x-kom hosting

Procesor na przyszlość na kolejne 2 lata :P.

Gość
utworzono
utworzono

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jaki wziąć procesor głownie do gier. Czytałem trochę tematów i wynika z tego, że najlepszym wyborem jest core 2 duo, lecz chciałbym się dowiedzieć dlaczego jest lepszy. Przecież procesory 4-rdzeniowe mają większą wydajność od procesorów 2-rdzeniowych, więc dlaczego 2 są lepsze od 4 ?? Chciałbym się zaopatrzeć w procesor na przyszłość bo w końcu jeśli wyjdą nowsze gry to będą mogły użyć tych 4-rdzeni. Proszę o odpowiedź chciałbym wiedzieć na ten temat jak najwięcej.

lukasz1908
komentarz
komentarz

Na teraz najbardziej się opłaca się kupować 2-rdzenie . 4-rdzeniowy dobry procesor na przyszłość to duuuużżyyyy wydatek .

Powiedz ile masz kasy , polecam procesory intela z serii E ( 8400 , 8500 ) na dobrym chłodzeniu i po dobrym OC

ciągną najbardziej wymagające karty graficzne .

Gość
komentarz
komentarz

Około 650-800 złotych. Ale mówię chciałbym ten procesor na przyszłość już, bo nie będę wymieniał znowu za rok części tak jak to robiłem rok temu. Czyli chciałbym zainwestować w 4 rdzenie. Ale powiedzcie coś więcej.

Gość
komentarz
komentarz

zastanów się czy na pewno 4 rdzenie ?

nie wszystkie aplikacje z korzystają ze wszystkich naraz

a taki 2rdzeniowy sobie weźmiesz, lepsze chłodzenie, lepszy zasilacz i podkręcasz do 4ghz albo więcej (i masz na przyszłość)

dastin
komentarz
komentarz

no własnie zastanów sie 4 rdzenie sie nie opłaca...

Gość
komentarz
komentarz

Ale od razu jakbym chciał podkręcać to też i chłodzenie lepsze i zasilacz to razem około 400 złotych. A 4-rdzeniowca mógłbym np za pół roku dopiero podkręcić np z 2,5 do 3,0 i gitez i chodzi jak te nowsze 4 rdzenie. Czy powiedzcie czy 2 rdzenie są lepsze pod względem kasy czy oc czy wydajności ?...Aha i jeszcze jedno w zalecanych wymaganiach GTA IV jest procesor core 2 quad, więc jest już jakaś gra, która używa te 4 rdzenie. A może jednak lepiej wziąść 3-rdzenie ?

Proszę pomóżcie mi w wyborze.

lukasz1908
komentarz
komentarz

Nie opłaca się !! Przez duże NIE !! 4-rdzeniówka nie będzie przyszłościowa za taką kwotę jeszcze jak wszystko zdrożało .

Kupisz dobry 2-rdzeniowy albo 4-rdzeniowy jeden z najgorszych , na nim nawet te gry jakie są teraz ledwo chodzą :D

Jak będziesz mial 1400 zł + możemy pomyśleć o przyszłościowym ( ;/ ) procku .

P.S. Żadne części nie są przyszłościowe jeżeli chcesz mieć dobry komp musisz ciągle wymieniać części na bieżąco .

Marshallo
komentarz
komentarz

A ja uwazam ze warto za ta cene wziasc q6600 (65nm) lub q8200 (45nm).

olszak
komentarz
komentarz
A ja uwazam ze warto za ta cene wziasc q6600 (65nm) lub q8200 (45nm).

uzasadni...

lepiej jest wziąć coś tańszego ale słabszego na rok i poczekać aż tego droższego spadnie cena niż brać coś drogiego na długi czas, gdyż

1. stracisz na wartości

2. nie wiesz jak bardzo technologia pójdzie do przodu...

Czabi
komentarz
komentarz
Około 650-800 złotych. Ale mówię chciałbym ten procesor na przyszłość już, bo nie będę wymieniał znowu za rok części tak jak to robiłem rok temu. Czyli chciałbym zainwestować w 4 rdzenie. Ale powiedzcie coś więcej.

Za te pięniądze nie kupisz dobrej czterordzeniowki. Kup E8400.

lukasz1908
komentarz
komentarz
A ja uwazam ze warto za ta cene wziasc q6600 (65nm) lub q8200 (45nm).

