x-kom hosting

Modelowanie 3D

enter
komentarz
komentarz
własnie ma ktos moze z was video tutrial jak sie modeluje najlepiej po polsku?

Z videotutorialem po polsku się jeszcze nie spoktałem... Sam napisałem taki mały poradnik 3-częściowy jak zacząć modelowanie samochodu, ale jest nieskończony i brak mi motywacji do skończenia go :D Ale polecam videotutka z 3d-palace - nie trzeba właściwie znać j. angielskiego, wszystko jest pokazane co i jak trzeba zrobić.

Jeeeeeeeeeeeej, już wiem. Zamiast 1024x1024 zrobiłem 1024x1204 >> Długo dochodziłem.

Te najprostsze błędy są najtrudniejsze do wyłapania, skądś to znam :P

A generalnie, stworzyles cos naprawde fajnego, tylko nie usuwaj tego, bo bede chcial podpatrzec na Twoje projekty ! :)

Dzięki za miłe słowa, ale moje modele nie są najwyższych lotów ;) Zajrzyj do galerii na max3d to zobaczysz o co mi chodzi :)

Cieszę się też, że jakoś zachęciłem Was do modelowania :D Sa jeszcze inne programy, jak Rhino, gdzie modeluje się inną techniką - NURBS. Jak dla mnie ta metoda jest lepsza, ale trudniejsza do opanowania. Za to daje więcej satysfakcji ;)

djkraszinio
komentarz
komentarz

już znalazłem w sieci tutorial jak koleś modeluje audi a3 tylko kurde jakos dziwnie mi początek wychodzi jak te blueprinty sie nakłada ale cały czas pracuje nad tym za jakieś 2 tygodnie :D pochwale sie o ile coś mi wyjdzie :D

Gość
komentarz
komentarz
juz znalazlem w sieci tutoriał jak koles modeluje audi a3 tylko kurde jakos dziwnie mi poczatek weychodz jak te blueprinty sie nakłada ale cały czas pracuje nad tym za jakies 2 tygonie biggrin.gif pochwale sie o ile cos mi wyjdzie biggrin.gif

Też robię ten tutorial, jestem na Froncie, ale co w tym dziwnego? x_X Wszystko jasno pokazane.

djkraszinio
komentarz
komentarz

nie chodzi o to ze nie rozumiem jak to zrobic bo własnie na tym tutku jest wszystko ładnie pokazane tylko jak robie te blueprinty to cały przód mam czarny i tył czarny ale dam rade :D

Gość
komentarz
komentarz

Może obróć plejny?~

djkraszinio
komentarz
komentarz

właśnie źle wycinałem te blueprint i miały wogóle inne rozmiary niż powinny mieć ale teraz już jest ok

edit: i właśnie we własciwościach plejna zapomniałem zaznaczyć Bacface Cull które robi ze właśnie z jednej strony mamy przezroczystego plejna

Gość
komentarz
komentarz
edit: i właśnie we własciwościach plejna zapomniałem zaznaczyć Bacface Cull które robi ze właśnie z jednej strony mamy przezroczystego plejna

Ten w tucie ma to chyba jakoś globalnie zaznaczone, tak samo trzeba zaznaczyć do naszego plejna-samochodu.

After 6/17,zzz

11xi5.th.jpgthpix.gif

enter
komentarz
komentarz

Całkiem dobrze, tylko trzy uwagi - wciśnij J; wyrównaj krawędź dolną przedniego zderzaka, wydaje się być trochę krzywo poprowadzony; przednia szyba jest wklęsła pośrodku - dwa vertexy do góry.

Przy robieniu wlotów przy światłach mgielnych nie wzoruj się na tutku, tylko na zdjęciu - koleś jakoś źle spojrzał na fotkę i jednego rogu nie zrobił ostrego.

Gość
komentarz
komentarz

11nm5.th.jpg

Fix'd!

Przy robieniu wlotów przy światłach mgielnych nie wzoruj się na tutku, tylko na zdjęciu - koleś jakoś źle spojrzał na fotkę i jednego rogu nie zrobił ostrego.

