x-kom hosting

Napiecie 12,96 V czy jest poprawne

yarek shalom
utworzono
utworzono

Od kilku tygodni mam problem z komputerem, po dluzszej czy krotszym dzialaniu komputer po prostu sie restartuje:( Sprawdzalem pamieci RAM - wszystko ok, temperatura procesora to gora 45 stopni max, natomiast martwi mnie czy napiecie 12,96 V nie jest za duze? Czy takie napiecie moze byc przyczyna resetowania komputera? Bede wdzieczny za info

Zauwazylem tez ze obroty wiatraka na procesorze wahaja sie w granicach 4000-4200 RPM - praktycznie bardzo czesto sa te wahania, nie wiem czy to tez moze miec wplyw na resetowanie komputera?

Moj sprzet to

Procesor Athlon 1500

Zasilacz: FEEL 400 W ATX

mis456
komentarz
komentarz
natomiast martwi mnie czy napiecie 12,96 V nie jest za duze?

Czym mierzone?

Mag Magik
komentarz
komentarz
Czy takie napiecie moze byc przyczyna resetowania komputera?

taak.

Jeśli mierzyłeś programem typu Everest, to 100% pewności nie ma, że napięcie jest dobrze odczytane. Aczkolwiek twój zasilacz jest słabiutki a wręcz niebezpieczny. Restarty mogą wynikać właśnie ze skoków napięć, można by zacząć myśleć o nowym zasilaczu.

yarek shalom
komentarz
komentarz

Mierzylem w Biosie - tak wiec mysle ze pomiar jest wlasciwy

Czyli mowisz ze ten zasilacz jest za slaby do tego komputera? Bo ja myslalem ze raczej powinien zmniejszyc go z 400 do 350 W - aby obnizyc te 12,96 to kupic mocniejszy czy slabszy zasilacz?

tazman
komentarz
komentarz

Rzeczą oczywista jest kupno dobrego markowego zasilacza z dobrą linia 12V, typu Chiftec, albo Corsair be quiet dark power,

yarek shalom
komentarz
komentarz

Ale ile on ma miec Watt?

Mag Magik
komentarz
komentarz

wyjasnijmy, że to ile ma zasilacz Wat nie ma wpływu na napięcia..

ile masz pieniędzy na zasilacz?

mis456
komentarz
komentarz
Mierzylem w Biosie - tak wiec mysle ze pomiar jest wlasciwy

Tylko miernik prawdę powie

yarek shalom
komentarz
komentarz

Do 100 zł - czy 300 W wystarczy?

mis456
komentarz
komentarz

Starczy- byle była markowa firma

swirek
komentarz
komentarz

Do 100 zł - czy 300 W wystarczy?
Tak. Dobrym wyborem bedzie ModeCom MC 350W
yarek shalom
komentarz
komentarz

Zakupilem taki model:

Modecom model FEEL 350 ATX

Co o tym myslicie?

Ten ktory wymienilem to byl FEEL 400

W chwili obecnej komputer mi sie nie zacial, ale nie wiem jak to mozliwe bo w biosie pokazuje 12,96 V - czyli tak jak przy starym zasilaczu, natomiast w Everescie 12,53 V - jak mozliwe ze sa tak rozne wyniki? czy bios tak moze sie mylic? nie mam miernika a chyba aby go kupic to tez trzeba niemalo wydac :(

mis456
komentarz
komentarz
Zakupilem taki model:

Modecom model FEEL 350 ATX

Wymieniałeś na to samo tylko gorsze. Oddaj to póki możesz!! Jest on na czarnej liście!

yarek shalom
komentarz
komentarz

Na jakiej czarnej liscie? sprawdzalem ta czarna liste ale nie ma tam slowa FEEL a zreszta MODECOM polecacie, tylko inny model, nie rozumiem :/ u mnie w sklepach komputerowych nic wiecej nie ma... chyba zeby sprowadzac przez internet

Mag Magik
komentarz
komentarz

Jeśli zwidziałeś, że ktoś tutaj poleca Modecom'a to jest to zawsze seria MC, albo Volcano, nigdy Feel. Feel jest robiony przez Essun electronics, MC przez FSP Group INC znany lepiej jako Fortron, one są z całkiem innych bajek.

