x-kom hosting

E8400 Orthos Fail

Unitra
komentarz
komentarz

A co to daje bo jestem ciekaw, pierwszy raz o takim czymś słyszę, mógłbyś mi kolego Supel wytłumaczyć o co chodzi? Z góry dziękuje. :) :bigsmile:

Supel
komentarz
komentarz

Pozwole sobie zacytowac po angielsku - pisac mi sie nie chce :P

"Test Sensors

The recent transition by Intel to 45nm has resulted in some of the DTS sensors showing signs of sticking at low temperatures and not functioning the way users would like them to. If your DTS sensors are sticking then no software in the world is going to be able to tell you accurate core temperatures based on inaccurate data. Different reported temperatures at idle is one possible sign of trouble. "Test Sensors" performs a quick test where it loads up each of your cores and measures the change in the individual DTS data for each core and reports the results.

Temperatures that don't change during this quick test are a sign of a sensor that is getting stuck. One sensor that always changes significantly more than the other sensor is also a sign that the one that moves the smallest amount might be stuck.

This test was able to report that Core0 in my E8400 was getting stuck at a DTS value of 67. It won't go any lower even if I moved to the North Pole. This is outside my normal temperature range so it isn't a problem for me but other users have reported their sensors getting stuck at much higher values. Don't rely on this program or any program to report accurate temperatures on cores that have sensors that are sticking. If this sticking continues to occur at higher values then your load temperatures based on what the DTS is reporting won't be accurate either."

Unitra
komentarz
komentarz

Dobra jednym słowem jest to program specjalnie dla procesorów w technologi 45nm?

Dracoo
komentarz
komentarz

Ale katujecie te procki :huh: standardowe napięcie dla E8400 to 1.25V nie radze przekraczać 1.35V

U mnie proc chodzi na 3.92GHz przy napięciu 1.25V na BOXie i temp po 2h testu orthosem to 66 stopni

Radzę wam zejść trochę z napięcia, jak ktoś pisał wcześniej, że bezpieczne napięcie to 1.45V -to gruba przesada! nie przekraczajcie 1.35V jeśli chcecie żeby procek długo pochodził

A43vil
komentarz
komentarz

No to ładnie mi przy takim napięciu to procek mi nawet nie wstawal musiałeś dostać jakiś dobry model.

Dracoo
komentarz
komentarz

A jaka to rewizja procka ?

A43vil
komentarz
komentarz
A jaka to rewizja procka ?

Nie rozumiem teraz ocb.

Mniejsza o to pocisłem proca na 3.9 przy napięciu 1.36 tylko że i tak wywala mi błąd temperaturki są w porządku , ramy mają napięcie 2.14 jest sens je jeszcze wyżej podnieść ? czy to już bedzie niebezpieczne ?

Unitra
komentarz
komentarz
No to ładnie mi przy takim napięciu to procek mi nawet nie wstawal musiałeś dostać jakiś dobry model.

Patrząc na Twoją sygne masz 1,3V więc też nie jest tragicznie. :D

EDIT: Co do rewizji, odpal CPU-z i tam będzie podana jaka rewizja.

A43vil
komentarz
komentarz

Tylko w sygnie napięcie nie było aktualizowane obecnie przy 3.7 na napięciu 1.325 wywala orthosa i nie wiem czy wina napięcia czy napięcia ramów. Dlatego się zapytałem czy warto podnieść jeszcze napięcie na tych ramkach.

Edit

Jakaś C0 ja nawet nie wiem co to jest.

Unitra
komentarz
komentarz

Zamiast się martwić czy nie zakatujesz ramów za wysokim napięciem zawsze je możesz zwolnić i sprawdzić czy dalej będą błędy. Ja swoje zwolniłem i nie wywala mi błędów Orthos.

A43vil
komentarz
komentarz

Zwolniłem na CL5 z CL4

dla CL5 timingi mają być 5 - 5 -5 15 ? Bo do CL 6 już sie chyba nie opłaca nie ?

Edit

Po podniesionym napięciu do 1.325 CPU i 2.14 RAM wszystko działa aktualne taktowanie proca 3.7

Chciałbym zeby mi ktoś wytłumaczył tak na chłopski rozum o co chodzi z rewizją ?

Tempy Max 52 *C

Unitra
komentarz
komentarz

Tak też możesz ale mi chodziło o zwolnienie szyny pamięci. :evil3:

A43vil
komentarz
komentarz
Tak też możesz ale mi chodziło o zwolnienie szyny pamięci. evil2.gif

Możesz jaśniej ? chodzi ci o ich taktowanie ? bo ja się zgubiłem dawno nie robiłem i wszystko mi się myli.

