x-kom hosting

Karta graficzna

Mattix95
utworzono
utworzono

Witam !

W najbliższym czasie mam zamiar dokupić kartę graficzną pod agp 8x pod mój sprzęt ( patrz sygnatura ) . Zasilacz Modecom Feel zostanie wymieniony na BeQuiet PurePower 350W. Już został zamówiony tylko czekam na niego ;) . Jak go już zamontuję najprawdopodobniej podkręcę procesor minimalnie do 3200+ .

Lubię sobie czasami pograć w gry takie jak Cod 2 , 4 , a nawet w piątkę mogę w miarę pograć ;) . Starymi grami też nie gardzę Airfix Simulator , Raw itp. GTA IV nie próbowałem odpalać ale widziałem kolesia na Youtube który odpalił i nawet nawet dało się pograć .

Ogólnie cena nie gra roli , oby tylko procesor jej nie spowalniał ( będę w miarę możliwości kręcił ) . Ramy jak na razie pracują w 1:1 . Procesor pracuje z 1.425 bez błędów itp. także myślę że jeszcze coś oprócz 3200+ z niego będzie dało się wycisnąć .

Często także oglądam filmy ale nowa karta wydaje mi się że nic nie zmieni w jakości jeżeli chodzi o filmy . Jeżeli jestem w błędzie proszę o poprawę .

Oczekuję także że będzie ona miała pamięć ddr2 albo ddr3 jeżeli nie będzie spowalniana . Monitor to Samsung SyncMaster 920 NW LCD i ma standardowe wejście .

lebron123
komentarz
komentarz

Mysle ze ta bedzie dobra >><<, ewentualnie jak podkrecisz to >><<

Mattix95
komentarz
komentarz

a żeby nie cięły gry albo procesor nie mulił karty to tak na ile mniej/więcej musiałbym ustawić zegar ?

Do pierwszej i do drugiej ?

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

Trudno określić myślę, że tak do 2.4 GHz. (do tej drugiej)

A do pierwszej to 2.2 GHz.

Mattix95
komentarz
komentarz

a co z radeonami ? Nie są one przypadkiem wydajniejsze i tańsze ? ;) Typowo jakiś Radeon X800GTO http://allegro.pl/item535926389_swietna_ra...r3_polecam.html . To że karta będzie lekko przymulana to nie przeszkadza ale cena/wydajność jest chyba lepsza niż GeForce 7600 GT . Czy nie ? ;) Nie bardzo się znam ale cena za 7600 370 zł to o wiele za dużo jeszcze pod agp ...

A co z radeonami ? GDDR3 512 Mb

SAPPHIRE RADEON X1650 PRO

http://www.allegro.pl/item536347224_sapphi...tanio_nowa.html

EDIT

Sorki nie oglądałem testów tych Radeonów ... Jednak się zdecyduje na tego GeForce 7600 GT .Tylko pytania :

1. Czy opłaca mi się bardziej kupić DDR2 czy DDR3 ?

2. Czy zasilacz BeQuiet PurePower 350 W wystarczy ?

3. W jakim przedziale cenowym jest karta Geforce 7600 GT Gddr3 a Geforce 7600 GT DDR2 ?

4. Czyli tak jak napisał

Trudno określić myślę, że tak do 2.4 GHz. (do tej drugiej)

do tylu wystarczy ? ;)

kamil66n
komentarz
komentarz

Zasilacz spokojnie wystarczy, karta lepsza i to sporo bedzie z DDR3, a ceny to ciężko powiedzieć bo na kup teraz na allegro za bardzo nie ma ale ogólnie ponad 300zł, więc nie wiem czy nie lepiej wziąść Radeona HD3650 512 DDR3 za ok. 300zł

Mattix95
komentarz
komentarz

Ale co z procesorem ?! Przecież ta karta ( no fakt nie jest hitem ) ale mimo wszystko jest dobra ...

Właśnie ten radeon to podobno najszybsza karta z dostępnych kart pod AGP i jest bardzo zachwalana tylko słyszałem coś że jest problem ze sterownikami i że się instaluje pod PCI-e ( stery ) itp .

Jak dla mnie ta karta jest The Best . A procesor z zegarem ok. 2,5 GhZ już ponoć nie powinien jej zamulać ... Tylko nie wiem z jakiej firmy najlepiej wybrać Sapphire , Asus czy PowerColor ? Zależy mi na ciszy a z tego co wiem to Asus produkuje ( a przynajmniej produkował ) je z DDR3 i pasywnym chłodzeniem , tylko nie wiem czy karta nie jest kolejną grzałką .

