x-kom hosting

Procesor na przyszlość na kolejne 2 lata :P.

matt667
komentarz
komentarz

najlepiej zostaw sobie tą kasę i dozbieraj do Intel Core 2 Quad Q9550 2.83GHz e0 i podaj resztę sprzętu

lukasz1908
komentarz
komentarz

Q 9550 już jest niezły , ale cena mówi sama za siebie .

star4870
komentarz
komentarz

GTA4 niepodkręcony q6600 2,4GHz ma taka sama wydajność w grze jak podkrecony C2D E5000 @3,6GHz.

gta4pccpubenches1280yi9.png

Nawet sie nie zastanawiaj nad 2-rdzeniowym procesorem, porostu nie warto, lepiej kupić coś z 4 rdzeni q6600, q9550, q9300.

To co widzisz na rynku gier to efekt prac programistów sprzed 1,5-2lat obecne wydawane gry jaki i te które mają się pojawić w niedalekiej przyszłości to produkcje, które wykorzystują 4 rdzenie w tym samym kierunku idze tez produkcja procesorów nowe i7 czy nowe phenomy II to jednostki 4 rdzeniowe. Lepiej dołożyć i kupić coś z serii q9XXX

Gość
komentarz
komentarz

Reszta sprzętu :

Twintech Gefotce 9800 GT 512 mb ddr3

ocz 4 gb ram ddr2 800 mhz Titanium CL 4

no i jaką plyte pod to ?

Aha i jeszcze jakiś zasilacz dobry do tego.

matt667
komentarz
komentarz
Reszta sprzętu :

Twintech Gefotce 9800 GT 512 mb ddr3

ocz 4 gb ram ddr2 800 mhz Titanium CL 4

no i jaką plyte pod to ?

Aha i jeszcze jakiś zasilacz dobry do tego.

zasiłka z lepszej firmy to : corsair 450w ci wystarczy ;) a co do płyty głównej to msi p35 neo2-fr jest dobra

Gość
komentarz
komentarz

No i wkoncu jaki procek brac ?

olszak
komentarz
komentarz
GTA4 niepodkręcony q6600 2,4GHz ma taka sama wydajność w grze jak podkrecony C2D E5000 @3,6GHz.

Nawet sie nie zastanawiaj nad 2-rdzeniowym procesorem, porostu nie warto, lepiej kupić coś z 4 rdzeni q6600, q9550, q9300.

To co widzisz na rynku gier to efekt prac programistów sprzed 1,5-2lat obecne wydawane gry jaki i te które mają się pojawić w niedalekiej przyszłości to produkcje, które wykorzystują 4 rdzenie w tym samym kierunku idze tez produkcja procesorów nowe i7 czy nowe phenomy II to jednostki 4 rdzeniowe. Lepiej dołożyć i kupić coś z serii q9XXX

F A N B O Y!!! czemu nie warto? lepiej kupić bo? gta 4 jest bardzo niedopracowaną grą, więc nie wykorzystuj jej do takich celów.

weź pod uwagę możliwości o/c bo lepiej jest mieć 4,5ghz na 2 jajach niż 3ghz na 4...

Gość
komentarz
komentarz

Ale czym to się różni tak czy siak większe taktowanie ma 4 jajowiec....Więc w czym problem ?????

matt667
komentarz
komentarz
Ale czym to się różni tak czy siak większe taktowanie ma 4 jajowiec....Więc w czym problem ?????

nie wszystkie gry używają 4ch rdzeni... i wieksze taktowanie ma e8400 - 3.0ghz , q6600- 2.4ghz

jak możesz to kup sobie na razie 2180 lub 2160 (one tanie są dość tanie.. max 200zł : http://allegro.pl/item539548733_e2180_2_0_...4_polecam.html) podkręć go do dajmy na to.. 3.2ghz i pograsz sobie we wszystkie gry na full det oprócz gta 4, dozbieraj do q9550 E0, sprzedaj e2180 i będziesz miał dobrego pc'ta :)

faciek
komentarz
komentarz
Crisis mi chodzi na full ze sporym luzem i nie potrzebuje 4 -rdzeni .

Chodzi na luz bez oc jak mam 3,0 ghz .

Resztę gier które wymieniłeś też mi pójdą z palcem w d...

Tylko gta 4 mi nie chodzi na full i to nie przez procka a przez

to że moja karta graficzna nie ma giga ramu .

Gdyby lepsza grafa była to by śmigał . HD 4850 bez oc , E 8400 bez oc , i tylko goodramki na 1200 MHZ bujam i mam prawie 30-40 fps na średnich .