Powinna Ci przysługiwać jakaś umowa wypowiedzeniowa na okres bodajże 14 dni, aby zwrócić towar bez podania przyczyny, dokładniej musisz się jednak dowiadywać w sklepie gdzie kupiłeś. Ten zasilacz to nic ciekawego, wcale nie lepszy od poprzedniego.

Duban
komentarz
komentarz

Modecom MC, a FEEL to Ogromna różnica !

Feel jest bardzo słabym zasilaczem,a MC jest bardzo fajnym i tanim ;)

Nie zrobiłeś żadnego kroku w przód kupując zasialcz idntyczny tylko o mniejszej mocy. To nie ma wpływu na napięcia ;)

Swirek dał Ci link do sklepu w którym możes zkupić Takego MC za 115zł - Oto ten link: http://www.apollo.pl/store/show_detail/17219

Patrz uważnej następnym razem i poczytaj to: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=15725

yarek shalom
komentarz
komentarz

A co myslicie o takim modelu:

http://www.ceneo.pl/649345

Czy bylby lepszy?

mis456
komentarz
komentarz

Lepszy, zasilacz ten to taki minimum

yarek shalom
komentarz
komentarz

A czy Modecom MC 400 zasadniczo rozni sie od MC 350 czy 300? Czy warto kupic MC 400 - niestety w sklepie jest tylko taki model, prosze o szybka odpowiedz

Mag Magik
komentarz
komentarz

MC 400W

nie jest zły, chociaż ma słabą linię 5V.

Duban
komentarz
komentarz

Ten Fortron to nic innego jak MC-350 ;) Możesz brać śmiało.

yarek shalom
komentarz
komentarz

Nim zakupie nowy zasilacz postanowilem upewnic sie czy ten obecny na pewno jest zly, tak wiec podlaczylem go do drugiego komputera - tam bez problemu trzyma napiecie od 12 do 12,35. W moim komputerze bylo ponad 12,75 a w biosie 12,96. Niestety nie mam miernika, tak wiec moge bazowac tylko na takich odczytach. Przelozylem tez zasilacz firmy L&C z komputera ktory nie mial zadnych zawieszen do swojego komputera. Pomimo ze w innym komputerze ten zasilacz bez problemu trzymal napiecie to w moim w biosie nadal jest 12,96 V oraz 12,75 w Everescie :(

Zastanawiam sie czy oby na pewno to jest kwestia zasilacza w moim komputerze? czy jest jakies jeszcze urzadzenie ktore odpowiada za utrzymanie prawidlowych napiec? Nie chce niepotrzebnie wydawac ponad 100 zl jezeli okaze sie ze w dalszym ciagu bede mial takie wysokie napiecie... moze to kwestia plyty glownej?

Prosze o porady

Dodam ze komputer kupilem kilka tygodni temu, uzywany, procesor byl podkrecany z 1500 do 1800 - moze zawieszenia to jednak nie kwestia zasilacza tylko procesora?

mis456
komentarz
komentarz

Mi w biosie pokazuje że mam napięcie 14,5V na 12V a miernik 12,25V. Nie wierz programom. Widzę dwa wyjścia- odkręć procesor i zobacz czy wtedy też się komp zacina albo spraw sobie miernik.

yarek shalom
komentarz
komentarz

Zakupilem miernik za 20 zl, zmierzylem napiecie 12 V wyszlo 12,85 a wiec za duzo :/ Tak wiec planuje zamowic modecom mc 350 sciagam go z drugiego kranca Polski, czy jezeli go otrzymam i zmierze napiecie i bedzie zle to mam szanse go odeslac? czy wogole jest takie ryzyko ze w tym zasilaczu bedzie nadal powyzej tych 12,6 V?

mis456
komentarz
komentarz
zy wogole jest takie ryzyko ze w tym zasilaczu bedzie nadal powyzej tych 12,6 V?

Zawsze jest ryzyko, ale nie powinno być tak

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.