Po pierwsze nie mam czasu, po drugie nie chce mi się dochodzić. :P Chyba, że byś był tak dobry i zaznaczył mi, który werteks jest nie tak.

A dalsza część chyba dopiero w niedzielę...

enter
komentarz
komentarz

Prawy górny róg patrząc od przodu na lewy wlot. Teraz masz dobrze i tak się trzymaj ;)

Zmieniłem nazwę tematu na bardziej zbiorczy :P

Gość
komentarz
komentarz

8/17! ^^'

Już niedaleko!

11qd6.th.jpgthpix.gif

snip91
komentarz
komentarz

No, no, brawo :) Ładna "atrójka/estrójka" :)

Tylko chyba deczko nad nadkolem wgniecione jest :D I przy zderzaku.

Gość
komentarz
komentarz
Tylko chyba deczko nad nadkolem wgniecione jest biggrin.gif I przy zderzaku.

Proszę, zaznacz, gdzie, bo nie mam pojęcia, o czym mówisz :P

snip91
komentarz
komentarz

Tutaj:

th_16048_11qd6_122_775lo.jpg

qArteXp
komentarz
komentarz

o ja nigdy nie wiedziałem że tak coś można stworzyc w domowych warunkach bez specjalistycznych kursów :blink: Pełen podził dla Ciebie ;)

Don Corleon
komentarz
komentarz

Ja maxa nauczyłem się właśnie na robieniu samochodów. Zaraz poszukam tutorial i postaram się wstawić :D

enter
komentarz
komentarz
o ja nigdy nie wiedziałem że tak coś można stworzyc w domowych warunkach bez specjalistycznych kursów :blink:

Naprawdę nie jest to trudne, nie potrzeba do tego żadnych specjalnych zdolności :)

Ja maxa nauczyłem się właśnie na robieniu samochodów. Zaraz poszukam tutorial i postaram się wstawić :D

Wstawiaj śmiało, temat coś otatnio ucichł to przyda się ożywienie. Ja staram się nabrać chęci na dokończenie merca, ale ciężko z tym... :\

  • 2 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz

Dokończony przód, bok i tył. Już tylko drugie tyle, chociaż raczej więcej ;)

22xl9.th.jpgthpix.gif

23tl8.th.jpgthpix.gif

enter
komentarz
komentarz

Co bym poprawił:

- tylne nadkole faluje

- dolne wcięcie boczne jest imo za głębokie

- dół przedniego zderzaka mógłby być bardziej zaokąglony do środka

- zrobiłeś jednak nieostry róg przedniego wlotu powietrza, przy swiatłach przeciwmgielnych ;)

- drzwi nad listwą są za wypukłe

Poza tymi drobnostkami idzie Ci całkiem fajnie.

  • 1 miesiąc później...
enter
komentarz
komentarz

Zmotywowałem się i w końcu się wziąłem za clsa :)

fdf0108f208da586d1cda6e3196b6tt.jpg

72c4fe80165b921a8433a62499ceett.jpg

A43vil
komentarz
komentarz

Siemka super prace zająłbym się tym, ale nie wiem czym to się w ogóle robi, moze ktoś mi podać jakiś link do tego programiku ?

Bo o kompa się nie martwie procesor jest na 4.0 więc powinien dawać radę a grafiką 3D bym się pobawił.

benkowik
komentarz
komentarz

Blender 3D - darmowy lub 3Ds Max czy jakoś tak al płatny :P

enter
komentarz
komentarz

3DS Max, Maya, Cinema4D, Wings 3D, Rhinoceros, Zmodeler, Blender - dużo tego jest.

  • 5 tygodni później...
enter
komentarz
komentarz

Temat ucichł, może to go rozruszy :)

ext19hipsp.jpg

post-27545-1232733928_thumb.jpg

darexD
komentarz
komentarz

enter, to twoje jak tak to jakim robiłes programem

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.