x-kom hosting

Który procket lepszy?

Mbroziak
utworzono
utworzono

Jak w temacie. Mam pytanie. Który procek lepiej kupić i dlaczego :?:

Buster
komentarz
komentarz

E5200 - taktowanie nawet ciut wyższe, FSB takie jak E4700, tak samo z L2 cache, ale ma tą przewagę że jest w 45 nm :P

Mag Magik
komentarz
komentarz

bierz E5200, lepiej się kręci.

DeNeB
komentarz
komentarz

takze jestem za E5200, jest sporo tanszy od E4600 i co najwazniejsze wydajniejszy.Jezeli masz kase to mozesz dołozyc do E7200 ;)

Sonido
komentarz
komentarz

ok 150zł więcej za 1mb L2 i 166MHz więcej. Sami sobie odpowiedzcie na pytanie czy warto... Moim zdaniem - nie! Bierz E5200 i kręć ;)

Piotr1312
komentarz
komentarz

E5200 jest produkowany w nowszej technologii i lepiej się kręci, poza tym brak różnic. Czyli już wiadomo, który wybrać :P

Gość
komentarz
komentarz

Kup E5200, jest wyprodukowany w nowszej technologii ;)

Mag Magik
komentarz
komentarz
ok 150zł więcej za 1mb L2 i 166MHz więcej.

nie tylko za to, ale moim zdaniem też nie opłaca się teraz dopłacać.

Mbroziak
komentarz
komentarz

Ok dzięki wszystkim za rady. Ale mam jeszcze jedno pytanie: Czym się różni Core2Duo od DualCore :?: Niczym? Czy może to tylko taki chwyt marketingowy?

Buster
komentarz
komentarz

Dual Core mają ścięte cache (w porównaniu z E4***) ale różnica wydajności między nimi jest bardzo mała

Mbroziak
komentarz
komentarz

No to nie lepiej brać tego co ma więcej cache-a? Nie wiem bo się nie znam więc się pytam.

Buster
komentarz
komentarz

1MB cache mają E2***, E5200 ma 2MB, no i E5200 ma tą przewagę że jest wykonany w 45 nm czyli pobiera mniej prądu i się mniej grzeje

Sonido
komentarz
komentarz

Ale sam sobie odpowiedz na pytanie czy warto dać 150zł więcej za 1MB więcej? Moim zdaniem i tak tego nie odczujesz jak procka podkręcisz. Bierz E5200. Sam teraz dla kumpla składam zestaw i właśnie tego cepa wybrałem do zestawu.

Mag Magik
komentarz
komentarz
Moim zdaniem i tak tego nie odczujesz jak procka podkręcisz

a co ma OC do cache? Ta pamięć podręczna jest inaczej wykorzystywana niż GHz'ty.

Mbroziak
komentarz
komentarz

Ok. Dzięki wszystkim za rady. Więc wezmę E5200. Problem uważam za rozwiązany.

Buster (+).

Sonido
komentarz
komentarz
a co ma OC do cache? Ta pamięć podręczna jest inaczej wykorzystywana niż GHz'ty.

A to, że nawet na niekręconym cepie 1MB cache to wartość całkowicie niewyczuwalna w codziennej pracy, dopiero w jakiś benchach. Natomiast OC nawet tego z mniejszą ilośćią cache da już zauważalne wyniki. Czytaj ze zrozumieniem.

Mag Magik
komentarz
komentarz

nie tylko benchmarki, w codziennym użytkowaniu cache L2 wykorzystuje choćby WinRAR, więc wydajność w tym i podobnych programach będzie większa między 1MB, a 2MB. Nawet niektóre gry reagują na pojemność tej pamięci jak Half Life 2, czy Doom 3, choć nie są to jakieś kokosy, to jednak różnica jakaś jest, w sumie mówię to dla samej idei cache L2 i nie przekonuję do E4600.

Bierz E5200, a jaką masz pod to płytę?

Mbroziak
komentarz
komentarz

Ale przecież E4600 też ma 2MB cache więc o co chodzi? A procka to narazie pod tą z sygnaturki ale zastanawiam się nad MSI P35 NEO-F.

Mag Magik
komentarz
komentarz
Ale przecież E4600 też ma 2MB cache więc o co chodzi?

tłumaczę, że cache po coś istnieje ;]

jak już to zmień zasilacz, bo feel z sygnaturki jest bardzo słaby.

Mbroziak
komentarz
komentarz
jak już to zmień zasilacz, bo feel z sygnaturki jest bardzo słaby.

:P On jest bardzo bardzo słaby. Wiem . Aż się ludzie dziwią że mi trzyma 9600GT. Ale wymieniam na Chiefteca razem z prockiem. Jak już kupować to hurtowo :P

Mag Magik
komentarz
komentarz

serii GPS nie polecam od Chieftec'a

Mbroziak
komentarz
komentarz
serii GPS nie polecam od Chieftec'a

Dlaczego? A jeżeli sensownie uzasadnisz to podaj mi jakiś inny Chiefteca :!:

Mag Magik
komentarz
komentarz
Dlaczego? A jeżeli sensownie uzasadnisz to podaj mi jakiś inny Chiefteca excl.gif

seria GPS jest gorsza od serii CFT. Przy obciążeniu zaczynają być głośne ( nie to co "by Sirtec"), potrafią się mocno grzać.

przy O/C mogą być problemy ze stabilnością, ale mniejsza, ja polecam w podobnej cenie:

PENTAGRAM Silent Force PSF-460-P12S - 460W - nie musisz z nim spać xD

Walkman
komentarz
komentarz

Seria Gps , jest abrdzo dobra , kolega MAgik chyba nie miał żądnego takiego zasialcza w łąpie , bo na każdym kroku źle o nim mówi , ale jest to abrdzo dobry zasilacz .. trudno (dla mnie jest perfect sam go mam :P , sichutki i wydajny)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.