x-kom hosting

Zmiana na N95 i kilka pytań.

Kamix
utworzono
utworzono

Witam.

Zastanawiam się nad zmienią telefonu. I w komisie za moją dają mi ponad 400zł, a mam okazję kupić N95-1 z papierami za 600zł.

Ogólnie to chyba jestem już zdecydowany, tylko może jeszcze jakoś postaram się lepiej sprzedać moją E51.

Czy uważacie, że to będzie dobra wymiana? Ogólnie hardware'owo N95 jest słabsza, bo RAMu tylko 64Mb, i procek 320Mhz.

Więc czy ona nie zamula? Jedni twierdzą tak inni inaczej. A jak wy?

Jakie są główne wady tego modelu? Jak ze sliderem w wersji zwykłej, a jak w poprwionej(z napisem Nseries)?

Ogólnie potrzebuje, żeby telefon był twardy, bo mój często ląduje gdzieś tam na chodniku itp.

Czy N95 zniesie to tak samo dzielnie jak E51? :D

Pozdrawiam.

n31T
komentarz
komentarz

Ci co wielce krzyczą że n95 to shit i muł to sami mają 3310, a n95 znają z supermarketu z gabloty i opowiadań kolegów... Faktem jest, że dużo ramu nie ma, lecz nie otworzysz tyle aplikacji żeby go zapchać (raz tylko miałem komunikat o niewystarczającej ilości ramu). Co do samego zamulania- muli jak każdy symbian. Po przesiadce z n95 na n82, która niby ma 2x tyle ramu, różnica nie jest wielka jeśli chodzi o płynność systemu. Wiadomo że początkowe wersje softa n95 nie były doskonałe, lecz z nowym softem n95 dobrze śmiga. Jeśli chodzi o wytrzymałość i wykonanie, to ze sliderem nic się nie zmieniło, dalej są luzy, lecz bardzo łatwo samemu się ich pozbyć. Sam telefon spadł mi kilka razy, nic nie odpadło, wręcz przeciwnie- telefon w idealnym stanie.

Kamix
komentarz
komentarz

Wiesz mulić, a mulić.

W E51, czy N82 po kliknięciu na menu pojawia sie po ułamku sekundy, a w takiej E50 trzeba czekać i czekać.

Miałeś w nim kartę 8GB, jeżeli tak to nie wpływało to jakoś znacząco na szybkość telefonu?

Niema problemu z taśmą od wyświetlacza?

Pozdrawiam.

n31T
komentarz
komentarz

Z wyświetlaczem nie miałem żadnych problemów, do menu wchodził normalnie. Może trochę wolniej (dłużej się ikony wczytywały), lecz dla mnie nie było to uciążliwe. Kartę miałem 4GB.

Kamix
komentarz
komentarz

Bardzo upierać się przy wersji z napisalem "Nseries" z tyłu? Czyli niby poprawionym sliderem.

n31T
komentarz
komentarz

Ja miałem z napisem nseries i miałem luzy od nowości, tak więc nie ma co się upierać. Wystarczy specjalny śrubokręt lub nóż, 2 ręce i luzów nie ma ;)

Conrack1410
komentarz
komentarz

Moim zdaniem jesli brac to wersję 8gb

jest lepiej wykonana. szybsza i bardziej solidna

n31T
komentarz
komentarz
Moim zdaniem jesli brac to wersję 8gb

jest lepiej wykonana. szybsza i bardziej solidna

i 400zł droższa, a luzy też łapie na sliderze.

NoVyKomp
komentarz
komentarz

moja jakoś luzów nie ma a w porównaniu z n95-1 wypada o niebo lepiej...

ja bym nie brał n95-1 bo nie jest warta zachodu moim zdaniem a jak jakieś mocniejsze app wgrasz to będzie muł, jeżeli zależy ci na navi to już wogóle...

Kamix
komentarz
komentarz

Szkoda mi kasy na 8GB.

Po drugie nie bardzo mi się 8GB podoba bo nie ma karty i jak coś zwalisz z patachami to nie wyjmiesz karty i zostaje tylko format, co wygodne nie jest. Z tego co wiem to luzy na sliderze łapią i 8GB i zwykłe, więc to nie jest uzależnione od siebie.

a jak jakieś mocniejsze app wgrasz to będzie muł

Co masz na myśli mówiać mocniejszy program? Na mojej E51 jeszcze nie znalazłem czegoś co by się mu coś nie podobało, a RAMu nie ma tak dużo więcej, bo tylko 90 zamiast 64, chociaż wolnego zawsze mam ~43mb a tym podobno jest ~20mb.

