x-kom hosting

[Rozwiązany]Allegro - początkujący

Kris220
utworzono
utworzono

Witam. Mam zamiar zacząć sprzedawać jakieś rzeczy na allegro. Będę robił to pierwszy raz. Czytałem trochę na temat Allegro ale dużo informacji nie ma. Mam już założone konto na allegro. Mam kilka pytań i proszę o pomoc.

1. Jakie konto w banku najlepiej założyć aby było darmowe? Czytałem, że dobre jest Mbank (mam 18 lat)

2. Kiedy allegro bierze za wystawienie przedmiotu kase? Jak ktoś wykupi przedmiot to odtrącają?

3. Jak pakujecie towar do wysłania? Jakiś papier do pakowania bylejaki, obkleić taśmą i GIT? :P

4. Czy za wysłanie takiej paczki muszę ja płacić poczcie czy da się tak aby kupujący pokrył koszty wysyłki?

5. Jak się wypłaca pieniądze z konta?

Psycholandia
komentarz
komentarz

1. Mbank, wirtualne - mam i polecam

2. Odtrącają, ale grosze, po kilku miesiącach musisz wpłacić

3. Papier zwykły, szary - w sklepie z artykułami szkolnymi kupisz

4. Kupujący najpierw wpłaca Ci pieniądze za towar + koszt, dopiero wysyłasz, czyli płaci on

5. Kartę dostajesz, wkładasz do bankomatu, wpisujesz ile i wypłaca (mbank)

lebron123
komentarz
komentarz

1.Z tego co słyszałem to Mbank najlepszy.

2.Allegro natychmiastwo pobiera opłate po wystawieniu. (zalezy co wystawiasz)- rozne ceny, dopiero gdy sprzedaz tę rzecz to pobieraja prowizje inaczej podatek czyli bodajze 4% od ceny przedmiotu plus 1zł chyba.

3. Szczelnie zapakowane w pudeleczku- pudełku aby nie latalo nic (najlepiej gazetami obwinać na scisk) , oblkleic tasmą.

4. Przy wystawianiu aukcji masz do wyboru kto pokrywa koszt przesyłki.

5. Bankomat lub w banku.

Kris220
komentarz
komentarz

Czyli kiedy płacę za wystawienie przedmiotu? Po kilku miesiącach muszę wpłacić (wysłać do nich kase) czy sami odtrącają cenę z przedmiotu jak sprzedam? Czy karta bankowa będzie działać w bankomatach u mnie w miejscowości? Na paczce muszę napisać adres gdzie to ma iść?

Psycholandia
komentarz
komentarz

Karta bankowa będzie działała u Ciebie w bankach. No adres musisz na paczce napisać. Za wystawienie przedmiotu płacisz później dopiero, przelewasz im kasę bankiem.

lebron123
komentarz
komentarz

Jak przekroczysz chyba 10-12zł zaległosci to wtedy bedą przysyłać upomnienie. Placi sie za wystawienie przedmiotu ale to grosze gora kilka zlotych. A gdzie mieszkasz to zobaczymy czy jest bankomat u Ciebie. Na poczcie wypelniarz kwitek i tak wpisujesz NADAWCĘ i ADRESATA więc nie bedzie problemow raczej:)

Kris220
komentarz
komentarz

Aha. Ja myślałem że odtrącają kasę i np jak daję cenę jakiejś rzeczy 25,00-49,99 zł i kosztuje to 0,50 zł za wystawienie to to mi odejmą i zamiast 50 zł przyjdzie mi 49,50 zł. Czy to są te ceny? http://poradnik-allegro.5x5.pl/index.php?p=oplaty

Skąd będę znał nr konta żeby im zapłacić za wystawienie pieniądze? Ile się płaci za przelew?

Psycholandia
komentarz
komentarz

To są ceny. Numer konta wyślą Ci na maila. Z mbanku za przelew nie płacisz nic.

Gość
komentarz
komentarz

Po zakończeniu aukcji, bez względu na skutek, allegro naliczy Ci prowizję. Będziesz to mógł sprawdzić po zalogowaniu się w Moje Allegro i tam będziesz miał Płatności Allegor - tam znajdziesz nr rachunku oraz dokładną kwotę, którą musisz zapłacić Allegro.

lebron123
komentarz
komentarz

Jak nie sprzeda tej rzeczy to nie dostanie prowizji tylko za wystawienie przedmiotu.

Kris220
komentarz
komentarz

Czyli jak dam cenę danego przedmiotu to muszę w niej wliczyć także cenę wysyłki do niego? Czy tylko cenę przedmiotu? A za wysyłkę on już wpłaci z góry na poczcie?

Psycholandia
komentarz
komentarz

Podajesz osobno cenę przedmiotu jak wystawiasz i wysyłki. Masz 2 pola tam do wpisania. tak wpłaci za towar i wysyłkę.

Kris220
komentarz
komentarz

A skąd mam wiedzieć ile kosztuje wysyłka? Przecież z innej miejscowości jak ktoś kupi to jest inna cena chyba.

Psycholandia
komentarz
komentarz

Cena taka sama z każdej miejscowości.

Tu masz opłaty: http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm

Kris220
komentarz
komentarz

Nie widzę tu opłat. Czyli w moim przypadku będzie to paczka pocztowa? Najlepiej jak pójdę na pocztę i się zapytam jaki jest koszt wysyłki :P To jak jest taka sama cena z innych miejscowości to czemu na allegro nie wszyscy podali taką samą cenę dostawy?

Psycholandia
komentarz
komentarz

najczęściej ludzie podają swoją własną cenę.

Gość
komentarz
komentarz

Do ceny przesyłki dolicz cenę opakowania. Jeżeli chodzi o ceny Poczty Polskiej, to jest ona stała i zależy od wagi danej przesyłki.

Kris220
komentarz
komentarz

Cenę opakowania? Za papier będę brał? :P

Psycholandia
komentarz
komentarz

Na jakiej poczcie? Ty ustalasz cenę przesyłki, Tobie wpłaca to wraz z pieniędzmi za towar. Na poczcie może być 8 zł za wysyłkę, a Ty możesz zażądać 9 zł na przykład.

Gość
komentarz
komentarz

Za kopertę bąbelkową, za pudełko kartonowe itp. To także się wlicza do kosztów przesyłki.

Kris220
komentarz
komentarz

Aha. I znów źle zrozumiałem. Ja myślałem, że kupujący już z góry wpłaca koszt przesyłki na pocztę i wtedy nie będę musiał nic płacić już poczcie bo już wszystko będzie zapłacone za przesyłkę. Czyli kupujący wpłaca mi na konto pieniądze za towar i przesyłkę a ja z tego płacę poczcie za wysyłkę. Rozumiem już.

lebron123
komentarz
komentarz

TAK. do 1kg chyba 10zł przesyłka pocztowa priorytetowa jak ostatnio wysyłalem

Psycholandia
komentarz
komentarz

Tak jest.

Kris220
komentarz
komentarz

Czy płacę coś za kartę bankową, którą dostanę lub kurierowi jak mi ją prześle?

Gość
komentarz
komentarz

Tak, po jakimś czasie chyba 3,50zł na miesiąc za korzystanie z karty.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.