x-kom hosting

[Worklog] Projekt "XY"

SaVkA
komentarz
komentarz

A mnie ciekawi czym będziesz wycinał i ile waży całość (jeśli masz możliwość zważyć).

hawli
komentarz
komentarz

No trochę nie dobrze, że musisz odkręcać jakieś 30 śrubek żeby się dostać do kompa...

ja bym uciął śrubkom łby i je przykleił, że niby przykręcone, a trzymałoby się spokojnie na 10. Moim zdaniem przegiąłeś też z grubością blachy.

Planujesz kółka i rączke do przenoszenia (dźwig w zestawie, czy coś :P )

Gość
komentarz
komentarz

Kolega wyżej ma dobry pomysł.

Proponuję wszystkie śrubki "tak na niby" przykleić. A pare śrubek by trzybało bok.

No i może jakieś drzwiczki :D

Ghost991
komentarz
komentarz
A mnie ciekawi czym będziesz wycinał i ile waży całość (jeśli masz możliwość zważyć).

Dremel + wyrzynarka. Co do Wagi jest to lekkie jak na razie :P max 10 kg

No trochę nie dobrze, że musisz odkręcać jakieś 30 śrubek żeby się dostać do kompa...

Ja nie widzę w tym problemu. Po za tym komp nie będzie za często otwierany

...że niby przykręcone...

Nie lubię kłamać :P

Planujesz kółka i rączke do przenoszenia (dźwig w zestawie, czy coś tongue.gif )

Obudowa nie jest taka ciężka na jaką wygląda

No i może jakieś drzwiczki biggrin.gif

Ta i okno i jeszcze wycieraczkę położę :D:D

No bez przesady to ma być mod na poziomie a nie jakieś kosmiczne pomysły mi tu proponujecie :P

hawli
komentarz
komentarz

czyli liczy się tylko wygląd, a nie funkcjonalność?

SaVkA
komentarz
komentarz

a jaki masz ten dremelek?

Jak do 10kg to jeszcze ujdzie ;)

hawli
komentarz
komentarz

10kg bez bebechów:P pewnie z 15 conajmniej wyjdzie, jak myslisz? przy takiej wadze serio przydają się kołka, jak trzeba bude wysunąc żeby coś podłączyć itp. Mi bardzo ułatwiają życie z moim big towerem ;)

fball
komentarz
komentarz
10kg bez bebechów:P pewnie z 15 conajmniej wyjdzie, jak myslisz? przy takiej wadze serio przydają się kołka, jak trzeba bude wysunąc żeby coś podłączyć itp. Mi bardzo ułatwiają życie z moim big towerem ;)

niekoniecznie wysunąc , ja gdybym miał taką bude to postawił bym ja na środku pokoju , podłaczył wszystko to co na biurku , i tylko patrzył bym się na ta bude :))

ps: a tak ogólnie to bardzo fajny pomysł z ta buda , bardzo mi się podoba , tylko jedno bym zmienił - żeby była troche miejsza bo z porownaniem do tego zasilacza to wydawała mi się ogromna. ale zato pewnie miejsze tempy :P

hawli
komentarz
komentarz

to moze lepiej wbudowac w bude, zamiast okna, monitor - podlaczac tylko klawe, mysze i net i jedziesz ;P

do tej sie nawet crt zmiesci :lol2:

Ghost991
komentarz
komentarz
a jaki masz ten dremelek?

Firma BUDGET + tarczki DREMEL-a

10kg bez bebechów:P pewnie z 15 conajmniej wyjdzie, jak myslisz?

Okaże się jak ją złożę , ale teraz zobaczyłem, że chłodnica waży 2 kg :D:P

Update 10 lutego

Wszystko fajnie ładnie pięknie :D

Jak wiadomo blacha ma grubość 2mm - ha i właśnie dlatego zakupiłem tarczki Dremel-a, ponieważ te z zestawu to nadają się do blachy może 0,3mm.

