x-kom hosting

E8400 Orthos Fail

A43vil
komentarz
komentarz

Tylko że jest taki bajer że jak zniżam napięcie na ramach to musze podnosić napięcie na procu.

Dracoo
komentarz
komentarz

to nie wiem co Ty masz z tym kompem :P

A43vil
komentarz
komentarz
to nie wiem co Ty masz z tym kompem tongue.gif

Ha a ja wiem, moja niewiedza w niktórych parametrach doprowadziła do katowania mojego proca i ramów. Miałeś rację ramy działają stabilnie na 1.9V

4-4-4-12 823Mhz i jest wszystko okej nie wiem dziwne to jest bardzo, ale świadomość że nie będę katował podzespołów bardzo mnie raduje patrzac na dzisiejszy dzień to ciekawe

Proc 1.375 / 1.35

Ramy 2.14 / 1.9

Bardzo Ci dziękuję jutro przeprowadzę O/C mam nadzieje ze przejdę za 3.9 bo temperaturki mam świetne.

Orthosem był teścik i wszystko działo. Jak należy.

Supel
komentarz
komentarz

Hm... a ja nadal nie wiem czemu gry chodza stabilnie, a Orthos wywala :P

Sadze, ze to wina pamieci, albo za slaby v, albo za duzo mhz, badz timingi nie pasuja przy takich taktowaniu :/ a sa to 5-5-5-15 :P 2.2v

Swoja droga proc spokojnie odpala windowsa przy 1.3v hm... a nawet 1.28v :P Ale na 1.28 nie odpalalem gier

Dracoo
komentarz
komentarz
Hm... a ja nadal nie wiem czemu gry chodza stabilnie, a Orthos wywala

Bo gry nie wykorzystują procesora w 100% i w grze nie zauważy czy komp jest stabilny czy nie, Orthos testuje procesor i ramy - sprawdza czy stabilnie wszystko chodzi (wtedy obciążenie procesora jest 100%)

Aha i jak testujesz Orthos'em to ustawiaj Priority 9, jak już wynik będziesz miał zadowalający to wrzuć test na dłużej 2< h

Supel
komentarz
komentarz
Bo gry nie wykorzystują procesora w 100% i w grze nie zauważy czy komp jest stabilny czy nie, Orthos testuje procesor i ramy - sprawdza czy stabilnie wszystko chodzi (wtedy obciążenie procesora jest 100%)

No i tu pojawia sie pytanie, w takim razie po co testowac kompa na 100% obiazenia :P

Aha i jak testujesz Orthos'em to ustawiaj Priority 9, jak już wynik będziesz miał zadowalający to wrzuć test na dłużej 2< h

Tak, przestawie na 9, bo mam na 8. Oczywiscie, ze puszcze go na dluzej niz 2h, jesli tylko nie bedzie mnie wywalac po w zaleznosci... 5,8,12,15,20,50 minutach :P

Narazie sesja wiec ciezko cos grzebac w sprzecie.

Dracoo
komentarz
komentarz

Znaczy na razie nie ma gry która by w 100% wykorzystała E8400

W grach zauważysz jak masz za mocno grafikę podkręconą Artefakty, ścinki itd. ale procka ciężko wykryć prze gry

A program po to żeby zobaczyć czy wszystko stabilnie chodzi, żeby długo pochodziło :P

A43vil
komentarz
komentarz
Znaczy na razie nie ma gry która by w 100% wykorzystała E8400

W grach zauważysz jak masz za mocno grafikę podkręconą Artefakty, ścinki itd. ale procka ciężko wykryć prze gry

A program po to żeby zobaczyć czy wszystko stabilnie chodzi, żeby długo pochodziło tongue.gif

Znam grę. Call Of Duty 4 dzieki niej dowiedziałem się że mi proc nie stabilnie działa bo wywala ciągle exe. Jak zaczał działać orthos to i exe zniknęło.

Supel
komentarz
komentarz

No i jak narazie du-pa. Nawet zwiekszenie Vcore na 1.37 nic nie dalo. Hm... pamieciami zjechalem na 945 i tez nic... Zwiekszylem napiecie na NB do 1.2 nic... na pamieciach ryzykowanie do 2.26 nic... Orthos jak wywalal tak wywala. Swoja droga przy napieciu 1.37 temp w stresie w porownaniu do 1.33 wzrosla o prawie 4-5 stopni

Supel
komentarz
komentarz

Tak, wiem... najwieksze bezpieczne v to 1.45 co codziennego uzytku :P

chociaz ja i tak boje sie przekraczac 1.4

Teraz mam bios na default i zobacze czy Orthos sie wywala

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.