A więc ?

Lipton
komentarz
komentarz

HD3650 jest na poziomie 8600GT, który jest zdecydowanie szybszy od 7600GT, a 7600GT jest znacznie wydajniejszy niż 7300GT. Do Twojego procesora maksem będzie 7300GT :)

Jeżeli będziesz kręcił do 3200+ to ewentualnie 7600GT, ale wtedy lepiej wziąć X1950PRO, który jest w takiej samej cenie, a znacznie wydajniejszy.

Zasilacz wytrzyma wszystkie te karty.

Mattix95
komentarz
komentarz

Czyli HD 3650 będzie hamowany nawet jeżeli udałoby mi się wykręcić wyżej niż 3200+ ? To wtedy jaka częstotliwość pracy procesora by ,, grała '' :D ?

Nawet jeżeli brałbym tego Radeona x1950PRO to jaką wersję lepiej ?

DDR2 czy DDR3 ?

256 czy 512 ?

Wolę pograć w wyższych rozdzielczościach to wydaje mi się że 512 Mb będzie lepsza ...

I czy warto czekać aż ATI wyda nowe karty i minie krach na giełdzie i dopiero potem kupić kartę ?

Lipton
komentarz
komentarz

Ceny kart AGP będą rosły, więc nie opłaca się czekać.

X1950PRO najlepiej wersje 512mb. Procesor i tak jej nie obsłuży, ale jak pisałem w cenie 300 zł warto ją brać.

brudasek145
komentarz
komentarz

Dokladnie jak u gory, 300zl i niezla karta smiga :D

Mattix95
komentarz
komentarz

A więc jeszcze z jaką pamięcią ? DDR2 czy DDR3 ?

I jakie taktowanie musiałby mieć mój procesor żeby ją obsłużył ?

Lipton
komentarz
komentarz

Może jakbyś podkręcił na 3.0GHz :D

I jakie taktowanie musiałby mieć mój procesor żeby ją obsłużył ?
A więc jeszcze z jaką pamięcią ? DDR2 czy DDR3 ?

DDR3.

Mattix95
komentarz
komentarz

Hehe ... Wiem że to może się wydawać dziwne ale ta karta w niskich rozdzielczościach pracuje gorzej niż w wyższych i na wyższych detalach :D

Jakby jej wydajność lepiej skierowana była do nowszych gier . Jak ktoś nie wierzy mogę podać linki do jej testów .

Ale skoro ona będzie aż tak przymulana to nie lepiej wziąć tego radeona X800GTO ?

A testy różnie pokazują ... Pokazują że X1950 Pro jest wyraźnie wydajniejsza od reszty i jest na poziomie 8600 GT więc chyba ją wybiorę ale zawsze musi być te ale .

Skoro nie będzie mogła osiągnąć swojej pełnej mocy nawet jak podkręcę do 2.5 GhZ to jest sens jej brania ? Może jakaś alternatywa ? Bo ten radeon mnie kusi ale jak nie rozwinie swoich skrzydeł to lipa ... :D

Lipton
komentarz
komentarz

GF 7600GT może gdzieś dorwiesz za 250 zł :)

Może też być GS.

Mattix95
komentarz
komentarz

A co z radeonem X1650 Pro on chyba też jest dobry ...

No to mamy takie typy do mojego komputera : ( zaczynam od najbardziej prawdopodobnych dla mnie do kupienia ... ) :

Sapphire Radeon X1950 Pro 512 Mb 256 Bit DDR3( no kusi mnie :D )

Nvidia GeForce 7600 GT 256/512 Mb 128 Bit DDR3

jak będzie to od ASUSA Radeon X800GSO 512mb 128 Bit DDR3

GeForce 7600 GS GS'a nie wezmę raczej ...

Wg . mnie dobrą kartą będzie ten Sapphire Radeon X1950 Pro ( tak ładnie chodzą na nim nowsze gry w testach ) :D Tylko Niestety nie jest kartą która jest mega popularna w sklepach i na allegro ( mało tego ) . A jak już miałbym brać ( co prawdopodobnie zrobię ) tego radeona to od jakiej firmy/podfirmy czy jak to się nazywa typu : Asus , Sapphire , PowerColor czy jaka ?

Umie ktoś odpowiedzieć ? Już tak ładnie szedł temat :D ... I ostatnie pytanie zostało i nierozstrzygnięte jest ...

Mattix95
komentarz
komentarz

Dobra temat do zamknięcia bo widzę że się tutaj nie dogadamy ... Napisałem wyraźnie

GeForce 7600 GS GS'a nie wezmę raczej ...

