x-kom hosting

[Worklog] Projekt "XY"

Ghost991
komentarz
komentarz

Obudowa jest duża owszem ale musi pomieścić w sobie wiele rzeczy, dużych i małych.

Teraz zastanawiam się nad nogami. W planach jest 8 sześciokątnych nóżek :P

webber
komentarz
komentarz (edytowane)

Odpuść sobie sześciokąty a zainwestuj w plastikowe kółka jak w chieftekach - cztery albo i sześć. Patrząc na rozmary budy razem z płytą, będziesz musiał ją podnosić jakimś małym dźwigiem. Obstawiam 25kg po ukończeniu prac (razem z kompem ofc) :D

Tormiasz
komentarz
komentarz (edytowane)

Na chama to tutaj dwa mobasy można pomieścić i składać dwa kompy w jednej budzie:) Ale wtedy napędy/dyski by się znajdowały na dole na bocznym panelu (no chyba, że zasilacz/e by były na dole to wtedy dyski na górze). Osobiście bym tak zrobił, jeden komputer do pracy biurowej, drugi do gier czy tam aplikacji 3D. Dokupić przełącznik (np. D-link DKVM-4K) do monitora, myszki i klawy i można pracować na dwóch komputerach jednocześnie :) Jedyny problem jest taki, że jeden komputer miałby wyjścia w środku obudowy :P Chyba... że zmieniłbyś przód obudowy na tył, a tył zostawił jako tył i byś miał dwa tyły (ciekawe, czy zrozumiale napisałem)

Musiałbyś dokładnie pomierzyć, ale z tego co widzę na oko po zdjęciach, to dałoby się pomieścić. Byłaby to chyba pierwsza taka maszyna w polsce - 2in1 :)

Ghost991
komentarz
komentarz
Odpuść sobie sześciokąty a zainwestuj w plastikowe kółka jak w chieftekach

W sumie - dobry pomysł.

Po poszukiwaniach znalazłem takie cóś:

7e7869da5acab3c5m.jpeg

Proste, nieskomplikowane - jak i cała obudowa :P

W sumie to mi się podobają

Gość
komentarz
komentarz

Tylko po przykręceniu musisz je naregulować (np. popuszczając śrubki) bo może być nierówno i niektóre mogą być np. w powietrzu. Ja bym na razie dał 2, jeśli poczujesz potrzebę do najwyzej zamocujesz jeszcze te 2 ;)

Ghost991
komentarz
komentarz

Zdecydowałem się na 4 sześciokątne nóżki

Gość
komentarz
komentarz

4 i tak dobrze, po co komu 6? :P Buda zaje*** ;)

hawli
komentarz
komentarz (edytowane)
Dżisas jaka ta buda wielka :o Dopiero jak się mobo wsadzi to widać :o

spokojnie wejdą dwa kompy w standardzie atx :P

ghost991: musze przyznac ze nie bardzo widze jak montujesz tacke z mb do obudowy na tych kątownikach..dasz dokładniejsze foty?

kołka! zamontuj kółka! :P

najlepiej daj je z tyłu i dwie nozki z przodu: trzeba bedzie unieść przód budy by ja przesunac co moim zdaniem jest bardzo wygodnym rozwiazaniem przy takich wymiarach

Ghost991
komentarz
komentarz

Przy składaniu obudowy pojawiają się to coraz nowsze problemy :/

Dzisiaj np. odkryłem, że nie zmieszczę na mobasie karty sieciowej w złączu PCI - oooooooo

Prace z dziś to:

Docięte mocowania do Tacki dla Mobo:

e3d62a50d5e27525m.jpg

Montaż tego ustrojstwa:D

790d235925a60065m.jpg3aad75c368bb347cm.jpg763532c8edd710b0m.jpg6ade614b20d5021cm.jpg

Tacka pod mobasa zamontowana:

fa282b59b579bbd4m.jpg182239f43688df94m.jpg0e4606e6a2354480m.jpg5de99c3aeb611c26m.jpg

Wstępny projekt ułożenia podzespołów widocznych na zdjęciu:

ead309de43bad2dcm.jpg

Jutro planuje wyciąć otwór pod maskownice wyjść płyty głównej ale wszystko może się zmienić - oby nie :P:P Pozdro

hawli
komentarz
komentarz

raczej powiennes podeprzec jeszcze tacke pod mb w rogu - nie wyglada zeby sie teraz mocno trzymalo :P

