x-kom hosting

Potrzebny cichy zasilacz

Mattix95
utworzono
utworzono

Witam !

Potrzebuję markowego , stabilnego a zarazem cichego zasilacza do mojego sprzętu ( patrz sygna ) . Myślałem nad

BeQuiet Pure Power 350 W http://www.gral.pl/preview/be_quiet!/Z...er_350W_03.html

BeQuiet Straight Power E6-350W www.wista.info www.gral.pl www.balta.pl www.kozak.pl

Wydajność i stabilność - Podstawa

Cisza - drugorzędna sprawa

Gość
komentarz
komentarz

Myślę, że BeQuiet Straight Power będzie cichy.

Jeśli będziesz robił później OC na tej zasiłce, to już kup z 400w,

casion
komentarz
komentarz

Ten be quiet straight powet bedzie dobry . Mozesz go spokojnie brac wystarczy do twojej konfiguracji .

Mattix95
komentarz
komentarz
Jeśli będziesz robił później OC na tej zasiłce, to już kup z 400w,

Nie bez powodu kupiłem tego athlona XP i EpoXa ;) Więc mogę prosić o jakiś link z tych sklepów ?

Ten be quiet straight powet bedzie dobry . Mozesz go spokojnie brac wystarczy do twojej konfiguracji .

Ale będę podkręcał ( ostro ) ... Także jakby te Wasze wypowiedzi się sprzeczają ciut ;)

Więc proszę o linki :D

casion
komentarz
komentarz

Wez amacroxa 450 w bedzie cichy i da sobie rade z twoim sprzetem po oc .

Mattix95
komentarz
komentarz

Cichszy od modecoma Feela i BeQuiet ?

Gość
komentarz
komentarz

BeQuiet Straight Power 450w, 280zł: KLIK

BeQuiet Straight Power 400w, 228zł: KLIK

Znalezione na www.gral.pl

falcon1984
komentarz
komentarz

Jeśli cisza to bym brał BeQuiet, Corsair lub Antec o mocy około 350-400W

Mattix95
komentarz
komentarz

Sorki zapomniałem dodać że jak już wymienię zasilacz to wymienię także grafike ( wiem AGP zawsze będzie AGP'kiem ) ale wymienię na coś mocniejszego ( i oczywiście procesor też podkręcę w miarę możliwości ) ;)

Gość
komentarz
komentarz
Cichszy od modecoma Feela i BeQuiet ?

Od Fella na pewno, ale BeQuiet też jest cichy. Tak więc wybór należy do ciebie :)

Więc jak będziesz wymieniał kartę na mocniejszą, to już weź zasiłkę z 450w. Pociągnie komp z nową grafiką i po OC procka :)

Mattix95
komentarz
komentarz

Szkoda że nie ma on odpinanych kabli :( i jak za 280 to jeszcze jakiś czas będę musiał mieć Feel'a ;) . Feel niestety mi nie daje ustawienia procesora na jego podstawowe wartości czyli FSB 166 x 11 / 1.65 V bo teraz mam FSB 166 x 11 / 1.425 V i jest stabilny . I maksymalnie dojdę do 2700+ i wtedy przydaje się zmiana napięcia ale zasilacz nie pozwala . I to by było na tyle ;) Dzięki za szybkie odpowiedzi

Gość
komentarz
komentarz

Brałbym najlepszy zasilacz w swojej klasie, Enermax 425w Modu82+ - odpinane kable, mocy, wysoka sprawność, cichy. Miód, cud i orzeszki :)

mis456
komentarz
komentarz

Oj tu bym się sprzeczał, bo be quiet DP 450W jest podobnie cichy i wydajny

Spadlak
komentarz
komentarz

polecam BeQuiet Straight Power E6-350W jest w miare dobry :)

Mattix95
komentarz
komentarz

No to teraz trochę namieszaliście ;) Zobaczę ten Enermax itp .

Nie ... Jednak raczej brałbym coś z BeQuiet'a ;) Bo ten enermax to lekka przesada . Może jest bdb w swojej klasie ale cena ta taką moc nie zadowala . Myślę czy ten BeQuiet 400 W nie wystarczy ... Tak sobie poczytałem i z tą kartą graficzną się zastanawiam że nie będę jej zmieniał ( jak narazie ) . Ale z procesorem nie zmieniam zdania ; podkręcany będzie .

W poprzednim temacie wytypowano Amacrox Warrior AX450 ( oczywiście z uwzględnieniem O/C ) i niby dałby radę . Więc teraz tak myślę

Amacrox Warrior AX450 czy be quiet Straight Power E6-400W ... Oczywiście cisza dalej gra rolę ...

