x-kom hosting

pomóżcie w doborze płyty

Gość
komentarz
komentarz
Nie pogrążaj się mylisz się i tyle...

nie jesteś lepszy

Ebola
komentarz
komentarz

Ahaha o co ci chodzi...

AsRock nigdy nei robil mobo ktore by sie polecało, płyty były slbo słabe, albo średnie...nie było nic nadzwycznajnego.

Płyty były niskobudżetowe, nic szczegolnego nie pokazywały.

PS> I nie zwracaj mi uwagi w pisowni.

Gość
komentarz
komentarz
Ahaha o co ci chodzi...

AsRock nigdy nei robil mobo ktore by sie polecało, płyty były slbo słabe, albo średnie...nie było nic nadzwycznajnego.

Płyty były niskobudżetowe, nic szczegolnego nie pokazywały.

PS> I nie zwracaj mi uwagi w pisowni.

Już to wszyscy słyszeli. Nigdy nie widziałeś asrocka a770crossfire do dobra płyta warta polecenia. Może miałeś jakąś traumę związaną z asrockiem nie wiem.

Piotr1312
komentarz
komentarz

AsRock naprawdę robi w miarę porządne płyty, nie liczą tych wynalazków pod Intela, które mają naraz AGP i PCI-express, itp.

A tak nawiasem to nie jest temat "czy płyty AsRocka to buble", więc należy skończyć tą dyskusję.

Gość
komentarz
komentarz
nie liczą tych wynalazków pod Intela, które mają naraz AGP i PCI-express, itp.

Na am 2 też takie są.

co do k9a2 cf wycinek z innego tematu

"Witam!

Posiadam płytę MSI K9A2 CF-F (swoją drogą świetna, poza sekcją zasilania). Chciałbym do niej niedługo zamontować mocniejszy procesor np Phenoma II"

luk1999
komentarz
komentarz
okrojenie to crossfire w postaci 2 razy po 8x pcie

Tak samo "okrojony" jest 790GX, więc nie ma się co przejmować.

Jeśli chodzi o Foxconna na 790GX - polecam poczytać przed zakupem. Nie to, że lansuję, ale można się przekonać, że wcale nie jest tak różowo, jak wynika z recenzji PCL ;).

Co do ASRocka na 790GX - polecam ten temat oraz popatrzeć na płyty tutaj (klikamy zielonego "ptaszka").

dar55
komentarz
komentarz

Panowie , prosiłbym bym o spokój w temacie.

Zapewne przyjdzie modek i podzieli was

Co do tematu to nic Autorowi nie pomogliście poza dwoma trzema postami . Reszta to zwykłe OT .

Co do Asrocka -> Asus który jest cięty po kosztach = wykonany z komponentów gorszej kategorii ale za to z większymi bajerami. Co do awaryjności ? hm miałem dwa asrocki i se je chwlę = nie miałem problemów. Jednak nie porównywałbym ich do foxconnów czy nawet do Asusa

Gość
komentarz
komentarz

Ok więc żeby podsumować to co napisałem polecam:

Asrocka 770 crossfire (250zl)

Msi k9a2 cf

jeśli tak samo jest okrojony 790gx to nie widzę najmniejszego sensu w wydawaniu 400zl skoro można 250zl.

dzejsonfm
komentarz
komentarz

luk1999 - jak to będzie wyglądało w Twojej "reputacji" jak dam Ci kolejnego plusika ? :D na tej stronce z rekordami kręcenia Phenomów II, kiedy zobaczyłem to : "Freq : 4032.47 MHz (288.03 * 14)" i info, że to wynik osiągnięty na chłodzeniu powietrzem + ASRock AOD790GX/128M, zacząłem się bardzo poważnie zastanawiać :) z drugiej strony, po postach 1awf69 wywnioskowałem, że nie ma jakiejś wielkiej

różnicy między 790GX a 770. Może wyciągam złe wnioski, ale czy takie możliwości O/C tamtego ASRocka wynikają z SB750 dodatkowo dobrze schłodzonego ?

luk1999
komentarz
komentarz

Raczej SB750 nie ma nic do wyników PII - przynajmniej na razie ACC nie działa na tych prockach. A czy w ogóle będzie - nie wiadomo - to zależy głównie od AMD.

Już parę razy pisałem - ten A770CF spokojnie wystarczy do oc Athlona i Phenoma II. AOD790GX/128M podałem, bo uparłeś się na 790GX, a konkurencja zwykle jest o około 100zł droższa.

Jeśłi nie podoba ci się/przeszkadza rozmieszczenie elementów na laminacie, możesz dołożyć ~30zł do A780GXE/128M - to nie jest jakaś kosmiczna kwota, a dodatkowo dostaniesz integrę "na zapas" (jakby osobna grafika padła) i możliwość zapisu 3 profili w BIOS.

BTW: Wszystkie te płyty mają identyczne chłodzenie.

Gość
komentarz
komentarz
nie ma jakiejś wielkiej

różnicy między 790GX a 770. Może wyciągam złe wnioski, ale czy takie możliwości O/C tamtego ASRocka wynikają z SB750 dodatkowo dobrze schłodzonego ?

