdujemy na dysku pliki minidump. Zwykle zapisywane są są one w folderze systemowym (domyślnie dla XP będzie to C:Windows i dalej folder minidump). Plik nosi nazwę, składającą się z przedrostka "Mini", ciągu cyfr i rozszerzenia .dmp (np. Mini120605-02.dmp - przykładowo dla problemu, który wystąpił 6 czerwca 2005 roku).

4. Otwieramy znaleziony plik. Na ewentualny komunikat "Save information for workspace" odpowiadamy "No".

5. W pliku minidumpa, który właśnie otworzyliśmy, interesować nas będzie ostatnia część, następująca po linijce "Bugcheck Analysis".

6. Wklejamy część minidumpa, o której mowa, na forum

czesio09
komentarz
komentarz

myslisz ze to pomoze??

[ Dodano: 2007-06-14, 09:37 ]

jaka wersje pobrac pobralem z 07 r

[ Dodano: 2007-06-14, 09:38 ]

szczerze to nie wiem czy bede umial to zrobic

CatchMe
komentarz
komentarz

Tak. Spróbuj to nic trudnego.

czesio09
komentarz
komentarz

Zawsz gdy instaluje Counter Strike to taki blad wystepuje bo jak nie mialem zainstalowanego to wczesniej wszystko dobrze dzialalo

CatchMe
komentarz
komentarz

Gdzie jest minidump?

czesio09
komentarz
komentarz

Wiem juz przedchwilo gralem w cs'a i cos mi sie zwalilo z grafa ekran byl zielono czerwono niebieski i inne kolory w tym tygodniu chyba kupie nowa gafike

LQasz
komentarz
komentarz

"Co okolo 30 min resetuje mi się komp"

Gdy właczam komputer nic mu sie nie dzieje tylko jak zaczynam pracowac na nim lub grac i przegladac strony internetowe to po okolo 30 min resetuje mi sie komputer. Przy resetowaniu niekiedy mi sie pojawia niebieskie okno(zadko) z jakimis napisami ale ktorych niezdolam przeczytac bo sie szybko resetuje.

Dzieje mi sie tak od nowości i mam komputer 1 miesiac. gdy bylem z nim na gwaracji sprzedawca zalecil mi go sformatowac bo mowil ze to napewno jest wirus, no to wiec sformatowalem go i nadal tak samo. Mi sie wydaje ze w tym sklepie co kupywalem nie znaja sie na kompach i zwracam sie do was o pomoc.

I jeszcze jedna sprawa gdy gram w jakąś grę pojawia mi sie co jakis czas "raport o błędzie microsoft"

Od początku jest windows XP

Własnie jak tu pisalem zresetowal mi sie komp

Mój komputer:

Płyta główna: RX480, socket 939 chipset ATI

RX480, PCI-E x16, LAN

Procesor: ATHLON 64 3,2 GHz

Pamięć RAM: DIMM 512 MB DDR 400MHz i druga 512 MB(ale niewiem z jakiej firmy ani nic bo nic mi nie mowili :/ ) razem mam: 1 GB

Dysk twardy: 160GB

Grafika: PCI-E 256 MB DDR2 GeForce 7300 GT 128 bit

Cały komputer był złożony niebył konfigurowany tylko ta pamięć została dokupiona

Prosze o pomoc :)

Chłodzenie

Płyta główna: 44*C

Procesor: 58*C

Procesor graficzny: 47*C

czesio09
komentarz
komentarz

mam ten sam problem co ty dokładnie wszystko to same tylko ze jak gram to mi sie komputer resetuje

Popek
komentarz
komentarz

czesio09 jaki masz zasilacz ?

Mattt
komentarz
komentarz

eee moja kumpela ma ten sam problem... jak myslicie czy jak zrestaruje jej biosa to może to pomóc?? czyli po prostu chce wyciągnąć baterie z biosa i włożyć spowrotem...

Przemek
komentarz
komentarz

Resetowaniu Biosu mozna zrobic za pomoc zworki na plycie glownej lub przez wyjecie bateri.

Resetowanie zworka jest o wiele latwiejsze.

Caly opis znajdziesz w instrukcji dodanej do plyty glownej.

