x-kom hosting

Płyta główna pod AM2/AM2+

cruszon
komentarz
komentarz

Hmmm... kurde jakoś nie jestem przekonany co do ASRocka. Nie wiem czemu. Może to przez te opinie na necie.

A Gigabyte, albo ASUS? Może coś innego? Jeśli nie no to ASRock.

Lipton
komentarz
komentarz
za 300 zł nie kupisz płyty pod AMD z dobrą integrą

Jak się nie znasz to nie pisz :)

Moja z podpisu chodzi za 290 zł, a ma jedną z najlepszych kart zintegrowanych z płytą główną.

Sam ją kupiłem za 180 zł(ponad 1.5 roku gwarancji).

Też nie mam przekonania do Asrocka, ale jak Ci webber ją zaproponował to się raczej nie myli, choć jest fan boy Asrocka :D

dzejsonfm
komentarz
komentarz

jeszcze jest ASRock 780 :) ten, którego podawał webber. Zresztą, w tym temacie padło już tyle propozycji, że można by złożyć ze 3 kompy z różnych półek cenowych :)

cruszon
komentarz
komentarz

No tak można by. Ale chce złożyć jednego porządnego. Ale ten ASRock od webbera ma taką samą grafikę jak Gigabyte. Z jednej strony nie mam przekonania do ASRocka z drugiej ten grzejnik Gigabyte.

A może coś od Asus'a? Ten model co podałem wydaje mi się dorby. Co nim sądzicie? Miał/ma ją ktoś

Mattix95
komentarz
komentarz

Wiesz ... Ten grzejący się chipset płyty Gigabyta nie ma wpływu na pracę samego sprzętu . Asrock niestety nie cieszy się jakąś mega dobrą opinią a jak nie będziesz podkręcał to płyta jest w sam raz ... Masz bardzo podobną sytuację do mojej z resztą sam wiesz . Asusy są dobre ale mają o wiele słabszą grafikę od Gigabyte

Osobiście wybieram Gigabyte . :)

cruszon
komentarz
komentarz

Ja też już wybrałem tą samą co ty :D

Mattix95
komentarz
komentarz

Tak jak ten sam procesor , zasilacz a z ramem nie wiem jaki będziesz mieć :)

cruszon
komentarz
komentarz

Tak procesor, zasilacz (Modeco-MC 350W), i RAM (Kingston DDR2 2048MB 800MHz CL5 BOX) leżą już w pokoju i czekają na mobo i zamontowanie :D;)

Mattix95
komentarz
komentarz

Tzn . Ty kupujesz dwie kości po 1 gigabajt Dual Channel czy 1 kość po 2 gb ?

cruszon
komentarz
komentarz

1 kość. I już kupiłem ;) Jeszcze muszę kupić płytę główną ;)

Mattix95
komentarz
komentarz

Czyli tylko Ci została płyta główna do kupienia ? Ja jednak się decyduję też na 1 kość nie na dual . Zawsze wtedy zostaną sloty do rozbudowy komputera ale ponoć Dual Channel jest wydajniejsze lecz wg. mnie mniej opłacalne bo jeśli płyta obsługuje np. 8 Gb ramu to wtedy więcej się zmieści jak masz 4 single po 2 Gb niż 2 duale po 2 gb . Ale na razie te całe 8 Gb nie będzie potrzebne ;)

cruszon
komentarz
komentarz

Tak zostało mi tylko do kupienia mobo ;) Co do pamięci to nie wiem.

Mattix95
komentarz
komentarz

Ja na ten sam sprzęt trochę będę musiał poczekać i pozbierać ale warto będzie ;)

Tylko jeszcze sam tak do końca nie wiem co z tym ramem zrobić ... Dual 2x 1 Gb czy Single 1x2 Gb ?

Duma Katalonii
komentarz
komentarz
Dual 2x 1 Gb czy Single 1x2 Gb ?

Zdecydowanie 2x1GB,branie jednej kości 2Gb to rezygnacja z trybu dual channel :)

  • 2 tygodnie później...
cruszon
komentarz
komentarz

Sorry za odkop. Czy Gigabyte ga-ma78ma-s2h rev.1.1 ma lepsze chłodzenie i nie grzeje sie tak jak rev. 1.0 ? Chyba że macie jeszcze jakieś inne propozycje na mobo. Płytę mam zamiar kupić gdzieś tak koło ferii. Dzięki z góry za odp ;)

http://www.morele.net/produkt/194639/ może jeszcze coś takiego. Kurde ale trochę droga ale chyba jest dobra??

http://www.neobit.pl/plyta-msi-ka790gx-amd...-p-1038648.html tutaj taniej ;)

tajfun30
komentarz
komentarz
Sorry za odkop. Czy Gigabyte ga-ma78ma-s2h rev.1.1 ma lepsze chłodzenie i nie grzeje sie tak jak rev. 1.0 ? Chyba że macie jeszcze jakieś inne propozycje na mobo. Płytę mam zamiar kupić gdzieś tak koło ferii. Dzięki z góry za odp ;)

http://www.morele.net/produkt/194639/ najtańsza z najlepszych.

cruszon
komentarz
komentarz

No to właśnie ją podałem. A czemu ona jest jedną z najlepszych? Widzę że jest na 790GX czyli jest lepsza od 790G??

No i czy MSI to dobra firma bo chyba tak??

Znalazłem jeszcze to http://www.morele.net/produkt/196098/. Podobno to jest lepsza płyta główna no i nie wiele droższa. Warto dopłacić?

Mam dylemat. Co lepiej wybrać AMD 790GX czy AMD 780G i dlaczego? Mam na oku Gigabyte ga-ma78gm-s2h rev.1.1 ale ostatnio trochę podrożała. Nie wiem czy wybrać 790GX czy 780G. Co się bardziej opłaca?

luk1999
komentarz
komentarz

Jest najtańsza i najlepsza, bo to MSI i jest najlepsza :D.

IMO nie warto brać KA790GX, bo to praktycznie to samo, co KA780G - jedyny atut droższego modelu (czyli ACC) i tak nie działa na KA790GX, bo MSI dało ciała.

Generalnie jeśli nie będziesz jakoś mocno kręcił (albo wcale), to spokojnie wystarczy ci coś na 780G.

Mattix95
komentarz
komentarz
Czy Gigabyte ga-ma78ma-s2h rev.1.1 ma lepsze chłodzenie i nie grzeje sie tak jak rev. 1.0

Tak , też o to się pytałem w sklepie komputerowym jak już kupowałem tą płytę ;) Właśnie czeka na procesor ram i zasiłke i lepsze chłodzenie .

Płyta ma fajnie rozmieszczone wejścia . A jak nie zawsze można zamontować na chipset kupowane chłodzenie ale nie wiem czy przez to nie traci się gwarancji .

cruszon
komentarz
komentarz

Zastanawiam się jeszcze nad Gigabyte GA-MA78G-DS3H i chyba ją wybiorę. Dzięki za pomoc ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.