Dracoo
komentarz
komentarz

Rewizja -seria C0 są śdernie najlepsze są E0 ja taką mam i ładnie się kręci przy niskim napięciu

A te ramy A-DATA to kiedy kupowałeś?

i jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia jak wykręciłeś kartę graficzną na 820/4800 ?

A43vil
komentarz
komentarz

Riva Tuner , ale długo ona nie pochodziła w prawdzie gry działały ale tylko przez ~5m cooler nie wyrabiał, zależy w jakie gry grał czasami się nawet nie włączały.

Teraz taktowania mam 810 / 1150 dalej już mi lecą artefakty ale jak wymienię chłodzenie na pewno będzie lepiej .

Ramy mam te: http://www.frazpc.pl/b/195718

Chyba zakończe to O/c na 3.7 bo nic więcej z tego złoma nie wyciągnę.

Co doszyny to mogę tylko zmieniać między 800 / 900 / 1066 tylko ze potem mi takie taktowania wychodzą ramów że to aż głowa boli.

Dracoo
komentarz
komentarz

to że Riva Tuner to ja wiem :P ale jak Ci do mogło działać ;] testowałeś to chociaż FurMark'iem ?

Artefarkty lecą jak masz za mocno pamięci podkręcone, a jeśli jest zwiecha to core

A chodziło mi o to kiedy kupowałeś te ramy, niedawno czy już jakiś czas temu

A43vil
komentarz
komentarz

FurMark ? ja nawet nie wiem co to. Włączyłem sobie GRIDA tak to był grid. Pograłem no i resetował się sterownik to już jej coś nie grało. Potem artefakty były no to schodziłem z pamięciami i rdzeniem aż doszedłem do tego. Ale nadal mam problemy bo czasami się dzieją takie dziwne cyrki i nadal mi resetuje sterownik, więc sądze że wrócę do 800 / 1100 i będzie dobrze. Bo nie chce suszarki w domu.

Co do ramów to już jakiś czas temu a co to ma do rzeczy ?

Damiano166
komentarz
komentarz

Ja tez mam E8400 i na jest podkręcony na 3.6 Ghz przy napięciu 1.20 V ( może na niższych by wstał ale jeszcze nie próbowałem )... Tez mam rewizje C0. Ale temperatury są kosmiczne na BOX ( chyba przez to ze juz jest dosyć mocno zakurzony ) w grach do 68*C a w Orthosie potrafi do 73*C sie rozgrzać... Chyba czas przeczyścić cooler, planowana też zmiana chłodzenia...

Dracoo
komentarz
komentarz
Co do ramów to już jakiś czas temu a co to ma do rzeczy ?

Myślałem że to ramy nie wyrabiają bo teraz A-DATy się popsuły i nie nadają się do OC, ale jak masz te starsze to OK

A43vil
komentarz
komentarz

Aha no to ja je kupiłem na tamte wakacje co były, w sumie to było dawno. Ale chyba nie wycsine go na to 3.9 coś mi się to widzi. Pokombinuje jeszcze ale wątpie że coś z tego wyjdzie. Bo się boje zwiększać napiecie jeszcze bardziej na tym ramach. A timingi mam już na CL5 i szyne 823

Dracoo
komentarz
komentarz

te ramy leciały ponad 1000MHz na CL5 ale nie wiem jakie dla nich jest napięcie moje OCZki idą na 1046MHz przy napięciu 2.1V CL5

A43vil
komentarz
komentarz

Kurde no to nie wiem wczoraj jescze miałem napiecie przy 3.7 1.375 dziś podniosłem napięcie na ramach 2.12 na 2.14 i proc przy 3.7 ma teraz 1.35.

Jeżeli ktoś wie jakie jest bezpieczne napięcie dla moich ramków to chętnie posłucham ( domyślnie mma 800Mhz)

Tu wyczytałem że nawet 2.25

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=...p;#entry4998624

Dracoo
komentarz
komentarz

Najbezpieczniej będzie jak wyjmiesz jedną kość i zobaczysz co pisze

A43vil
komentarz
komentarz

Okej przy wymianie ramów od razu przeczysciłem kompa mam proca 3.7 temp w stresie 45* C na ramach pisze

1.9 ~ 2.1

2.11 to ja mam teraz więc nie wiem czy bezpiecznie bedzię zwiększanie napięcia.

Dracoo
komentarz
komentarz

ustaw je na 1.9V spokojnie powinny działać

u mnie ka kościach pisze 2.2V i timingi 4-4-4-15 800MHz, a bezproblemowo działają 4-4-4-12 1.8V przy 800MHz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.