x-kom hosting

Wyciszenie HDD

sitol
komentarz
komentarz

nono wiadomo Ślązacy wszysycy tacy sami :D:D lecz żeby nie bylo że dusi gorsze jacyś tylko lekko oszczedzaja :D

Evil
komentarz
komentarz
a co ze stabilnoscia

i wypoziomowaniem dysku?

wiele mowilo sie o tym ze dysk aby nie padl musi byc na sztywno zamocowany, dlatego rozwiazania typu gabka nie wchodzily w gre.

uzywany sporadycznie w takich warunkach nie byl tak narazony na powazne uszkodzenia, jednak na dluzsza mete tak pracowac nie mogl. Dzis 7200 odbrotow i upakowanie kilkunastu GB na cm kw. sprawia ze dyski musza byc idealnie wywazone i nie moga byc narazone na ciagle wibracje spowodowane nawet zwyklym ruchem glowic czy talerzy podczas startu (przypominam dysk nie jest przykrecony do "ramy"). Mata bitumiczna chyba nie jest w stanie zapobiec.

myle sie?

tak tak, wiem ze dysk nie podskakuje podczas swojej pracy ...na gabce tez nie :-] ba... beda (cicho) pracowac nawet zwisajace na kalbu zasilajacym... ale jak dlugo? :->

mam ten sam problem a na rozwiazania Scythe Quiet Drive mnie nie stac, natomiast dla tych ktorym dysk przenosi duze wibracje na obudowe (a maja ciche glowice) polecam Scythe HDD Stabilizer 2 lub w wersji 1 bez bocznych "blaszek"

A co myslicie o Tym komentarzu ??

Przez ten komentarz mam wielki dylemat czy robić czy nie :|

cinomatic
komentarz
komentarz

Ja mysle ze te boczne blaszki nie zamortyzuja Ci drgań.... :|

Evil
komentarz
komentarz

czyli nie jest to zbytnio bezpieczne dla hdd ?? :/

cinomatic
komentarz
komentarz

Czy bezpieczne to nie wiem nie wiem ale wiem ze to raczej nie pomoze w Twoim problemie .... Wiec zapomnij o czyms co bedzie mialo zamortyzowac jakies drgania typu bocznych blaszek ...

  • 5 miesięcy później...
DjConrado
komentarz
komentarz

Witam! Ja swój dysk położyłem na ręczniczkach papierowych :). Dysku nie słychać. Słychać go tylko przy uruchamianiu komputera a później zero hałasu. Miałem mały problem z temperatura dysku ale wystarczyło położyć na dysk radiator. Jeżeli ktoś chce zobaczyć zdjęcia to piszcie na gg: 9332336

Przemek
komentarz
komentarz

Wstaw tutaj te zdjecia.

  • 1 miesiąc później...
LIDER
komentarz
komentarz
Co jak co ale pomysl kumpla jest moim zdaniem zajebisty bo mozna to zrobic w domu jest to tanie i na dodatek nie slychac dysku... Kumpelk pokazywal mi u niego jak bylem temperatury to takie jego nowe wyciszenie i chlodzenie jednoczesnie to zmniejszyly temperature dysku o 18*C ...

A jesli chodzi o patent to juz nie wiem czy nie jest w trakcie opatentowywania tego :P

Nie jest możliwe aby zmniejszyć temperature dysku do 18 stopni no chyba że w pomieszczeniu było by około 10*C-12*C. Odczyt jest błędny w takim wypadku.

  • 1 miesiąc później...
beamerkun
komentarz
komentarz

Phi , jak komuś nie przeszkadza świst dysków , to lepiej powiesić go na gumkach od majtek w zatoce 5,25" ;] Sposób sprawdzony na wielu forach :D

Dex35371
komentarz
komentarz

Twojego kolegi taaa???? To samo widziałem na 3 innych forach - zerżnięte.

cinomatic
komentarz
komentarz

I jak tam udało sie wyciszyc ten dysk ;p ?

  • 3 miesiące później...
tomciobucio
komentarz
komentarz

Mój kumpel kiedyś pooklejał sobie od środka obudowę taką tzw. Skórą, jest ona na powierzchni gąbki zaraz po wyprodukowaniu. Mówię tutaj o dużym, ciężkim bloku z gąbki. jest to bardzo śliska, elastyczna, i dobrze wygłuszająca mata. Udało mu sie wytłumić tym drgania i wyciszyć hałas, który sie tworzy od dźwięku uderzającego o te wszystkie blachy... Mi jednak szkoda mojej nowej obudowy na takie oklejanie, ale pomysł ogólnie b.d. :)

Aha, zapomniał bym, mam dostęp 24/7 przez 365 dni w roku do takiej maty i mogę załatwić w każdej chwili... :) gg.3974460

Zdjęcia komputera pooklejanego tym tworzywem nie jestem w stanie załatwić, ponieważ obudowa została sprzedana. ale jeżeli bardzo chcecie, to mogę sie postarć o zdjęcie tej maty. :) pozdrawiam

  • 1 miesiąc później...
BlackRaven
komentarz
komentarz

Zapraszam na TĄ STRONĘ - tutorial jak wyciszyć kompa, jest tutaj m.in. jak zrobić Bitumenbox, czyli obudowa od starego CD wyłożona matami bitumicznymi (to samo co Scythe QD tylko zrobione domowym sposobem). Jak znajdę czas (i tanie maty bitumiczne miękkie) to pewnie się w to pobawię ;)

  • 4 tygodnie później...
Teroic
komentarz
komentarz

Nie dosc ze pomysl fenomenalny to profesjonalne wykonanie, pogratulowac!

Niech twoj kumpel takie cos robi i bedzie mial fuche ;p

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.