Cena 5 tarczek dremela 45 zł :o:o:o - ale postawiłem na jakość, okazała się, że multiszlifierka nie dała rady tzn. tak przeciąłem blachę ale wycięcie mi tak dużej ilości blachy zajęło by mi z tydzień chyba :D

Multi była używana do wykonywania nacięć pod wyrzynarkę - sprawdzony, obyty sprzęt :D

Tak to wyszło:

ddc1e601739e635fm.jpg8971a6c170255dd1m.jpg

b868dd4cb7f2ec9cm.jpg6e991f3623a96ceem.jpg

Tak się prezentuje, oczywiście na górze będzie wycinany jeszcze otwór na chłodnicę :D

Jak widać otwory podałem tylko ogólnemu piłowaniu - z braku czasu :(

hawli
komentarz
komentarz

no to 20kg? :P całkiem fajna robota, ale widze że bok jest juz bardzo porysowany, czy tak akurat światło pada? Na przyszlosc przed wycinaniem oklej blache folią - moze byc nawet spozywcza.

hehe a srubek juz ci sie nie chcialo przykrecac :P:P

Gość
komentarz
komentarz

spoko, tylko troche to "Y" ssie :P bedziesz malował na jakis kolor?

ps. zmien hosting zdjęć, bo fotosik jest beznadziejny

Ghost991
komentarz
komentarz (edytowane)

Bok był oklejony taśmą malarską ( zobacz wcześniejsze posty me :P )

Owszem blacha jest porysowana, ale będzie poddana szlifowaniu na mat - także rysy zginą z czasem

hehe a srubek juz ci sie nie chcialo przykrecac tongue.gif tongue.gif

śrubek nie przykręcałem, ponieważ i tak będę musiał wyciąć jeszcze otwór pod chłodnicę :P

Dzisiaj skromnie.

Dobrze, że nie zacząłem wycinać w górnym panelu uffff, przypomniało mi się, że z lewej strony mam chłodnicę i musiał wykonać jeszcze jeden szkic węższy o 6 cm:

d97e3993650f9cecm.jpg

Wczoraj późny wieczorem skończyłem ( w połowie ) górny panel.

Wyciąłem 5 równoległoboków :D

b4e1cc15d4b5ad7dm.jpg12a49d107046cc88m.jpg5f0a7120bb02a030m.jpg

Zastanawiam się teraz czy przy każdym z nich ( po krótszej stronie ) dać śrubkę....???

Dzisiaj przypuszczę atak na dół i front.

Dół 2x140mm nawiew na GPU i wysokie O/C

739ac57f9b9a9e8em.jpg

ale do frontu mam dylemat :/ czy dawać 2x120mm ( oczywiście ciche 120mm ), na DFI grzeją się dość mocno sekcje zasilania i taki nawiew od frontu nieco by je schłodził. Myślałem nad blokami ale niestety kwota jaką trzeba za nie zapłacić jest kosmiczna - a wykonanie marne.

Front wyglądał by tak:

e0bf57b51b539696m.jpg

Oczywiście na nad wentylatorami będzie wycięty prostokąt lub również fikuśny romb :P - to którego będą przymocowane litery z pleksi ( pomalowane od spodu i po bokach )

Co myślicie??

webber
komentarz
komentarz

Co do frontu - wentyle powinny być chyba po drugiej stronie, tzn bardziej do lewej? Bo powinny wiać do środka a nie na tackę mobo :P

Ghost991
komentarz
komentarz

Otóż to :D

Wentyle mają wiać na mosfety i tył mobasa - głównie chodzi o mosfety

Pomieszajmy całość B-)

cbe54a2b50a6ef11m.jpg

fball
komentarz
komentarz (edytowane)

hehe no fajnie fajnie , a te wentyle 2x140mm to przy tej obudowie wyglądaja jak 2x80mm :D

edit malujesz ja na jakis kolor?

Ghost991
komentarz
komentarz

Raczej malowania nie będzie. No chyba, że kątowniki na czarny mat - ale tego jeszcze dokładnie nie wiem

Gość
komentarz
komentarz

Zapowiada się dobrze, bardzo dobrze. Pierwszy mod zbytnio mi się nie podobał, ale ten jak narazie oceniam na 5+ w skali do 6. Kiedy przewidujesz koniec prac? Oczywiście czekam na fotosy ;)

Ghost991
komentarz
komentarz (edytowane)

Pomieszajmy całość B-)

cbe54a2b50a6ef11m.jpg

Tak jak pisałem wcześniej o nogach do obudowy teraz nadszedł czas na projekt:

f2c7e8289ab1defem.jpg

Pręt aluminiowy sześciokątny ( 32mm - jedna ściana )

Wysokość nogi to jakieś 3cm

Do tego oczywiście moje ulubione śrubki - po dwie na każdy bok

Kiedy przewidujesz koniec prac?