Ghost991
komentarz
komentarz

Może i nie wygląda :P

ale trzyma się mocno - jest to w końcu blacha o grubości 2mm

Dziś prace dotyczyły tyłu obudowy :dremel: :dremel:

Na razie tylko jeden otwór, ponieważ skończyły mi się tarczki do dremel-a

e280cf6e7bc4b397m.jpgbcdc270518b934a6m.jpg

Sorry za jakość zdjęć ale jakoś kompakt nie chce mi ostrzyć

Taka drobna przymiarka ( w miejsce kartonu powędruje zasilacz :D )

2dd3548cdbc3ab7em.jpg

SaVkA
komentarz
komentarz

No coraz fajniej.

Niezłe postępy w pracach.

Czemu nie robisz workloga na forumOC?

Ghost991
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzisiejsza praca oparła się o wycinanie otworu pod PSU.

Ciężko było, ponieważ tarczki miałem już na wykończeniu - ale dały radę - co najważniejsze :D:D:D

Sam otwór prezentuje się tak ( oczywiście wszystko w dalszym okresie podlegnie szlifowaniu itp. itd. )

2e13c7a0aa571685m.jpg

Się wycięło nie było łatwo - ale :P

Tak się prezentuje ze tyłu :D

9ea82472935c717fm.jpg19d12da81d48e304m.jpg

Wszystko podlega jeszcze kosmetyce a z racji tego, że obudowa jest "mobilna " :D - skręcana nie ma problemu w rozłożeniu jej na części

PSU na miejscu:

37bb0895c87a9f22m.jpg7ec7f632be98eefam.jpg86a68aa5a8f5fc2bm.jpg

Widok z "przykrywką":D:

1664911049e0fba2m.jpg59a7cbea1e7e66c6m.jpg2dac322465192bffm.jpg

Wszystko jest tak sprytnie docięte, że patrząc z góry nie widać zasilacza a jedynie kable :)

Czemu nie robisz workloga na forumOC?

Zamieszczam projekt na wielu forach, ale zbiorę się pozbieram zdjęcia i umieszczę i tam :)

SaVkA
komentarz
komentarz

No i elegancko zasilacz siedzi ;) szkoda ze na 4 śrubkach tylko i jest bez podpórki

Zamieść tam, bo to może być kolejny bodziec do rozwoju tamtego forum, zachęć ludzi sobą :D

webber
komentarz
komentarz
i jest bez podpórki
Też mnie to martwi : /

Brzydko to wygląda - bo jest na górze :P Zrób coś z krawędziami tego otworu.

Ghost991
komentarz
komentarz

Panowie podpórka jest nie potrzebna.

Kolejny raz mówię - jest to blacha o grubości 2mm - co do jej wygięcia pod wpływem ciężaru zasilacza nie ma szans

SaVkA
komentarz
komentarz

A śrubki się nie odkręcą przy jakichś drganiach/ruchach?

Może to tylko tak niebezpiecznie wygląda :D

Ghost991
komentarz
komentarz
A śrubki się nie odkręcą przy jakichś drganiach/ruchach?

Szczerze w to wątpię :P - zdarzyło Ci się kiedyś taki incydent?? :P

SaVkA
komentarz
komentarz

Ja mam zawsze podkładkę pod zasilaczem, więc ciężko mi tutaj wyrokować, czy to jest prawdopodobne ;)

Ghost991
komentarz
komentarz

Jak myślicie montowa jakiś grill na przednie wentylatory??

Gość
komentarz
komentarz

Ja bym dał :)

Ghost991
komentarz
komentarz

Hmmm dzisiaj pod wyrzynarkę trafił spód obudowy i wróciłem z nim z garażu w takim stanie :D:

91de5175bf3c96acm.jpg76de8b5e3320d49em.jpgba3462823861e28em.jpg

Mię się podoba :P

Szattek
komentarz
komentarz

Wszystko OK, ale trochę się ci ta część porysowała (przynajmniej tak wygląda) będziesz to jakoś polerował?

Ghost991
komentarz
komentarz

Wszystko jest porysowane :P

Blachy będą szczotkowane

Mała skromna aktualizacja.

Otwory we froncie gotowe:

2ed988b3b2e9078fm.jpgd64a4d63346a03d2m.jpg

fball
komentarz
komentarz (edytowane)

no stylistycznie to średnio to wygląda , mysle że gdybyś dał grile albo jakąs siatke to był by o niebo lepszy rezultat.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.