Ten wszedłem na stronę ( kalkulator mocy czy jakoś tak ) http://www.antec.outervision.com/ i wykazało że on zużywa tylko 222 w mocy . Nie wiem czy w to wierzyć czy nie i jaki zasilacz w końcu wybrać :(

mis456
komentarz
komentarz
W poprzednim temacie wytypowano Amacrox Warrior AX450 ( oczywiście z uwzględnieniem O/C ) i niby dałby radę . Więc teraz tak myślę

On ma 400W czyli tyle co be quiet. Bierz be quieta

Mattix95
komentarz
komentarz

Dobra ... Sorki że mam takie wątpliwości ale jak już otworzyłem temat to nie chcę mieć niedomówień ... A więc dlaczego np. ten kalkulator ( patrz 2 posty wcześniej ) pokazuje że aktualnie zużywa 222 W mocy a tu takiego 400-watowego PSU trzeba kupić ... ?

rafalluz
komentarz
komentarz

Nawet, jak tak jest, to warto wziąć 400W:

-Zasilacze z reguły osiągają szczyt sprawności przy ~50-70% obciążenia

-Z dobrą +12V będziesz go mógł prawdopodobnie użyć w nowym kompie kiedyś

Z tych dwóch zdecydowanie Bequiet - to lepsza konstrukcja (Fortron GLN - najlepszy od FSP), Amacrox ma np. niższą sprawność, z tego, co pamiętam.

mis456
komentarz
komentarz

Chwila, a ty kupujesz go do tego co masz w podpisie?

Jeśli tak to weź be quiet pure power 300W- starczy z zapasem

Mattix95
komentarz
komentarz

To dlaczego np. w tym temacie http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=86301&st=0 do takiego sprzętu starczy 350 w ( no fakt to w końcu HuntKey ) ale wtedy okazuje się że BeQuiet jest słabszy od HuntKey'a czy poprostu osoby prowadzące ten temat mają inną wiedzę ( nie wiem czy lepszą czy gorszą ) na temat zasilaczy itp .

Dlaczego tam do o wiele lepszego sprzętu wystarczy 350 a do tego 400 ?

mis456
komentarz
komentarz
Dlaczego tam do o wiele lepszego sprzętu wystarczy 350 a do tego 400 ?

Tu wszytsko jest wynikiem pomyłki (mam nadzieję ze to nie wina niewiedzy)- do twego zestawu starczy porządny 300W np. be quiet pure power

Mattix95
komentarz
komentarz

Hehe ... Czyli Wy myśleliście że do jakiego zestawu ;P ? Jeszcze pisałem czy będzie on bardziej cichy od modecom Feel .

Czyli teraz totalny mętlik w głowie mam ... Czyli do mojego sprzętu wystarczy ten cały Be Quiet Pure Power 300 W ? Czy już lepiej dołożyć te kilka zł i kupić 350W be quiet Straight Power E6-350W ?

EDIT

Czyli do tego co mam w sygnie kupować Be Quiet Straight Power E6-350W ? Bo z tego co przeczytałem na innych forach to ten właśnie jest bardziej cichy . A o moc to się nie martwię bo mocy będzie dużo ( stabilnej :D )

Gość
komentarz
komentarz
Hehe ... Czyli Wy myśleliście że do jakiego zestawu ;P ? Jeszcze pisałem czy będzie on bardziej cichy od modecom Feel .

Czyli teraz totalny mętlik w głowie mam ... Czyli do mojego sprzętu wystarczy ten cały Be Quiet Pure Power 300 W ? Czy już lepiej dołożyć te kilka zł i kupić 350W be quiet Straight Power E6-350W ?

EDIT

Czyli do tego co mam w sygnie kupować Be Quiet Straight Power E6-350W ? Bo z tego co przeczytałem na innych forach to ten właśnie jest bardziej cichy . A o moc to się nie martwię bo mocy będzie dużo ( stabilnej :D )

Do tego zestawu starczy BeQuiet 300W, ale jeżeli możesz dołożyć to weź 350W ;)

mis456
komentarz
komentarz
Czyli do tego co mam w sygnie kupować Be Quiet Straight Power E6-350W ?

Ja brąłbym pure power- nowa seria zasilacz od BQ, równie cicha a tańśza

Gość
komentarz
komentarz

Ja miałem podobnego kompa do ciebie, i zasilacz 400w, i komp się nie włączał.

Ta więc weź BeQuiet Straight Power 400w. To jest zasilacz markowy, a ja miałem nołnejmy :)

Zasiacz markowy 350w jest lepszy od zasilacza No-Name 400w :)

No i ten zasilacz na pewno będzie cichy :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.