Q 6600 to shit nie wiem jak z tym q8200 , jeżeli to 4 rdzenie za kasę do 800 zł pewnie też niezły shit .

star4870
komentarz
komentarz

A ja uważam ze lepiej wziąć 4 rdzeniowy procesor, core 2 duo to przeżytek, dobry na dzisiejsze gry co do aplikacji już nie bardzo a przecież, każdy obecny producent gier pracujący nad nowym produktem myśli o wykorzystaniu 4 rdzeni i w tym kierunku będą się rozwijać nowe aplikacje i gry, widać to na przykładzie gta4 gdzie różnica, ba przepaść miedzy 4 a 2-rdzeniowym procesorem jest ogromna, 4 rdzenie to jest już standard jedynie w Polsce upycha się 2 rdzeniowe procki. Naprawdę polecam q6600 miażdży q8200 i jemu podobne, głownie przez ilość cach-u ale tez możliwości OC,zresztą sprawdź sobie na allegro co jest na topie z 4-rdzeniowych procesorów, polecam zagraniczne portale, poczytaj co daje cache w dzisiejszych procesorach i jak usprawnia ich działanie,nie daj się nabić w butelkę, nie patrz na 45nm czy 65nm.

rafalluz
komentarz
komentarz

Przepaść? Procki w tamtym benchmarku były przeca ułożone niemalże cenowo. "Trochę" naciągasz fakty dla swojej interpretacji.

Co powiesz na temat artykułów na Tomshardware i Anandtech o polecanych zestawach, gdzie w tym przedziale cenowym jako procesor Intela wybrali E8500, a nie Q6600 czy Q8200? Tylko w Polsce upycha się dwurdzeniówki?

http://www.tomshardware.co.uk/overclock-un...view-31497.html

http://www.anandtech.com/guides/showdoc.aspx?i=3497&p=2

Trzeba jednak wziąć poprawkę na kurs dolara, tam komputer z E8500 jest bliżej low-endu niż w Polsce.

Co do quadów:

Q8200, jak mówiłem wiele razy, ma niski mnożnik i nie podkręci się dobrze. Q6600 tak, ale z dobrym chłodziwem (mój kolega ma i zdawał mi wiele relacji z OC tego potworka). I tak lepiej wziąć pełnego Yorka Q9x50, też się kręcą nieźle przy stosownych mnożnikach i wydzielają mniej ciepła, choć są dużo droższe. A jeszcze lepiej i7, ale to nie na polską kieszeń jeszcze, chyba, że ktoś ma 5k.

olszak
komentarz
komentarz
A ja uważam ze lepiej wziąć 4 rdzeniowy procesor, core 2 duo to przeżytek, dobry na dzisiejsze gry co do aplikacji już nie bardzo a przecież, każdy obecny producent gier pracujący nad nowym produktem myśli o wykorzystaniu 4 rdzeni i w tym kierunku będą się rozwijać nowe aplikacje i gry, widać to na przykładzie gta4 gdzie różnica, ba przepaść miedzy 4 a 2-rdzeniowym procesorem jest ogromna, 4 rdzenie to jest już standard jedynie w Polsce upycha się 2 rdzeniowe procki. Naprawdę polecam q6600 miażdży q8200 i jemu podobne, głownie przez ilość cach-u ale tez możliwości OC,zresztą sprawdź sobie na allegro co jest na topie z 4-rdzeniowych procesorów, polecam zagraniczne portale, poczytaj co daje cache w dzisiejszych procesorach i jak usprawnia ich działanie,nie daj się nabić w butelkę, nie patrz na 45nm czy 65nm.

fan boy, piszesz tak bo sam masz 4 rdzenie... c2d to przeżytek? to czemu np. E8400 miażdży Q6600 i inne 4 jajowce w większości grach? no naprawdę dziwne

klikszen
komentarz
komentarz

Zdecydowanie C2D ! ktos na forum chyba ma 8400/8500 wykreconego do 4.8Ghz, to juz naprawde miazdzy wiekszosc 4 jajowcow. Za ta cene jak juz ktos pisał, nie znajdziesz przyszlosciowego 4 rdzeniowego proca...

matt667
komentarz
komentarz

ee tam.. ja tez brałbym q6600 a tak ogólnie to już wziąłem...

kumpel ma e8400 @ 3.6ghz i ma 5fps więcej jak ja na 3.2 na e2180 .. coraz to nowsze gry wykorzystują więcej rdzeni .. q6600 kreci się na spokojnie do 3.0ghz i to wystarczy do gier czy programów. po co komu c2d skoro dużej różnicy nie zobaczymy w grach które wykorzystują 2rdzenie? a w grach które wykozystują wszystkie rdzenie owszem bo 6ghz a 9.6ghz to duża różnica, zgadza się?

rafalluz
komentarz
komentarz

Ile razy jeszcze trzeba będzie powtarzać, że taktowań się nie sumuje?...

matt667
komentarz
komentarz
Ile razy jeszcze trzeba będzie powtarzać, że taktowań się nie sumuje?...

ja rozumiem ;) q6600 ma 2.4ghz .. ale jeśli są wszystkie rdzenie używane to jest używane 9.6ghz zgadza się?

lukasz1908
komentarz
komentarz

Nie , nie zgadza się , wole 2 x 3.0 GHZ niż 4 x 2,5

Przynajmniej 2x 3,0 pociągnie moją grafę i gry mi śmigają a 4x2,5 nie ciągnie jej w pełni .