Mnie to smieszy jak ktoś pisze że CRISIS hodzi na FULL pierwsza część BZDURY chyba że dirext 9 i w rozdzielczości 1600x1050 MAX

Gość
komentarz
komentarz

A dajmy na to jakbym wziął procesor Phenom 9850 BE i podkrecil go z 2,5 ghz na 3,2 ghz to juz by mial lepsza wydajnosc ode e8400 bez podkrecania ? Chodzi o gry.

olszak
komentarz
komentarz

nie miałbyś, starych phenomów nie opłaca się kupować

p.s zacznijmy od tego że crysis nie korzysta z 4 rdzeni O_o

Gość
komentarz
komentarz
nie miałbyś, starych phenomów nie opłaca się kupować

p.s zacznijmy od tego że crysis nie korzysta z 4 rdzeni O_o

Może i nie wykorzysta, ale jeśli podkręciłbym z 2,5 ghz na 3,2 ghz to by miał taką wydajność jak c2d w grach. Tak mi się wydaje bo jeżeli używa tylko tych dwóch rdzeni to będzie miał 2 x 3,2...

No dobra, a czy gry wykorzystają 3 rdzenie ?? Może tu wypadnie lepiej phenom....

Gość
komentarz
komentarz
Phenom 9850 BE i podkrecil go z 2,5 ghz na 3,2 ghz

to jest mało prawdopodobne...

p.s zacznijmy od tego że crysis nie korzysta z 4 rdzeni O_o

właśnie, że korzysta

Gość
komentarz
komentarz
to jest mało prawdopodobne...

właśnie, że korzysta

Wszystko jest możliwe kumpel z 2,2 ghz ma phenoma i podkrecil do 3,2...

olszak
komentarz
komentarz
właśnie, że korzysta

korzysta ale z 3, i to nie w pełni...

@up to powiedz mu że ma wyobraźnie

Gość
komentarz
komentarz
korzysta ale z 3, i to nie w pełni...

@up to powiedz mu że ma wyobraźnie

Czyli co phenom 3 będzie lepszy od pheonma 4 ?..

olszak
komentarz
komentarz

nie, jeśli chodzi o phenomy to tylko phenom II, żadnego starego phenoma nie opłaca się brać, weź jakiegoś c2d E8xxx

Gość
komentarz
komentarz
nie, jeśli chodzi o phenomy to tylko phenom II, żadnego starego phenoma nie opłaca się brać, weź jakiegoś c2d E8xxx

A dolozysz mi 200 zlotych do procesora ? :P

Czabi
komentarz
komentarz

Nie kupuj starych Phenomow bo do gier są słabe, dopiero nowa seria Phenomow daje rade w grach. Jeżeli koniecznie chcesz 4 rdzeniowca to bierz Q6600, i kup jakis dobry schładzacz np. Scythe Mugena i podkręć proca. (Moj znajomy wykręcił Q6600 na tym coolerze do 3,6 GHz)

Gość
komentarz
komentarz
Nie kupuj starych Phenomow bo do gier są słabe, dopiero nowa seria Phenomow daje rade w grach. Jeżeli koniecznie chcesz 4 rdzeniowca to bierz Q6600, i kup jakis dobry schładzacz np. Scythe Mugena i podkręć proca. (Moj znajomy wykręcił Q6600 na tym coolerze do 3,6 GHz)

Ok pomyśle o tym.

Duma Katalonii
komentarz
komentarz

Jak na 2 lata to E8400/E8500 bedzie idealny ;) Łatwo je mozna kręcic na 4GHz

Mozna tez sie zastanowić nad Q6600 w rewizji G0 ponad 3,5GHz to dla niego zaden problem.

Wybieraj pomiedzy E8400/E8500,a Q6600 :)

gumiak181
komentarz
komentarz

Ja mam core 2 quad i nie narzekam. Smiga aż miło. Znajomi mają core 2 duo po 3ghz i nie wiem czemu ale sie muli jak sam sku@@@

looca
komentarz
komentarz

Ja bym na twoim miejscu poczekał uciułał wiecej kasy i zainwestował w quada i napewno nie q6600 ,nie opłaca sie inwestowac kasy w jeden ze starszych quadów a tym bardziej że również mija może powoli ale jednak tzw.bum na procesowy 2-rdzeniowe.Ja sam włąsnie wymieniłem e8400 na q9650 wiem ze to w cholere duży wydatek ale trafiła mi sie dobra cena więc zdecydowałem na quada.Myśle również w przyszłości mając do dyspozycji taką moc procesora producenci gier czy wszelkich aplikacji choćby do konwersji video czy grafiki 3d zdecyduja sie na konkretne wejście w quady-choć to z mojej strony jasnowidztwo :D Ja zainwestowałem i nie żałuje jak narazie.Zobaczymy co czas pokaże.Prawdą jest również to, jak już ktoś napisał we wcześniejszych wątkach, że quady, przynajmniej ten którego jestem posiadaczem potrzebują konkretnego wiatru.Ja mam AC Freezer Pro 7 i radzi sobie ok ale w porównaniu z chłodzeniem e8400 jest różnica ponad 10st. Celcjusza

pzdr

loocas

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.