Mattt
komentarz
komentarz

aha spoko ja musze otworzyć jej tego kompa bo zakładam że ona nigdy tego nie robiła i poczyścić go troche ponieważ mysle że może się też przegrzewać a wiecie jak wszystko jest zawalone kurzem to potem się grzeje bardziej bo wiatraczek niewydolny bo zasilacz zawalony... ciekawi mnie to czy próba z biosem będzie skuteczna ponieważ mój kumpel miał ten sam problem i owo rozwiązanie przyniosło mile oczekiwany efekt

  • 10 miesięcy później...
feud
komentarz
komentarz

No to ja odgrzeję wątek:-)

Niestety mi się zdarza podobny błąd:

Przy mocnym obciążeniu kompa - oczywiście granie;-) - wyskakuje BSOD i :

Kod błędu 1000008e, parametr 1 c0000005, parametr 2 bfb9e067, parametr 3 ba1504c0, parametr 4 00000000.

Dodam, że to nie wina zasilacza, bo ten jest nowy i porządny...

Po zrobieniu czynności z FAQ:

Debugging Tools for Windows i pliki minidump, zamieszczam tu część zawierającą Bugcheck Analysis:

********************************************************************************																			 **						Bugcheck Analysis									**																			 ********************************************************************************Use !analyze -v to get detailed debugging information.BugCheck 1000008E, {c0000005, bfb9e067, ba1504c0, 0}***** Kernel symbols are WRONG. Please fix symbols to do analysis.****************************************************************************																													  ******																   ******	Your debugger is not using the correct symbols				 ******																   ******	In order for this command to work properly, your symbol path   ******	must point to .pdb files that have full type information.	  ******																   ******	Certain .pdb files (such as the public OS symbols) do not	  ******	contain the required information.  Contact the group that	  ******	provided you with these symbols if you need this command to	******	work.														  ******																   ******	Type referenced: nt!_KPRCB									 ******																   ********************************************************************************************************************************************************																   ******																   ******	Your debugger is not using the correct symbols				 ******																   ******	In order for this command to work properly, your symbol path   ******	must point to .pdb files that have full type information.	  ******																   ******	Certain .pdb files (such as the public OS symbols) do not	  ******	contain the required information.  Contact the group that	  ******	provided you with these symbols if you need this command to	******	work.														  ******																   ******	Type referenced: nt!_KPRCB									 ******																   ************************************************************************************************************************************************** Symbols can not be loaded because symbol path is not initialized. **																   ** The Symbol Path can be set by:									**   using the _NT_SYMBOL_PATH environment variable.				 **   using the -y <symbol_path> argument when starting the debugger. **   using .sympath and .sympath+									******************************************************************************************************************************************** Symbols can not be loaded because symbol path is not initialized. **																   ** The Symbol Path can be set by:									**   using the _NT_SYMBOL_PATH environment variable.				 **   using the -y <symbol_path> argument when starting the debugger. **   using .sympath and .sympath+									**********************************************************************Probably caused by : nv4_disp.dll ( nv4_disp+1c9067 )Followup: MachineOwner---------

Doczytałem się w necie, że problem jest powodowany przez stery do grafy... Więc je zaktualizowałem. I brak poprawy.

Mam nadzieję, że mogę liczyć na Waszą pomoc i z góry dzięki:-)

Master(17)
komentarz
komentarz

heh... najpierw spróbuj prędkość wiatraczka dać na maxa by chłodził i jeśli jeszcze będzie to otwórz obudowę ;) mi też się restartował z powodu zbyt niskiego chłodzenia ;) ale dałem wszystkie wiatraczki na max'a i nigdy mi się sam już nie zrestartował xD

feud
komentarz
komentarz
heh... najpierw spróbuj prędkość wiatraczka dać na maxa by chłodził i jeśli jeszcze będzie to otwórz obudowę wink.gif mi też się restartował z powodu zbyt niskiego chłodzenia wink.gif ale dałem wszystkie wiatraczki na max'a i nigdy mi się sam już nie zrestartował xD

Czyli obstawiasz, że to chłodzenie jednak? w sumie komp może pochodzić też trochę bez części obudowy i zobaczymy

:cwaniak: ...A domyślasz się może o którą część chodzi - procek, czy może grafikę? Mógłbym sobie wymienić jakiś wentylator, czy dwa... :D

Tylko który?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.