x-kom hosting

pomóżcie w doborze płyty

dzejsonfm
utworzono
utworzono

witam po raz kolejny :)

jak w temacie, potrzebuje pomocy w wyborze mobaska. Zamiarzam w bliskiej przyszłości złożyć kompa, nie jakiegoś potwora ale żeby mi uciągnął bez problemu najnowsze gry na monitorze 20-22'

na początku zamierzam go wyposażyć w jakiegoś tańszego dwujajowca AMD (5000+/5400+/7750+ wszystkie BE), oraz grafe 4850/4870

potem jednak nie chce mieć problemów z przesiadką na Phenoma II 940, a także z kręceniem go do 3,6 GHz

do niedawna na moim celowniku była tania płyta : MSI K9A2 CF-F (na allegro 220 zł), jednak moje wątpliwości wzbudza kilka topiców o niej, w których przewijają się narzekania na jej temat (głównie jeśli chodzi o mostki i sekcje zasilania). I dlatego zwracam się do was, doświadczonych komputerowców o pomoc w wyborze :)

PS. wpadł mi w oko mobasek 'FOXCONN A7DA-S 790GX', szczerze mówiąc niewiele wiem o tej firmie, ale na zdjęciach płyty widze, że chłodzenie najważniejszych elementów jest w porządku (przynajmniej tak wygląda)

co sądzicie o tej płycie ?

luk1999
komentarz
komentarz

Foxconn ma skopany BIOS - nie działa regulacja mnożnika mostka północnego i HT, jak przesadzisz z oc, to czeka cię clear cmos, bo płyta nie ma żadnego safemode. Oprócz tego zdarzają się różne dziwne zachowania... jak odpalisz AOD i CPU-Z to zdarzają się zwisy.

dzejsonfm
komentarz
komentarz

ok, dzięki w takim razie jaką polecasz płytę dobrą do O/C, z chipsetem 790GX i SB750 (max 470 zł) ?

a ten Biostar z Twojego podpisu fajny jest ? :) i czy dostępny w PL ?

dzejsonfm
komentarz
komentarz

założe na nią bez problemu AC Freezer Xtreme albo Scythe Mugena ? :)

luk1999
komentarz
komentarz

Powinien. Takie duże chłodzenia wbrew pozorom zwykle nie zajmują dużo miejsca "na wysokości" radiatora chipsetu. Poza tym ta płyta i tak ma sporo wolnego miejsca wokół koszyka procesora, w porówaniu z wieloma innymi na 790GX.

Gość
komentarz
komentarz

Tak ten asrock się nieźle prezentuje

Jak byś jednak chciał oszczędzić proponuję to asrock a770 crossfire

Płytki znam słabo bo od jakiegoś czasu uważam asrock' a za shit. Podobno jednak jego nowe propozycje są całkiem niezłe . Problemem może być mało miejsca miedzy dwoma pci-e. 2 slotowe karty będą dość ściśnięte co za skutkuje wyższymi temperaturami jeśli jednak nie robisz crossfire jest spoqo. W tym sroku co link dałem jest trochę chamsko ustawione złącze do zasilania ale można sobie z tym poradzić.

O swoim msi też przeczytałem wiele dziwnych rzeczy, aż się przeraziłem : podobno nie obsługuje dual channel i wybucha zaraz po podłączeniu - dobrze wiedzieć.

Czyżby moja msi była nad zdolna? Tak to jest jak piszą o czymś ludzie nie znający się na tym. Wielu ludzi posiada to mobo i złego słowa o niej nie powie

http://forum.purepc.pl/Socket-754-939-940-...ed#entry2897509

Co prawda jak w przypadku każdego sprzętu mogło się trafić kilka ściemnionych egzemplarzy jednak nawet jeśli się taki nabędzie to istnieje coś takiego jak gwarancja.

dzejsonfm
komentarz
komentarz

no ja pierwotnie planowałem zakup MSI K9A2 CF-F bo była super w stosunku cena/jakość, luk1999 doradza chyba najdroższego ASRocka pod AMD, za to najlepszego prawdopodobnie. Po zdjęciach widze, że ASRock ma dobre chłodzenie poszczególnych elementów, co jest dla mnie bardzo ważne, bo będe chciał ładnie wykręcić Athlona 5000+ BE, a potem Phenoma II :)

tak więc teraz mam super dylemat, bo początkiem lutego kompa kupuje i nie wiem który szkielet wybrać. Czekam na kolejne porady jakby co :)

Gość
komentarz
komentarz

a ten asrock z 770 co link dałem on ma to samo chłodzenie i kosztuje połowę tego co tamten

http://forum.purepc.pl/Socket-754-939-940-...-1-t275799.html

Różnią się właściwie tylko chipsetem pr0 czyli "ja :P" (właśnie gadałem) też ją poleca

Ebola
komentarz
komentarz

Zadnych AsRockow.....