I jak coś to się zdecydowałem na X1950 Pro i tylko chciałem odpowiedzi na głupie pytanie ! :

to od jakiej firmy/podfirmy czy jak to się nazywa typu : Asus , Sapphire , PowerColor czy jaka ?

Słyszałem że Sapphire jest głośna momentami jak suszarka :D a reszty nie wiem ! Tylko wystarczyło napisać PowerColor i uzasadnić a nie robić jeszcze większy mętlik w tym temacie niż jest !

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA ( no chyba że się ktoś jeszcze wypowie )

Lipton
komentarz
komentarz

Dlaczego nie weźmiesz 7600GS ?!

Jest on podobnej co 7600GT.

X1950PRO będzie zdecydowanie za mocny, nie opłaca się go brać.

Mattix95
komentarz
komentarz

Właśnie nie jestem pewien czy nie będę zmieniał platformy pod AM2 bo te dzisiejsze gry nie chcą się odpalać Call Of Duty 5 UnderCover . Tutaj jest to opisane :

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=88178 Tylko jeszcze nie wiem czy to przypadkiem nie idzie od Windowsa bo na starszym sprzęcie zainstalowałem Pro Streeta ( ESC P6S5AT i celeron 1200 Mhz( TUALATIN ) ) i działał ( no fakt z 4 Fps'y były ale przynajmniej wszedł do Menu ! ) .

Jeżeli będziesz kręcił do 3200+ to ewentualnie 7600GT, ale wtedy lepiej wziąć X1950PRO, który jest w takiej samej cenie, a znacznie wydajniejszy.

A Ty patrz co wcześniej pisałeś skoro teraz mi proponujesz 7600 GS ... Najpierw jak rozstrzygnę ten temat z tymi grami i okaże się że to przez starą architekturę procesora to niestety kolejną kasę będzie trzeba wydać :( Chociaż zanim ktoś mi odpowie na tamten temat to niestety ten już pójdzie w zapomnienie ... No chyba że Ty coś powiesz na ten temat :D )

Lipton
komentarz
komentarz

Chodziło mi o to, że 7600GT na allegro osiąga tą samą cenę co X1950PRO, dlatego zaproponowałem 7600GS, który jest minimalnie gorszy, ale cena jego na allegro to około 250 zł.

Mattix95
komentarz
komentarz

Nie wiem na razie czy kupować nową kartę graficzną skoro nie wiem dlaczego nowsze tytuły nawet nie chcą się włączać ... Oczywiście odpowiedzi w tamtym temacie nie otrzymałem i nie otrzymam ... Nie wiem naprawdę nie wiem co zrobić ...

Najpierw kupić zasilacz BeQuiet'a , później sprzedać tą płytę główną i procesor dołożyć 100 zł i kupić nową płytę i jakiś procesor pod socket AM2/AM2+ ? Nie wiem czy opłaca mi się zmieniać platformę czy tylko zmienić w obecnej platformie zasilacz i grafę ...

Lipton
komentarz
komentarz

Zmieniłbym całą platformę ;)

Sam za 330 zł kilka miesięcy temu przesiadłem się z Celerona 2.66GHz na AM2 z Athlonkiem 64 3500+ wydajność o niebo lepsza, a praktycznie musiałem dołożyć 20 zł w dodatku kartę zmieniłem z X1650PRO DDR2 na 8600GT DDR3.

Po prostu trzeba szukać ciekawych ofert na allegro.

Mattix95
komentarz
komentarz

Ale wtedy jaką płytę i jaki procesor i do ilu złotych ?

Lista zakupów :D :

Zasilacz BeQuiet PurePower 350 W ( to na pewno ) http://www.gral.pl/preview/be_quiet!/Z...er_350W_03.html

Płyta Główna

Procesor

I jak już te 3 wymienię to jeszcze dojdzie jakaś grafika ale to później ... I teraz pytania :

Kupować 2 rdzeniowy procesor i jakąś tańszą płytę wziąć czy 1 rdzeniowy i lepszą płytę ?

Czy jest jakaś płyta żeby te ramy DDR1 przełożyć czy się nie opłaca ?

I wtedy propozycje :

Jaką płytę i jaki procesor brać ?

Lipton
komentarz
komentarz

Po co Ci taki drogi zasilacz ? W dodatku o mocy 350W... Lepiej wziąć coś tańszego.

Ile masz kasy na płytę i procesor. Te DDR jak sprzedaż to starczy Ci kasy na 2x1gb DDR2 z porządnym OC.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.