Jest jedna wielka różnica 790GX ma zintegrowana grafikę której nie potrzebujesz, to OC jest dziełem przypadku. Zresztą jak niemal każde. 1 procek można podkręcić o 10% inny

o 90% mimo iż pozornie są takie same to samo tyczy się mobo.

co do sb750 cytat z PCL

"Do zasilania procesora użyliśmy płyty ASUS M3A79-T Deluxe. Najnowszy chipset AMD 790FX, obejmujący mostek południowy SB750, dba o jak najlepsze warunki pracy Phenoma. Polepszona dzięki technologii Advanced Clock Calibration (ACT) komunikacja umożliwia wykrzesanie dodatkowych megaherców"

http://pclab.pl/art33987-3.html

wspominałem o tym w poprzednim temacie

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=85428&st=15

dzejsonfm
komentarz
komentarz

A właśnie zintegrowana grafa może się przydać do Hybrid CrossFire :) (chyba, że ten ASRock 790GX tego nie obsługuje). Poza tym, ciekawi mnie, na jakim wentylu wyciągnęli te 4 GHz. Teraz doszło dodatkowe pytanie, co teraz brać : 1x Radek 4870, czy może 1x 4850 a w wakacje drugi ?

PS1. proste pytanie : czy ASRocki 770 i 790GX różnią się tylko :

-chipsetem

-sb (750 w GX i 700/710 w 770)

-grafą integrą w GX i jej brakiem w 770

-układami dźwiękowymi

to są chyba jedyne różnice podane w specyfikacjach technicznych tych kart, czy jest coś jeszcze 'ukryte' ?

Gość
komentarz
komentarz

Ostatnio ceny hd 4850 poszły mocno w górę pamiętam jak kosztował 450zł. Przez swe doświadczenie z crossfire porostu odradzam ci je pod athlonem x2 w dodatku w catalystach 8.12 jest błąd w obsłudze crossfire hd4850 - wczoraj czytałem na forum AMD podobno wyszły hotfixy dla visty. Najpierw kup Phenoma 2. zaoszczędź kasę na asrocku bierz HD4870 i czekaj na hd5XXX

hybrid crossfire zrobisz tylko z hd3450 itp

czym się różnią??

mają złącza zasilania w różnych miejscach pisałem o tym

dzejsonfm
komentarz
komentarz

plusiki porozdawane (swoją drogą nieźle nimi szastam), ostatnie pytanko : AC Freezer Xtreme jest dość wielkich rozmiarów, to samo Mugen, o ile są większe od 'koszyka' CPU na tej płycie (ASRock 770) ? nie zakryją żadnych slotów/kondziów na niej ?

Gość
komentarz
komentarz

zakryją całkiem dużo miejsca ale na takiej wysokości że nie powinno to przeszkadzać - o nic nie zawadzą są zaprojektowane tak aby być kompatybilnymi z jak największą ilością płyt, producenci płyt również często dostosowują swoje twory do rozmaitych schładzaczy

PS. właśnie luknąłem sobie na foto tej płyty ac freezer powinien wejść ale może być ciężko go przykręcić od strony NB co do mugena to nie wiem, Poza tym czemu akurat te?

a Karakorum itp?

dzejsonfm
komentarz
komentarz

a czemu nie ? :P nad Karakorum też się zastanawiałem, ale jak go zobaczyłem dziś na żywo w MediaMarkt to powaliły mnie jego gabaryty :) co do Scythe Mugena/AC Freezer Xtreme to moją uwage przykuła ich legendarna niemal wydajność, a co możesz mi polecić do chłodzenia Athlona 5000+ BE @ 3-3,2 GHz, a potem Phenoma II 940/920 @ 3,6 ? :)

Gość
komentarz
komentarz

ARCTIC COOLING FREEZER XTREME zdrożał niestety

SCYTHE NINJA 2

SCYTHE KATANA 2

NOCTUA NH-U9B

SCYTHE Mugen 2

Wybór jest ogromny Bardzo długo używałem Scythe ninja 2 Miałem wtedy Phenoma 9750 wersje z tdp 95W też podkręcałem niestety pewnego dnia zabiłem go wraz z mosfetami na płycie.

Możesz też zainwestować w wodne - tutaj bardzo ci pr0 pomoże bo on ma bardzo dobre.

te też są ogromne ale niestety zazwyczaj im większe tym leprze.

dzejsonfm
komentarz
komentarz

w WC inwestować nie zamierzam :D wszystkie te chłodziwa zmieszczą mi się w CoolerMaster Elite 331 (203 mm szerokości) ?

luk1999
komentarz
komentarz

a czemu nie ? :P nad Karakorum też się zastanawiałem, ale jak go zobaczyłem dziś na żywo w MediaMarkt to powaliły mnie jego gabaryty :) co do Scythe Mugena/AC Freezer Xtreme to moją uwage przykuła ich legendarna niemal wydajność, a co możesz mi polecić do chłodzenia Athlona 5000+ BE @ 3-3,2 GHz, a potem Phenoma II 940/920 @ 3,6 ? :)
Do takiego oc to spokojnie wystarczy nawet coś średniej klasy, w rodzaju Freezera 64PRO.
dzejsonfm
komentarz
komentarz

ale kiedyś potrzeby mogą wzrosnąć i trzeba bedzie bardziej kręcić i co wtedy ? :) ja tam wole raz kupić coś naprawde dobrego niż potem 1000 razy wymieniać :P

PS. ponawiam pytanie czy każdy z tych freezerów które podał 1awf69 zmieszczą się do CoolerMaster Elite 331 ?

Gość
komentarz
komentarz

chcesz najlepszego to bierz noctua, luk ma racje dlatego proponowałem karakorum

ac freezer wszedł mi kiedyś w ciasnego starego mustanga więc te powinny się zmieścić.

webber
komentarz
komentarz

PS. ponawiam pytanie czy każdy z tych freezerów które podał 1awf69 zmieszczą się do CoolerMaster Elite 331 ?
Karakorum wchodzi do Elite na 100% więc wszystkie podobne wysokością i mniejsze schładzacze też wejdą.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.