x-kom hosting

Płyta główna pod AM2/AM2+

cruszon
utworzono
utworzono

Witam!

Jestem nowym użytkownikiem. ;)

Chciałbym prosić was o pomoc. Szukam dobrej płyty głównej pod AM2 lub AM2+. Zastanawiałem się nad Gigabyte GA-MA78GM-S2H , Gigabyte GA-MA78GM-DS3H lub ASUS M3A78-VM. Którą z nich wybrać? Reszta podzespołów to:

AMD Athlon 64 X2 6000+

Modecom MC-350W

Kingston DDR2 2048MB 800MHz CL5 BOX.

Z góry dzięki za pomoc! ;)

Lipton
komentarz
komentarz

Polecam swoją płytę czyli GA-MA78GM-S2H- dobre OC, stabilność. D3H ma troszeczkę większe możliwości OC i większą ilość złącz, ale moim zdaniem nie warto dopłacać.

cruszon
komentarz
komentarz

A do tej płyty czytałem że lepiej dokupić jakieś chłodzenie na NB. Faktycznie sie tak grzeje. No jeśli jest faktycznie taka dobra to zaryzykuje ;)

Lipton
komentarz
komentarz

Jeżeli będziesz używał tej grafy to radzę założyć jakiś wentylatorek 80x80 na mostek. Ja nie używam i sam mam ponad 90C.

cruszon
komentarz
komentarz

Ale oprócz tego że się grzeje to nie ma z nią problemów?

Lipton
komentarz
komentarz

Żadnych. Mam już ją 1.5 miesiąca i służy bardzo dobrze. Na pochwałę zasługuje niezły dźwięk i wykonanie płyty ;)

cruszon
komentarz
komentarz

A czym się różni Gigabyte MA-78GM-S2H od Gigabyte MA-78GM-DS2H?

Lipton
komentarz
komentarz

DS2H posiada dwa złącza PCI-E tyle, że te drugie pracuje z szybkością x4, czyli jest o około 35% ograniczane.

Posiada również więcej złącz i minimalnie lepsze OC.

cruszon
komentarz
komentarz

Opłacało by się dołożyć czy może lepiej kupić tamtą? A co z tym ASUS'em??

Lipton
komentarz
komentarz

Nie ma sensu dopłacać. Wydaję mi się, że ten Asus to prawie to samo co te Gigabyte, a jednak droższy o 30 zł.

Lipton
komentarz
komentarz

Jakiś teścik webber ? :D

cruszon
komentarz
komentarz

Masz takie mobo?? Działa dobrze/stabilnie? Jest lepsza od Gigabyte? http://www.pcworld.com/shopping/browse/cat...ortby=poularity nie wiem z kiedy jest ten ranking ale Gigabyte plasuje się dość wysoko ;)

cruszon
komentarz
komentarz

Ja szukam płyty mATX ;) A nie sorry taka też może być. No ale czemu ta a nie tamta?? A swoją drogą to jeśli mam teraz płytę główną ATX to moge wsadzić zamiast niej mATX??

dzejsonfm
komentarz
komentarz

bo to jest zaglebista w stosunku cena/jakość i sam ją kupuje, polecało mi ją kilku dobrze obeznanych użytkowników, zresztą ostatnio wysypało się dużo tematów o płytach pod AM2/+, w tym 2 moje :D poczytaj, poanalizuj :)

PS. możesz włożyć mATX zamiast ATX ale jak to bedzie wyglądało to nie wiem

cruszon
komentarz
komentarz

Widziałem ze ten AsRock ma 2 PCI-e. Czy jedno działa normalnie 16x? Bo crossfire na razie mi nie potrzebny. Aha no i czy ma zintegrowana grafike?

No to dobra. Musze inaczej.

Szukam bardzo dobrej płyty głównej AM2/AM2+ ze zintegrowaną grafiką. Cena do 350 ew. 400zl ale raczej do 350 może troszkę więcej ;)

dzejsonfm
komentarz
komentarz

nie ma zintegrowanej grafiki, zielone PCI-E działa 16x, niebieskie jest 8x, ale jak dasz 2 karty w CF to spada chyba do zielone 8x a niebieskie 4x jakoś tak :)

webber
komentarz
komentarz

ale jak dasz 2 karty w CF to spada chyba do zielone 8x a niebieskie 4x jakoś tak
W CF 8x i 8x.
cruszon
komentarz
komentarz

No właśnie więc ta odpada ;). Znacie jeszcze jakieś b.dobre płytki oprócz tej Gigabyte które możecie polecić?

dzejsonfm
komentarz
komentarz

trzeba było od razu pisać że chcesz grafe integre :) w takim razie ASRock AOD790GX/128M, ma bardzo dobrą grafe :)

cruszon
komentarz
komentarz

Może i jest bdb ale nie ma zintegrowanej grafy :(. Na razie będę potrzebował zintegr. Dopiero później zamierzam dokupić jakąś grafę. Powód jest prosty: KASA ;) A no i z kasą na mobo trochę przesadziłem. Mogę wydać jakieś 300 ;)

dzejsonfm
komentarz
komentarz

za 300 zł nie kupisz płyty pod AMD z dobrą integrą

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.