Myślę, że do końca marca powinienem zdążyć. W planach mam skończenie całego kompa ( obudowa + LC ) w połowie kwietnia, ale to się może zmienić

Witam. Dziś dostałem wentylatory ( 2x120mm i 2x140mm )

Przymiarka pod wentyle na GPU:

383f23dbfa2fce35m.jpg

Mam dylemat <_< <_< <_<

Kupiłem 120 na przód i tak to by wyglądało:

47fd95b2bf3f2fcdm.jpg

ale za względu na ciszę 140mm ( 120mm również nie słychać ) postanowiłem zamontować na froncie również 2x140mm o tak:

f238c1434e45231em.jpg

Co Wy na to??? Cisza i wydajność mam rację??

Co do nóżek coś źle policzyłem i okazało się, że sześciokąt ma ścianę 1,8cm więc postanowiłem dać po 4 nogi na każdą stronę. Możliwe, że dobrze to będzie wyglądało??

fball
komentarz
komentarz

no to 2x 120m pod karte daj i te 2x140mm na przód i będzie naprawde fajnie , choć fajniej by było gdyby te wentylki były jeszcze podświetlane , no ale jak juz kupiłeś.... i tak bęzie wypas

ps: jaka karta pójdzie nad te dwie 120?

hawli
komentarz
komentarz (edytowane)

nie przeginasz z ta wentylacja? 4 wentyle na sam przod i spód budy a do tego bedziesz mial jeszcze wodne chlodzenie. Jakies wentyle z boku nad karta graficzna i dyskami i tak bym zostawił.

No i przod jest ładny bez żadnych wentylatorów, jak najwiecej gładkiej blachy - lubie minimalizm :P

fball
komentarz
komentarz (edytowane)
nie przeginasz z ta wentylacja? 4 wentyle do budy a do tego bedziesz mial jeszcze wodne chlodzenie. Ja bym przód zostawił taki łądny bez żadnych wentylatorów, jak najwiecej gładkiej blachy - lubie minimalizm :P

4 wentyle to pewnie jeszcze nie wszystko , następne 4 pewnie pójdą na tył i na góre ?? tak? dobrze mówie ? xD :P

hawli
komentarz
komentarz (edytowane)

i jeszcze 4 do chłodnicy... i dodatkowy zasilacz do wentylatorów, pompki itp

taaa, to jest zdecydowanie przerost formy nad trescia...postaw sobie kompa bez obudwy to bedziesz mial przeplyw powietrza jaki chcesz...

moze zamist montowac tyle wentylatorow z tylu wstaw jakas siatke z filtrem przeciwkurzowym, albo i bez.

Ghost991
komentarz
komentarz

Muszę czymś schłodzić sekcje zasilania na karcie graficznej po vmod-zie ( 8600GT ) - za to odpowiadają 2xfan na dole

Sekcje zasilania płyta główna ( choć DFI posiada radiatory na mosfetach to i tak przy mocnym O/C się grzeją ) za to 2xfan z frontu + strumień powietrza załapie jeszcze dysk.

Na chłodnicy 3xfan

i to na tyle :P

Oczywiście wentyle na 12v używane do O/C - po za tym 5v lub OFF aby tylko był przewiew w obudowie.

Właśnie zastanawiałem się nad kratką wentylacyjną z boku PSU możliwe, że coś takiego powstanie

Trochę się dziś dzieje i fajnie :D

Uchwyty tacki na mobo:

18c72ab74699a4b4m.jpgf910baddf6c67415m.jpg

Mobasch na tatce:

c69b8746a2b9e4c1m.jpg36c4dc2f771325fem.jpg

Mi się podoba wszystko w pełni stabilne.

Teraz przymiarka do obudowy czy choćby się zmieści:

31f733f46e2fff4fm.jpg6cac0287118ebab4m.jpg

Gość
komentarz
komentarz

Dżisas jaka ta buda wielka :o Dopiero jak się mobo wsadzi to widać :o

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.