Sądzicie, że ta wymiana będzie OK? Czy lepiej zostać przy E51 i dwoma stówami w kieszeni?

n31T
komentarz
komentarz

Też jestem ciekaw, co on ma na myśli... Navi działa tak samo jak na 8GB czy n82, więc też nie rozumiem tego że muł. Jeśli muliło Ci navi na n95, to przecież telefon w satelitę nie wejdzie, i nie przyspieszy namierzania.

Conrack1410
komentarz
komentarz

Prawda jest taka ,że do n95-1 bym poprostu nie wrócił

wersja 8gb wypada naprawdę dużo lepiej - mam ją już od prawie roku więc mogę coś o niej powiedziec

Kamix
komentarz
komentarz
wersja 8gb wypada naprawdę dużo lepiej - mam ją już od prawie roku więc mogę coś o niej powiedziec

To prosimy :)

Główne róznice między N95-1, a N95-2.

n31T
komentarz
komentarz

RAM, ekran, pamięć wbudowana, slot kart pamięci, kolor. Więcej różnic nie ma.

Kamix
komentarz
komentarz

Co do pamięci 8GB wbudowanej to wole już mieć kartę 8GB, bo zawsze mogę ją wyjąć i dane są gdzieś poza telefonem.

Ekran to 0.2" to już tam nie wielka róznca.

RAM, no niestety tu jest, ale 20 wolnego starczy chyba.

Co do koloru to mi się bardziej podoba srebrna obudowa.

Wieć lepiej chyba zostawić 400zł w kieszeni. Jak sądzicie?

Pozdrawiam.

n31T
komentarz
komentarz

Z tego co widzę, to większość różnic, jest Ci zbędne, tak więc płacić 400zł za 64mb więcej ramu to trochę przesada, tym bardziej że telefon nie muli przy navi tak jak powiedział novykomp, nie muli także w appsach.

Kamix
komentarz
komentarz

Gość w moim mieście sprzedaje taką N'kę z anglii za 600zł full Box bez simlocka.

Cena nie jest zła?

n31T
komentarz
komentarz

Jeśli w dobrym stanie to cena nie jest zła

Kamix
komentarz
komentarz
Jeśli w dobrym stanie to cena nie jest zła

Twierdzi, że bardzo dobry, muszę iść zobaczyć.

Niema polskiego menu, ale to 5 minut.

Kondziu
komentarz
komentarz

Miałem n95 przez krótki czas - po tygodniu zaczął odlatywać mi plastik przykrywający baterię, luz w slide, i szybko wycierały się boki od tego przsuwania - były całe białe. Mulić to nie muliło, ale w pewnym momencie już mnie strasznie wkurzała, bo latała na wszystkie strony ta gorna czesc i nie dalo sie jej na srodku utrzymac.

n31T
komentarz
komentarz

Mówisz o sliderze ? Luzy można samemu łatwo wyeliminować, pełno poradników w necie na ten temat jest.

Kamix
komentarz
komentarz

A tak w ogóle ile w N95 tak trzyma bateria?

n31T
komentarz
komentarz

Jak chodziłem do szkoły i słuchałem muzyki jak szedłem to mi trzymała 3 dni. Jak nic nie robiłem to z 4.

Kamix
komentarz
komentarz
Jak chodziłem do szkoły i słuchałem muzyki jak szedłem to mi trzymała 3 dni. Jak nic nie robiłem to z 4.

To widzę, że jest chyba lepiej niż mówią, bo gdzieś czytałem, że trzyma 20h i się trochę przestraszyłem.

A tak to patrze, że nie jest wiele gorzej niż w E51.

Conrack1410
komentarz
komentarz

Przede wszystkim lepsze materialy - telefon duzo wolniej się "zużywa" i rysuje

działa szybciej i sprawniej

ma większy ekran - na gołe oko widać róznicę

ma wbudowane 8gb

zdecydowanie lepsza bateria

ja sie nie wahałem i n95-1 zmienilem na wersje 8gb i jestem zadowolony z tej zamiany i doplaty

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.