Pisales ze wpadl ci w oko Foxconn na 790gx - Foxconn robi bardzo dobre mobo, płyta napewno lepsze od AsRocka.

Piotr1312
komentarz
komentarz
Zadnych AsRockow.....

Dlaczego tak uważasz? Płyty AsRocka na AM2 są całkiem dobre, znacznie lepsze od tych wynalazków dla procesorów intela.

Ebola
komentarz
komentarz

AsRock to tak zwany: Asus dla ubogich.

To nisko budźetowe płyty od Asusa...sa troche okrojone od swoich drozszych braci.

Niby osiagi sa dobre ale nigdy to nie będzie wysoka półka....

Gość
komentarz
komentarz

nie wszyscy kupują płyty dla samej marki

skoro osiągi dobro to czemu nie brać?

webber
komentarz
komentarz

Kentsfield bzdury siejesz.

@autor - sam ostatnio szukałem dla siebie płyty pod 5000+BE a w przyszłości - pod PII. Zdecydowałem się na A770CrossFire bo generalnie biorąc te mobo za 250zł nie tracę właściwie nic względem płyt na 790gx+sb750 za >400zł. W każdym razie na pewno nie tyle, by dopłacać takie różnice.

Ebola
komentarz
komentarz

Ale tu nei chodzi o marke, tylko o jakosc wykonania, stabilnosc....

AsRock nigdynie słynał z dobrych jakosciowo produktow porownujac z innymi producentami.

Gość
komentarz
komentarz
Kentsfield bzdury siejesz.

@autor - sam ostatnio szukałem dla siebie płyty pod 5000+BE a w przyszłości - pod PII. Zdecydowałem się na A770CrossFire bo generalnie biorąc te mobo za 250zł nie tracę właściwie nic względem płyt na 790gx+sb750 za >400zł. W każdym razie na pewno nie tyle, by dopłacać takie różnice.

czyli to co pisałem

kentsfield ten asrock jest dobrze wykonany widziałeś go kiedyś??

Gość
komentarz
komentarz
pułka....

Półka

To nisko budźetowe płyty od Asusa...sa troche okrojone od swoich drozszych braci.

jakoś tego okrojenia w A770 nie widać, kondensatory solid na całej płycie, 2pci-e, 7 sata, porządne chłodzenie NB. A w tej samej cenie, asus proponuje nam M3A78 który ma tylko 1 pci-e, kondensatory solid tylko w sekcji zasilania i "tylko" 6 sata. Samo OC stoi na podobnym poziomie ale Asus jest bardziej problemowy.

Gość
komentarz
komentarz

okrojenie to crossfire w postaci 2 razy po 8x pcie

Ebola
komentarz
komentarz

Miałem okazje widziec u kolegi AsRocka...ale akurat nie ten model. Jakos płyta niczym nie błyszczała...,ze stabilnoscia roznie, lubiały jakies niespodzianki czasami sie dziac. (fakt ze płyta pod p4 i leciwa)

Jesli AsRock zrobił az taki wielki krok ze z niskobudżetowych, słabych płyt stał sie płytami godnymi polecenia to podziwiam.

PS> Pr0..poprawiłem jak bys nei zwrocil uwagi, od ort nie jestes.

Gość
komentarz
komentarz

chyba jednak zrobił . Nie spotkałem się jeszcze z "uzasadnioną" złą opinią o tej płycie

Gość
komentarz
komentarz
fakt ze płyta pod p4 i leciwa)

Właśnie, porównujesz markę, nie konkretny produkt - to jest twój błąd.

Ebola
komentarz
komentarz

Pewnie to jest bład, ale Marecki...chyba nie powiesz ze AsRock robil plyty ktore sie polecalo ludzią, płyty te były czesto wsadzane marketach. Owszem ze kosztowały mało...ale tyle ile kosztowały tyle zapewniały.

Jesli sie az tak wygryzła marka to dobrze..

Gość
komentarz
komentarz

Sam nigdy nie lubiłem asrock'ów od czasów takiego jednego pamiętnego z socket' em A ale gdy trafiłem na tego zmieniłem swój pogląd o tej marce

Gość
komentarz
komentarz
chyba nie powiesz ze AsRock robil plyty ktore sie polecalo ludzią, płyty te były czesto wsadzane marketach.

1. Kolego, szanuj język polski, zainstaluj FF jak masz z nim problemy.

2. Praktycznie na każdy socket, AsRock ma dobrego mobasa (mam, wymieniać?) a od czasów socketów 775/AM2 nie zrobił żadnego wielkiego bubla.

3. Tak, zwal wszystko na supermarkety to siedlisko zło i zagłady... Nie pogrążaj się mylisz się i tyle...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.