x-kom hosting

problem z geforce 9600gt

pegazorek
utworzono
utworzono

Witam

Jakieś 3 tyg temu kupiłem nową kartę graf. Geforce 9600 gt. Wczesniej miałem zintegrowanego radeona hd3200.

Podłączyłem ją do kompa, dodatkowe zasilanie też i pojawia sie problem. Np. jak gram w władce piersciemi albo inna gre monitor nagle gaśnie(robi sie czarny ale dżwięk z gry słychać) i po chwili następuje restart kompa. Trwa to jakieś 10s. Tak gdzieś 15 min po włączeniu gry tak sie dzieje. Mam zasilacz chieftec 400w max 440w. Może ta grafika sie przegrzewa i jest taki efekt albo procesor. Jak patrzylem w biosie to przy napisie CPU Temperature czy jakoś tak mam 48 stopni, alarm jest od 60. Jak macie jakieś rady to piszcie

z góry dzięki

falcon1984
komentarz
komentarz

Program AtiTool ---> Show 3D View ---> podaj max. temp. po 15 minutach

Jakiej firmy grafika ?

Zasilacz markowy czy jakis no-name ?

pegazorek
komentarz
komentarz
Program AtiTool ---> Show 3D View ---> podaj max. temp. po 15 minutach

Jakiej firmy grafika ?

Zasilacz markowy czy jakis no-name ?

zasilacz Chieftec 400W

zaraz sprawdze w tym programie

jak kliknalem show 3d viwew taka sama akcja mi sie zrobiła jak z tymi grami nagle czarny monitor i po gdzies 10 s restart

falcon1984
komentarz
komentarz

Podaj pełną konfigurację komputera

Ustawiałeś napięcie i timingi dla RAM ?

pegazorek
komentarz
komentarz

procesor Athlon x2 4850e

płyta główna Gigabyte GAMA78G DS3H

2 gb GEIL RAM timingów i napięcia nie ustawiałem

falcon1984
komentarz
komentarz

Geil Ultra ?

Jeśli tak to ustaw w Biosie: DRAM Voltage na 2.1V oraz DRAM Timings na 4-4-4-12 2T

pegazorek
komentarz
komentarz

napisz jak sie dokładnie wchodzi w te ustawienia

falcon1984
komentarz
komentarz

Do biosu F2 albo delete podczas startu kompa, potem poszukaj gdzieś w Advanced Chipset Features opcji dotyczących RAM oraz system voltages

Sorry, ale nie znam za bardzo biosu Gigabyte

pegazorek
komentarz
komentarz

zajebiscie jest ustawiełem i włączył mi sie ten 3d viev w tym programie to znaczy ze juz cos jest lepiej jakaś gąbka mis ie kreci w kółko

falcon1984
komentarz
komentarz

Teraz program obciąża kartę, zobacz do ilu wzrośnie temp. po 15 minutach

pegazorek
komentarz
komentarz

a to gdzie widac te temperature to o to chodzi??

866FPS 827 AVG

to FPS skacze raz jest 600 raz 700 a raz 800 z czymś

falcon1984
komentarz
komentarz

Temperatura jest w tym oknie w suwakami na wykresie po lewej u góry

pegazorek
komentarz
komentarz
Temperatura jest w tym oknie w suwakami na wykresie po lewej u góry

70 stopni

falcon1984
komentarz
komentarz

No to temperatura jest ok

Problem dalej występuje ?

Gość
komentarz
komentarz

A czy 70*C to nie trochę za dużo ? Napisza jaka to dokładnie 9600GT tzn. jakiej firmy. Ma chłodzenie pasywne czy aktywne ?

pegazorek
komentarz
komentarz
A czy 70*C to nie trochę za dużo ? Napisza jaka to dokładnie 9600GT tzn. jakiej firmy. Ma chłodzenie pasywne czy aktywne ?

PCI-E ASUS GEFORCE 9600GT 512MB DDR3 256BIT GLC

chłodzenie przez wiatrak

falcon1984
komentarz
komentarz
A czy 70*C to nie trochę za dużo ? Napisza jaka to dokładnie 9600GT tzn. jakiej firmy. Ma chłodzenie pasywne czy aktywne ?

Nie, 70C to nie jest za dużo. Wręcz powiem, że dość chłodno jak na GPU :D

pegazorek
komentarz
komentarz

niestety problem dalej wystepuje jednak tylko przy graniu w władce pierścieni. Kości Ram powiiny był goroące jak wyłaczam komputer czy nie bo jak wyłączyłem komputer i jak je dotknąłem do były troche gorące

BlackRaven
komentarz
komentarz

Kości pamięci mogą się nieco nagrzewać, sprawdź je jakimś programem, np. MemTest. Jeśli dysponujesz miernikiem możesz również sprawdzić zasilacz pod kątem trzymania napięć pod obciążeniem. Dobrze by również było abyś sprawdził kartę u znajomego - czy również będą występować podobne problemy - być może to wina karty.

pegazorek
komentarz
komentarz
Kości pamięci mogą się nieco nagrzewać, sprawdź je jakimś programem, np. MemTest. Jeśli dysponujesz miernikiem możesz również sprawdzić zasilacz pod kątem trzymania napięć pod obciążeniem. Dobrze by również było abyś sprawdził kartę u znajomego - czy również będą występować podobne problemy - być może to wina karty.

nie mam zożliwości sprawdzenia karty u kogoś innego

dodam jeszcze że wiatrak zaczyna szaleć jak sie komp restartuje. Wydaje mis się że karta jest spieprzona. A jest możliwość że ten mój chcieftec 400 W jest za słaby bo gdzieś wyczytałem że do tej karty jest potrzebny min 450W zasilacz

FrogsterPL
komentarz
komentarz
A jest możliwość że ten mój chcieftec 400 W jest za słaby

Nie. Takie Chiefteci wytrzymują nawet pracę z konfiguracjami z GF 8800 GTX i 9800 GTX.

Mag Magik
komentarz
komentarz

sobie przeinstaluj DirectX'a, oczywiście to nie jest już rozwiązanie ;) Zasilacz z serii GPS? Jeśli tak, to może być różnie i to może być przyczyna. A 70*C jak na 9600GT, to nie jest średnia europejska, choć na jeśli to było pod obciążeniem, to nie jest tragicznie.

pegazorek
komentarz
komentarz

napiszcie dokładnie jak mam zmienić te napiecie na 2.1v w biosie bo nie jestem pewien czy dobrze to zrobiłem

grzegorzmce
komentarz
komentarz

Ja miałem te same objawy co ty tylko z troszke starszą kartą graficzną. Sprawdź zestaw po wyciągnięciu karty jeśli będzie git to możesz zobaczyć u kolegi albo oddać na gwarancje bo to będzie jej wina.

pegazorek
komentarz
komentarz
Ja miałem te same objawy co ty tylko z troszke starszą kartą graficzną. Sprawdź zestaw po wyciągnięciu karty jeśli będzie git to możesz zobaczyć u kolegi albo oddać na gwarancje bo to będzie jej wina.

a jesli przeszedłem test 3dmark pomyślnie to mozna wykluczyć jakiekolwiek popsute urządenie w kompie

a tak na boku to uzyskałem wynik 13146 to dużo czy mało na mój sprzęt podam jeszcze raz konfiguracje kompa

procesor: Athlon x2 4850e

grafika wiecie

ram 2 gb Geil CL4 800 Mhz

płyta główna gigabyte ga-ma78g ds3h

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.