Za 700 zł kupuje E 8500 i mam 3,16 z dobrym chłodzeniem @ 4,4 GHZ dochodzi bez problemu

i ciągnie najlepsze karty graficzne i wszystkie gry . Za tą cenę kupię 4-rdzenie które ledwo co pociągną lepszą grafę .

Jak już mówiłem jak ktoś nie ma na co kasy wydawać niech kupi 4-rdzenie ale to jeżeli chce dobry niech naszykuje 1400 zł + .

szagus
komentarz
komentarz

Za tą kwotę nie opłaca brać się 4-rdzeniowców. Q6600 będzie spowalniać przyszłościowe karty nawet po dobrym OC, a przy tym ciągnie dużo prądu. Q8200 - jeden z najgorszych quadów, unikajcie go.

Ktoś wcześniej pisał, że na przykładzie GTA 4 widać, że 4-rdzeniowce są lepsze do nowych gier. Ta gra to ewenement w naturze, wyjątkowo nieudana konwersja z konsol.

Za te pieniądze brałbym E8400 albo E8500.

lukasz1908
komentarz
komentarz

Nie wiem czy 4 -rzenie w ogóle będą kiedyś opłacalne . Na razie korzysta z niego tylko GTA 4 więc trzeba poczekać i zobaczyć ..

matt667
komentarz
komentarz
Witam. Chciałbym się dowiedzieć jaki wziąć procesor głownie do gier. Czytałem trochę tematów i wynika z tego, że najlepszym wyborem jest core 2 duo, lecz chciałbym się dowiedzieć dlaczego jest lepszy. Przecież procesory 4-rdzeniowe mają większą wydajność od procesorów 2-rdzeniowych, więc dlaczego 2 są lepsze od 4 ?? Chciałbym się zaopatrzeć w procesor na przyszłość bo w końcu jeśli wyjdą nowsze gry to będą mogły użyć tych 4-rdzeni. Proszę o odpowiedź chciałbym wiedzieć na ten temat jak najwięcej.

najlepiej podaj resztę swojego sprzętu.

Nie wiem czy 4 -rzenie w ogóle będą kiedyś opłacalne . Na razie korzysta z niego tylko GTA 4 więc trzeba poczekać i zobaczyć ..

crisis

Lost Planet/ Devil May Cry 4 - same engines

All Unreal3 engine games

MS Flight Sim X

Supreme Commander

Company of Heroes

Latest Source Games - with multithread switch activated

BloodRayne2 - with Walterman's patch

World in Conflict

BloodRayne 2

nie chce mi się więcej szukać

lukasz1908
komentarz
komentarz

Crisis mi chodzi na full ze sporym luzem i nie potrzebuje 4 -rdzeni .

Chodzi na luz bez oc jak mam 3,0 ghz .

Resztę gier które wymieniłeś też mi pójdą z palcem w d...

Tylko gta 4 mi nie chodzi na full i to nie przez procka a przez

to że moja karta graficzna nie ma giga ramu .

Gdyby lepsza grafa była to by śmigał . HD 4850 bez oc , E 8400 bez oc , i tylko goodramki na 1200 MHZ bujam i mam prawie 30-40 fps na średnich .

matt667
komentarz
komentarz
Crisis mi chodzi na full ze sporym luzem i nie potrzebuje 4 -rdzeni .

Chodzi na luz bez oc jak mam 3,0 ghz .

Resztę gier które wymieniłeś też mi pójdą z palcem w d...

Tylko gta 4 mi nie chodzi na full i to nie przez procka a przez

to że moja karta graficzna nie ma giga ramu .

Gdyby lepsza grafa była to by śmigał . HD 4850 bez oc , E 8400 bez oc , i tylko goodramki na 1200 MHZ bujam i mam prawie 30-40 fps na średnich .

tak wiem... ja mam hd4870 512mb i ustawienia max tylko jak moge... i w benchmarku 19fps na 1szym patchu... a kumpel gf9600gt 512mb max jak tylko moze i q6600 i w benchmarku 27fps. q6600 bez oc i karta tez bez oc.

rafalluz
komentarz
komentarz
najlepiej podaj resztę swojego sprzętu.

crisis

Lost Planet/ Devil May Cry 4 - same engines

All Unreal3 engine games

MS Flight Sim X

Supreme Commander

Company of Heroes

Latest Source Games - with multithread switch activated

BloodRayne2 - with Walterman's patch

World in Conflict

BloodRayne 2

nie chce mi się więcej szukać

Polecam wejść tu:

http://www.tomshardware.co.uk/charts/deskt...chmarks,31.html

i zweryfikować to samemu.

Właściwie to tak sobie myślę, że wiele gier potrafi zrobić tyle wątków, ile procesor obsłuży, ale tak podzielić obliczenia, by wyszło równo, to już sztuka.

A w GTA4, w benchach, jakie widziałem, procki były ułożone praktycznie cenowo.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.